Problem PC!!!

doee36

Početnik
Poruka
35
neznam kako da počnem!!!
računar pentium 4, 2,8 GHz, matična ASUS P4P800 de luxe, socket 478, RAM 512 Mb.
problemi su krenuli ovako!!!
od prije dva dana me je počeo da zeza, ustvari desi se da se kompjuter ugasi odjedanput bez ikakvog upozorenja ili bilo kakvog znaka, kao kad struje nestane,znači odjednom.kad pokušam da ga upalim nemože nego moram prvo da prekinem napajanje tj. ugasim pozadi na prekidaču napojne i onda pokrenem računar.(tako je bilo 3-4 puta u početku).međutim, sinoć je odjednom opet nakon normalnog starta i rada ugasio se, "opet iznenada" i bez ikakvog upozorenja.kada sam pokušao da upalim ponovno, ništa, nula,...kada ugasim prekidač pozadi i pokušam upalit samo na djelić sekunde se lampice upale i opet ništa, crno.
skinem poklopac kućišta, lampica na matičnoj sija,sve izgleda normalno, nema nikakvog mirisa kratkog spoja itd.
skinem napojnu i pregledam osigurač,"ispravan".
- može li se računar upalit ako je baterija od biosa loša?
- može li napojna jedinica oslabit pa da nedaje dovoljno struje?

ima li neko kakvi ideju prije odlaska u servis???
 
baterija nema veze sa pricom, ovde je u pitanju napajanje..
to se meni desavalo kad sam cackao nesto i na 12 grani se dodirivale zice i pravio se kratak spoj..
kod tebe je mozda nesto drugo rikunlo u napajanju, ali sad ( posto se definitivno vise ne pali ) je crklo..
saslusaj i druge, ali mislim da ces morati drugo napajanje..
pozzz
 
baterija nema veze sa pricom, ovde je u pitanju napajanje..
to se meni desavalo kad sam cackao nesto i na 12 grani se dodirivale zice i pravio se kratak spoj..
kod tebe je mozda nesto drugo rikunlo u napajanju, ali sad ( posto se definitivno vise ne pali ) je crklo..
saslusaj i druge, ali mislim da ces morati drugo napajanje..
pozzz

Slazem se,99% je napajanje problem.Pozajmi od nekog druga pa probaj,ako je ono u pitanju znas sta ti je ciniti...:bye:
 

Back
Top