Savet za pisanje ugovora
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Savet za pisanje ugovora

Nov član
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Savet za pisanje ugovora

Pokusavam da otvorim parfimeriju.Kako da napisem ugovor o zakupu lokala?Kako da napisem ugovor o preuzimanju robe iz radnje koja se zatvara(bila je parfimerija pa je vlasnik odustao od posla i prodaje kompletnu zalihu robe)?Kako preuzeti robu a ne platiti duplo porez na promet?
    H V A L A !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/i][/b]

Primećen član
    Učlanjen
    08.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Savet za pisanje ugovora

Citat Original postavio popajce
    Pokusavam da otvorim parfimeriju.Kako da napisem ugovor o zakupu lokala?Kako da napisem ugovor o preuzimanju robe iz radnje koja se zatvara(bila je parfimerija pa je vlasnik odustao od posla i prodaje kompletnu zalihu robe)?Kako preuzeti robu a ne platiti duplo porez na promet?
    Otvaranje radnje te kosta oko 1750 dinara,porez na promet se placa posle prodaje robe .... najbolje da odes u opstinu u kojoj stanujes i tamo se raspitas o svim pojedinostima.

Nov član
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Savet za pisanje ugovora

Citat Original postavio Hackers
    Citat Original postavio popajce
    Otvaranje radnje te kosta oko 1750 dinara,porez na promet se placa posle prodaje robe .... najbolje da odes u opstinu u kojoj stanujes i tamo se raspitas o s
    vim pojedinostima.
    pazi ja ne otvaram novu radnju vec preuzimam robu iz radnje koja se zatvara, a bavila se istom delatnoscu kojom bih se i ja bavio.(preuzimam kompletnu zalihu robe). na koji nacin da na tu robu ne platim porez jer ako platim porez na istu robu bih dva puta placao porez.

Primećen član
    Učlanjen
    08.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Najbolje je da odes kod knjigovodje. Koliko ja znam imas dva modela placanja poreza.
    Prvi je da odma platis porez na robu a drugi je da platis porez po prodaji robe. Ti bi prakticno trebao da kupis tu robu po nabavnoj ceni koju je i ona platila bez marze. To se obavlja sa izjavom da je roba za dalju prodaju.

Nov član
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Hackers
    Najbolje je da odes kod knjigovodje. Koliko ja znam imas dva modela placanja poreza.
    Prvi je da odma platis porez na robu a drugi je da platis porez po prodaji robe. Ti bi prakticno trebao da kupis tu robu po nabavnoj ceni koju je i ona platila bez marze. To se obavlja sa izjavom da je roba za dalju prodaju.
    Hvala za savete.A sada pomozi gde da skinem program za vodjenje knjigovotstva.

Primećen član
    Učlanjen
    08.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

E to ne znam. Probaj malo da googlujes ali sumnjam da ces naci negde free program.

Slične teme

1. Pomoc oko ugovora
    Autor Bonibon u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.01.2009., 19:31

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •