GODINE KOJE U BGD NISU POJELI SKAKAVCI

o, pa da li sam ja to pogresno procitao, ili ste vi, draga koleginice, pogresno napisali??

sedamdesete, kada je srbija bila jedna od glavnih kulturnih destinacija evrope, a narocito istocne evrope, kada je u njoj delovao kao jedan od najreprezentativnijih naucnih instituta za atomska istrazivanja "vinca" , kada su sve krunisane i predsednicke glave jedan preko drugog sletale u posetu ovom delu sveta, su godine, kada je srbija bila "iskljucena iz civilizacijskih tokova"???:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

a sada je , kako vidim , u epicentru tih istih "civilizacijskih tokova"???...kada li ce novi cecin koncert na marakani???:think:

al su Stonsi sise svirali tada samo u Zagrebu :sad2:
 
Sedamdesetih se leti išlo na igranke na Zvezdin teren na Kalemegdanu.
Zimi Mašinac sa obaveznim sakoom bez kojega nisi mogao ni da priviriš unutra.
Svirali su "Delfini", pevao Miša Marković i Boris Bizetić....
Išlo se u Pivnicu i slušao Novica Zdravković, često bi mikrofon uzeo i Toma....
Lepa vremena
 
Sedamdesetih se leti išlo na igranke na Zvezdin teren na Kalemegdanu.
Zimi Mašinac sa obaveznim sakoom bez kojega nisi mogao ni da priviriš unutra.
Svirali su "Delfini", pevao Miša Marković i Boris Bizetić....
Išlo se u Pivnicu i slušao Novica Zdravković, često bi mikrofon uzeo i Toma....
Lepa vremena

da, kako rekoh , mislim da su sedamdesete ipak neprevazidjena decenija u opustenosti, bezbriznosti, lepom zivotu , i nekoj super atmosferi koja se sirila Beogradom.

Boris Bizetic je tada bio faca, ali su tu bili Miki Jevremovic i Djordje Marjanovic. Vecita dilema , biti "djokista" ili " mikista":D
kao biti "zvezdas " ili "partizanovac"...

Boba Stefanovic,sa hitom "obrisi suze draga", grupa "one i oni" sa prelepom Daliborkom Stojsic, pa Olivera Vuco, kasnije Olivera Katarina...

tih sedamdesetih je na radiju harao Milovan Ilic Mininaks, sa kultnom emisijom Tup - tup, a na televiziji je glavna fora bio "maksimetar" , kojeg je vodio Dragan Nikolic...
 
tup tup je bio popularan i (krajem) osamdesetih,
pa indeksovo radio pozoriste
onda, cuvena emisija "medalja dvesta dva" i predivni Milan D. Spicek
njega sam bas volela da slusam :)
i kako da ne spomenem studio B, Marka Jankovica
i njegovu legendarnu recenicu:
"zadrzite osmeh na licu, jer tako je lepo biti srecan."

e da...a ko se seca emisije Hit Nedelje na 202-ki
i Vlade Dzeta?
:)
 
Eto imam nas koji se sećamo.
Ovde ne smemo da zaboravimo "Dadov" i "Teatar levo" sa kultnom pretdstavom Rastibuđilizovanekleblizable.
Sećate se čuvene replike
-Zene ako zelite da vam sise stoje uspravno, hodajte četvoronoške.
Pa Ljuba Moljac i njegove zafrkancije u KST-u
 
tup tup je bio popularan i (krajem) osamdesetih,
pa indeksovo radio pozoriste
onda, cuvena emisija "medalja dvesta dva" i predivni Milan D. Spicek
njega sam bas volela da slusam :)
i kako da ne spomenem studio B, Marka Jankovica
i njegovu legendarnu recenicu:
"zadrzite osmeh na licu, jer tako je lepo biti srecan."

e da...a ko se seca emisije Hit Nedelje na 202-ki
i Vlade Dzeta?
:)

Jeste, ima nas koji se secamo toga...
 
Nije tuzna Divlja.
Zašto bi bila tuzna?
Pa to je samo podsećanje na jedno vreme koje smo mi "matorci" proziveli.
Jednom ćeš i ti pisati o devedesetim....
Nije sve tako loše.

Tema

Jedino što je ostalo isto od sedamdesetih do danas je gulaš sa lkajmakom u lepinji kod Spase.
Aman nije mi jasno kako nije promenio ukus, kao da 30 godina podgreva jedan te isti gulaš.
 
tema zaista moze da bude tuzna, ako se poredi sta sve danasnjoj mladezi nije na izvolte

ali, detaljnije elaboriranje bi nas odvelo u politicarenje, a danas nije politicki korektno ako se ovo danas ne glorifikuje, a ono staro ne pljuje

samo da kazem da se moglo sesti na voz, bus ili avion otici u zapadnu evropu, i tamo se zaposliiti i ostati, po zelji, i to sirom evrpoe od spanije do svedske

jeste tuzno
 
o, pa da li sam ja to pogresno procitao, ili ste vi, draga koleginice, pogresno napisali??

sedamdesete, kada je srbija bila jedna od glavnih kulturnih destinacija evrope, a narocito istocne evrope, kada je u njoj delovao kao jedan od najreprezentativnijih naucnih instituta za atomska istrazivanja "vinca" , kada su sve krunisane i predsednicke glave jedan preko drugog sletale u posetu ovom delu sveta, su godine, kada je srbija bila "iskljucena iz civilizacijskih tokova"???:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

a sada je , kako vidim , u epicentru tih istih "civilizacijskih tokova"???...kada li ce novi cecin koncert na marakani???:think:
kao i danas civilizacijski tokovi sedamdesetih su bili sloboda govora,sloboda udruzivanja,sloboda okupljanja,sloboda medija,visepartijski sistem,vladavina prava,podela vlasti,civilno drustvo,kapitalizam
klikni ovde http://www.freedomhouse.org/template.cfm?page=35&year=2006
i ovde http://www.freedomhouse.org/uploads/fiw09/CompHistData/FIW_AllScores_Countries.xls
 
Tema

Jedino što je ostalo isto od sedamdesetih do danas je gulaš sa lkajmakom u lepinji kod Spase.
Aman nije mi jasno kako nije promenio ukus, kao da 30 godina podgreva jedan te isti gulaš.

Tek mnogo godina kasnije, sam saznao da ga pravi od najjeftinijih iznutrica, bubaca, srca i t d, ali , bez obzira, pravi ga svetski.

Nisam bio u skadzi godinama, narocito uvece, ali secam se da su onomad bili redovi od po sto ljudi za gulas. Zar ga jos uvek pravi??? Svaka mu cast...ne moze mu ni Mek nista:ok:
 
kao i danas civilizacijski tokovi sedamdesetih su bili sloboda govora,sloboda udruzivanja,sloboda okupljanja,sloboda medija,visepartijski sistem,vladavina prava,podela vlasti,civilno drustvo,kapitalizam
klikni ovde http://www.freedomhouse.org/template.cfm?page=35&year=2006
i ovde http://www.freedomhouse.org/uploads/fiw09/CompHistData/FIW_AllScores_Countries.xls

sloboda govora, sloboda medija, sloboda pojedinca uopste, civilno drustvo su sve tekovine koje su najvecu ekspanziju i zamajac dobile upravo sedamdesetih.Pa koji je pokret pre i posle toga, kao hipi pokret sedamdesetih , toliko pomerio stvari u pozitivnom pravcu sto se tih vrednosti, a i mnogih drugih tice???

sto se konkretno tice ovih prostora, siguran sam da bi 99 % ljudi danas, menjalo ove "navodne" slobode u srbiji , koje danas imaju , od visepartizma do slobode stampe, za zivot kakav su imali oni sami ili njihovi ocevi sedamdesetih, kada je vladala " teska represija diktatorskog nenarodnog rezima"...

odvuce me u politcarenje, a ova ista tema na PDF beograd ima sasvim drugi ton i konotaciju...
 
tema zaista moze da bude tuzna, ako se poredi sta sve danasnjoj mladezi nije na izvolte

ali, detaljnije elaboriranje bi nas odvelo u politicarenje, a danas nije politicki korektno ako se ovo danas ne glorifikuje, a ono staro ne pljuje

samo da kazem da se moglo sesti na voz, bus ili avion otici u zapadnu evropu, i tamo se zaposliiti i ostati, po zelji, i to sirom evrpoe od spanije do svedske

jeste tuzno

E to,putovanja...ajde sto ne mogu da cujem ekv ,ali ta putovanja...:neutral:
 
A da se putovalo, putovalo se.
Sedneš u Fiću i pravac Trst, autoputem Bratstvo-Jedinstvo.Klaparaju točkovi po spojevima betonskih ploča....
Kasnije se malo avanzovalo, pa je u modi bio fijat 125 ih kakav je to auto bio...Kupiš veliki kasetofon u Minhenu , popiješ par piva i nazad.
Na grani drhtiš da te carinik ne odere.
Sad kad malo bolje razmislim, jedini stvarni problem su bile šimike i zvoncare.Nekako nisu za voznju, al ko te pita.
 

Back
Top