Makedonci imaju legitimno pravo na svoj makedonski identitet

Pravo jednog naroda da se zove kako ono zeli,i kakvo mu sledi

  • Makedonci su potpuno upravu njihovo ime je bilo i bice Makedonija

  • Makedonci trebaju naci kompromisno resenje sa Grcima

  • Makedonija nije trebala ni pregovarati o svom imenu

  • Makedonci trebaju prihvatiti jednu od opcija Nimica


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Помози бог брате.Четници се не кољу меџу себе.Немој зајебавати сада.Немој тако о мојој држави.

И још једну ствар Карлосе, делујеш ми образованије и паметније него онај "навијач".

Овде пред свима да кажеш једну ствар коју Македонци увек заобилазе у разговору са Србима. Дакле питање је једноставно:


ДА ЛИ СУ ТОРЛАЦИ МАКЕДОНЦИ ИЛИ СРБИ?


(од овога зависи твоја репутација на овом форуму)
 

Нисам чуо за ту државу...википедију може свако да уређује...***..није валидна

Спремте се спремте четници

Српска ми труба затруби
У тово село Дреново.
Спремте се спремте четници,
Силна ће борба да буде.

Ој напред иде пред четом
Јован Бабунски војвода,
За њим иде пред четом
Васил Велешки војвода.

Извика Јован Бабунски:
Држте го село оздола,
Држте го село оздола
Тува је Стеван Димитров.

Извика Јован Бабунски:
"Предај се, предај, Стеване"
"Не се предајем, Јоване,
Аз сам блгарски војвода!"

Извика Васил Велешки:
Фрљајте бомбе Четници.
Поче им кућа да гори,
Из куће Стеван говори:

"Пуштај ма, пуштај Јоване,
Чета ће да ми изгоре."
Српска ми труба трубаше,
Дреново село гореше.
 
И још једну ствар Карлосе, делујеш ми образованије и паметније него онај "навијач".

Овде пред свима да кажеш једну ствар коју Македонци увек заобилазе у разговору са Србима. Дакле питање је једноставно:


ДА ЛИ СУ ТОРЛАЦИ МАКЕДОНЦИ ИЛИ СРБИ?


(од овога зависи твоја репутација на овом форуму)

Историја је највеча лага-Рекао је некад Наполеон.А ето можда је то и најточнија дефиниција за све манипулације који се раде са овом науком који би требали послужити у политичке цели.Ја нисам неки историчар само нешто мало знам и мислим да ми је доста.Сад не би желео да се расправљам око тога јер биче потребно време око 1 месец расправе и на крају опет исто.Али хајде да те удостојим па нешто ипак није на одмет.Ти мора да си чуо о Српском академику Петром Драгашевиќем из негов ред из 1871.Е тај ваш академик некад је израдио учебник који су учили Српски средношколци.А знаш до каква сазнјања сам дошао?Дај претражи мало па добро види и зашто тај исти академик после 20 година пљува на свој рад и мењава све из почетка.И све то некако се поклапа са роџењем идеје о Велику Србију.
Srpska.jpg
 
Makedonija je oblast u Grckoj a Makedoncima se nazivaju ljudi koji naseljavaju tu oblast.

Па ако је грчка област онда би требало да границе буду до Куманово.Тада би ви имали проблеме са Грке.Јер територију која опфата Македонија сада била би Грчка.И дај кад тврдите да смо јужни Срби побрините се за права ваше браче у Егејском делу,а не да се правите брача са Грцима.
 
фиромљани су видели антику само на телевизору, они немају права да узурпирају грчку историју као што су узурпирали српску,нису им Грци срби, тако да ће испушити само тако.уосталом појешће их шиптари они немају будућност
 
Македонија, Србија и Бугарска треба да се уједине то су најближи народи
по свему

Да али у пракси је нешто друго.Па грци су вам брача.Брача који вам недају ама баш никаква права у Егеју.
 
Историја је највеча лага-Рекао је некад Наполеон.А ето можда је то и најточнија дефиниција за све манипулације који се раде са овом науком који би требали послужити у политичке цели.Ја нисам неки историчар само нешто мало знам и мислим да ми је доста.Сад не би желео да се расправљам око тога јер биче потребно време око 1 месец расправе и на крају опет исто.Али хајде да те удостојим па нешто ипак није на одмет.Ти мора да си чуо о Српском академику Петром Драгашевиќем из негов ред из 1871.Е тај ваш академик некад је израдио учебник који су учили Српски средношколци.А знаш до каква сазнјања сам дошао?Дај претражи мало па добро види и зашто тај исти академик после 20 година пљува на свој рад и мењава све из почетка.И све то некако се поклапа са роџењем идеје о Велику Србију.
Srpska.jpg
Уопште ме ниси удостојио одговора, а питао сам те једну конкретну ствар, за Торлаке. А
наравно да је променио мишљење а и рећи ћу ти зашто:
ствар је у следећем: он је поистоветио народност и језик што, у научном смислу има основа али само за разнородне народе и разнородне језике. Када му је неко паметнији од њега лепо објаснио да су наши језици (Македонски, Словеначки, Српски..) само ДИЈАЛЕКТИ, а не прави језици, јер Немци имају равно 777 дијалеката који се с краја на крај НЕ РАЗУМЕЈУ, онда је вероватно јасно да није могао даље да стоји на тези да су Македонци најстарији словенски народ ако говоре најстаријим словенским дијалектом (стојим иза овога, дакле дијалекат којим ви говорите је најстарији).
Е сад, пошто нисте успели да убедите Торлаке да су ваши, нити су их Бугари убедили иако се још увек труде, остаје ВЕЛИКО питање за тебе: Да ли сматраш да су Торлаци Македонци ако говоре језиком који је у 90% сличан македонском и разликуј се само у речима које су Македонци преузели накнадно?

(Знаш оно: "Што да ти појем газдо Митке?
Појеш ми ........ , ово је одвалио бивши Србин, Пица са два лица, на једној представи )
 
Poslednja izmena:
Уопште ме ниси удостојио одговора, а питао сам те једну конкретну ствар, за Торлаке. А
наравно да је променио мишљење а и рећи ћу ти зашто:
ствар је у следећем: он је поистоветио народност и језик што, у научном смислу има основа али само за разнородне народе и разнородне језике. Када му је неко паметнији од њега лепо објаснио да су наши језици (Македонски, Словеначки, Српски..) само ДИЈАЛЕКТИ, а не прави језици, јер Немци имају равно 777 дијалеката који се с краја на крај НЕ РАЗУМЕЈУ, онда је вероватно јасно да није могао даље да стоји на тези да су Македонци најстарији словенски народ ако говоре најстаријим словенским дијалектом (стојим иза овога, дакле дијалекат којим ви говорите је најстарији).
Е сад, пошто нисте успели да убедите Торлаке да су ваши, нити су их Бугари убедили иако се још увек труде, остаје ВЕЛИКО питање за тебе: Да ли сматраш да су Торлаци Македонци ако говоре језиком који је у 90% сличан македонском и разликуј се само у речима које су Македонци преузели накнадно?

(Знаш оно: "Што да ти појем газдо Митке?
Појеш ми ........ , ово је одвалио бивши Србин, Пица са два лица, на једној представи )
А што си ти запео око Торлаке?Торлаци свугде где су живели прихвачали су начин и културу државе где су се нашли.Торлаци у Бугарској речи че ти да су Бугари.У Србију речи че ти да су Срби.И ко зна шта су.
 
Уопште ме ниси удостојио одговора, а питао сам те једну конкретну ствар, за Торлаке.
А
наравно да је променио мишљење а и рећи ћу ти зашто:
ствар је у следећем: он је поистоветио народност и језик што, у научном смислу има основа али само за разнородне народе и разнородне језике. Када му је неко паметнији од њега лепо објаснио да су наши језици (Македонски, Словеначки, Српски..)
само ДИЈАЛЕКТИ, а не прави језици, јер Немци имају равно 777 дијалеката који се с краја на крај НЕ РАЗУМЕЈУ, онда је вероватно јасно да није могао даље да стоји на тези да су Македонци најстарији словенски народ ако говоре најстаријим словенским дијалектом (стојим иза овога, дакле дијалекат којим ви говорите је најстарији).
Е сад, пошто нисте успели да убедите Торлаке да су ваши, нити су их Бугари убедили иако се још увек труде, остаје ВЕЛИКО питање за тебе: Да ли сматраш да су Торлаци Македонци ако говоре језиком који је у 90% сличан македонском и разликуј се само у речима које су Македонци преузели накнадно?

(Знаш оно: "Што да ти појем газдо Митке?
Појеш ми ........ , ово је одвалио бивши Србин, Пица са два лица, на једној представи )
Ко зна.Можда се нашао неко паметнији а можда неко који је тада желео нешто друго.Неко са јаче политичке амбиције.Реци ми колико је озбиљно када једна држава мења рад својих академика на сваке 20 године
 
А што си ти запео око Торлаке?Торлаци свугде где су живели прихвачали су начин и културу државе где су се нашли.Торлаци у Бугарској речи че ти да су Бугари.У Србију речи че ти да су Срби.И ко зна шта су.
Запео сам, имам своје разлоге.....

добро, ако ће они Торлаци у Србији да "кажу да су Срби" зашто онда Торлаци у Србији и Бугарској говоре језиком који је најсличнији македонском?
 
Запео сам, имам своје разлоге.....

добро, ако ће они Торлаци у Србији да "кажу да су Срби" зашто онда Торлаци у Србији и Бугарској говоре језиком који је најсличнији македонском?

Знаш један наш колега са форума је реко да историја на Балкану је комплициранија него што је ми учимо.А ја сам реко да је неисцрпан извор лажи.Ко би знао.
 
Е овде си у право.То је то.
:hvala::hvala::hvala:
Знаш један наш колега са форума је реко да историја на Балкану је комплициранија него што је ми учимо.А ја сам реко да је неисцрпан извор лажи.Ко би знао.
:worth::worth::worth:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top