Zenski SUPER programeri! (VASA ISKUSTVA)

djafolan69

Početnik
Poruka
31
Programer sam vec veooooma dugo, veoma velikog iskustva kako kad nas tako i u inostranstvu. Ne mogu a da ne potvrdim da su zene ODLICNI programeri, ali ne zbog lude zainteresovanosti tehnikom vec zbog jedne tipicno zenske osobine - pedantnosti! Kod programerki je izuzetno citljiv i vrlo korektno uradjen. Jedina "velika" mana programerki je cesto odsustvo intuitivnog resavanja problema kao i resavanje izuzetno slozenih problema. Za tako nesto je potrebno mnogo iskustva a cini mi se da muskarci tu imaju prednost.

Nedavno sam otvorio programersku firmu i verujte da ce zene/devojke programeri imati prednost pri zaposljenju. Pozdrav za MADA_M i sve zenske programere.

MOLIM SVE PROGRAMERKE DA NAPISU SVOJA ISKUSTVA (MINI, mini CV)

Pozdrav!
 
milos12345:
sve ovo mirishe na josh jednu temu gde ce biti pljuvanja medjusobnog.......


btw....da tebi ne treba mozda zena pa jurish programerke, kao u vecini oglasa sto se radi...... :roll:

Decko nemoj da si toliko negativan i radoznao. Pljuvanja nece biti ukoliko neko ne zapocne da maltretira glupostima. A sto se zene tice, stvar je licne prirode i mislim da tebe to ne treba da interesuje. Vodi racuna o svojim porivima i nemoj da se javljas ako nemas sta da kazes.

Za PROGRAMERKE:
Drage moje dame, u nasoj struci je zaista malo devojaka/zena. Nadam se da ce vas biti vise kao i da ste nephodna konkurencija muskim programerima. Znam da unosite nov kvalitet u struku i zato samo napred! Molim vas da se obazirete na gornje komentare.

Pozdrav!
 
djafolan69:
Ne mogu a da ne potvrdim da su zene ODLICNI programeri, ali ne zbog lude zainteresovanosti tehnikom vec zbog jedne tipicno zenske osobine - pedantnosti!

Batice, po tvom nickname-u se da zakljuciti da si '69. U tom slucaju bi trebalo da vec znas da je pedantnost CISTO INDIVIDUALNA karakteristika osobe! :oops: Ja razumem da zelis malo da laskas kako bi privukao "dame", ali veruj mi, te dame umeju da budu prilicno prljave, neuredne i nepedantne (ovde mislim u svim sferama zivota). :!: Ako si (a verovatno jesi) zavrsio neki fakultet i barem malo ziveo po studentskim domovima, onda bi trebalo da si imao prilike da vidis da zene umeju da budu mnogo gore od muskaraca. Ne dozivljavaj ovo licno! Nemam nista protiv tebe, ali zaista imam protiv ideje da su zene pedantnije od muskaraca (u bilo kom pogledu). :arrow: I da ponovim, pedantan ili ne, to je osobina OSOBE, a ne muskarca ili zene. :!:

djafolan69:
Nedavno sam otvorio programersku firmu i verujte da ce zene/devojke programeri imati prednost pri zaposljenju. Pozdrav za MADA_M i sve zenske programere.

Ja se bavim programiranjem otkad znam za sebe i jasno mi je kakav programerski dan ume da bude s vremena na vreme kada posla ima preko glave. :x Otuda i razumem zasto bi ti hteo svoju firmu da napunis zenama/devojkama, jer bi ti to (prirodno) obezbedilo prijatnije okruzenje za rad. :D Ali, da budem iskren, slazem se sa kolegom iznad, i meni je prva misao bila "ovaj se sigurno njos ije ozenio!". :wink:
 
MickeyMouse:
Ne dozivljavaj ovo licno! Nemam nista protiv tebe, ali zaista imam protiv ideje da su zene pedantnije od muskaraca (u bilo kom pogledu).

Nemam, veruj mi, nista protiv tvojih iskustava. Ja sam izneo SVOJ stav a to je DA SU ZENE PROGRAMERI PREDANTNIJE U SVOM POSLU. Znaci radilo se o pedantnosti zena kao radnika (PROGRAMERA), bez pokusaja da ulazim u sve vrste mogucih znacenja reci PEDANTNOST (pouka: citaj i prihvataj onako kako je napisano a ne onako kako subjektivno dozivljavas tekst - nista licno).

MickeyMouse:
Ja se bavim programiranjem otkad znam za sebe i jasno mi je kakav programerski dan ume da bude s vremena na vreme kada posla ima preko glave. :x Otuda i razumem zasto bi ti hteo svoju firmu da napunis zenama/devojkama, jer bi ti to (prirodno) obezbedilo prijatnije okruzenje za rad. :D Ali, da budem iskren, slazem se sa kolegom iznad, i meni je prva misao bila "ovaj se sigurno njos ije ozenio!". :wink:

Mora da sam poznata licnost pa se ljudi interesuju za moj privatni zivot, ko zna mozda cu jednoga da i biti... hvala na interesovanju :P

MickeyMouse:
BTW. Trebalo je ovde da napises da li si i ti programer, ili si otvorio firmu, pa bi cisto voleo da okupis cice oko sebe! :o

Procitaj malo bolje prvu poruku...


Pozdrav za Mickey,
sve najbolje!


P.S.

ZA MLADE I STARIJE DAME (BUDUCE) PROGRAMERE

POSTOVANE KOLEGINICE, ZAPOCEVSI OVU TEMU NISAM TRAZIO NI BROJEVE TELEFONA, NI MAIL, KUCNE I OSTALE ADRESE VEC DA JEDINO NAPISETE U PAR RECENICA U KOJIM ALATIMA RADITE, KOJE TEHNOLOGIJE POZNAJETE I DA UKOLIKO NEMATE ISKUSTVA NAPISETE BAREM KOJA SU VAM INTERESOVANJA. TACNO JE DA JE MUSKI DEO POPULACIJE U VELIKOJ PREDNOSTI ALI TO NE ZNACI DA TREBA DA BUDETE STIDLJIVE I NE JAVITE SE... ZNAM DA POSTOJITE!

P.P.S.

ZA MUSKI DEO EKIPE KOJI SE PLASI ZA...

NECU JA VASE CICE, ALI HVALA NA KOMPLIMENTU
 
OK, kad si pomenuo, da dodam :

... ali uprkos tome, sa njenim kodom i generalnim dizajnom imam najvishe problema...

Ukratko, ako je to programiranje straight-forward prirode, bez izleta u intuitivnost i programersku mashtu (u prevodu, baze podataka, aplikacije generalnog tipa i slichne boranije) slazhem se da je zhivot sa zhenskim programerom lakshi. Ali, SAMO u tom sluchaju.
 
Deo iz mog CV-a:

.Professional orientation: Systems architect/senior developer in software industry
.Programing concepts: OOP, XML/XSLT, MFC
.Engineering tools: Clear Case, MS Project, Rational Rose, Visual Studio
.Programming languages: C/C++, Java, VB, SQL (MS, Oracle, DB/2), php, mysql, wml
.Presentation skills course by Mercury International
.CMM (Capability and Maturity Model for software) course by Objectif Technologie

Ima nas, ima, ali nekako ipak u odnosu na muskarce u manjini. Nazalost.
 
djafolan69:
Programer sam vec veooooma dugo, veoma velikog iskustva kako kad nas tako i u inostranstvu. Ne mogu a da ne potvrdim da su zene ODLICNI programeri, ali ne zbog lude zainteresovanosti tehnikom vec zbog jedne tipicno zenske osobine - pedantnosti! Kod programerki je izuzetno citljiv i vrlo korektno uradjen. Jedina "velika" mana programerki je cesto odsustvo intuitivnog resavanja problema kao i resavanje izuzetno slozenih problema. Za tako nesto je potrebno mnogo iskustva a cini mi se da muskarci tu imaju prednost.

Nedavno sam otvorio programersku firmu i verujte da ce zene/devojke programeri imati prednost pri zaposljenju. Pozdrav za MADA_M i sve zenske programere.

MOLIM SVE PROGRAMERKE DA NAPISU SVOJA ISKUSTVA (MINI, mini CV)

Pozdrav!

Slazem se da ste marljive u onom sto ste naucile, ali...
Nemate mashtovitost (pri tom ne mislim na dizajn programa)... Mnoge stvari se i tu rade "mushkim" sistemom... Aj budi zensko pa me pitaj koji su to "mushki sistemi" Ne zelim da ovo predje u natpamecivanje mushko-zensko vec gledaj to drugacije:
ILI SI PROGRAMER ILI NISI a to sto si zensko, alal vera!
 
djafolan69:
Kuku covece pa ti mi odsece onu stvar... ili si mozda... ma neee...

Nemoj da plachesh... Kupitje tebi Dlakavi i vetji i lepshi. Otkud bre ja da znam ko je m/z... Kad su pojedini nickovi nedefinisani... Odsad cu morati da gledam izmedju nikova. Tek i dalje sam pri stavu da ILI SI PROGRAMER ILI NISI. Izvini, slucajno sam upao ovde, mene vise zanimaju medjuljudski odnosi. Odrastao sam sa kompovima a nikako sebe da nateram ozbiljnom programiranju. Razlog - samoljubivost i netimski rad ljudi sa kojima sam radio. To je josh bilo na Amigi. Jedva sam napravio neshto da lichi... Svako je hteo da bude najvazniji.
Meni su se malo pravo da ti kazem smuchili kompovi (PC) od kako je ono shpijuniranje korisnika preko instaliranog programa (ne hakerski patchevi ili crackovi) postali prava poshast... Sve bre ljudi upropaste, destrukcija na svakom koraku. A to sa nadgledanjem je odaaavnoo postao problem vec sa najpopularnijim operativnim sistemom. Hvala i srecno.
 
Dlakava Strvina:
djafolan69:
Kuku covece pa ti mi odsece onu stvar... ili si mozda... ma neee...

Nemoj da plachesh... Kupitje tebi Dlakavi i vetji i lepshi...

Hvala Dlakavi! Iskreno receno mislim da i ja tebi dugujem poklon istog tipa. 8) Naime, pretvorih te u zensko u forumu... Zenski kutak... valjda. Izvini, nije namerno. A bas sam se bio smejao tvom niku kada sam zamislio zensku osobu koja sebe naziva DlakavaStrvina... zamisli samo dlakavu macu :D.

Pozdrav!

p.s. U pravu si, cesto je nemoguce proceniti pol po nick-u.
 
Tek sad sam pristupila forumu.Gadno sam se spetljala u nekom scriptu i htela da se odmorim kad ono neko pita ima li programerki.Evo ima nas,doduse sporadicno ali meni je to bas simpaticno.Ja mislim da nas je manje zato sto je ovo zanimanje potpuno u suprotnosti sa zenskim nacinom razmisljanja, zene su savrsene za poslove gde treba misliti o 10 razlicitih stvari istovremeno, a u programiranju moras da razmisljas o jednog velikoj stvari na sveobuhvatan nacin i da ne mislis usput da li da pohujes danas karfiol ili da narucis picu kad dodjes kuci.Ja sam jedino zenko u mojoj firmi i jedina sam koja sprecava pozar kad muske kolege zaborave uklucen reso za kafu.Oni se jednostavno lakse iskljuce od spoljasnjeg sveta.Al' ne vidim da nesto bolje rade i da imaju neke inventivnije ideje(uporedjujem se sa onima koji imaju isto radnog iskustva kao i ja).I sto se koleginice ne javljaju?Nije valjda da nas je tako malo?Na fakultetu nas je bilo cak i vise, ali nije valjda da sad sve predajete matematiku?
 
ja mislim da je to stvar do truda. e sad zashto ja vise volim da citam neke socijalne teme nego programerske ne znam da li je do moje prirode ili pola ili od oba. ali da me fakultet natera da programiram bolje, onda bih vishe i programiranje osecala kao nesto svoje. aj javicu se posle nekoliko polozenih programer-ispita ;) za sada se uglavnom trudim da predjem crtu. ali secam se da sam u skoli proshla neki nivo programerskog takmicenja i stigla na gradsko...i tamo je osim mene bilo mozda jos 3 devojke
 
jagodica:
da li to onda znachi da muskarci nema shanse da ljudski nauche strani jezik s obzirom na odnos na filoloskom

Ne, samo znaci da ste mnogo talentovanije za jezike od nas. To je cista istina! Imao ja neki program za ucenje spanskog. I instaliram da ga vidim na sta lici (dosta lose uradjen - to sam i ocekivao, al to sad nema veze) i pokazem ga mojoj sestri koja "guta" spanske serije. I necete verovati!

Ona okrene ledja monitoru, ja pustim program da kaze neku recenicu na spanskom, tima "da li biste voleli malo soka pre ruchka?" i ona mi ladno prevede! ja naravno proverim njen prevod, jer je spogram englesko-spanski, i vidim da je sve pogodila! neverovatno, recenicu za recenicom! A ja i dok sam ucio nemacki u skoli, jedva sam razumevao kad ide njihov film na TV-u, a imao sam 5 iz nemackog.

Kontam da je tako i za programiranje. Kao sto je neko ovde rekao (a mnogi se slozili!) zene mi deluju bolje za straight-forward programiranje, a muski za neki slozeniji problem gde treba malo intuicije i sl. Jer, njima je to (najcesce, ne uvek!) posao koji treba odraditi, pa su predanije, pedantnije; a nama je to strast, pa nismo bas pedantni (jer strast nikad i nije) ali se hvatamo u kostac sa komplikovanim problemima: nekog on hipnotise, neko ga se dovati ko terijer pane pusta - zavisi od mentaliteta.

Jednom recju, nama muskima bi stvarno dobro dolso da se malo disciplinujemo i pocnemo urednije da radimo, dok zenama ne mozemo zameriti sto ne resavaju komplikovane probleme i sto su straight-forward, jer nema ni potrebe da svi budemo "najbolji" - uvek ce se traziti i neko da "odradjuje" i te, malko dosadnije, poslove...
 
Anonymous:
Jednom recju, nama muskima bi stvarno dobro dolso da se malo disciplinujemo i pocnemo urednije da radimo, dok zenama ne mozemo zameriti sto ne resavaju komplikovane probleme i sto su straight-forward, jer nema ni potrebe da svi budemo "najbolji" - uvek ce se traziti i neko da "odradjuje" i te, malko dosadnije, poslove...

Da ne pricamo o pisanju Help-a... ili dokumentacije... tu su one majstori zanata a mi samo...
 
ja sam sad cetvrta godina zemunske gim, i ne znam da li da upisem etf, znaci i ako uspem da ga upisem pored fizike, pricaju mi kako su tehnicki fakulteti smrt za devojke... satro pojesce nas momci, pregazice nas u poslu kasnije... jel gledaju da li si m ili z kad te zaposljavaju? mislim vi valjda imate iskustva, pa podelite ga sa mnom :D
 
pa pazi etf se promenio u nekom smislu (mada ja mislim da je sa jedne strane otezan, a sa druge olaksan jer se polaze preko kolokvijuma, a to je dobro ako ucis)

a sto se tiche etf-ovki, pa sestra od mog druga je pocistila prvu godinu a nije da nesto uchi, veceg genijalca ja u zivotu nisam video, a izgleda normalno plus trenirala je ceo zivot odbojku (tako da mozete misliti kako izgleda), a sad je zanima i programiranje tako da eto vam moguceg kandidata :o)
 

Back
Top