Iskreno

ima dana kada sam srecna da ne mogu biti srecnija..
i dane kada bih skocila sa devetog sprata..
ali to je valjda normalno..
(mislim ne skakanje sa devetog sprata :lol:., nego smenjivanje osecanja..
nismo drvo pobogu..a ni drogirane 24\7..pa da nam je sve haj)
jasno mi je da uvek moze bolje..i da nikada nije sve potaman..
i ne moze da bude..
nisam od onih kojima je trava u tudjem dvoristu uvek zelenija..
trudim se da sama sebi ugodim...da uzivam u onome sto imam
a ne da patim za onim sto nemam..
(treba teziti boljem..ali ne moze se ni glavom kroz zid)
u biti..zadovoljna sam..
 
Poslednja izmena:
hm...srecna,,zadovoljna....nije ista rec?..kad si zadovoljan onda si valjda i srecan ili je sreca preteska rec da bi je izgovorili....

I kad sam srećna to jako kratko traje....to je na trenutak ...a zadovoljstvo je stalno prisutno
Zato mogu da kažem da sam zadovoljna...životom...ali uvek ima neki razlog zbog kojeg ne mogu da budem srećna...
 
Da li ste srecne?
Da li se mozete nazvati srecnim zenama i sta je to sto Vas cini srecnima

Uh koje tesko pitanje!


Drugi ljudi su me dozivljavali kao jednu veoma sretnu zenu, zestoko me je iritiralo:roll:, a sad vidim da su bili u pravu!
Imala sam prekrasnu obitelj, matrijalno bila obezbedjena, putovala gdje mi se prohtjelo i nisam bila nesto pretjerano sretna, uvik mi je neki vrag falio.:mrgreen:
Onda je dosao prvi pravi problem i sa njim sam skuzila koliko sam bila sretna u zivotu...sada i pored muke koju imam osjecam se jako sretna, imam sve pa i taj problem koji je mogao biti gori, a nije! Jesam, sretna sam!
 
Uh koje tesko pitanje!


Drugi ljudi su me dozivljavali kao jednu veoma sretnu zenu, zestoko me je iritiralo:roll:, a sad vidim da su bili u pravu!
Imala sam prekrasnu obitelj, matrijalno bila obezbedjena, putovala gdje mi se prohtjelo i nisam bila nesto pretjerano sretna, uvik mi je neki vrag falio.:mrgreen:
Onda je dosao prvi pravi problem i sa njim sam skuzila koliko sam bila sretna u zivotu...sada i pored muke koju imam osjecam se jako sretna, imam sve pa i taj problem koji je mogao biti gori, a nije! Jesam, sretna sam!

kako je ovo divno cuti..svaka cast:D:cmok2:
 
neko mi je rekao da je za srecu potrebno dve ljute..hehehehe....a ja mislim da je za srecu potrebno..osecati se ceo i ispunjen...osecaj da ti nista ne fali..ne u onom materijalnom smislu vec u glavi i srcu
 
Napisah na nekoj od tema al' da ponovim i na ovoj (dokon pop i pilice krsti :) )

Kad kazem sebi da sam potpuno sretna osetim se licemerom jer znam da nisam i da se tim recima uglavnom tesim.
Kad kazem sebi da nisam srecna osetim se nezahvalnicom koja i ne zasluzuje srecu koju ima...

Da sam sasvim srecna i nisam jer znam da mi je za potpunu srecu potrebno mnogo vise od ovog sto imam i sto sam uspela da ostvarim.
Da sam nesrecna, nisam, jer znam cega sam sve bila lisena i koliko je malo trebalo da covek stigne do dna.

Ne verujem da medju nama postoji iko ko bez oklevanja moze reci da je potpuno srecan ili potpuno nesrecan. Svi nasi zivoti nisu ni crni ni beli, svi su nijanse, tamnije i svetlije nijanse sive boje.

A glupe filozofije u ovom postu...Kad bolje razmislim vise mi lezi kad sa pojedinim forumasicama procenjujem zensko postenje i musku glupost ali eto nadjem se i tamo gde mi nije mesto. :mrgreen:
 
Napisah na nekoj od tema al' da ponovim i na ovoj (dokon pop i pilice krsti :) )

Kad kazem sebi da sam potpuno sretna osetim se licemerom jer znam da nisam i da se tim recima uglavnom tesim.
Kad kazem sebi da nisam srecna osetim se nezahvalnicom koja i ne zasluzuje srecu koju ima...

Da sam sasvim srecna i nisam jer znam da mi je za potpunu srecu potrebno mnogo vise od ovog sto imam i sto sam uspela da ostvarim.
Da sam nesrecna, nisam, jer znam cega sam sve bila lisena i koliko je malo trebalo da covek stigne do dna.
:worth:
Hvala što si napisala post koji mogu da potpišem :zag:
 
da kazem da sam sretna lagala bih, a opet da kazes da sam nesretna- bila bih sebicna.
sretna sam sto imam zdravu i normalnu porodicu, skolujem se-uspjesno, okruzena sam normalnim ljudima.
nesretna sam jer imam nekih stvari koje bih htjela promjeniti a ne mogu..E onda kad se malo bolje udubim u te probleme, shvatim da zivot bio monoton da je sve idealno.
tako da se moze reci da sam zadovoljna osoba!
 
cudno..niko se ne usudjuje da kaze..da srecna sam...evo ovog momenta sam srecna..kao neko sujeverje...svi nekako spusatju loptu i zadovoljavaju se sa zadovoljna...kao da je sreca nesto sto ne sme da se izaziva
pri tom i zadovoljna i srecna osoba imaju osmeh na licu
reci da si srecan pa makar ti ne bilo sve potaman u zivotu niti je licemerno niti je laz....nije sreca euforija..sreca je biti ziv...svako jutro kad otovoris oci..i osmehnes se jer ponovo vidis Sunce, jer ponovo postoji mogucnost da uradis vidis jedes dises spavas...zivish
 
cudno..niko se ne usudjuje da kaze..da srecna sam...evo ovog momenta sam srecna..kao neko sujeverje...svi nekako spusatju loptu i zadovoljavaju se sa zadovoljna...kao da je sreca nesto sto ne sme da se izaziva
pri tom i zadovoljna i srecna osoba imaju osmeh na licu
reci da si srecan pa makar ti ne bilo sve potaman u zivotu niti je licemerno niti je laz....nije sreca euforija..sreca je biti ziv...svako jutro kad otovoris oci..i osmehnes se jer ponovo vidis Sunce, jer ponovo postoji mogucnost da uradis vidis jedes dises spavas...zivish

sad malo filozofiras.
sreca su male stvari.ustanem ujutru, nenaspavana, ljuta. naz me momak-budem srecna.
zatim zakasnim na bus- hebem sve po redu..
citav dan mi je naopako krenuo.
dodjem kuci, ugledam omiljenu cokoladu- srecna sam zbog tog!
jesam li ja srecna ili nesretna?
ma ni jedno ni drugo.
pitanje nije teko nego pomalo bezvezno.
kao ono tipa- volis li vise mamu ili tatu?
 
cudno..niko se ne usudjuje da kaze..da srecna sam...evo ovog momenta sam srecna..kao neko sujeverje...svi nekako spusatju loptu i zadovoljavaju se sa zadovoljna...kao da je sreca nesto sto ne sme da se izaziva
pri tom i zadovoljna i srecna osoba imaju osmeh na licu
reci da si srecan pa makar ti ne bilo sve potaman u zivotu niti je licemerno niti je laz....nije sreca euforija..sreca je biti ziv...svako jutro kad otovoris oci..i osmehnes se jer ponovo vidis Sunce, jer ponovo postoji mogucnost da uradis vidis jedes dises spavas...zivish
Bas to! Srecu cine male stvari, sitnice koja cuda prave...a komu je sve potaman, komu? Nikomu....

sad malo filozofiras.
sreca su male stvari.ustanem ujutru, nenaspavana, ljuta. naz me momak-budem srecna.
zatim zakasnim na bus- hebem sve po redu..
citav dan mi je naopako krenuo.
dodjem kuci, ugledam omiljenu cokoladu- srecna sam zbog tog!
jesam li ja srecna ili nesretna?
ma ni jedno ni drugo.
pitanje nije teko nego pomalo bezvezno.
kao ono tipa- volis li vise mamu ili tatu?
Ma nije filozofiranje.... sad bi ti moj muz rekao "draga moja to ti je zivot";)
 
sad malo filozofiras.
sreca su male stvari.ustanem ujutru, nenaspavana, ljuta. naz me momak-budem srecna.
zatim zakasnim na bus- hebem sve po redu..
citav dan mi je naopako krenuo.
dodjem kuci, ugledam omiljenu cokoladu- srecna sam zbog tog!
jesam li ja srecna ili nesretna?
ma ni jedno ni drugo.
pitanje nije teko nego pomalo bezvezno.
kao ono tipa- volis li vise mamu ili tatu?

pa draga moja cak ni pitanje da li vise volis mamu ili tatu nije bezvezno....vecina zna odgovor..ali nece da kaze..da ne bi povredila onog drugog
ja sam mog oca volela i volim beskrajno..ali ono sto sam osecala prema majci se nije moglo meriti...i moja mama je to znala a i moj otac...mada nikad nisam izustila tako nesto
jednostavno mislim da takva [itanja koja se eto nekom cine bezvezna..padnu coveku na pmate..kad pokusaju da podvuku zutim i daju orgovor i na pitanja koja u tom momentu treba da budu resena
 
pa draga moja cak ni pitanje da li vise volis mamu ili tatu nije bezvezno....vecina zna odgovor..ali nece da kaze..da ne bi povredila onog drugog
ja sam mog oca volela i volim beskrajno..ali ono sto sam osecala prema majci se nije moglo meriti...i moja mama je to znala a i moj otac...mada nikad nisam izustila tako nesto
jednostavno mislim da takva [itanja koja se eto nekom cine bezvezna..padnu coveku na pmate..kad pokusaju da podvuku zutim i daju orgovor i na pitanja koja u tom momentu treba da budu resena

uopste ne shvatam niti mogu da procitam ovaj post :confused:
 
Napisah na nekoj od tema al' da ponovim i na ovoj (dokon pop i pilice krsti :) )

Kad kazem sebi da sam potpuno sretna osetim se licemerom jer znam da nisam i da se tim recima uglavnom tesim.
Kad kazem sebi da nisam srecna osetim se nezahvalnicom koja i ne zasluzuje srecu koju ima...

Da sam sasvim srecna i nisam jer znam da mi je za potpunu srecu potrebno mnogo vise od ovog sto imam i sto sam uspela da ostvarim.
Da sam nesrecna, nisam, jer znam cega sam sve bila lisena i koliko je malo trebalo da covek stigne do dna.

Ne verujem da medju nama postoji iko ko bez oklevanja moze reci da je potpuno srecan ili potpuno nesrecan. Svi nasi zivoti nisu ni crni ni beli, svi su nijanse, tamnije i svetlije nijanse sive boje.

A glupe filozofije u ovom postu...Kad bolje razmislim vise mi lezi kad sa pojedinim forumasicama procenjujem zensko postenje i musku glupost ali eto nadjem se i tamo gde mi nije mesto. :mrgreen:


:ok: :)
 
ima dana kada sam srecna da ne mogu biti srecnija..
i dane kada bih skocila sa devetog sprata..
ali to je valjda normalno..
(mislim ne skakanje sa devetog sprata :lol:., nego smenjivanje osecanja..
nismo drvo pobogu..a ni drogirane 24\7..pa da nam je sve haj)
jasno mi je da uvek moze bolje..i da nikada nije sve potaman..
i ne moze da bude..
nisam od onih kojima je trava u tudjem dvoristu uvek zelenija..
trudim se da sama sebi ugodim...da uzivam u onome sto imam
a ne da patim za onim sto nemam..
(treba teziti boljem..ali ne moze se ni glavom kroz zid)
u biti..zadovoljna sam..

:ok: ...
 

Back
Top