"Pad standarda je neminovan"

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Beograd -- Uprkos tome što neće biti povećanja PDV-a i pada zarada, mirovanje prihoda i rast inflacije svakako će dovesti do pada standarda, smatraju ekonomski stručnjaci.

Profesor Ekonomskog fakulteta Pavle Petrović ocenjuje i da će u idućoj godini povećanje PDV-a biti neophodno, jer je bez toga Vladina računica neodrživa.
“Mi ne samo što treba da smanjujemo javnu potrošnju u 2010. godini, mi moramo da menjamo strukturu javne potrošnje. Mi hoćemo da povećamo javne investicije, našu infrastrukturu, prema tome onaj drugi deo mora još da se smanji a to su oni tekući izdaci. Prosto mislim da će to prilagođavanje biti nemoguće, a plašim se da na kraju opet žrtva ne bude infrastruktura. Ove godine ovako relativno mali deficit od 4,5 odsto je postignut, jer su jednostavno javne investicije gurnute u stranu”, rekao je Petrović, gostujući u Vestima B92.

Profesor Petrović kaže da postoji realna opasnost da Srbija u skoroj budućnosti samo na ime kamata za brojne kredite izdvaja oko tri odsto bruto domaćeg proizvoda, što je skoro jednako izdvajanjima za prosvetu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=02&nav_category=9&nav_id=379256

Pukli smo na svaki način.Samo datum ekonomskog kolapsa nije tačno poznat.:cool:Industrija je skroz uništena i opljačkana nemamo čime da sami stvorimo ''novu vrednost'' iz nekadašnjih marksističkih udžbenika.
 
Pa ne mora da se ide u javne investicije, kad je takva stvar.

Ali, i bez toga pad standarda je neminovan zbog rasta cena, a zamrzavanja plata i penzija.

Ne znam zasto ova drzava ne donese zakon ili uredbu o marzama, ne samo u trgovini, vec i u bankarstvu?
 
Sta bi se desilo kada bi dryava proglasila bankrot?
Prvo bi prestale isplate plata i penzija, pa onda i sve ostalo. I u slučaju da niko ne donira još koji kredit za opstanak, koje bi bile posledice?

Pa logicno bi bilo da narod tada izadje na ulice i da se desi neki argentiski scenario uz cerecenje lopova po trgovima.......mada verujem da bi u Srbiji izasao Tadic i ekipa i rekli stoci da ce biti bolje samo dok udjemo u EU i da se strpe ......a stoka bi se opet primila na te gluposti i nastavila da crkava kuci od gladi.
 
Dakle, u penziju cemo ici sa 75 godina, u skolama odeljenja sa po 50 djaka, manje izdataka za lekove i zdravlje. Drugar mi radi za Krku i kaze da je Ministarstvo zdravlja vec skinuo SVE NJIHOVE LEKOVE ZA POZITIVNE LISTE - znaci vise nema lekova koje placa bolesniku drzava. Pri svemu tome, tajkuni i dalje ne placaju porez, jer placaju Tadicu pare direktno na ruke a ekonomske reforme se svode na uzimanje kredita. Sve u svemu, bankrot mama z:D
 
Daj bar pet sest tih firmi, od tih hiljade za koje znas, pa da nastavimo:mrgreen:

video sam jednom jednu prilikom kupovanja u Zari . Ta firma Miskoviceva nije bila u sistemu PDV-a

Gde ces vece utaje poreza od neplacanja PDV-a?

Znaci falsifikuju promete tako da firma bude ispod 5 miliona dinara godisnjeg prometa i tako ne bude u PDV-u a naplacuju ti sve kao sa pdvom stim sto na fiskalnom ne pise da je PDV uracunat....

Zao mi samo sto nisam sacuvao taj fiskalni racun
 
video sam jednom jednu prilikom kupovanja u Zari . Ta firma Miskoviceva nije bila u sistemu PDV-a

Gde ces vece utaje poreza od neplacanja PDV-a?

Znaci falsifikuju promete tako da firma bude ispod 5 miliona dinara godisnjeg prometa i tako ne bude u PDV-u a naplacuju ti sve kao sa pdvom stim sto na fiskalnom ne pise da je PDV uracunat....

Zao mi samo sto nisam sacuvao taj fiskalni racun

Mozes i ti na taj nacin da poslujes, nije zabranjeno.
I to ti nije nikakav primer.
Daj ostalih 999 primera:lol:
 
Pa logicno bi bilo da narod tada izadje na ulice i da se desi neki argentiski scenario uz cerecenje lopova po trgovima.......mada verujem da bi u Srbiji izasao Tadic i ekipa i rekli stoci da ce biti bolje samo dok udjemo u EU i da se strpe ......a stoka bi se opet primila na te gluposti i nastavila da crkava kuci od gladi.

Da,opet bi se primili i naravno doci ce i taj trenutak i primice se opet nazalost..
 
Dakle, u penziju cemo ici sa 75 godina, u skolama odeljenja sa po 50 djaka, manje izdataka za lekove i zdravlje. Drugar mi radi za Krku i kaze da je Ministarstvo zdravlja vec skinuo SVE NJIHOVE LEKOVE ZA POZITIVNE LISTE - znaci vise nema lekova koje placa bolesniku drzava. Pri svemu tome, tajkuni i dalje ne placaju porez, jer placaju Tadicu pare direktno na ruke a ekonomske reforme se svode na uzimanje kredita. Sve u svemu, bankrot mama z:D

Pa ovde nastaje blagostanje za tebe.... uveren sam da ces naci nacin da svercujes lekove preko gazivode.... naravno koji su napravljeni u prizrenu ili na nekom tako lepom mestu....

znaci tebi banja...
 
Pa logicno bi bilo da narod tada izadje na ulice i da se desi neki argentiski scenario uz cerecenje lopova po trgovima.......mada verujem da bi u Srbiji izasao Tadic i ekipa i rekli stoci da ce biti bolje samo dok udjemo u EU i da se strpe ......a stoka bi se opet primila na te gluposti i nastavila da crkava kuci od gladi.

To bi bilo logicno i da se desilo pre par godina, a opet, zadnji izbori prodjose kako prodjose.
 
To je tvoje nagadjanje i nista drugo, ne budi smešan.
Uostalom sam kažeš da si dobio račun, a tako se ne taji porez.
Daj ostalih 999 firmi:mrgreen:

pa sve firme koje posluju iz inostranstva kao ofsor kompanije ne placaju porez na dobit u srbiji....zar to nisu najuspesnije firme koje se vode kao strane a u stvari se radi da su to firme srpskih tajkuna.....zar sam ja nesto pogresio ???
AKO JE TO TAKO-----KO--I ZASTO JE TO OMOGUCIO ??????
 
pa sve firme koje posluju iz inostranstva kao ofsor kompanije ne placaju porez na dobit u srbiji....zar to nisu najuspesnije firme koje se vode kao strane a u stvari se radi da su to firme srpskih tajkuna.....zar sam ja nesto pogresio ???
AKO JE TO TAKO-----KO--I ZASTO JE TO OMOGUCIO ??????
То су омогућили будући тајкуни,Тадић,Динкић,Дачић и њихови министри.Кад не буду више власт и они ће урадити исто што раде Мишковић,Дракулић,Беко,Пецони,Коле...
 
Pa ovde nastaje blagostanje za tebe.... uveren sam da ces naci nacin da svercujes lekove preko gazivode.... naravno koji su napravljeni u prizrenu ili na nekom tako lepom mestu....

znaci tebi banja...


meni banja jer takvi kao ti ostaju bez posla narod ima da vas razjuri govnjivim motkama

ima kicmu lopovsku da vam polome z:D

naravno meni banja jer ja stojim sa strane i sve to gledam i uzivam u performansu z:D
 
То су омогућили будући тајкуни,Тадић,Динкић,Дачић и њихови министри.Кад не буду више власт и они ће урадити исто што раде Мишковић,Дракулић,Беко,Пецони,Коле...

Да је Леси био српски пас,
због горе наведених, никада се не би вратио кући:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:
То су омогућили будући тајкуни,Тадић,Динкић,Дачић и њихови министри.Кад не буду више власт и они ће урадити исто што раде Мишковић,Дракулић,Беко,Пецони,Коле...

ma covece....ne mogu da shvatim ovaj narod....pa vidi i na krstarici ljudi se dele i navijaju za neke od sadasnjih politickih partija .....pa zar je tesko videti da su sve partije imale sansu...i sve su nas unazadile....hvale se kako su dobili kredite koje trose bez ikakvog nadzora i polaganja racuna....pa voleo bih da mi neko od ovde politicki angazovanih da odgovor GDE SU POTROSENI DOSADASNJI KREDITI ???? ZASTO DONOSIMO ZAKONE KOJE NIKOG NE OBAVEZUJU ??? ZASTO NAM JE TREBAO ZAKON O REVIZORU KAD REVIZIJA NE RADI ???? STA CE NAM AGENCIJA ZA SPRECAVANJE KORUPCIJE ??? imali smo odbor za sprecavanje korupcije PA STA SMO DOBILI???
svaki dan propadamo sve vise,a neki tvrde kao sad bi nas kostunica,nikolic ili neko treci izvukao.....PA ZAR SE NISMO I TAD ZADUZIVALI I PROPADALI KAD SU ONI VODILI???
pocecu da se stidim svojih srba....ovo je kolektivno ludilo,amnezija,zaslepljenost......
 
Poslednja izmena:

Back
Top