Velik Brat 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Corto Malteze

Veoma poznat
Poruka
12.221
Posto vec imamo iskustva sa ovom vrstom rijaliti shou programom, eto 17.09.2009. krece i treca sezona na TV B92.
Pa aj i ovde da prokomentarishemo koliko socijalna i psiholoshka
vrednost jednog drushtva moze biti oslikana u 12 likova, zatvorenih u prostoru za ''igru''.
 
Prvi sam bas pratio... Drugi, bas nisam...

Vise mi to nije interesantno... Mozda bi i bilo zanimljivo da su tu stvarno 12 ljudi slucajno izabrani... A ne 12 biranih frikova kako bi sou bio "na nivou"... Mogli bi opet da ubace Mikija, ali ovaj put da mu dovedu i babu i strinu, da bude zanimljivije...
 
Hajde da zavirimo u intimnost 12 ljudi i to ce nam podici gledanost i zaraditi lovu. Jer ljudi vise vole da gledaju druge nego sebe, a sada ce to moci da rade a da se pritom ne osecaju lose jer svi to rade i to je "in". Zatupljivanje zatupljenog naroda ...
 
Dobro, to se kod nas svodi na to, zaraditi lovu i ponuditi ''zatupljivanje zatupljenog naroda'' kroz klasichan primer voajerizma koje u ovom sluchaju postaje apsolutno legalno, pih...bla bla
Sve to stoji ko kamen na kamenu :)
Ali mene interesuje jedan drugi fenomen koji bi ovde zakucao u prvi plan; Da li smo i mi sami oslikani u ovom nazovi ''projektu'', ti, on, ja, ona, mi. Drustvo?
 
Dobro, to se kod nas svodi na to, zaraditi lovu i ponuditi ''zatupljivanje zatupljenog naroda'' kroz klasichan primer voajerizma koje u ovom sluchaju postaje apsolutno legalno, pih...bla bla
Sve to stoji ko kamen na kamenu :)
Ali mene interesuje jedan drugi fenomen koji bi ovde zakucao u prvi plan; Da li smo i mi sami oslikani u ovom nazovi ''projektu'', ti, on, ja, ona, mi. Drustvo?

Naravno da ne... Cak i da je mnogo veci uzorak, tesko da bi mogao da bude "slika" bilo kog drustva... A ne samo 12 ljudi, koje biraju duze nego sto ova ostaju u kuci...

Ne traze oni 12 tipicnih pripadnika ovog drustva, vec 12 frikova koji ce zabavljati masu...
 
joj ne opet veliki brat...
uf što je meni to glupo i besmisleno da gledam...
npr imam običaj da ustanem u 6-7, uključim b92, ono učesnici vb spavaju, i sad ja treba to da gledam?....svašta:roll:
ili neke njihove svađe prepucavanja, užas:roll:
 
Mogu da zamislim ekipu...

Pa otprilike,sastav tima bi trebao da izgleda ovako:tri malogradjanina(ke) za pocetak,jedan umisljeni frajer,tipa "teretana,bleja,bleja",onda dve nafurane sponzorusice na koje ce da onanisu napaljene voajercine u pola tri ujutru i koja ce da se "usemi" sa ovim umisljenim frajerom,zatim "dezurna budala",koja ce da animira masu,obavezno neka baba,koja ce da kuva ili neki deda,koji ce da smara o svojim zivotnim iskustvima i deli savete,dve-tri alapace,jedan feminizirani tipus,koji ce da zabavlja drustvo svojim imitacijama nasih estradnih "zvezda"...To je otprilike to.Ako sam nekog izostavio,slobodno me dopunite ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top