kolike su sanse da za trudni?

ma samo mi recite

Početnik
Poruka
5
e pa ovako prvo ne znam uopste za koji je forum ova tema drugo poludeo sam sutiram lopticu po kuci vec 2 sata...e ovako znaci zaboravih da...(ma to nije sad vec ni vazno) e njoj je prvi put a sutra treba da dobije(to se zbilo ove veceri a ovo govorim jer sam cuo da dan dva pre nego sto dobija ne moze da zatrudni...) kupio sam neke pilule u apoteci e sad ja se sve nesto tripujem te da je mozda debil ona apotekarka da slucajno nije dala nesto pogresno i sve su mi takve neke "crne" misli u glavi a jos me veca paranoja uhvatila kad sam procitao (doduse ovde na forumu) da te pilule nisu u 100% slucajeva sigurne pa me zanima kolike su sanse da je zaglavila?
 
ma samo mi recite:
e pa ovako prvo ne znam uopste za koji je forum ova tema drugo poludeo sam sutiram lopticu po kuci vec 2 sata...e ovako znaci zaboravih da...(ma to nije sad vec ni vazno) e njoj je prvi put a sutra treba da dobije(to se zbilo ove veceri a ovo govorim jer sam cuo da dan dva pre nego sto dobija ne moze da zatrudni...) kupio sam neke pilule u apoteci e sad ja se sve nesto tripujem te da je mozda debil ona apotekarka da slucajno nije dala nesto pogresno i sve su mi takve neke "crne" misli u glavi a jos me veca paranoja uhvatila kad sam procitao (doduse ovde na forumu) da te pilule nisu u 100% slucajeva sigurne pa me zanima kolike su sanse da je zaglavila?
Male...
 
e mogao bi neki dr da odgovori ako oni uopste zalaze u ove krajeve nisam spavao 3 sata nocas e a njoj sad kasni a nikad joj nije uvek je bilo tacno u dan dali je moguce da je tog zbog prvog odnosa ili zbog pilula koje je popila i da dali vrede pilule kad se uzmu posle odnosa posto sam sad cuo da em ne vrede em se piju ujutru ona je juce uvece i treba u podne jos jednu aj ljudi odgovarjte brzo mi je potrebno sto vise informacija ili mi preporucite neki sajt ged bi brzo mogao da dobijem odgovor!
 
ma samo mi recite:
e mogao bi neki dr da odgovori ako oni uopste zalaze u ove krajeve nisam spavao 3 sata nocas e a njoj sad kasni a nikad joj nije uvek je bilo tacno u dan dali je moguce da je tog zbog prvog odnosa ili zbog pilula koje je popila i da dali vrede pilule kad se uzmu posle odnosa posto sam sad cuo da em ne vrede em se piju ujutru ona je juce uvece i treba u podne jos jednu aj ljudi odgovarjte brzo mi je potrebno sto vise informacija ili mi preporucite neki sajt ged bi brzo mogao da dobijem odgovor!
Ajde prvo iskuliraj!
Pa onda upotrebi pretrazivac ,da bi video da na forumu ima bar 20 ovakvih tema.

Ne mogu nista pametno da ti kazem osim da ste oboje potpuno neodgovorni...koji idiot je video da se pilula za dan posle uzima neposredno pred dobijanje menstruacije?!
Jeste li vas dvoje uopste isli u skolu?Jeste li imali biologiju da naucite osnovne stvari o menstrualnom ciklusu?

I jos jedna stvar...pilula ima efikasnost ako se uzme u roku od 72h od rizicnog odnosa, dakle nema veze jeli uzela ujutro ili uvece samo da je u ovom vremenskom periodu, a nakon prve pilule druga se uzima tacno za 12 sati.
A sajtova za informisanje imas koliko hoces, ako vec hoces da imas seksualni zivot onda se informisi na vreme, mogao si to odavde da krenes pa na strane sajtove nego te mrzelo pa sad kukas i trazis pomoc, sta je...sad nisi tako veliki decko a?
:evil:
 
dr:
ma samo mi recite:
e mogao bi neki dr da odgovori ako oni uopste zalaze u ove krajeve nisam spavao 3 sata nocas e a njoj sad kasni a nikad joj nije uvek je bilo tacno u dan dali je moguce da je tog zbog prvog odnosa ili zbog pilula koje je popila i da dali vrede pilule kad se uzmu posle odnosa posto sam sad cuo da em ne vrede em se piju ujutru ona je juce uvece i treba u podne jos jednu aj ljudi odgovarjte brzo mi je potrebno sto vise informacija ili mi preporucite neki sajt ged bi brzo mogao da dobijem odgovor!
Ajde prvo iskuliraj!
Pa onda upotrebi pretrazivac ,da bi video da na forumu ima bar 20 ovakvih tema.

Ne mogu nista pametno da ti kazem osim da ste oboje potpuno neodgovorni...koji idiot je video da se pilula za dan posle uzima neposredno pred dobijanje menstruacije?!
Jeste li vas dvoje uopste isli u skolu?Jeste li imali biologiju da naucite osnovne stvari o menstrualnom ciklusu?

I jos jedna stvar...pilula ima efikasnost ako se uzme u roku od 72h od rizicnog odnosa, dakle nema veze jeli uzela ujutro ili uvece samo da je u ovom vremenskom periodu, a nakon prve pilule druga se uzima tacno za 12 sati.
A sajtova za informisanje imas koliko hoces, ako vec hoces da imas seksualni zivot onda se informisi na vreme, mogao si to odavde da krenes pa na strane sajtove nego te mrzelo pa sad kukas i trazis pomoc, sta je...sad nisi tako veliki decko a?
:evil:
Zasto su svi doktori ovako bez duse? Kritikujes coveka bez veze. Nije se informisao pa nije, nisu svi informisani tako dobro kao vi DOKTORI.
Po mom misljenju sanse su ipak male da je ostala trudna, premda naravno nista nije sigurno.

Pozdrav
 
Zasto ga kritikujem?
Zato sto unistava i svoj i tudj zivot, njemu je najlakse da ode u apoteku,kupi pilulu za dan posle jer je cuo da to funkcionise i on se izvukao...samo da nije trudna a nijednog trenutka se ne zapita sta to radi telu te jadne devojke...
E to me nervira, a to nema veze sa tim da li je neko doktor ili ne nego sa ljudskoscu.
Ako mu je stalo do devojke onda je o safe sex-u trebao da razmislja pre odnosa.
I sad se izvukao a sledeci put...hoce li opet da koristi pilulu dok devojka potpuno ne poremeti svoj hormonski status.
Odgovoran je do bola!
 
Potpuno se slazem sa dr. Najlakse je zgutati nesto, a posle sta se desava tebe je najmanje briga.Nije bre to kafetin pa hajde op, prosla glavobolja. Decko, ne znam koliko godina imas i koliko si iskusan, ali umesto sto ne spavas i kukas ovde, devojku za ruku i pravac ginekologu ili u neki centar za planiranje porodice ako to postoji u Bg. Pa se lepo raspitate kako vode ljubav odrasle i odgovorne osobe, kako se najbolje zastititi ako ti vec odbijas da koristis kondom....umesto sto kupujes te pilule "na divljaka".Uzimanje te tablete moze da bude jako neprijatno i bolno iskustvo, praceno povracanje, krvarenjem, bolovim u stomaku, glavoboljama i sl, a o psihickim posledicama da i ne pricam.Pa devojci je to bio prvi put! Sta mislis koja je sada njena asocijacija na sex? Uzivanje sigurno nije i verovatno ce joj trebati mnogo vremena pre nego sto se opusti u potpunosti.
Ruku na srce, nije samo tvoja krivica, vec je njena takodje. Ako ne mislis na sebe niko drugi to nece raditi umesto tebe. Ali posto je njoj to prvi put, a ti si kao nesto iskusniji, trebao si tako i da se postavis (pre a ne posle).
Lepo kod lekara na pregled, posle savetovanje i onda pamet u glavu, oboje!
 
prvo pismo ti je skroz nejasno i veoma je tesko bilo sta zakjuciti ali vidi se da ti nije lako.
Ovako sam ja skontala: imali ste odnos neposredno prije njene menstruacije i niste nista koristili,pretpostavicemo sta se desilo i da joj pomognes kupio si tablete jutro poslije koje je ona uvece popila.
Ako sam dobro skontala mislim da joj kasni zbog stresa ali moj savjet bi bio da djevojka posjeti ginekologa ako uskoro ne dobije.
Mislim da ne treba nikoga osudjivati nepredvidjene stvari se dese(napr.kondom moze takodje puci i sta onda).
Nadam se da sam pomogla.
 

Back
Top