Kontradikcije u NZ Biblijskome!!!!

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Kao što znamo iz evanđelja po Marku i Ivanu uskrsnuli Krist se javio prvo Mariji Magdaleni.No Pavle nešto drugo govori.
Kako gledate na takve stvari ??
No pratite što Pavle kaže Prvo Kefi pa dvanestorici .
Nije li Kefa/ Petar unutar te dvanestorice po evanđeljima???



MAGDALENA
Marko 16
Izakako je bio rano u prvi dan sedmice uskrsnuo, javi se najprije Mariji Magdaleni, iz koje je bio istjerao sedam zlih duhova

Ivan 20
15 Isus joj reče: "Ženo, što plačeš? Koga tražiš?" Ona misleći, da je vrtlar, reče mu: "Gospodine, ako si ga ti odnio, kaži mi, gdje si ga položio, i ja ću ga uzeti."
16 Reče joj Isus: "Marija!" Ona se obazre i reče mu hebrejski "Rabbuni", to znači: "Učitelju".
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

KEFA

1 koricanima 15

3 Jer sam vam najprije predao što sam i primio, da je Krist umro za grijehe naše po Pismima;

4 I da je pokopan, i da je uskrsnuo treći dan po Pismima;

5 I da se je javio Kefi, potom dvanaestorici;

6 A zatim se je javio braći, kojih je bilo više od pet stotina zajedno. Od njih mnogi žive i sad, a neki usnuše;

7 A potom se je javio Jakovu, onda svima apostolima;
 
Poslednja izmena:
Ja iskreno ne vidim da u 1. Korincanima 15 pise da se prvo javio Kefi, vec da mu se javio.
Sasvim je moguce da Pavle navodi kome se od ucenika prvo javio Gospod, dok jevandjelja pruzaju detaljan istorijski zapis.

A ja iskreno vidim da nigdje Pavle Magdalenu ne spominje jer Kefa nije Magdalena niti ta 12-orica a jako dobro znamo da se Magdaleni javio.
A niti je ikad spomenuo u poslanicama Magdalenu.
Iskreno vrlo sumnjivo .
Kad mislim pod Pavle moguće da nije ju Pavle izostavio već pisci evanđelja.
To je moje mišljenje zemljani.
Da potkrijepim tu moju tezu o nepodnošenju žena od Pavla ili pisca evanđelja
kaže dotični: Ne dozvoljavam ženama da propovjedaju i da drže govore!
One neka šute!!


Što bi se moglo značiti da zaista Magdalena kao propovjednik je potpuno izbačena.
 
Вероватно је реч о љубомори према Марији Магдалени, зато што је била Исусов најомиљенији ученик. На то су се мушкарци онога времена вероватно саблажњавали, јер су жене у то време посматране као створења нижега ранга. Исус, са друге стране, уводи равноправност између мушкараца и жена, што његови ученици мушкарци очигледно нису могли да сваре. У сваком случају, Марија Магдалена јесте светитељка, са те стране нисмо ускраћени, а и знамо да се Исус прво њој јавио.
 
Pošto je pisac djela apostolskih i evanđelja po Luki jedan te isti onda ne čudi da u oba ta djela ne piše da se Magdaleni javio Isus usksnuli.
Ev po Luci uopće ne spominje o tome ništa samo spominje da su bile vidjele prazan grob a o susretu ništa s Isusom.
Očito evanđelje po Luci je imalo drugačiju predodžbu o tome nego recimo ev po Ivanu i Marku recimo.
 
Poslednja izmena:
Slijedeće što želim da izložim je očiglednu kontradikciju u jednom elementu.
Kako je moguće da toliko jedna te ista stvar je tako oprečna?
Koji je razlog tome?
Pratite slijedeće iz dva evanđelja gdje jedan uči pismo dok drugi nije nikada učio kako tvrde židovi.
Što kažete na to??
Je li tu riječ o jedno te istoj osobi samo različitim zapisivanjem je greška ili dvije osobe
su tu u pitanju???


ISUS uči pismo

Kad je bio manji pismo tumačio a židovi se čude kako ovaj zna

46 Poslije tri dana nađoše ga u hramu. Sjedio je među učiteljima, slušao ih i pitao ih.
47 Svi, koji su ga slušali, divili su se njegovu razumu i njegovim odgovorima.
48 Kad ga ugledaše, začudiše se. Majka njegova reče mu: "Dijete, što nam to učini? Evo, otac tvoj i ja žalosni smo te tražili!"
49 On im reče: "Zašto ste me tražili? Zar nijeste znali, da ja moram biti u kući Oca svojega?"
50 A oni ne razumješe, što im on stim htjede reci
luka 2



16 Tako dođe i u Nazaret, gdje je bio odrastao. Po običaju svojemu otide u subotu u sinagogu. Ustade da čita.
17 pružiše mu knjigu proroka Izaije. On otvori knjigu i namjeri se na mjesto, gdje je bilo napisano: "
18 "Duh Gospodnji počiva na meni. On me pomaza, da nosim radosnu vijest siromasima. Posla me, da navješćujem zarobljenima oslobođenje, slijepima vid, da oslobodim potlačene,
19 Da proglasim milosnu godinu Gospodnju."
20 Tada zatvori knjigu, dade je natrag slugi i sjede. Oči sviju u sinagogi bile su uprte u njega
luka 4




.
ISUS nije učio pismo

14 Već je bio blagdan prošao napola, kad Isus uzađe u hram i počne učiti.

15 Zadivljeni pitali su Židovi: "Kako ovaj razumije Pismo, a nije se učio?"

16 Isus im reče: "Moja nauka nije moja, nego onoga, koji me je poslao
Ivan 7
 
Нема логике. Многе ствари у Библији немају логике. Поготово у старом завету.
Ако су Адам и Ева били једини људи на земљи, и имали два сина. Какo су онда остали људи од њих настали? Kако је Каин нашао жену кад није било других људи?
Па и да је нашао жену, онда су сами њих двоје, и имали једног сина Епоха, како се онда он размножио? Осим ако није имао сестру, са којом ће имати дјецу. Али она се неспомиње. Немојте да мислите да би то био инцест, јер тада би људи имали чисту генетску структуру, бла бла, не знам како да то објасним, нисам стручњак. Читао сам прије објашњење али сад не знам. Има много нелогичности у Библији, понављам, али већином у старом завету, мада постоји понека као ова о којој је ријеч, и у Новом.

Шта је рецимо занимљиво:
Зашто Бог не уништи ђавола? Он је свемогућ и то неби требао бити никакав проблем.
Заправо зашто није уништио ђавола одмах кад се одметно од Њега? Бог је знао да ће овај наговорити Еву, зашто га није уништио и Ева сама неби пробала плод са дрвета добра и зла? На самом почетку, Библије, кад еј у питању стварање човјека постоји много нелогичности.

Ја само гледам на оно што ме учи Нови завјет, не желим се замарати са тим нелогичностима. Гледам на оне позитивне ствари у хришћанству, то јест у хришћансткој доктрини, а то је заправо сва доктрина.
Међутим у Новом завету има исто тако нелогичности. Зашто је Исус рекао да он не доноси мир, него мач. Рекао је да ће од сад свака породица да се разбије, да ће ратовати брат и сестра, муж и жена, снаја и свекрва... Тако нешто од прилике. Исус је вјероватно мисло баш на вјерске ратове.
 
Нема логике. Многе ствари у Библији немају логике. Поготово у старом завету.......
Међутим у Новом завету има исто тако нелогичности......
Kao i svaka druga knjiga koju su pisali ljudi, i Biblija je puna grešaka. I ostale mitologije nisu ništa bolje, mada su neke maštovitije (starogrčka, npr.)
 
Нема логике. Многе ствари у Библији немају логике. Поготово у старом завету.
Ако су Адам и Ева били једини људи на земљи, и имали два сина. Какo су онда остали људи од њих настали? Kако је Каин нашао жену кад није било других људи?
Па и да је нашао жену, онда су сами њих двоје, и имали једног сина Епоха, како се онда он размножио? Осим ако није имао сестру, са којом ће имати дјецу. Али она се неспомиње. Немојте да мислите да би то био инцест, јер тада би људи имали чисту генетску структуру, бла бла, не знам како да то објасним, нисам стручњак. Читао сам прије објашњење али сад не знам. Има много нелогичности у Библији, понављам, али већином у старом завету, мада постоји понека као ова о којој је ријеч, и у Новом.

Шта је рецимо занимљиво:
Зашто Бог не уништи ђавола? Он је свемогућ и то неби требао бити никакав проблем.
Заправо зашто није уништио ђавола одмах кад се одметно од Њега? Бог је знао да ће овај наговорити Еву, зашто га није уништио и Ева сама неби пробала плод са дрвета добра и зла? На самом почетку, Библије, кад еј у питању стварање човјека постоји много нелогичности.

Ја само гледам на оно што ме учи Нови завјет, не желим се замарати са тим нелогичностима. Гледам на оне позитивне ствари у хришћанству, то јест у хришћансткој доктрини, а то је заправо сва доктрина.
Међутим у Новом завету има исто тако нелогичности. Зашто је Исус рекао да он не доноси мир, него мач. Рекао је да ће од сад свака породица да се разбије, да ће ратовати брат и сестра, муж и жена, снаја и свекрва... Тако нешто од прилике. Исус је вјероватно мисло баш на вјерске ратове.

Ljudi vise vole da sluze vlastima ovog svijeta svoga mira i materijalnog stanja radi. Hriscani su od pocetka proganjani od svjetovnih vlasti i mnoge porodice u vrijeme Rimskog carstva nisu volile da imaju hriscane medju svojim clanovima, jer im se oduzimala imovina i pretvarani su u robove.

Primjer boljsevika i bjelogardejaca kod Rusa, primjer partizana i cetnika kod Srba, kao sto nas uskoro ocekuje i novi sukob ekumensta i svetosavaca pri SPC!
 
Slijedeće što želim da izložim je očiglednu kontradikciju u jednom elementu.
Kako je moguće da toliko jedna te ista stvar je tako oprečna?
Koji je razlog tome?
Pratite slijedeće iz dva evanđelja gdje jedan uči pismo dok drugi nije nikada učio kako tvrde židovi.
Što kažete na to??
Je li tu riječ o jedno te istoj osobi samo različitim zapisivanjem je greška ili dvije osobe
su tu u pitanju???


ISUS uči pismo

Kad je bio manji pismo tumačio a židovi se čude kako ovaj zna

46 Poslije tri dana nađoše ga u hramu. Sjedio je među učiteljima, slušao ih i pitao ih.
47 Svi, koji su ga slušali, divili su se njegovu razumu i njegovim odgovorima.
48 Kad ga ugledaše, začudiše se. Majka njegova reče mu: "Dijete, što nam to učini? Evo, otac tvoj i ja žalosni smo te tražili!"
49 On im reče: "Zašto ste me tražili? Zar nijeste znali, da ja moram biti u kući Oca svojega?"
50 A oni ne razumješe, što im on stim htjede reci
luka 2



16 Tako dođe i u Nazaret, gdje je bio odrastao. Po običaju svojemu otide u subotu u sinagogu. Ustade da čita.
17 pružiše mu knjigu proroka Izaije. On otvori knjigu i namjeri se na mjesto, gdje je bilo napisano: "
18 "Duh Gospodnji počiva na meni. On me pomaza, da nosim radosnu vijest siromasima. Posla me, da navješćujem zarobljenima oslobođenje, slijepima vid, da oslobodim potlačene,
19 Da proglasim milosnu godinu Gospodnju."
20 Tada zatvori knjigu, dade je natrag slugi i sjede. Oči sviju u sinagogi bile su uprte u njega
luka 4




.
ISUS nije učio pismo

14 Već je bio blagdan prošao napola, kad Isus uzađe u hram i počne učiti.

15 Zadivljeni pitali su Židovi: "Kako ovaj razumije Pismo, a nije se učio?"

16 Isus im reče: "Moja nauka nije moja, nego onoga, koji me je poslao
Ivan 7

Po mome shvaćanju tu su dvije osobe bile prisutne i dalje ću iznositi i druge aluzije na to.

Evo u prilog još jedna stvar gdje Filip apostol od jednog nije isti Filip od drugog Krista iz evanđelja??
Jedan je iz Betsaide drugi izCezareje koja je na drugom skroz na zapadu.
Evo mapa:
http://www.bible-history.com/geography/ancient-israel/caesarea.html

http://www.bible-history.com/geography/ancient-israel/bethsaida-julias.html

FILIP iz Ivanovog evanđelja

Ivan 1
44 Filip je bio iz Betsaide, zavičaja Andrijina i Petrova.

Ivan12
21 Ovi pristupiše k Filipu, koji je bio iz Betsaide u Galileji, i zamoliše ga: "Gospodine, htjeli bismo vidjeti Isusa."

----------------------------------------------------------------------------

FILIP iz evanđelja po Mateju,,Marku i djela Apstl.
27 Isus otide s učenicima svojim dalje u mjesta kod Cezareje Filipove, Putem upita učenike svoje: "Za koga me drže ljudi?"
marko 8

13 Kad dođe Isus u okolinu Cezareje Filipove, upita učenike svoje: "Za koga drže ljudi Sina čovječjega?"
matej 16

8 A sutradan otputovasmo i dođosmo u Cezareju. I ušavši u kuću Filipa evanđelista, koji je bio jedan od sedmorice, ostadosmo u njega.

djela 21
 
Citiram jedan post kolege Slapa s foruma iz Hrvatske.
Što mislite o slijepoj vjeri Abrahamovoj i tekstu koji kolega Slap iznio kao početan kao temu.

Slap kaže:

Neke velike svjetske religije (velike svjetske obmane) proizišle iz krivotvorenja Mojsijevog prorokovanja danas se diče primjerom „velike“ pobožnosti i velike vjere Abrahamove. Kao najizrazitiji čin Abrahamove pobožnosti i poslušnosti Bogu navodi se pokušaj žrtvovanja sina na vatrenom žrtveniku po tzv. Božjoj zapovjedi i iskušenju (navodno Bog kuša na zlo). Lažne religije uljuljkuju se u tu lažnu priču (Postanak 22:1-209 i iz nje crpe veliko nadahnuće i divljenje za Abrahamovu poslušnost prema Bogu.

U čemu se sastoji ta Abrahamova poslušnost Bogu? Bog je navodno rekao Abrahamu da njemu na žrtvenik ubije i prinese svoga sina. U zadnji trenutak dok je Abrahamov nož bio iznad tijela naivnog i bezazlenog sina Bog zaustavlja Abrahama i prekida čin žrtvovanja. Bog se je uvjerio u Abrahamovu poslušnost i bi zadovoljan. Ako je u Boga zakon „ne ubij“, kako se Bog može diviti ludosti Abrahama da ga posluša i ubije sina? Može li Bog biti ponosan na tu slijepu vjeru Abrahamovu koji je zanemario,ili nije niti znao Božji zakon „ne ubij“? Jadan je taj Bog i jadan je Njegov zakon „ne ubij“. Bi li taj Bog bio zadovoljan da je Abraham odbio njegovu zapovijed i rekao mu da u svojoj duši osjeća vrednotu ukaza i zakona „ne ubij“ i da to ne može učiniti!? Nije li zakon upisan u ljudsko srce kao vrijednost i mjerilo istinskog življenja na Božju sliku i priliku? Zašto kod Abrahama nije proradio taj prirodni mehanizam pobožnosti? Zašto Abraham percipira Boga kao nekoga koji može narediti nešto nemoralno i suprotno od svog zakona „ne ubij“ ? Da li se Bog pridržava Svog Vječnog Zakona? Da li je On dao zapovjedi života koje su krajnji izraz njegove nutrine ? Da li On živi po nekoj drugoj liniji a nama je dao pravila života za nas?

Što je strah Božji i treba li se bojati Boga ? Tko ima strah Božji, taj se boji samo da griješi, boji se griješenja koje ga udaljuje od Svete Struje Života, od Boga. Da je Abraham ove priče imao strah Božji on bi razmišljao o Božjem Zakonu „Ne ubij“ i Zakon bi mu bio jasan, i znao bi da ne treba ubiti sina i da ne treba prinositi te odvratne krvne žrtve,životinjske a kamoli čovječje. On bi se pitao da li mu to Bog govori ili sila protivna Bogu i što uopće Bog govori,što je uopće Bog govorio kroz proroke.

Kome je i danas potrebna ta priča o slijepoj vjeri Abrahamovoj? Ta je priča o ono vrijeme imala veliku ulogu u iskrivljavanju Mojsijevog prorokovanja i protiv krvnih žrtvi. Tako su krvne žrtve Sotoni dobile legitimitet i vjerodostojnost i sotonsko je moglo dalje „mirno ploviti“ i pripremiti se za nove obmane protiv očekivane Kristove misije u Isusu. Iako je sotonsko svojim presijavanjem zaslijepilo proročku Riječ ipak je u Pismu ostalo istine „u tragovima“, pa se tako ukazuje i na laž izvođenja krvnih žrtava. Jahve preko proroka Jeremija(8:8)ukazuje da je njegovu prijašnju Riječ „lažljiva pisaljka pisara u laž pretvorila“ (vidi i Otkrivenje 22:18), a ukazujući na laži o krvnim žrtvama i mesojedstvu kaže „ Ja ništa ne rekoh očevima vašim o paljenicama i klaonicama kad ih izvedoh iz zemlje egipatska“ (7:22).

Da nešto debelo ne štima sa biblijskim konceptom promjenjivog boga koji je dozvolio mesojedstvo vidljivo je i iz zapisa o životu esena. Tako Filon Aleksandrijski u svome spisu 'Svaki dobar čovjek je slobodan' (Quod omnis probus liber sit) govori o jednom naročitom sakralnom življu palestinske Sirije, o redu (he táksis, to tágma, nom.) esena: »... Postoji kazivanje da se neki među ovima zovu eseji /essaíoi/, na broju, po mome mišljenju, nešto više od četiri tisuće, čije ime se izvodi iz njihove blagočestivosti /hosió-tētos/, jer oni su iznad svih ljudi predali sebe da služe /therapeytaí/ Bogu, ne prinoseći mu životinjske žrtve, već nastojeći radije da sačuvaju svoje vlastite umove u svetom i smjernom stanju« (Prg. 75; v.: 91).

I crkveni spisatelj Epifanije u svom znamenitom spisu 'Panarion', čineći osvrt na neke judejske slijedbe, iznosi za posvećenike zvane nazorei, koje je sinagoga proklinjala, da oni priznaju Mojsija i vjeruju da je on primio zakone ― no ne biblijski zakon, već dakako neki drugi. I tako, oni, iako Jevreji koji drže mnoge jevrejske običaje, nisu htjeli da žrtvuju ili da jedu meso. Oni su, dakle, smatrali nezakonitim krvne prinose. Tvrdili su da su tzv. Mojsijeve knjige izmišljotina, i da nijedan od krvnih žrtvenih običaja nije bio ustanovljen od očeva. (haer. 29, 7) ― Prakrišćanima nazarenima, dakle, bilo potpuno jasno da krvne žrtve i mesna ishrana nema utemeljenja u izmijenjenim 'Mojsijevim knjigama'.

Očito je da je „krvna žrtva“ uspostavljena od oca laži za sobom povratila poganski element ne samo u degradirano kršćanstvo nego i u degradirani i lažni Mojsijev kult prije toga,a da su „neznabošci“ esseni, nazareni,terapeuti,kao male sljedbe postale „sekte“ samo zato što nisu pristale uz glomazno i lazno (laž je uvjek u većini) sljedbeništvo „zakona“. Očito je da žrtve paljenice nije dokinuo Isus nego su ih dokinuli pravovjerni esseni i nazareni davno prije (u svom višestoljetnom postojanju) jer one nisu nikako mogle simbolizirati Kristovu žrtvu.
 
Ima tu samo jedan problem.Jeremija 7;21 kaze:"Zrtve svoje sastavljajte s prinosima svojim i meso jedite njihovo!"
Bog zapoveda mesojedstvo.

Postanak 1
29 I Bog reče: "Eto, predajem vam sve na svoj zemlji bilje, što nosi sjeme, i sve drveće s plodovima, u kojima je sjeme; neka vam bude za hranu!



Postanak 8
21 Kad omirisa Gospod miris ugodni, reče u sebi: "Nikada više neću prokleti zemlje zbog ljudi; i makar je mišljenje srca čovječjega zlo od njegove mladosti, neću ipak više uništiti sva živa bića, kao što učinih

Postanak 9
3 Sve, što se miče, što živi, neka vam bude za hranu: kao nekoć zeleno bilje, tako vam sada sve dajem,
Samo mesa, što još ima u sebi svoju snagu životnu, naime krv, ne smijete jesti
 
Стари Завет су Јевреји саставили од својих али и туђих прича, асирских, и ко зна чијих. Зато ми је тешко да га посматрам као верску књигу, и немам вољу ни жељу ни да га прочитам у целости. Очигледно се у њему мешају и лаж и истина, и лажни и прави Бог. Зато верујем само у онај део Старог Завета који Нови Завет потврђује, као што су Закони које је Мојсије примио од правог Бога, и као што је пророковање о доласку Месије. Нови Завет је у почетку преношен као усмено предање, док није записано ово што је записано. Вероватно се могло записати и више од тога. Ипак, најважнији је живи Бог, Створитељ свега видљивог и невидљивог, који познаје људска срца, мисли, и дела, који нам је послао свог Сина да се роди као човек, да обожи човека и ослободи га из ропства лажним боговима. Који је страдао и био погребен због прародитељског греха Адамовог, али је потом Васкрсао из мртвих да спасе човека од греха и смрти, да му подари вечни живот и Васкрсење кроз њега, ономе који му верује.
 

Back
Top