Zivotni standard mladih u Srbiji

Batina je iz raja izasla. Na zapadu se lako gubi posao. Nekoliko dana nedolazenja je dovoljno da se izgubi dugogodisnji posao. Posao se lako dobija al se lako i gubi. Zato tamo nema strajkova / sindikata / kuknjave, osim u extremnim slucajevima. Ako neces da radis - neko drugi hoce.

Pa i ovde ako se ne pojaviš tri dana i ne javiš se poslodavcu imaš automatski otkaz.Samo što ovde nije ni malo lako naći posao.:aha:
 
Pa i ovde ako se ne pojaviš tri dana i ne javiš se poslodavcu imaš automatski otkaz.Samo što ovde nije ni malo lako naći posao.:aha:

Cvrsto verujem da ne moze da bude bolje dok ne bude temeljna reforma drzavnih preduzeca - da ne bude normalno ni tamo da dodjes pijan na posao ili ne radis par dana (iz bilo kojih razloga). A ako se neko seti da te otpusti zbog toga da to bude udarna vest - uz strajk sidnikata da podrze kolegu, pa kad su vec tu, da se trazi neko povecanje. Bah. Dok sam studirao odsluzio sam vojsku u jednom javnom preduzecu - trecina tih ljudi bi bez problema mogla da uradi kompletan posao. Petina "nas mladih" ;). Danas sam citao na MTS da "oni" u drzavnim sluzbama ne rade ni 4 sata link . Kad bi se te banje ukinule, ni mi ostali ne bi morali da dajemo 70% plate i njih da izdrzavamo, i odmah bi i "nama" bilo bolje. Gorepomenuta batina je bila usmerena na takve.
 
Dok sam studirao odsluzio sam vojsku u jednom javnom preduzecu - trecina tih ljudi bi bez problema mogla da uradi kompletan posao. Petina "nas mladih" ;).

HAhahaha tako sam i ja bio i video.

JA bio u JKP Put, Novi Sad, znaci odlicne plate (tada pre 4 godine) od 40 do preko 80.000... A bukvalno da otpustis 1/3 ljudi ne bi se bukvalno osetilo nista u poslu, jer toliko ljudi ima koji dodju na posao budu 8h, i zaista ne rade nista. Popiju kafu, procitaju novie, doruckuju, popiju kafu, pricaju o politici..

A da otpustis 50% ljudi onda bi se radilo normalno, bez nekog napora, ali ne bi bilo da nema posla po ceo dan...

I na sve to u tom trenutku zaposle nekog da bude bravar, covek od jedno 50ak godina, koji valjda u zivotui nije radio taj posao... E da i cerku jednog mog komsije koji je u SPSu...
 
Cvrsto verujem da ne moze da bude bolje dok ne bude temeljna reforma drzavnih preduzeca - da ne bude normalno ni tamo da dodjes pijan na posao ili ne radis par dana (iz bilo kojih razloga). A ako se neko seti da te otpusti zbog toga da to bude udarna vest - uz strajk sidnikata da podrze kolegu, pa kad su vec tu, da se trazi neko povecanje. Bah. Dok sam studirao odsluzio sam vojsku u jednom javnom preduzecu - trecina tih ljudi bi bez problema mogla da uradi kompletan posao. Petina "nas mladih" ;). Danas sam citao na MTS da "oni" u drzavnim sluzbama ne rade ni 4 sata link . Kad bi se te banje ukinule, ni mi ostali ne bi morali da dajemo 70% plate i njih da izdrzavamo, i odmah bi i "nama" bilo bolje. Gorepomenuta batina je bila usmerena na takve.

Pazi ja dobro sećam i kad su sve fabrike bile državne tj.društvene, pa su ih ovi navodni ‚‚pobedinici propasti‚‚ prozvali za državne da bi mogli da ih prodaju...i šta su ti pobednici govorili...te kako državna preduzeća ne valjaju te ovo te ono...da ne dužim priču... ruku na srce, danas redovno primaju palate samo oni koji su na budžetu i oni koji rade u javnim preduzećima...to mislim i na sva prava koja im kao radnicima pripadaju...sve ostalo se jad i beda...i retka su privatna preduzeća gde su svi radnici prijavljeni i da imaju plaćene doprinose...:aha:
 
HAhahaha tako sam i ja bio i video.

JA bio u JKP Put, Novi Sad, znaci odlicne plate (tada pre 4 godine) od 40 do preko 80.000... A bukvalno da otpustis 1/3 ljudi ne bi se bukvalno osetilo nista u poslu, jer toliko ljudi ima koji dodju na posao budu 8h, i zaista ne rade nista. Popiju kafu, procitaju novie, doruckuju, popiju kafu, pricaju o politici..

A da otpustis 50% ljudi onda bi se radilo normalno, bez nekog napora, ali ne bi bilo da nema posla po ceo dan...

I na sve to u tom trenutku zaposle nekog da bude bravar, covek od jedno 50ak godina, koji valjda u zivotui nije radio taj posao... E da i cerku jednog mog komsije koji je u SPSu...

msm i 20.000 im je mnogo ako je tako kako kažeš.:strika:
 
Da u pravu si...bez jake poljoprivrede,prozvodnje i izvoza mi nigde nećemo stići...ali dok 10% proizvodnje treba da vuče 90% administracije mi možemo samo da sedimo i plačemo.

Zvocava, ne ostaje nam nista nego da se i mi zaposlimo u drzavnu neku firmu, javno preduzece neko ;) i da ubijamo po 80.000 kinti, a samo pijemo kafice i zentamo se na forumu... :D
 
Zvocava, ne ostaje nam nista nego da se i mi zaposlimo u drzavnu neku firmu, javno preduzece neko ;) i da ubijamo po 80.000 kinti, a samo pijemo kafice i zentamo se na forumu... :D

Ajde bre nađi nešto pa uglavi i mene da sedimo u istoj kancelariji i uživamo u životu ...mi sponzoruše moramo da se ispomažemo.:manikir:...msm ja nemam baš nikog da me uglavi u taku neku banju.:lol:
 
Problem je sto mladi hoce sve i hoce odmah.
Vlast cini nadljudske napore po tom pitanju i potrebno je strpiti se samo do 2015-te kada Srbija mozda ulazi u EU, naravno pod uslovom da isti pobjede na sledecim izborima.
Kad do toga dodje sadasnji problemi nestace kao rukom odneseni.
Standard mladih nema alternativu.
 
Problem je sto mladi hoce sve i hoce odmah.
Vlast cini nadljudske napore po tom pitanju i potrebno je strpiti se samo do 2015-te kada Srbija mozda ulazi u EU, naravno pod uslovom da isti pobjede na sledecim izborima.
Kad do toga dodje sadasnji problemi nestace kao rukom odneseni.
Standard mladih nema alternativu.

Tako razmišljaju mladi koji imaju od 15-25....u uvodnom postu je stavljeno da taj neko ima preko 30 znači mlad je ko rosa u podne i trebalo bi da već ima nekog iskustva i radnog i životnog...a on nikako da nađe posao i stekne barem nešto do tih godina pa makar i automobil ne mora da je skup ali barem to ako ništa drugo.:aha:
Moram nešto da te pitam da li ti zaista veruješ u to što si napisao?:think:
 
Pa čekaju da omatore pa da se donese zakon da možeš da budeš pripravnik sa 45.Lepo kaže Blaža da mladima treba dati penziju a matori neka idu da rade i onako imaju vremena na pretek. :lol:

Blaza zna znanje! :lol:

Како то мислиш "да нађу посао"?

Хоћеш рећи да волонтирају?

Lepo mislim, skolujes se, zavrsis, naucis nesto, zaposlis se, naucis ostatak i radis.
 
Lepo mislim, skolujes se, zavrsis, naucis nesto, zaposlis se, naucis ostatak i radis.

Ок, само оно "запослиш се" много зависи од тога где се школујеш, када завршиш, и да ли нешто научиш.
Посебно се односи на оне који су брже боље позавршавали Мегатренд и сличне факултете, па сада са том дипломом могу да се заките...
 

Back
Top