NLO-i - Posetioci iz svemira

slusaj, religija je mnogo vise od toga da li je isus imao decu ili ne. to je upravo ona puruka koju je zeleo preneti svim ljudima, ali u tome nije uspeo. ne gledaju ljudi na religiju vise toliko bukvalno ;)

Naravno, ali koliko ljudi shvata sustinu religije? Pa ne bi niko mrava zgazio da je stvarno osvescen. Nego se gleda da li se krstis levo ili desno, a sto niko zapravo delima ne postuje ni Isusa ni Boga, nikom nista, samo se ti krsti na pravu stranu i super. A one druge da zatucemo...

A sto se tice Isusa i zene i dece, sto sam uzeo kao primer, msm nije naglasak na tome, ponavljam vidis koja se frka u javnosti digla oko tog famoznog Koda. A kako smo oboje konstatovali to zapravo nimalo ne utice na sustinu ucenja niti umanjuje velicinu Isusa. Ali u crkvi nisu budale i dobro znaju kako (ne)razmislja obican covek i do kojih zakljucaka moze doci.
 
Trokutasti NLO zbunio iskusnog istražitelja



0724007.42.jpg




Obitelj iz Kalifornije prijavila je neobičnu letjelicu kako slijeće na nepristupačne planine u okolici Fresna u Kaliforniji, a kada su je opisivali reli su da je oblikom nalik raži.

O nesvakidašnjem događaju obavijestili su MUFON, koji je odmah poslao istražitelja Jeffreyja Gonzaleza da vidi o čemu se radi. Satima kasnije i sam je istražitelj iz daljine gledao kako neobilježena vozila okružuju letjelicu i popravljaju je ili rastavljaju.

Priča ide ovako. Obitelj iz Central Valleyja u Kaliforniji vozila se kući kasno u subotu 21. kolovoza kad je primijetila da se nešto čudno događa na obližnjoj planini. Vidjeli su NLO u obliku trokuta kako je sletio na nepristupačno planinsko područje.

Kada je istražitelj Gonzalez stigao na mjesto gdje se nalazila obitelj vidio je preko puta na planini tri jaka svjetla. Zanimljivo je da na tom području nema naselja, niti tamo itko živi. Jedina građevina je mala koliba koju koristi vojska iz obližnje baze.

Oko 15-20 minuta nakon njegova dolaska nekoliko neobilježenih vozila počelo se motati oko mjesta na koje je pala letjelica, a kroz objektiv kamere vidio je i plavkasto-bijelo svjetlo koje je dolazilo iz letjelice.

Istražitelj je na terenu ostao do šest ujutro i snimao događaje, a ujutro je vidio dva velika traga koja su vodila sve do vojne kolibe.

"Prvo sam mislio da me oči varaju. Ali ispred kolibe nalazila se ogromna letjelica u obliku raže", rekao je Gonzalez koji objašnjava da je područje oko planina privatno i nedostupno javnosti.

On je zajedno s kolegom ufologom pokušao tog poslijepodneva u nekoliko navrata pronaći put do mjesta na kojem se nalazio NLO, ali bez uspjeha. Kad su se vratili na poziciju odakle je mjesto pada bilo vidljivo, letjelice tamo više nije bilo.

Nakon ove prilično zbunjujuće priče Gonzalez tvrdi kako pažljivo pregledava video snimke te da će ih uskoro postaviti na svoju internet stranicu.

izvor: http://www.net.hr/planet-x/page/2010/08/26/0722006.html
 
Poslednja izmena od moderatora:
jos_1_5ak, ево теме!

Пренеси овде молим те те случајеве.
Такође, рекао си да се Љубас тиме више бави из хобија. Нешто ми је то запало за око, као да мислиш да постоје и људи који се тиме баве профи...јесам ли омашио?
 
Hehe pa zapravo i ne postoje , ufologija jos uvek nije priznata kao zvanicna nauka ali ima dosta onako "ozbiljnih" ljudi ia raznih profesija kao sto su recimo neki drzavnici, vojnici, piloti, inzenjeri, naucnici, biolozi, astrolozi, psiholozi i para-psiholozi i ozbiljni sirom sveta koji se bave ufologijom i koji rado govore o tome , kao stoje recimo onaj bivsi kanadski ministar odbrane zaboravio sam mu sad ime je govorio o tome , takodje i Nik Poup bivsi ministar odbrane Velike Britanije je isto poznati ufolog, cak je i Medvedev nesto pricao o tome.........itd.
Takodje ima i jako puno svedocanstava obicnih ljudi koji su imali neka iskustva (kao sto si bliski kontakti i otmice) i nekih naucnika i insajdera koji su navodno radili na nekim strogo tajnim projektima po vojnim bazama.
Inace Ljubas covek je amaterski slikar i nastavnik likovnog u jednoj skoli.

Pa sad slucajeva ima dosta , recimo prvo sto mi pada na pamet je slucaj otmice Beti i Barnija Hila ili slucaj otmice drvosece Trevisa Voltona po kome je kasnije i snimljen film "Vatra na nebu" , takodje recimo i nestanak mladog australijskog pilota naseg porekla Frederika Valentica, posebno je frapantan njegov snimljen razgovor sa kontrolom leta u Melburnu, to su veoma jaki slucajevi ovako za koje gotovo da i nema sumnje da su se stvarno desili , takodje kad sam vec pomenuo Brazil valja pomenuti i slucajeve Antonija Karlosa Fereira iz Mirasola (drzava Sao Paulo iz 1977. cini mi se i farmera Antonija Vilasa Boasa iz 1957, 58, kao i slucaj u malenom mestu Kolaresu, drzava Para na krajnjem severu Brazila, to su sve slucajevi ovako koje valja prouciti i posvetiti im paznju.

Generalno zabeleznih slucajeva ima maltene bezbroj iz svih delova sveta.

Recimo ovaj snimak iz Kine mi je jako interesantan, ko moze da garantuje da nije autentican, posebno sam kraj snimka je interesantan

 
Poslednja izmena:
Да, слушао сам тог Канађанина на јутјубу...али с друге стране имаш и шарлатане ухваћене у превари. Нпр. Phil Schneider који је сам себи одсекао прсте и измислио неку причу како су му то ванземаљци урадили док су пуцали на њега у неким подземним нивоима. Има пацијената који траже пажњу. Пошто сам недавно довршио књигу о Марији Оршић све то покушавам да склопим у целину. Наравно, не тврдим за њу да је лажњак него тражим везу између немачких летелица и ванземаљских.
 
Sto se tice Fila Snajdera nisam ga nikad uzimao previse za ozbiljno ali opet ne mogu ni da garantujem da ni ne govori istinu , covek je zaista ubijen nedugo nakon tog izlaganja i price.

Takodje secam se jos par insajdera koji su navodno radili u tajnim bazama gde su i vanzemaljci koji su poredjani na nivoe, gde na najvisih par nivoa rade samo naucnici , na par srednjih nivoa rade kombonovano ljudski naucnici i vanzemaljci i na najdonjih par nivoa su samo vanzemaljci i niko od ljudi ni nema pristup i navodno takvih baza i projekata ima vise sirom SAD.
 
Некад треба блејати и на форумима скептика, да се виде и њихови аргументи...

нпр. с овим ликом сам се дописивао везано за кемтрејлсе:
http://mickwest.com/
лепо ми је објаснио шта су, како настају ти трагови...
има он и форум за скептике, сад ћу да пробам да га нађем...
ево га:
https://www.metabunk.org/forums/
 
Sto se tice kemtrejlsa tu svakako postoji neka skrivena namera i nesto tu smrdi , navodno prvo su sve demantovali i poricali a posle kad je postalo toliko ocigledno su ipak priznali, ali kao to rade jer zele da "zakrpe" rupe na ozonskom omotacu, ali nema sumnje da posipaju po nama barijum, aluminijum i ostale teske metale , da zagadjuju vazduh, vodu, zemljiste i da se ljudi sve vise razboljevaju (sto naravno nije samo to uzork).
Mislim cim prvo nesto negiras , a posle priznas jedno, pa drugo...........nesto tu smrdi i nije kako treba, i da ti svetski mocnici i vladari iz senke zele da izvrse prikriveni genocid i drasticno smanje svetsku populaciju to nema sumnje, u te svrhe koriste i razna bioloska oruzja (razni virusi nastali u laboratoriji kao sida, ebola, antraks, svinjski i pticiji grip....itd) nametnuti i kontrolisani ratovi srednjeg intenziteta, gmo hrana, lekovi, vakcine........itd.

Recimo konkretno je bio jedan slucaj u Nigeriji kada je vazdusna odbrana Nigerije prizemljila jedan neobelezeni avion koji je ostavljao te tragove na nebu ( onako veliki putnicki avion koji je umesto sedista za putnike imao onako buradi , kao kanistere pune tih otrova) i par dana nakon toga "slucajno" desio se neki jezivi teroristicki napad na severu Nigeriju od strane Boko Harama, lokalne islamisticke teroristicke organizacije koja je aktivna na severu Nigerije i na teritorijama jos par okolnih zemalja.
 
Poslednja izmena:
E procitao sam tekst , inace sto se tice tih kao razotkrivaca , oni kazu da je kao Fil Snajder slagao da je radio u bazi Dulce od 1979-te jer kao tad je imao samo 17 godina , sto bi zapravo znacilo da je on 62-go godiste a taj intervju koji je nastao je iz 1994 ili 1995 , sto znaci da bi on onda u to vreme imao 32,33 godine , sto nema sanse , jer nemoguce je da neko izgleda tako staro u tim godinama , inace to kad je nastao taj intervju , zapravo izlaganje , je imao bar jedno 50 i nesto ako ne i vise .

Takodje on je bio izricit kad je rekao da nikad ne bi izvrsio samoubistvo i da mu tako nesto nikad ne bi palo na pamet i da ako se to navodno desi da svi treba da znaju da je to bilo klasicno ubistvo i likvidacija.
 
E procitao sam tekst , inace sto se tice tih kao razotkrivaca , oni kazu da je kao Fil Snajder slagao da je radio u bazi Dulce od 1979-te jer kao tad je imao samo 17 godina , sto bi zapravo znacilo da je on 62-go godiste a taj intervju koji je nastao je iz 1994 ili 1995 , sto znaci da bi on onda u to vreme imao 32,33 godine , sto nema sanse , jer nemoguce je da neko izgleda tako staro u tim godinama , inace to kad je nastao taj intervju , zapravo izlaganje , je imao bar jedno 50 i nesto ako ne i vise .

Takodje on je bio izricit kad je rekao da nikad ne bi izvrsio samoubistvo i da mu tako nesto nikad ne bi palo na pamet i da ako se to navodno desi da svi treba da znaju da je to bilo klasicno ubistvo i likvidacija.

Našao sam i dublje nepravilnosti sa nekim mojim mišljenjem ali me mrzi sad da pišem..u skoroj budućnosti,možda ako se setim..
 
U stvari evo nekih..Zauhtao sam se.. .. Čovek koji je to rešio da napiše pored njega,pljunuo je i na još neke persone indirektno,naznačavajući da su isti.. Bob Lazar,koji je bio optužen da laže na osnovu toga da je lagao gde je završio školu,sobzirom da je to izašlo u javnost,i on je toga bio svestan,zašto bi Bob lagao tako nešto..nebitno,sjebali mu prošlost,i od tad mu život nije isti,sad je izašao njegov nov film gde on sve ponovo izjavljuje isto,i da mu tajne agencije skoro obile laboratoriju bez obrazloženja zašto,samo eto imaju pravo. Taj isti slučaj je i sa Fil-om,samo on još i mrtav. Dalje John Lear je opisan u linku kao propagator mit-a o vanzemaljcima..tu nije pogrešio,jer dalje od priče,dokaz nije dao. Ali odakle vadi te priče,pošto nema finansijskih prinosa od njih,ako laže? Da ne kažem da je on,jako poštovan "propagator" ili zagovornik te teme.
Dalje..ovaj koji je napravio link(ne truman,on ga širi),očito želi da sve što se zna o NLO,ostane misterija, a svi koji zadju sa dubljom pričom,postanu lažovi,tako da priča ostane "neidentifikovana",samo eto to se ne zna,dešava se ali se ipak ne zna..
 
Poslednja izmena:
Takodje on je bio izricit kad je rekao da nikad ne bi izvrsio samoubistvo i da mu tako nesto nikad ne bi palo na pamet i da ako se to navodno desi da svi treba da znaju da je to bilo klasicno ubistvo i likvidacija.
Ако је тачно да је Шнајдер ментални болесник онда ме не би чудило да се убије да би "доказао" како је био у праву. Звучи мало психопатски, али је могуће.

Сизифе, на страну ти који су преваранти ја и даље сматрам да су НЛО-ови реалан феномен. Нпр. немам разлога да сумњам да се Роузвел заиста десио...као и многи други случајеви. Само ето, има и неких шарлатана који би да узму део славе.
 
Ако је тачно да је Шнајдер ментални болесник онда ме не би чудило да се убије да би "доказао" како је био у праву. Звучи мало психопатски, али је могуће.

Сизифе, на страну ти који су преваранти ја и даље сматрам да су НЛО-ови реалан феномен. Нпр. немам разлога да сумњам да се Роузвел заиста десио...као и многи други случајеви. Само ето, има и неких шарлатана који би да узму део славе.

Ne samo slave,već i zarade. Zadnji slučaj je onaj muzičar,Tom Delong
 
Generalno mislim da zaista malo ko izlazi u javnost sa tako nekim pricama zarad slave ili nekih para , jer realno koliko je takvih slucajeva a niko od tih ljudi koji su izlazili u javnost nisu nesto postali slavni nit se nesto obogatili , i ta "slava" je uglavnom bila veoma vekratkog daha mozda su im posvetili jedan clanak u novinama ili neki intervju na TV-u i to bi bilo to , nakon toga bi brzo padali u zaborav , cak i oni koji su zaradjivali nesto od toga su bili neki skroz nebitni likovi koji nikad nisu ni videli te ljude vec su samo pisali o njima , kao recimo kad bi ja sad napisao knjigu o recimo Beti i Barni Hil i zaradio nesto od toga.

Takodje vecina tih ljudi koji su izlazili u javnost sa takvim pricama te stvari ih ne zanimaju i najmanje sto zele je da pocnu da ih provlace kroz medije i budu "zigosani" na taj nacin,
 
Нпр. немам разлога да сумњам да се Роузвел заиста десио...као и многи други случајеви.
Роузвел се десио, али осим једног срушеног метеоролошког балона и једне зајебанције у студију снимљене половином деведесетих, ништа интересантно... z:lol:
 

Back
Top