NLO-i - Posetioci iz svemira

Film ALIEN:resurrection ima bolji zaplet od svih vaših teorija...
:mrgreen:
Pardon,to su američke teorije.
Domaći zadatak repos fanovi:
pogledati Aeon Flux,PONOVO gledati Matrix, pogledati Alien sve nastavke...
Pa onda Star trek...
Ima mnogo boljih ideja o vanzemaljcima nego ođe...
Moj favorit je vandimenzionalni Q iz Star treka...
Evo neću spamovati...
Dao sam ideju,ajmo repos fanovi...
I ostali naravno.
:lol:

:eek:
 
Nem(C)oj da se bečiš...
Pogledaj bar nešto od ovih filmova...
Ili možda Ridikove hronike,đe je Vin Dizel borac protiv raznih bića...
Ima tu i opcija starihn serija,kao Doctor Who...
Tamo su recimo prikazane razne IDEJE o posjetiocima.
Transdimenzionalni,šejpšiftujući itd...
Dokle bre više o gušterima koji ližu... SLADOLED.
Pa Ameri su bili maštovitiji sa mutacijom čovjeka u gigantskog mrava.
I jopet je ufatio žensku suknju.
:per:
:hahaha:
 
Izvoli pochni....

Poštovani,

Napravili ste prekršaj na forumu!

Razlog: Neprikladno izražavanje / vređanje drugih članova
-------
Uvrede na račun korisnice milice cobanice
-------

Ovaj prekršaj, vredan 1 poen(a), može rezultovati ograničenjem pristupa sve dok ne istekne. Ozbiljni prekršaji nikada ne ističu.

Problematičan tekst:
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=11015682

Citat:
:eek:
 
ono sa oplodjivanjem je metafora kao i za kravu i bika..oploditi znaci obogatiti a bik muzara znaci kradu i seju bez obaveze..a to znaci da te zezaju i kradu ti npr kukuruz koji treba da posejes i sve ti ga vise i vise kradu i to mu dodje kao radnja koji je obavezana kao u doba komunizma..
 
Karta sa zvezde Ceta Retikuli?

Bracni par Beti i Barni Hil tvrdili su da ih je na usamljenim seoskom putu otelo neko bice visoko 130 centimetara. Posle dva sata, a o tom vremenu Beti i Barni nisu znali nista, strano bice ih je ponovo spustilo na put, ali 50 kilometara dalje od mesta otmice. Naravno, niko nije verovao u pricu socijalnog radnika i njegove zene. Sve do trenutka kada su Beti i Barni izjavili da su spremni da svoju pustolovinu ispricaju pod hipnozom. Nezavisno jedno od drugog pricali su o tome: pazljivo su ih pregledali na jednom svemirskom brodu odvojeno i svakog pojedinacno. Bica su bila manja od ljudi, ali su imala mnogo vece oci. Nos je bio samo naznacen. Uostalom, su veoma ljubazno i pazljivo postupali sa Beti i Barnijem. Pokazali su im karte zvezda i oni su mogli da ih nacrtaju pod hipnozom. Crteze su pregledali astronomi koji su se ubrzo nasli pod zagonetkom: s jedne strane prepoznali su odredjena sazvezdja, a s druge strane bilo je sazvezdja koja su do tada - a to se desilo 1961. godine - bila potpuno nepoznata. Od onda su otkrivena mnoga sazvezdja. Jedna amaterka u astronomiji pokusala je da resi zagonetku. U petogodisnjem radu rekonstruisala je kartu sa novootkrivenim zvezdama. Njen najveci problem je bio sto karta nije bila nacrtana na Zemlji, nego na nekom udaljenom mestu. Kada je posao najzad bio zavrsen, ekipa astronauta pod vodjstvom Voltera Majkla sa drzavnog univerziteta u Ohaju pregledala je kartu uz pomoc najsavremenijih racunara. Rezultat: karta pokazuje deo nase Mlecne staze, ali je nacrtana sa zvezde Ceta Retikuli, koja je 36 svetlosnih godina udaljena od Zemlje.

Pomazu li "crne rupe"?

Kako letece masine mogu da savladaju takve udaljenosti? Nije nam poznato nista brze od svetlosti koja prevaljuje 300.000 kilometara u sekundi. Cak i kada bi ljudi to mogli, let s kraja na kraj nase Mlecne staze trajao bi 60.000 godina. Eksobiolozi, dakle naucnici koji istrazuju mogucnost vanzemaljskog zivota, smatraju da su neke civilizacije resile problem svemirskih letova. U svojoj knjizi Kosmicka veza (The Cosmic Connection) Karl Segan postavlja teoriju o tome kako bi se takozvane "crne rupe" mogle iskoristiti da se savladaju prostor i vreme u svemiru. Te "crne rupe" se stvaraju kada se gase zvezde. Oko umiruce zvezde nastaje podrucje sa tako jakom privlacnom silom da usisa cak i svetlost. Crne rupe se, doduse, ne mogu videti, ali one su fizicki merljive. Nevidljive tacke poput crnih rupa su za Segana i druge naucnike pretpostavka intergalaktickog "sastava prenosa". Segan o tome kaze: "Predmet koji padne u rotirajucu crnu rupu (tj. onu koja se okrece) moze negde i nekada ponovo da se pojavi - na nekom mestu u neko drugo vreme. Crne rupe mogu biti mostovi ka dalekim mlecnim stazama i razdobljima". Na pitanje kako se rupe mogu iskoristiti, Segan odgovara: "To je samo pretpostavka. Ali veza vanzemaljskih drustava na Mlecnoj stazi je mozda stvorila sastav brzog prevoza uz pomoc crnih rupa. Vozilo se pilotira slozenom mrezom medjusobno povezanih crnih rupa i najzad prikljucuje crnoj rupi koja koja je najbliza njegovom cilju."
 
Da li vanzemaljci zive ispod vode?

Godine 1973. Argentinsko drustvo za istrazivanje fenomena objavilo je sledece: "Nema vise sumnje da su letelice iz drugih svetova postavili podvodne oznake u zalivu San Matilis i San Horhe, nadomak patagonske obale." Drustvo se oslanja na tvrdnju o brojnim zapazanjima NPP-a (Unknown Swimming Objects - nepoznati plivajuci predmeti). Ali NPP-i nisu vidjeni samo nadomak patagonske obale. Posle Drugog svetskog rata u Evropi su se gomilali izvestaji o neobicno brzim cvrstim telima oja se krecu u velikim dubinama. Godine 1978. vesti o tome da su vidjeni NPP-i su se zaista gomilale. Uprkos najpreciznijem istrazivanju, u vise od 500 slucajeva ostala su nerazjasnjena 24 slucaja. Medju njima su vodeni stubovi koji pri mirnom moru prskaju 30 metara u visinu i iz kojih u nebo izlecu crvene i bele rakete. Pritom su na radarskim ekranima i radarskim uredjajima zabelezena elektronska ometanja. U Francuskoj sredozemnoj luci Le Bruks vise ribara je 1. avgusta 1962. godine videlo dugacko metalno vozilo koje je polako klizalo po vodi. Zatim je tuce likova izronilo iz vode. Ukrcali su se na brod, a poslednji je mahnuo ribarima. Ubrzo su se upalila crvena i bela svetla, brod je poceo da rotira, postao je narandzast i nestao velikom brzinom na nocnom nebu. Godine 1963. nosac aviona "Vasp" i njegovih 12 pratecih brodova, koji su kruzili severnim Atlantikom, otkrili su veoma brzo i cvrsto telo koje se kretalo na velikoj dubini velikom brzinom: na dubini od 1000 metara grabilo je neverovatnom podvodnom brzinom od 1560 cvorova (280 kilometara na cas). Kad je NPP primetio da je uhvacen na radaru nosaca aviona, nestao je bez traga. Jula 1972. godine primecen je drugi NPP na dubini od 2000 metara. Na tim dubinama pritisak je toliki da ga ni najsavremenije podmornice americke mornarice ne bi izdrzale.
 
Povodom Frostovog posta...
Samo da napomenem da se čovjek spustio u Marijansku brazdu na mnogo veću
dubinu od američkih submarina.
I to još 1957. godine.
:mrgreen:
To naravno, ne znači da posjetioci iz kosmosa ne postoje i ne rone.
Ako već šibaju kroz vrijemeprostor i dimenzije, brže od svjetlosti, šta im je onda okean?
Pa kao meni trčanje kroz pljusak...
 
Navodni NLO iznad Beograda se pojavio nešto pre ponoći 19. septembra, a Stevica Praporski ga je snimio s terase svog stana
- Primetio sam dvoje mladih ljudi kako promatraju nešto na nebu. Pogledao sam u tom smeru i ostao u šoku. Otrčao sam po kameru i snimio tu užarenu kuglu, prepričao je Stevica Praporski kako je nastao video koji je postao pravi hit u Srbiji. - Nisam mogao verovati očima. Vanzemaljsko telo se kretalo dva do tri minuta iznad grada, pa nestalo u smeru Surčina, izjavio je za Press.

Na donjem linku imate kompletan tekst i video:
NLO iznad Beograda
 
Da li vlasti kriju podatke?

Izgleda da sluzbene vlasti zataskavaju saznanja koja dobijaju o preostalim ostacima NPP-a. Juna 1963. godine kod Rio de Zaneira primeceno je da se nekakva letelica spustila na vodu., a zatim opet krenula u nebo. U vodi je ostavila crveni cilindar koji je policija sakrila. Pojedinosti o tome nikada nisu objavljene. Jula 1970. godine na velikim dubinama nadomak spanske sredozemne obale neki ronilac je pronasao slican sjajni metalni cilindar duzine sedam metara i precnika tri metra. Kada su sutradan ujutru policijski ronioci hteli da pregledaju cilindar, vise ga nije bilo. Slican predmet pronasao je i ronilac Martin Mejlak nadomak obale Majamija. I taj cilindar je nestao kada se Mejlak kasnije vratio sa mornarickim roniocima. Avijacija je samo javila da se niposto ne radi o izgubljenoj raketi. Biolog Ivan T. Anderson je u knjizi Nevidljivi stanovnici Zemlje (The Invisible Residents) objavio tumacenje, makar i avanturisticko, za NPP. Po njegovom misljenju, u beskrajnoj dubini mora postoji vrsta zivota koja je mnogo starija od covecanstva. Ona je nastala od zivotnih oblika koji u prastara vremena nisu napustili more, nego su se razvijali ispod vode. To se dogadjalo mnogo breze od razvoja covecanstva. Ona izbegavaju svaki kontakt sa "slabije razvijenim" nadzemaljcima. Svojim letelicama mogu da stvore medjuzvezdana putovanja. Strucnjaci, naravno, ne shvataju ozbiljno tu teoriju.

Postoje li ljudi u crnom?

Zaista uspesan film, satira Ljudi u crnom! Mnogi su, prvenstveno u SAD-u, imali losa iskustva sa stvarnim primerima. Postoji mnostvo izvestaja o tim tajanstvenim ljudima u crnim odelima, belim kosuljama i crnim kravatama. Oni se pojavljuju kod onih koji su javno govorili o svojim susretima sa NLO-ima, ili ucestvovali u istrazivanju o vanzemaljskim letelicama. Ljudi u crnom traze od onih koje posete da sve sto su videli zaborave i da dalje ne istrazuju. Vrlo cesto prete silom. Cesto se tajanstveni posetioci voze u crnim automobilima - vecinom tipa "kadilak" - ciji su registarski brojevi falsifikovani ili nikada nisu bili izdati. Naucno su istrazena 34 takva slucaja, medju njima i slucaj dr Herberta Hopkinsa, lekara i hipnotizera. Hopkins je bio savetnik u istrazivanju posmatranja druge vrste u Mejnu. Septembra 1976. godine Hpokinsu je uvece zazvoni telefon. Covek koji je nazvao predstavio se kao potpredsednik "istrazivacke grupe NLO-a iz Nju Dzersija" i pitao lekara da li bi mogao da ga poseti. Morao bi s njim da razgovara o vaznim detaljima u vezi sa slucajem NLO-ima. Dr Hopkins je pristao i izasao na zadnja vrata kuce da osvetli parking. ali posetilac se vec popeo stepenistem na terasu. Hopkins prica: "Naokolo se nije video ni jedan automobil. Ali i da je dosao automobilom, ne bi mogao za tako kratko vreme da dodje od prvog telefona do moje kuce." Godine 1976. jos nije bilo mobilnih telefona. Prvo su Hopkind i njegov gost razgovarali uopsteno o slucaju NLO-a, sve dok muskarac u crnom nije zatrazio od Hopkinsa da unisti sve trake na kojima su bile zabelezene seanse hipnoze svedoka NLO-a i da prekine saradnju na tom slucaju. Zatim je posetliac cutke otisao, po recima Hopkinsa, nesigurnim koracima, kao da vise nema snage. Hopkis je video samo jos jedan zrak svetla "svetliji od automobilskih svetala", ali nije cuo nikakav zvuk. Sutradan je lekar izbrisao sve snimke. Raskinuo je ugovor i vise nikada nije prihvatio posao savetnika. Cesto su su MIB-ovi (Men in Black) predstavljali kao saradnici americke tajne sluzbe CIA-je ili americkog vazduhoplovstva. To je navelo pukovnika Dzordza P. Frimena iz Ministarstva odbrane na sledeci zakljucak: "Neobicni ljudi sa dokumentima vazduhoplovstva ucutkali su svedoke koji su videli NLO-e. Ispitali smo niz takvih slucajeva. Ti ljudi sa dokumentima nemaju nikakve veze sa vazduhoplovstvom. O njima jos nista nismo saznali. Ako se predstavljaju kao vojni sluzbenici, cine krivicno delo. Vrlo rado bismo uhvatili nekoga od njih. Ali do sada smo uvek dolazili prekasno." Don Separd iz Sirakuze (americka drzava Njujork), koga su posetlia tri muskarca u crnom, jos ne zna ko mu je pretio. "Dosli su iz CIA-je, vazduhoplovstva ili sa Sirijusa. Sasvim mi je svejedno. Ne zelim vise da imam posla sa njima."

Koje su poznate licnosti videle NLO?

Bivsi americki predsednik Dzimi Karter siguran je da je video NLO. Po njegovim recima, sedeo je na terasi sa 20 prijatelja posle vecere u Tomastaunu (americka drzava Dzordzija). "Videli smo sopstvenim ocima", rekao je bivsi predsednik, "kako iznad nas prolece veliki NLO koji je izgledao velik kao Mesec. Boja se cesto manjala od crevene prema zelenoj." Glumac Glen Ford je izjavio da je video masinu za letenje cija se boja prelivala iz plave u zelenu. "Predmet je bio metalan. Najbolje ga mogu opisati kao dva velika stakla kaja su priljubljena jedno uz drugo."

Ko je spasao kapetana Kirka?

Glumac Viljem Setner (kapetan Dzejms T. Kirk iz prve generacije serije Zvezdane Staze), uveren je da mu je NLO spasao zivot. Njegov motocikl se zaustavi usred pustinje Mojave u Kaliforniji. Setner je nastavio dalje pesice, ali se uskoro srusio zbog velike vrucine (60ºC). On prica: "Odjednom sam iznad sebe ugledao neobican leteci predmet aerodinamicnih linija. Cuo sam u sebi glas - verovatno je to bio telepatski kontakt - koji mi je govorio kojim putem treba da idem." Tako je glumac otisao onim putem na koji mu je ukazao glas. Put je vodio najpre do mesta sa vodom gde je Setner mogao da se odmori, a zatim prema putu gde je mogao da zaustavi neki automobil. "Neki ljudi mozda misle da sam posao za fatamorganom. To nije tacno. Siguran sam da je to bio NLO i da me je spasao telepatskim putem., vrlo uverljivo kaze Setner.

NLO iznad splava "Ra"?

Poznati Holandski naucnik Tor Hejerdal siguran je da je na svom istrazivackom putovanju splavom "Ra" sreo NLO. U svom izvestaju je napisao: "Na zadnjoj strani palube podiglo se iznad celog horizonta okruglo, belo staklo koje nikada nije sasvim izslo iz vode, ali je neprestano raslo poput sablasnog ogromnog Meseca boje aluminijuma sto se napola skriven uzdize s ivice obale. Poput kompaktnog neba sa zvezdama, svetliji od Mlecne staze i gotovo potpuno okrugao, poprimio je oblik pecurke bez drske. Izgledalo je da ide pravo na nas. Mesec je bio na drugoj strani. Bilo je vedro, tako da su se videle zvezde. Zaostali smo bez obljasnjenja." Kasnije se Hejerdal cesto secao toga. Uvek je mislio da su on i njegova posada videli ogroman svemirski brod.
 
Navodni NLO iznad Beograda se pojavio nešto pre ponoći 19. septembra, a Stevica Praporski ga je snimio s terase svog stana
- Primetio sam dvoje mladih ljudi kako promatraju nešto na nebu. Pogledao sam u tom smeru i ostao u šoku. Otrčao sam po kameru i snimio tu užarenu kuglu, prepričao je Stevica Praporski kako je nastao video koji je postao pravi hit u Srbiji. - Nisam mogao verovati očima. Vanzemaljsko telo se kretalo dva do tri minuta iznad grada, pa nestalo u smeru Surčina, izjavio je za Press.

Na donjem linku imate kompletan tekst i video:
NLO iznad Beograda

Evidentno je, i sve izvesnije, posebno u Srbiji, da je nadlecu vanzemaljci ili sta vec, ima dokaza, i to jasnih, ima ozbiljnih svedoka...

Ali ovo??? Ovo je obicna sprdnja! Koliko sam primetio, to je objektiv kamere kao NLO?? :dontunderstand:

Covece.... :roll:
 
Nemam ništa novo osim onog što je on rekao-samo kažem da je ozbiljan čovek u koga imam poverenja...problem kod snimaka ove vrste je taj da ne postoji kamera koja može kvalitetno tako nešto da snimi pa se odmah jave pojedinci koji tvrde da je nameštaljka...na kraju mu,zbog zuma,drhti ruka pa izgleda kao zrak lasera...nema veze,dovoljno mi je da mi on tvrdi da je njegov utisak takav da isključuje iznenadne prirodne pojave i to mi je dovoljno...
 
Nemam ništa novo osim onog što je on rekao-samo kažem da je ozbiljan čovek u koga imam poverenja...problem kod snimaka ove vrste je taj da ne postoji kamera koja može kvalitetno tako nešto da snimi pa se odmah jave pojedinci koji tvrde da je nameštaljka...na kraju mu,zbog zuma,drhti ruka pa izgleda kao zrak lasera...nema veze,dovoljno mi je da mi on tvrdi da je njegov utisak takav da isključuje iznenadne prirodne pojave i to mi je dovoljno...

slazem se:ok:

a kad ste vec kod NLO-a iznad Beograda, pre par godina je vise ljudi tvrdilo da je videlo leteci tanjir iznad Tasmajdana. To je izaslu i u Glasu javnosti...
 
Nemam ništa novo osim onog što je on rekao-samo kažem da je ozbiljan čovek u koga imam poverenja...problem kod snimaka ove vrste je taj da ne postoji kamera koja može kvalitetno tako nešto da snimi pa se odmah jave pojedinci koji tvrde da je nameštaljka...na kraju mu,zbog zuma,drhti ruka pa izgleda kao zrak lasera...nema veze,dovoljno mi je da mi on tvrdi da je njegov utisak takav da isključuje iznenadne prirodne pojave i to mi je dovoljno...

Ok, Perice.... :D

Meni, licno, izgleda samo kao objektiv kamere i nista vise, jedino sto me buni je ona bela svetlost na pocetku, a ako ti znas coveka koji je snimio, trebao bi se potruditi da potvrdis i dokazes verodostojnost snimka, tako bi i najveci skeptici poverovali u NLO-e iznad Belog grada...

Pozdrav za tebe:) I tvog prijatelja.. :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top