Комп и ТВ

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
....у дечијој соби.....;)

Дакле: који су ваши разлози ЗА или ПРОТИВ телевизора и компјутера у дечијој соби, само за дететову личну употребу?
 
Ja imam i TV i komp u sobi, i to otkako smo preselili u stan u kome smo sad, dakle, od svoje 10. god. Ako dete zna da se dobro organizuje u pogledu svog vremena, onda mu ne bi trebalo predstavljati problem u skoli. Isto tako, moci ce da gleda sta ono zeli, kao i roditelji, pa nece biti svadja oko daljinskog :lol: E, sad, to bi moglo biti i lose, jer roditelji onda ne mogu da kontrolisu tako lako sta dete gleda (a na tv-u danas ima neprimerenog sadrzaja)... Mada, licno, ne smatram da je lose po dete da ima sve to u sobi...ali, sad, to opet zavisi od roditelja
 
Do sada bilo i jedno i drugo, sada vise ne.
Najstariji krece u gimnaziju, morace uloziti vise truda i vise koncetracije. Ponekad obicna ulaznica od bioskopa ako je na vidiku skrene misli sa lekcije na ko zna sta a ne komp. Mladji je svakako i prosle godine pravio gluposti pa necu da me ove godine doceka nespremnu.
Kcerka je mala, ne bih da je kvarim, na onome sto sam sa njima gresila sa njom necu.
Komp. je na sred sobe za dnevni boravak i tu ce ostati.
 
i tv i kompijuter.
Zašto?
Zato što treba da imaju svoj računar, uvek dostupan, a ne da čekamo jedni druge kao do pre par godina kada smo imali samo jedan.Njima smo kupili neku babarogu, pravljenu baš sa akcentom na izuzetnu grafičku karticu i ostalo što je za igrice, ali oni jako malo vremena provode na igrama. Uglavnom su na netu, sin na yt. a ćera na sitnim igricama. Sin kao zaluđenik za sport gleda takve snimke i sajtove, a ova mala neku Hanu Montanu i šta ti ja znam. Pošto upadnam često u sobu, a računar je tako postavljen da se vidi monitor a dao Bog tu je i history, prekontrolišem povremeno pregledavane sajtove i za sada je to to. Generalno malo vemena su za računarom.
TV - imaju odavno, podelili dane ko kad odlučuje šta se gleda jer na ćerin red bira se jetix i slični kanali sa crtanim filmovima, a na sinovljev red tu je naravno eurosport. Najbolje je kad se dogovore i zajedno gledaju neki film sa TV. Inače ispavljuju se uz upaljen TV, programiraju ga (ja ne znam kako:rumenko:) da im se ugasi u određeno vreme i tako.

Za sad ne dovodim u vezu uspeh u školi i ta dva sokoćala, mislim zna se da obaveze moraju da se odrade, tako da dok ovako fercera nećemo da menjamo. Ako nešto zaa.seru preduzeće se mere....
 
Ne valja. Razloga je gomila, da navedem samo par koji mi prvi padaju na pamet:
- dečurlija treba napolju da trči za loptom, da se pravilno razvija, ne da atrofira ispred ekrana
- kad je loše vreme, bolje je čitati neku knjigu nego sedeti pred ekranom
- ovo sedenje pred kompom nije zdravo ni za nas matore, kamoli za decu
 
Ne valja. Razloga je gomila, da navedem samo par koji mi prvi padaju na pamet:
- dečurlija treba napolju da trči za loptom, da se pravilno razvija, ne da atrofira ispred ekrana
- kad je loše vreme, bolje je čitati neku knjigu nego sedeti pred ekranom
- ovo sedenje pred kompom nije zdravo ni za nas matore, kamoli za decu

Pa sto onda sedis pred kompom
 
Ne valja. Razloga je gomila, da navedem samo par koji mi prvi padaju na pamet:
- dečurlija treba napolju da trči za loptom, da se pravilno razvija, ne da atrofira ispred ekrana- kad je loše vreme, bolje je čitati neku knjigu nego sedeti pred ekranom
- ovo sedenje pred kompom nije zdravo ni za nas matore, kamoli za decu

slažem se
ali eto recimo moja deca imaju i komp i tv u sobi ali ima dana kad za komp. i ne sednu a ne postoji dan kad ne idu na fudbal, tenis, košarku (naravno sve na ulici) žmurke, jurke, voznju bicikle, rolera....
komp je zanimljiv u vreme kiša, jer i zimi kada ima snega ne gledaju ga.
 
Ja bih klincima dala i jedno i drugo, treba da budu informisani. A imaju fala bogu i knjige, i ulicu, pa neka sami odluce sta vole. Naravno da bih ih malo "pritegla" ako bi se previse igrali i dzabalebarili, ali inace ne vidim u cemu je problem.
 
Moji klinci imaju 2 u 1, komp na kome mogu da gledaju i TV. Cerka (8) je yutubeu, uu njenom odsustvu ulece mladji sin (6) sa Cars i sl. Cerki sam objasnila da su igrice navlacenje, i manje vise gubljenje vremena, a sinu jos uvek dopustam sve, jer je OK da sa 6 god nauci da se kompom sluzi. Kasnije cemo o selektivnosti;)
 
Ni TV ni komp nemaju u sobi niti nameravam da im stavim....samo im jos to fali! Kao sto neko vec rece nije ni zdravo imati svu tu tehniku u spavacoj sobi ,inace tv upalimo 1 h dnevno,....ako i toliko...tako da bi to u mom slucaju bilo bacanje para i jos jedna stvarcica za prikupljanje prasine.
 

Back
Top