Otkaz za vreme bolovanja....

Bigfish87

Početnik
Poruka
1
Ja imam jedan problem pa ako neko moze da mi pomogne bio ih veoma zahvalan :D
Naime... bio sam primljen kao radnik na odredjeno vreme.... zadnji dan stareg ugovora sam se povredio na radu.... novi anex je sledeci dan bio spreman.... medjutim kad je sef cuo da sam na bolovanju... nije mi dao da potpisem anex... sta vise nisu ni prijavili povredu na radu inspekciji... :S.... dakle ostao sam bez zdravstvene nege..... Imali pravo to da mi ucini ili nema??? Mogu li da ga tuzim pa da eventualno sa svedocima dokazem da mi nije produzen ugovor zbog toga sto sam se povredio na radu???
Imam jos par problema... zakon definise ( kolko sam ja shvatio) da se nocu moze raditi najvise 40 sati mesecno osim ako radnik ne da pismenu saglasnost za drugacije.... ja sam radio i do 130 sati a nema mikakvu moju saglasnost... mogu li i za to da ga tuzim???.... da nastavim dalje...
Dobio sam destimulaciju na poslu.. jer nisam vise hteo da ostajem prekovremeno koje se ne placa.... Jel to po zakonu... mada u resenju pise nesto drugo..... Mogu li i za to sa svedocima da ga tuzim???.....dalje,,,,
Ostajali smo prekovremeno a to nije placeno..... ja mislim da je za sad dosta sad molim lepo nekoga ko se razume u prava.... da li bi ovo proslo na sudu??? Ili sta da radim? Hvala u napred :D
 
Heh, treba da pocnes da se bavis programiranjem.... Tako je u vecini "mladih perspektivnih" firmi. Ja sam radio u proseku 13h dnevno 6 dana nedeljno i sve sam to trpeo jer sam bio mlad, glup & to mi je bio prvi posao. Nisam tuzio majmune jer znam da bih doveo kolege u nezgodnu poziciju, nekima je zaista & taj posao je bio preko potreban. Ako imas ugovore o radu, odnesi advokatu & srecno!
 

Back
Top