Putinov alkoholni raj

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.186
Više od polovine smrtnih slučajeva u Rusiji su izazvani alkoholom, u populaciji između 15 i 54 godine.Smrtnost od alkohola iznosi 52%, za razliku od 4% u svetu.
Prosečan životni vek prosečnog Rusa je 60 godina, za razliku od 77 godina u Evropi. Ruski životni vek kraći je čak i od onog u Bangladešu.Rusi popiju 6.2 litara čistog alkohola godišnje.
Gorbačov, na primer, koji je bio izuzetno popularan, doživeo je pad te iste popularnosti kad je povisio takse i akcize na alkoholna pića.
Putin je te takse i akcize snizio, tako da je Medvedev nedavno konstatovao da državna strategija za borbu protiv alkoholizma nije dala apsolutno niakve rezultate.
Rusi su sklonili pijanog Jeljcina, a sami se ubijaju alkoholom.
Vrlo pouzdan i dugoročan saveznik za Srbiju, nema šta.
Infrastruktura moćne Rusije:

Kako se iz Norveške uđe u Rusiju, sve se menja, a ponajviše putna infrastruktura. Čak ni značenje saobraćajnih znakova nije isto. Na primer, znak za neravnine na putu u skandinavskim zemljama znači da put nije baš besprekorno ravan. Isti znak u Rusiji se može tumačiti kao: pažnja, krateri na putu, srećno i pišite ako stignete na drugu stranu!
Zaista, ruski putevi su specifični. Srećan sam ako uopšte ima puta, pošto se do skoro dve trećine Rusije može doći isključivo avionom, brodom ili dirižablom. Kada ga ima, ako se na njemu nalaze delići asfalta, to je ravno dobitku na lotou. Na mom putovanju od Murmanska do Vladivostoka čeka me samo oko 3.000 kilometara gruntovke, tj. zemljanog puta, često samo bagerom pročišćene šume.

Kada, pak, naiđem na pravi put, to još ništa ne znači, jer najveći problem u Rusiji (leti) jesu reke i ako postoji put, to nije baš nikakva garancija da postoji i most. Tako sam mnogo puta bio u situaciji da me asfalt odvede pravo u reku. Imao sam sreće, pa vode koje sam prelazio nisu još nadošle, bile su negde do visine polovine točka.

Meštani su mi pričali da su reke upravo najbolji putevi, ali zimi. Zalede se i voziš po njima bez problema. U Sibiru čak i saobraćajne trake označe na ledu. Kako znaju kada da prestanu sa vožnjom? Pa čim prvi potone, čeka se sledeća zima. Dolazak u severne predele Rusije i Sibir leti umnogome otežava kretanje automobilom.


Kako to da svemoćni Putin, koji nas sve, je li, gleda, ne može to da promeni?
 
Absolut_Vodka_Kurant.jpg


Ko je nije probao ne zna sto propusta... :mrgreen:
 
Više od polovine smrtnih slučajeva u Rusiji su izazvani alkoholom, u populaciji između 15 i 54 godine.Smrtnost od alkohola iznosi 52%, za razliku od 4% u svetu.
Prosečan životni vek prosečnog Rusa je 60 godina, za razliku od 77 godina u Evropi. Ruski životni vek kraći je čak i od onog u Bangladešu.Rusi popiju 6.2 litara čistog alkohola godišnje.
Gorbačov, na primer, koji je bio izuzetno popularan, doživeo je pad te iste popularnosti kad je povisio takse i akcize na alkoholna pića.
Putin je te takse i akcize snizio, tako da je Medvedev nedavno konstatovao da državna strategija za borbu protiv alkoholizma nije dala apsolutno niakve rezultate.
Rusi su sklonili pijanog Jeljcina, a sami se ubijaju alkoholom.
Vrlo pouzdan i dugoročan saveznik za Srbiju, nema šta.
Infrastruktura moćne Rusije:

Kako se iz Norveške uđe u Rusiju, sve se menja, a ponajviše putna infrastruktura. Čak ni značenje saobraćajnih znakova nije isto. Na primer, znak za neravnine na putu u skandinavskim zemljama znači da put nije baš besprekorno ravan. Isti znak u Rusiji se može tumačiti kao: pažnja, krateri na putu, srećno i pišite ako stignete na drugu stranu!
Zaista, ruski putevi su specifični. Srećan sam ako uopšte ima puta, pošto se do skoro dve trećine Rusije može doći isključivo avionom, brodom ili dirižablom. Kada ga ima, ako se na njemu nalaze delići asfalta, to je ravno dobitku na lotou. Na mom putovanju od Murmanska do Vladivostoka čeka me samo oko 3.000 kilometara gruntovke, tj. zemljanog puta, često samo bagerom pročišćene šume.

Kada, pak, naiđem na pravi put, to još ništa ne znači, jer najveći problem u Rusiji (leti) jesu reke i ako postoji put, to nije baš nikakva garancija da postoji i most. Tako sam mnogo puta bio u situaciji da me asfalt odvede pravo u reku. Imao sam sreće, pa vode koje sam prelazio nisu još nadošle, bile su negde do visine polovine točka.

Meštani su mi pričali da su reke upravo najbolji putevi, ali zimi. Zalede se i voziš po njima bez problema. U Sibiru čak i saobraćajne trake označe na ledu. Kako znaju kada da prestanu sa vožnjom? Pa čim prvi potone, čeka se sledeća zima. Dolazak u severne predele Rusije i Sibir leti umnogome otežava kretanje automobilom.


Kako to da svemoćni Putin, koji nas sve, je li, gleda, ne može to da promeni?

ЛИНК или
lock.jpg
 
ако има везе с' политиком.... кол'ко Руси пију добровољно....онда има ваљда и ово....




četvrtak, 07. maj 2009, 11:24 -> 11:57
Deci u SAD preti glad

Postoji opasnost da će oko 3,5 miliona dece u SAD, mlađih od pet godina, gladovati zbog siromaštva, procenila je američka organizacija za borbu protiv gladi. Najgore stanje u Luizijani, a slede Severna Karolina, Ohajo, Kentaki, Teksas.
glad.jpg

Američka organizacija za borbu protiv gladi procenila je da postoji opasnost da će oko 3,5 miliona dece u SAD, mlađih od pet godina, gladovati zbog siromaštva.

Podaci pokazuju da bi oko 17 odsto dece moglo steći mentalne ili poremećaje razvoja zbog neuhranjenosti ili ishrane lošeg kvaliteta.

Neprofitno udruženje "Fiding Amerika" zasniva istraživanje na podacima Ministarstva poljoprivrede za period 2005-2007. godine.

Studija pokazuje i da opasnost gladovanja ugrožava više od 20 odsto petogodišnjaka u 11 saveznih država. Najgore stanje je, kako se navodi, u Luizijani, a zatim slede Severna Karolina, Ohajo, Kentaki, Teksas, Kanzas, Južna Karolina, Tenesi, Ajdaho i Arkanzas.

Prema podacima Ministarstva poljoprivrede, 11 odsto stanovnika tih država nije ni pre ekonomske krize koja je izbila krajem prošle godine, imalo "dovoljno hrane za zdrav i aktivan život".

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/Svet/59953/Deci+u+SAD+preti+glad.html
 
Joj Goldi, pa stoka se svugde do besvesti odvaljuje sa svime što u sebi sadrži određeni postotak alkohola: jeftina kolonjska voda, sredstvo za pranje prozora...neki kažu da čak ni antifriz nije loš:mrgreen:
I kakva je poenta ove teme?
E ali sad je veoma važan podatak da su to baš Rusi, u je, pa ako ništa drugo a ono će bar neku strategiju u vezi tog problema napraviti, a mi?

I šta je tema? Zaleđeni putevi po ruskim vukohebinama ili Koja vodka najbolje klizi....niz grlo:mrgreen:
 

Back
Top