Po vozačku pre zakona

waterpolista

Iskusan
Poruka
5.669
Po vozačku pre zakona
N. V. B. - V. M, 30.08.2009 20:31:08 Ocena:
-.-- (Glasova: 0)
[Oceni] Komentara: 0 [Postojeći komentari]
NOVI Zakon o bezbednosti u saobraćaju koji bi u decembru trebalo da stupi na snagu, doneo je mnogo posla instruktorima u auto-školama u prestonici. Beograđani su pohrlili da uzimaju časove vožnje, a u većini škola interesovanje je ove godine veće i do 50 odsto u odnosu na lane.
U Zajednici auto-škola Srbije kažu da novi zakon predviđa komplikovaniju proceduru za polaganje vožnje zbog čega se mnogi požurili da dobiju vozačke dozvole.
- Posle svake najave o novom načinu plaganja nastaju gužve - ističe Petar Rašeta, sekretar Zajednice auto-škola. - Škole su, ipak, u stanju da odgovore na povećano interesovanje jer im postojeći propisi dozvoljavaju da angažuju instruktore na
osnovu ugovora o delu. Polaznici se plaše većeg broja časova koji je predviđen što će neminovno dovesti i do povećanja cena. Koliko će koštati polaganje po novom sistemu još nije utvrđeno.
On ističe da novi način polaganja ima mnoge mane i nije "životan". Kao primer navodi da će za dozvolu za traktor biti dovoljno polaganje testa pa će moći da je dobije neko ko nikada nije seo za volan. S druge strane, vozač kamiona neće smeti da vozi traktor jer se za svaku kategoriju polaže poseban ispit za razliku od dosadašnje prakse. Zamerka je to što se pri obuci pažnja i dalje poklanja samo veštini, a ne i obrazovanju.
Prema aktuelnom Zakonu o bezbednosti saobraćaja obuka za vožnju traje 40 časova, a vozački ispit se sastoji iz teorijskog i praktičnog dela. Novi Zakon donosi isti broj časova, ali će se vozački ispit polagati iz tri dela - prva pomoć, teorijski i praktični deo.
U trenutno važećem sistemu, sama obuka može da se završi i za dvadesetak dana, dok će po novom sistemu ona trajati minimum tri meseca, a kandidati će morati da slušaju i teorijska predavanja.


NOVAC
U školi "Pravo" potrebno je izdvojiti 16.900 dinara za obuku na "jugu" dok kandidat koji želi da vozi "opel korsu", "pežo" ili "sitroenu" treba da plati 18.900 dinara. Na ovu cenu treba dodati i po 3.000 dinara za polaganje testova i vožnje i hiljadu dinara za uverenje. Kompletna obuka i ispiti za vožnju motora koštaju 14.600 dinara, a za dozvolu E kategorije treba platiti ukupno 11.100 dinara. Vozačka za kamion košta ukupno 34.500 dinara ukoliko kandidat nema položenu B kategoriju. U suporotnom koštaće ga 16.500 dinara.
 
Ne svidja mi se taj novi zakon, i jeste sr anje.
Ma nece ni da stupi na snagu.
Bolje da su procesljali sadasnje vozace, i da ne pustaju svaku susu i smotanka da polozi vozacki, nego da ostre kriterijum. Ni ovaj postojeci sedamdeset posto sa dozvolom ne znaju d ispostuju.

тачно тако 40% возача не поштује прописе или их у опште не зна
 
NOVAC
U školi "Pravo" potrebno je izdvojiti 16.900 dinara za obuku na "jugu" dok kandidat koji želi da vozi "opel korsu", "pežo" ili "sitroenu" treba da plati 18.900 dinara. Na ovu cenu treba dodati i po 3.000 dinara za polaganje testova i vožnje i hiljadu dinara za uverenje. Kompletna obuka i ispiti za vožnju motora koštaju 14.600 dinara, a za dozvolu E kategorije treba platiti ukupno 11.100 dinara. Vozačka za kamion košta ukupno 34.500 dinara ukoliko kandidat nema položenu B kategoriju. U suporotnom koštaće ga 16.500 dinara.
Nije tačno. Evo ja treba da polažem za C sledeće nedelje i posle za E a imam B već godinama.
Za C ti je od 8000 do 9600, voziš 10 časova i polažeš testove i vožnju a za E je oko 5500, voziš 5 časova i polažeš samo vožnju.
Svako izlaženje na polaganje (bilo da je test ili vožnja) je 3500
 
Nije tačno. Evo ja treba da polažem za C sledeće nedelje i posle za E a imam B već godinama.
Za C ti je od 8000 do 9600, voziš 10 časova i polažeš testove i vožnju a za E je oko 5500, voziš 5 časova i polažeš samo vožnju.
Svako izlaženje na polaganje (bilo da je test ili vožnja) je 3500

Kliko je tacno za C,ako imas B kat.?
8.000-9.600+7.000 ako polozis iz prve?
 
Kliko je tacno za C,ako imas B kat.?
8.000-9.600+7.000 ako polozis iz prve?
Da, upravo tako.
Cene se kreću od 8000 do 9600 (bar u auto-školama gde sam se ja raspitivao) i zavise ti od kamiona na kojem se vozi. Veći kamioni troše više goriva pa je obuka samim tim i skuplja ali bolje ti je da naučiš da odma da voziš na gabaritnom vozilu nego na nekoj igrački (tipa tamić).
 
Ne svidja mi se taj novi zakon, i jeste sr anje.
Ma nece ni da stupi na snagu.
Bolje da su procesljali sadasnje vozace, i da ne pustaju svaku susu i smotanka da polozi vozacki, nego da ostre kriterijum. Ni ovaj postojeci sedamdeset posto sa dozvolom ne znaju d ispostuju.

Novi Zakon nije "***nje".To što se mnogima ne svidja,njihov problem. ;)
Mnogo toga se izmenilo od 1988-me (kada je stari zakon stupio na snaguu) do danas.Danas su na putevima prisutni automobili sa mnogo većom snagom,nego što je to bio slučaj ´80-ih godina.Za mnoge stvari koje su danas kažnjive,tad nije bila propisana kazna,jer ih nije bilo.

A ako se Novi zakon bude poštovao kao sadašnji,neće biti nikakve vajde od svega. ;)
 
Казне су сада високе-

1-Погрешно Паркирање 1000 динара казна

2-Појас 3000динара

3-саобраћајни прекршај(удес тј саоб несрећа)-120.000 динара

4-вожња без таблица 30.000 динара
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Казне пре 3 месеца су биле следеће-

1-Погрешно Паркирање 800 до 900 динара

2-Појас 1.000 динара

3-саобраћајни удес тј несрећа 60.000 динара

4-вожња без таблице 25.000
 
Имам тако неки осећај да ћемо масовно почети да везујемо појасеве (за које смо до сада масовно плаћали казне) и да ћемо масовно почети да плаћамо казне за погрешно паркирање :lol:
 
Они који упишу школу пре ступања новог ЗОБСа на снагу мораће да похађају додатна 3 часа теоретске праксе и имаће 3 месеца форе да полажу по старом... након тога потпуна примена новог... читајте људи мало закон све пише тамо... сваки закон има ставку ''прелазне одредбе'' и тамо је све (углавном) јасно.
 
Они који упишу школу пре ступања новог ЗОБСа на снагу мораће да похађају додатна 3 часа теоретске праксе и имаће 3 месеца форе да полажу по старом... након тога потпуна примена новог... читајте људи мало закон све пише тамо... сваки закон има ставку ''прелазне одредбе'' и тамо је све (углавном) јасно.

Није истина,ко сада хоће да полаже ако недај боже падне и до децембра полаже не убухвта га нови ЗОБС
 

Back
Top