Francuski ili Nemacki?

Ja, licno, bih izabrala francuski..
1. Ucila sam ga u OS.
2. Svidja mi se jezik kao jezik + naglasak. .:D
Dalje je tvoj izbor...

E, da.. jos nesto...
Kad odes u Francusku... retko koji Francuz ce biti ljubazan i pomoci ti ako im se obratis na Engleskom... ;)

Jeeeeee z:kiss:

Inace isto ovo sam cuo i ja od profesorke Francuskog :)
Bas nekako ne vole Engleski
 
Ja bih izabrao francuski... melodicniji, laksi za izgovor... blizak itaijanskom i spanskom, ali ima dosta i engleskih rijeci (iako ne pripadaju istoj grupi jezika)... njemacki je, po meni, nerazgovjetan, grub.... francuski se govori dosta u svijetu, jezik je EU, OI.... nema padeze, dok njemacki ima padeze... akcenti su vrlo zanimljivi, i tako... :)
 
Nemački je po meni najlepši indoevropski jezik. :) Jako mi je žao kad čujem da ga nazivaju "hitlerovskim, grubim", i šta ti ja znam... Mislim da je to samo posledica ratova koje su izazvali Nemci.

A i koristan je jako u našoj zemlji, to je sigurno.
 
nemacki nemacki nemacki nemackiiiiiiiiiiii !!!!!! nemoj slucajno da si se zeznuo da ucis francuski!
ucim francuski vec 4 godine i mrzim ga! jes da imam 5 al je retardiran.. gramatika nije teska ko sto kazu ovde, cak je i laksa od engleske sve ide po kalupima.. al je izgovor tezak..
ne znam, po meni je nemacki i korisniji (perspektivniji), laksi kad si vec ucio engleski, izgovor slicniji itd...
 
nemacki nemacki nemacki nemackiiiiiiiiiiii !!!!!! nemoj slucajno da si se zeznuo da ucis francuski!
ucim francuski vec 4 godine i mrzim ga! jes da imam 5 al je retardiran.. gramatika nije teska ko sto kazu ovde, cak je i laksa od engleske sve ide po kalupima.. al je izgovor tezak..
ne znam, po meni je nemacki i korisniji (perspektivniji), laksi kad si vec ucio engleski, izgovor slicniji itd...

:eek:

Ti bas ne kapiras neke stvari.

Kada se donosi ovako "ozbiljan" zakljucak treba zanemariti subjektivnost prema necemu sto ti nikako nisi uradila, ti si krajnje subjektivna .

Po cemu je francuski lak jezik?! Laksi od Engleskog :eek:
Izgovor zapravo pretstavlja najlaksu stvar u Francuskom jeziku i to ce ti reci svako ko je iole ovladao tehinkom francuskog jezika.

Korisniji, pa kako kome, meni nemacki nikako ne moze biti korisniji kad znam da tamo nikad necu da odem recimo da radim ili jos manje zivim :lol: sto za Fr ne mogu da kazem, toliko od mene :heart:
 
pa kao prvo trazi se misljenje, a to je moje... to ne znaci da ce me on poslusati vec kazem svoja iskustva...
za 4 godine ucenja mogu reci da koliko-toliko vladam jezikom, i da mi je najteza stvar u francuskom upravo izgovor a ne gramatika. sva vremena se slicno grade i kad naucis nastavke vise nikakav problem ide, sve je sablonski.
dva, rekla sam gramaticki je po meni laksi od engleskog, a ne uopste
tri
meni nemacki nikako ne moze biti korisniji kad znam da tamo nikad necu da odem
i posle sam ja subjektivna
 

Back
Top