podizanje sistema - nece

jagodica

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.185
Desava mi se da sistem ne moze da se podigne, tj krene da se ucitava, ono "Starting up" ali umesto da se prikaze desktop posle, on se restartuje. Desavalo mi se i ranije, obicno 2-3 puta pa se ucita, a danas i vise puta, mislila sam da je gotov.
Nece ni u safe mod da udje, zaglavi se.
Inace radio je skoro ceo dan juce a kada sam ga gasila nisam izasla iz programa, nego odmah shut down.
Mozda je ovo vise za Opertaivne sisteme, stvarno ne znam. Imam Win 2000
 
Ako si ishla na Shut Down, onda je sistem pogasio i sve aplikacije.... Josh ako kazesh da se slichna stvar deshavala i pre, verovatno nije do toga...

Najbolje ti je da preinstalirash sistem. Koliko je star?
 
Ako imas problema kad se dize sistem onda razlog moze biti u nekom od programa koji se podizu zajedno sa sistemom:
Start>Run>upises msconfig pa ides na Startup i tu iskljucis sve programe, resetujes pa onda ukljucujes jedan po jedan i naravno pratis kako se kompjuter ponasa (ako posle ukljucivanja odredjenog programa imas isti problem onda je zbog tog programa)
Ima mnogo razloga koji rezultiraju ovakvim problemom. Virusi takodje mogu biti razlog...
Eksperimentisi pre nego ga formatiras.
 
ako si ugasila racunar prilikom dizanja sistema jer sve to predugo traje savet moj je da ga pustis barem jednom da se namuci... pri podizanju sistema on cini svasta (pa cak i defragmentaciju sistemskih fajlova npr.) i to ponekad zaista ume da potraje.... mislim da ima neki problem sa hardverom i time sto ga restarujes samo ga prekidas u po posla...

e sad, ako uspe da se izvuce (proveravaj da se nije blokirao sa povremenim paljenjem i gasenjem numlock lampice, tj ako ona ne reaguje sistem se verovatno blokirao, pa mu daj jos minut dva i ako se i dalje "bezobrazno" ponasa tj. nereaguje onda ga restartuj) i posle normalnog gasenja krene istom sa istom filozofijom mucenja pri podizanju onda probaj prvo sa reinstalacijom svih drajvera, pocev od maticne ploce pa na dalje.... a ako pocne fino da se ponasa znaci da se zalecio i onda moz da stavis cvike evo ovako 8)
 
zbog ovoga gornji moj post
jagodica:
e, nije se on sam od sebe restartovao, nego sam iskljucila racunar..pa kad sam palila onda. probacu hvala ti

ima tu more mogucnosti a iskorenjivanje svake od njih bi duze trajalo od proste reinstalacije sistema....

neke od mogucnosti...

zeznut disk pa resenje sa proverom ispravnosti istog (chkdsk c: i slicno)
zeznuti drajveri resenje reinstalacija
zeznut registry
hardverski problem (recimo da neka komponenta pocinje da otkazuje... memorija npr :?
... (win je to :( )
 
e da verovatno je tako nesto. juce je ceo dan radio i mnogo sam bila na internetu, a danas se jedno 5 minuta sam od sebe restartovao i ucitavao. na kraju je uspeo da se 'popne' ali nije video modem..kad sam iskljucila pa ukljucila sve ok. :I
 

Back
Top