Najbolji zenski vokal narodne muzike

Koja od navedenih pevacica je najbolji vokal?

  • Silvana Armenulic

  • Snezana Djurisic

  • Gordana Stojicevic

  • Ana Bekuta

  • Dragana Mirkovic

  • Mira Skoric

  • Zorica Brunclik

  • Vasilija Radojcic

  • Danka Stojiljkovic

  • Merima Njegomir

  • Mira Vasiljevic

  • Vesna Zmijanac

  • Nada Obric

  • Lepa Lukic

  • Beba Selimovic


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Silvana - Ciganine ti sto sviras
Snezana Djurisic - Sve je proslo medju nama
Gordana Stojicevic - Pala cuprija
Ana Bekuta - Stani stani zoro
Dragana Mirkovic - Milo moje
Mira Skoric - Niz vene mi tiho teces
Zorica Brunclk - Avlije avlije
Vasilija Radojcic - MIto bekrijo
Danka Stojiljkovic - Ja sam cura becarusa
Merima Njegomir - Ivanova korita
Mira Vasiljevic - Godine su prolazile
Vesna Zmijanac - Svatovi
Nada Obric - Dugo te dugo ocekujem
Lepa Lukic - Srce je moje violina
Beba Selimovic - U srcu mome samo zivis ti
 
Silvana Armenulic i Gordana Stojicevic. Merima je isto OK, volim njene duete sa Cunetom, slusao sam ih jednom live.
Vida Pavlovic nije na listi, a ona je stvarno legenda sto se tice te kafanske i narodne muzike.
Neka imena na listi nisu za komentarisanje. I da gde je Karamela? :hahaha:
 
Merima Njegomir je neprevazidjena ali ona nadilazi termin narodna pevacica. Ona je verovatno jedan od najraskosnijih glasova Balkana i dama koja peva sve - od Vojvodine i Sumadije do operskih arija....

Sve pevacice na listi su dobre.
Danka Stojiljkovic za izvornu muziku narocito.

Pesme koje volim, pa recimo sledece: ,,A gde si ti'' Merime Njegomir, ,,Sreco moja'', ,,Ja nemam prava nikoga da volim'' Silvane Armenulci, ,,Srce moje tise, tise'' V.Radojcic, ,,Bolna ti lezim'' Nade Obric, ,,Strah od ljubavi'' Mire Skoric, ,,,Caj za dvoje'' Lepe Lukic, ,,Ja ne mogu bez njega'' Goce Stojicevic, ,,Kralj ponoci'' i ,,Ja nisam rodjena da zivim sama'' Ane Bekute, ,,Izmedju tebe i mene tama'' S.Djurisic.....

Dosta od mene :)))
 
Merima Njegomir je neprevazidjena ali ona nadilazi termin narodna pevacica. Ona je verovatno jedan od najraskosnijih glasova Balkana i dama koja peva sve - od Vojvodine i Sumadije do operskih arija....

Sve pevacice na listi su dobre.
Danka Stojiljkovic za izvornu muziku narocito.

Pesme koje volim, pa recimo sledece: ,,A gde si ti'' Merime Njegomir, ,,Sreco moja'', ,,Ja nemam prava nikoga da volim'' Silvane Armenulci, ,,Srce moje tise, tise'' V.Radojcic, ,,Bolna ti lezim'' Nade Obric, ,,Strah od ljubavi'' Mire Skoric, ,,,Caj za dvoje'' Lepe Lukic, ,,Ja ne mogu bez njega'' Goce Stojicevic, ,,Kralj ponoci'' i ,,Ja nisam rodjena da zivim sama'' Ane Bekute, ,,Izmedju tebe i mene tama'' S.Djurisic.....

Dosta od mene :)))
Svaka cast za izbor pesme 'Ja nemam prava nikoga da volim ' od Silvane. U toj pesmi me odusevljava orkestarski uvod. Danka i Merima su po meni dosta slicne jer su obe skolovani glasovi
 
To je tvoje subjektivno misljenje i ja to postujem.Po meni,ona ne zasluzuje mesto u ovoj anketi,pogotovo na ustrb nekih drugih pevacica,koje nisu navedene


iZvini, ako cemo npr.da poredimo Anu Bekutu i Miru Skoric to su slicni vokali koji nisu ni cisto zabavni ni cisto narodni,kao i Zmijanceva, a kvalitet i tehnika vokala je bliska, samo sto nekog iritira Mira a ne iritira Ana pa se zali sto je navedena. Drugo, ako je jedan Cune Gojkovic snimio duet sa Brunclikovom i to govori o njenom vokalu. Draganu M. necu ni da komentarisem jer je to dobar vokal ciju karijeru su obelezile ne bas mnogo kvalitetne pesme a o stilovima kroz koje je lutala ni da ni ne pominjem. Eto,sad sam naveo sva imena koja su zvucala iritantno. Mislim da se talenat treba gledati najpre a ulaziti u to ko je kakva licnost ili kakve pesme peva je prica za neku drugu temu.
 
iZvini, ako cemo npr.da poredimo Anu Bekutu i Miru Skoric to su slicni vokali koji nisu ni cisto zabavni ni cisto narodni,kao i Zmijanceva, a kvalitet i tehnika vokala je bliska, samo sto nekog iritira Mira a ne iritira Ana pa se zali sto je navedena. Drugo, ako je jedan Cune Gojkovic snimio duet sa Brunclikovom i to govori o njenom vokalu. Draganu M. necu ni da komentarisem jer je to dobar vokal ciju karijeru su obelezile ne bas mnogo kvalitetne pesme a o stilovima kroz koje je lutala ni da ni ne pominjem. Eto,sad sam naveo sva imena koja su zvucala iritantno. Mislim da se talenat treba gledati najpre a ulaziti u to ko je kakva licnost ili kakve pesme peva je prica za neku drugu temu.

Ja ne ulazim u to sta ko peva,samo smatram da ove licnosti koje sam naveo,ne zasluzuju,po mom misljenju,da se nadju na listi.Ti mislis da znaju dobro da pevaju,ja ne mislim,u cemu je problem?Ti svoje misljenje ne mozes da mi nametnes,pa da si direktor filharmonije.Drugo,Mira i Ana nemaju,ama bas ni malo slicne glasove.Ana je pojam za Miru.Mani ti ta frljanja i mamudisanja sa tehnikom vokala(ja sam cuo za tehniku pevanja,a za tehniku vokala :think: ),jer to kod mene ne pije vodu.Trece,to sto je Cune snimio duet sa Brunclikovom,nije nikakav pokazatelj njenih vokalnih sposobnosti.Cetvrto,ako je Dragana M. kvalitetan vokal,ja pojedem onda tastaturu i misa,i to bez 'leba.Jos jednom ponavljam,ovo je moje misljenje.Ne mora da znaci da sam u pravu,ali mislim da su neke kvalitetnije pevacice,zasluzile da udju u anketu,pre doticnih.
 
Poslednja izmena:
Од наведених Василија, Беба, Лепа, Гордана, Ана, Мерима.

Али, камо још толико њих, и бољих него наведене, као нпр. Мара Ђорђевић, Даница Обренић, Анђелија Милић, Зора Дремпетић, Зорка Буташ, Ксенија Цицварић, Радмила Димић, Нада Мамула...?
У ствари, читава та плејада певачица некадашњег Радио- Београда, кад је било појам певати на Радију и кад се ценио истински квалитет.

Ваља погледати овај врло занимљив текст:
http://starigramofon.wordpress.com/feljton/

А, сем свих њих, можда на први поглед звучи чудно, али у најбоље вокале, макар отпевала само две песме из тог жанра, напросто морам убројати и - Јосипу Лисац, јер је то урадила с тако добрим осећајем за песму, који би постидео и најзнаменитије певачице.
 

Back
Top