Zasto volim Rusiju

de Torquemada

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
257
Zašto volim Rusiju

12. avgust

Uselili smo se u našu novu kuću u Rusiji. Tako sam uzbuđen. Ovde je tako lepo. Svuda su lepe i pomalo sive i jednolične zgrade. Jedva čekam da ih vidim prekrivene snegom. Kažu da su tada najlepše. Volim Rusiju

14. oktobar

Rusija. To je najlepša zemlja na svetu. Lišće je poprimilo sve one divne nijanse žute i narandžaste boje. Vozio sam kroz grad i video par Rusa sa flašom votke u ruci. Tako su graciozni. To su ljudi koji toliko vole da se zabavljaju. Kažu da se u blizini naše zgrade organizuje takmičenje u ispijanju votke. Ovo mora da je raj. Volim Rusiju.

11. novembar

Uskoro će nekakvi pozorišni dani ovde. Jedva čekam. Nadam se da ćemo Radojka i ja nabaviti karte. Stanovi su topli, jer je zemlja bogata gasom. Tako je divno. Volim Rusiju.

15. novembar

Noćas je pao prvi sneg. Ustao sam i video sve pokriveno belim pokrivačem. Izgleda kao najlepša razglednica. Izašli smo napolje, počistili stepenice i prilazni put, a onda se grudvali (ja pobedio). Volim Rusiju.

12. decembar

Jutros smo bili u jednoj pekari da kupimo doručak. Vlasnici su naši ljudi. Nešto su mi poznati, majka i sin, ona nosi cvet u kosi, a on se farba u plavo. Ne sviđa mi se što se farba, ali imaju ogromnu pekaru. Mora da su neki mnogo važni i vredni ljudi. Volim Rusiju

19. decembar

Onaj ofarbani mi našao karte za pozorište. Kaže da mu kupio stric koji takođe živi u ovoj lepoj zemlji. Ne voli pozorište, pa dao meni. Sve je super. Radojka se oduševila kartama.

22. decembar

Jedva smo žive glave izvukli iz pozorišta. Upali neki sa oružjem, mnogo besni ljudi. Valjda nisu mogli da nađu karte. Držali nas kao taoce, dok nisu došli ruski vojnici. Kako su samo hrabri ti vojnici. Pobili i te što nisu imali i one što su imali karte. Nisu valjda znali koji su koji. Mi se izvukosmo.

25. decembar

Onaj ofarbani prokletnik me jutros podjebava zbog pozorišta. Pojavila se i majka, hoće da mi utrapi neke njene knjige.

27. decembar

Prokletnica. Našla gde živim. I opet donela buljuk knjiga. Morao sam da kupim jednu.

28. decembar

Ako sneg ovako nastavi, neće se otopiti do leta. Zgrada u našoj blizini eksplodirala. Valjda došlo previše gasa . Sreća. Pomislismo napali Amerikanci.

4. januar

Počelo ono takmičenje u ispijanju votke. Popizdeo sam. Celu noć povraćali, pišali i *****li po ulazu, jedva sam izašao da odem do prodavnice. Kad sam se vratio, ona prokletinja došla sa njenim usranim knjigama. Sad nam se neće više skinuti sa k…ca. Ispitivala Radojku o onoj knjizi što smo kupili. Radojka se rasplakala.

3. maj

Odlučili smo. Selimo se nazad u Srbiju. Biće muka poneti onaj kofer sa onolikim knjigama. Ali ja i dalje volim Rusiju
 
:hahaha: :hahaha:

Kako si dotrcao na temu, pomislio odmah da das svoj doprinos :mrgreen:

pa poshto je pokushaj duhovitosti prilichno isprazan plagijat da ja odgovorim na temu:
rusiju volim zbog ovoga:

http://2.***************/_51JPo6Qz3dQ/R0l0uPC6DBI/AAAAAAAAAN4/5hpvspMBHZQ/s400/kaspa.jpg

a kinu zbog ovoga:

051201_Tiananmen-Square_ex.jpg


jednostavno,neko ko da po pichci americhkim placenicima po defaultu u meni izaziva simpatiju
red je da na svojoj kichmi zarade taj leb a ne ko u srbiji:(
 
Poslednja izmena:
pa poshto je pokushaj duhovitosti prilichno isprazan plagijat da ja odgovorim na temu:
rusiju volim zbog ovoga:

http://2.***************/_51JPo6Qz3dQ/R0l0uPC6DBI/AAAAAAAAAN4/5hpvspMBHZQ/s400/kaspa.jpg

jednostavno,neko ko da po pichci americhkim placenicima po defaultu u meni izaziva simpatiju
red je da na svojoj kichmi zarade taj leb a ne ko u srbiji:(

Tooo! Udri Kasparova, djubre jedno sahovsko. Taj cim igra sah, mora da ima veze sa Hrvatskom :evil:
 
Zašto volim Rusiju

12. avgust

Uselili smo se u našu novu kuću u Rusiji. Tako sam uzbuđen. Ovde je tako lepo. Svuda su lepe i pomalo sive i jednolične zgrade. Jedva čekam da ih vidim prekrivene snegom. Kažu da su tada najlepše. Volim Rusiju

14. oktobar

Rusija. To je najlepša zemlja na svetu. Lišće je poprimilo sve one divne nijanse žute i narandžaste boje. Vozio sam kroz grad i video par Rusa sa flašom votke u ruci. Tako su graciozni. To su ljudi koji toliko vole da se zabavljaju. Kažu da se u blizini naše zgrade organizuje takmičenje u ispijanju votke. Ovo mora da je raj. Volim Rusiju.

11. novembar

Uskoro će nekakvi pozorišni dani ovde. Jedva čekam. Nadam se da ćemo Radojka i ja nabaviti karte. Stanovi su topli, jer je zemlja bogata gasom. Tako je divno. Volim Rusiju.

15. novembar

Noćas je pao prvi sneg. Ustao sam i video sve pokriveno belim pokrivačem. Izgleda kao najlepša razglednica. Izašli smo napolje, počistili stepenice i prilazni put, a onda se grudvali (ja pobedio). Volim Rusiju.

12. decembar

Jutros smo bili u jednoj pekari da kupimo doručak. Vlasnici su naši ljudi. Nešto su mi poznati, majka i sin, ona nosi cvet u kosi, a on se farba u plavo. Ne sviđa mi se što se farba, ali imaju ogromnu pekaru. Mora da su neki mnogo važni i vredni ljudi. Volim Rusiju

19. decembar

Onaj ofarbani mi našao karte za pozorište. Kaže da mu kupio stric koji takođe živi u ovoj lepoj zemlji. Ne voli pozorište, pa dao meni. Sve je super. Radojka se oduševila kartama.

22. decembar

Jedva smo žive glave izvukli iz pozorišta. Upali neki sa oružjem, mnogo besni ljudi. Valjda nisu mogli da nađu karte. Držali nas kao taoce, dok nisu došli ruski vojnici. Kako su samo hrabri ti vojnici. Pobili i te što nisu imali i one što su imali karte. Nisu valjda znali koji su koji. Mi se izvukosmo.

25. decembar

Onaj ofarbani prokletnik me jutros podjebava zbog pozorišta. Pojavila se i majka, hoće da mi utrapi neke njene knjige.

27. decembar

Prokletnica. Našla gde živim. I opet donela buljuk knjiga. Morao sam da kupim jednu.

28. decembar

Ako sneg ovako nastavi, neće se otopiti do leta. Zgrada u našoj blizini eksplodirala. Valjda došlo previše gasa . Sreća. Pomislismo napali Amerikanci.

4. januar

Počelo ono takmičenje u ispijanju votke. Popizdeo sam. Celu noć povraćali, pišali i *****li po ulazu, jedva sam izašao da odem do prodavnice. Kad sam se vratio, ona prokletinja došla sa njenim usranim knjigama. Sad nam se neće više skinuti sa k…ca. Ispitivala Radojku o onoj knjizi što smo kupili. Radojka se rasplakala.

3. maj

Odlučili smo. Selimo se nazad u Srbiju. Biće muka poneti onaj kofer sa onolikim knjigama. Ali ja i dalje volim Rusiju

Druze ovo je skracena kopija dnevnika onog lika iz Kanade... Znash ti kada se ono pojavilo...
 
Tooo! Udri Kasparova, djubre jedno sahovsko. Taj cim igra sah, mora da ima veze sa Hrvatskom :evil:

А ОВАЈ МОРА ДА ЈЕ БИО КОМУНИСТА ЧИМ ЈЕ ИГРО ШАХ

Bobi Fišer

Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije

Skoči na: navigacija, pretraga
Bobi Fišer Bobi Fišer u Lajpcigu, 1960. Rođ. ime Robert Džejms Fišer Država Island [1] Rođen 9. mart 1943.
Čikago (Ilinois), SAD Preminuo17. januar 2008.
Rejkjavik, Island Titula velemajstor

Najveći rejting[2] 2785
FIDE rejting-lista, jul 1972. Svetski šampion 1972-1975 (FIDE) Sajt: Bobi Fišer, zvanični sajt Robert Džejms „Bobi“ Fišer (engl. Robert James „Bobby“ Fischer) (9. mart, 1943. - 17. januar 2008.) je bio velemajstor i bivši svetski šampion u šahu, koji je 1. septembra, 1972. postao prvi američki šahista koji je osvojio svetski šampionat u organizaciji Svetske šahovske federacije. Godine 1975. zvanično je izgubio titulu kada je Svetska šahovska federacija odbila njegove uslove za odbranu titule. Gari Kasparov je napisao da je od svih svetskih šampiona u šahu, jaz između Fišera i njegovih savremenika bio najveći u istoriji šaha [3].
Fišerova pobeda nad sovjetskim šampionom Borisom Spaskim za svetsku titulu u „meču stoleća“ posmatrana je kao simbolična pobeda zapada koja je podstakla međunarodnu popularnost šaha. Njegov protivnik je portretisan, posebno u Sjedinjenim Državama, kao proizvod bezličnog, mehaničkog i represivnog sistema državne kontrole, dok je Fišer bio usamljeni genije koji je pobedio sovjetsku dominaciju. Kao nacionalnom heroju, Amerikanci su bili spremni da mu oproste neobično ponašanje i poglede, i u popularnoj kulturi on je postao simbol genija čija briljantnost je bilo tako velika da ga je na kraju uništila.
Fišer nije branio svoju titulu 1975. jer nije mogao da postigne dogovor s međunarodnom šahovskom federacijom FIDE oko uslova meča. Tada je postao još povučeniji i nije igrao takmičarske mečeve sve do 1992, kada je pobedio u ponovnom meču protiv Spaskog. Takmičenje je održano u Jugoslaviji, koja je tada bila pod strogim embargom Ujedinjenih nacija.[4][5][6] Ovo je dovelo do konflikta sa vladom Sjedinjenih Država, zbog čega se nikada nije vratio u svoju rodnu zemlju.
Nakon toga je živeo u Mađarskoj, Nemačkoj, na Filipinima i u Japanu. Tokom ovog perioda davao je sve žešće antiameričke i antisemitske izjave, uprkos svom jevrejskom poreklu. U periodu između 2004. i 2005. nakon što je njegov američki pasoš povučen, japanske vlasti su ga držale devet meseci pod pretnjom izručenja. Nakon što mu je Island zagarantovao državljanstvo, japanske vlasti su ga pustile u tu zemlju, gde je živeo sve do svoje smrti 2008
 
:rtfm: Jel ti vidis da je rodjen u Lajpcigu? Svaba. I jos pobedio naseg brata Spaskog, nikada mu to ne smemo zaboraviti :rtfm:

Јест Амери му заборавили то никада нису ома га прогмали а замисли шта би му тек урадили да је направио неке демонстрације куд га не рокнуше Комунисту једног злог
 

Back
Top