drajveri

Ako si izbrisao drajvere za zvucnu Win update ce preskenirati kompjuter (scan now)i ponuditi sve sto misli da trebas da instaliras. U principu prvo ti ponudi Critical updates ali ako ih ne planiras odmah instalirati jer ima mnogo MB idi na svaki od njih pa Remove. Onda pogledaj sa leve strane gde ti je ponudio Drivere i dodaj drajver za zvucnu. Downloaduj i instaliraj
 
Mislim da ti Windows Update neće pomoći u ovom slučaju jer windows ne vidi koja je zvucna u pitanju on verovatno vidi samo 'Multimedia controler' ...
Sve mi se čini da ćeš morati da 'zaviriš pod haubu' tj da skineš poklopac i vidiš tačnu oznaku ploče i čipa da bi pronašao odgovarajući drajver (ako već nemaš CD od matične ploče)...
 
Idi na sajt tvoje marke kompjutera i tamo ukucaj tvoju seriju kompjutera i on ce ti izbaciti koji drajver treba da skines i vjerovatno ga mozes skinuti sa istog sajta...trebalo bi da ti uspe sa lakocom!
 
... josh kad bi na Balkanu ljudi kupovali Compaq, HP... pa i da odu na sajt "proizvodjacha" :)

Nego, ti lepo pogledaj u BIOSu (ili, jednostavnije, instaliraj SiSoft Sandra paket) koji je tachno model ploche i sa sajta Chaintec-a skini drajvere. Svi proizvodjachi plocha drzhe drajvere na sajtu.
 
Lord British:
... josh kad bi na Balkanu ljudi kupovali Compaq, HP... pa i da odu na sajt "proizvodjacha" :)

Nego, ti lepo pogledaj u BIOSu (ili, jednostavnije, instaliraj SiSoft Sandra paket) koji je tachno model ploche i sa sajta Chaintec-a skini drajvere. Svi proizvodjachi plocha drzhe drajvere na sajtu.
Nego sta kupuju?
 
...pa prvo treba pokusati sa onim sto je najlakse -Windows update a onda:
Neki od programa za tu namenu - posto je integrisana zvucna trebalo bi gledati plocu - SiSoftSandra...ili ako je XP:
1. Start>Help and Support>Windows basic>Searching for Information>Get information about your Computer>View general system information about this computer ili Find information about the hardware installed on this computer
2. C:Windows > System 32 > dxdiag dupli klik
3. HWinfo - program koji bi trebao prepoznati hardver
4. na kraju zavirivanje pod ``haubu``
 
Andreavk:
...pa prvo treba pokusati sa onim sto je najlakse -Windows update a onda:
Neki od programa za tu namenu - posto je integrisana zvucna trebalo bi gledati plocu - SiSoftSandra...ili ako je XP:
1. Start>Help and Support>Windows basic>Searching for Information>Get information about your Computer>View general system information about this computer ili Find information about the hardware installed on this computer
2. C:Windows > System 32 > dxdiag dupli klik
3. HWinfo - program koji bi trebao prepoznati hardver
4. na kraju zavirivanje pod ``haubu``

Ne bih da polemišem ali kljucna rec ovde je 'installed', sto se tice SiSoftSandra, Windowsow-og Sistem Information i Dxdiag oni vide ono sto je INSTALIRANO (ovo pisem iz iskustva jer sam imao slican problem sa integrisanom grafičkom karticom) koji god drajver da 'podmetneš', ako zanemariš windows-ovo upozorenje da nije odgovarajući, navedeni programi će ih prepoznati kao takve.
Ne znam za HWinfo, ali ako taj program može da pokaže hardver direktnom proverom a ne čitanjem iz windows-ovih podataka (registar baze ili slično) onda je to svakako bolje rešenje od 'zavirivanja pod haubu'.
 
Kvazimodo mrfr :D ne kaze da ih je izbrisao mozda samo hoce da ih updejtuje ili zameni iz ko zna kog razloga - (mora da mu slusalice sa mikrofonom ne rade). Mora da je odavno resio problem jer se i nejavlja a mi se ovde ubismo objasnjavajuci mu sta da radi :D
 

Back
Top