Kako cete potrositi pare od akcija?

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.836
Danas je Vlada Srbije obnarodovala da ćemo svi da dobijemo po 5
akcija NIS-a. S obzirom da ćemo gospođa i ja da udružimo akcije, već smo počeli da gledamo šta ćemo da kupimo.

Žene k'o žene, ona je za nekretnine

A ja sam oduvek znao da bih bio dobar u pokeru, i to onom teksaškom, pa predložio da investiramo.



A vi, na šta ćete ih potrošiti?

http://blog.b92.net/text/11839/Kako ćete potrošiti pare od akcija?/

-----------------------

Mogli bi da ih ulozite u novi zajam Tadicu za privredni preporod Srbije? :think: Vlast nam i onako zbog nedostatka svezeg kesha za trosenje opasno trokira....
 
Poslednja izmena:
Danas je Vlada Srbije obnarodovala da ćemo svi da dobijemo po 5
akcija NIS-a. S obzirom da ćemo gospođa i ja da udružimo akcije, već smo počeli da gledamo šta ćemo da kupimo.

Žene k'o žene, ona je za nekretnine

A ja sam oduvek znao da bih bio dobar u pokeru, i to onom teksaškom, pa predložio da investiramo.



A vi, na šta ćete ih potrošiti?

http://blog.b92.net/text/11839/Kako ćete potrošiti pare od akcija?/

-----------------------

Mogli bi da ih ulozite u novi zajam Tadicu za privredni preporod Srbije? :think: Vlast nam i onako zbog nedostatka svezeg kesha za trosenje opasno trokira....

А је л' та "СВОТА" може да се врати говн*ма на власти...???:dash:
 
Мислим да ће неки ЕУропски тајфун да покупи све те акције од грађана плаћајући неку беду.Треба створити удружење малих акционара да не би дошло до пљачке грађана.Групно смо јачи,а појединачно ће цена остати на номиналној.

Не сме се дати да европски тајкуни откупе акције по номиналној вредности,а то ће се десити ако свако појединачно буде продавао.Само на гомили,организоавано моћи ће се добити тржишна вредност.
 
Nemojte se za'ebavati sa tim akcijama. Ne prodajte ih odmah ma koliko vam se cinilo bezvrijedno.
Trenutna situacija na svjetskim berzama je u usponu. Od polovine sljedece godine kad prodje tzv "svjetska ekonomska kriza" berzanski indeksi ce da "polude".
Budite strpljivi i cekajte. Ne zalecite se.


ps
ovo je samo odgovor onima koji su prije godinu, prije mjesec ili prije nekoliko dana pravili sprdacinu sa akcijama.
 
Nemojte se za'ebavati sa tim akcijama. Ne prodajte ih odmah ma koliko vam se cinilo bezvrijedno.
Trenutna situacija na svjetskim berzama je u usponu. Od polovine sljedece godine kad prodje tzv "svjetska ekonomska kriza" berzanski indeksi ce da "polude".
Budite strpljivi i cekajte. Ne zalecite se.


ps
ovo je samo odgovor onima koji su prije godinu, prije mjesec ili prije nekoliko dana pravili sprdacinu sa akcijama.

Ma daaaaj, videćeš da će ovi što mrze sadašnju vlas te akcije pocepati, pazi šta ti kažem! :hahaha:
 
Nemojte se za'ebavati sa tim akcijama. Ne prodajte ih odmah ma koliko vam se cinilo bezvrijedno.
Trenutna situacija na svjetskim berzama je u usponu. Od polovine sljedece godine kad prodje tzv "svjetska ekonomska kriza" berzanski indeksi ce da "polude".
Budite strpljivi i cekajte. Ne zalecite se.


ps
ovo je samo odgovor onima koji su prije godinu, prije mjesec ili prije nekoliko dana pravili sprdacinu sa akcijama.

Ова криза је почетак дугогодишњег процеса који је неповратан и неће то теко да "прође".
 
Ma daaaaj, videćeš da će ovi što mrze sadašnju vlas te akcije pocepati, pazi šta ti kažem! :hahaha:


Prvi se gurali u redu da se prijave za njih.:mrgreen:

elem, eksperti tvrde da su akcije NIS-a male,
zbog obezvredjivanja firme kad smo je poklonili Rusima.

...jedan od komentara sa b92:


Vidim da ovde vecina ljudi,iako ima pristup internetu,ne zna sta se dobija. Dakle NE dobija se novac nego hartije od vrednosti a to nije novac. Koliko novca ce svako od nas dobiti zavisi od milion fakora,pa i od vas samih u smislu kada cete ih prodati,ne od drzave. Moze drzava da kaze da akcije vrede 7 milijardi evra a u stvari one vrede koliko je investitor spreman da plati. Vrednost akcija varira u zavisnosti pre svega od ponude i traznje. Svoje akcije dalje dajete brokeru da vam proda po odredjenoj ceni,ako ima kupaca po toj ceni. Dakle,opet,drzava NE daje novac,novac daju kupci vasih akcija ako ih bude bilo.

Tasko je reci koliko ce dobiti zaposleni,taj koji procenjuje na 7000 evra ili ne zna nista o celoj stvari ili je genije. Ali evo grube racunice koja verovatno nije tacna. NIS je prodat za 400 miliona sto znaci da ceo vredi manje od 800 miliona. Radnici dobijaju cini mi se 2,5% sto je 20 miliona/26000 radnika jednako 770 evra. Ali opet ove racunioce nista ne znace trziste ima poslednju rec jer NIS moze da utrostruci vrednost za par godina a moze da se desi i obrnuti slucaj.

Inace akcije NIS-a ja ne bih prodavao jer ce nafta verovatno ici preko 100 za barel a i rusi obecase 500 miliona evra investicija. Opet mozda i gresim,mozda NIS sledece godine prestane da postoji,mada je vise verovatna prva opcija.
)
 
Prvi se gurali u redu da se prijave za njih.:mrgreen:

elem, eksperti tvrde da su akcije NIS-a male,
zbog obezvredjivanja firme kad smo je poklonili Rusima.

...jedan od komentara sa b92:

Pa jasno je da ako se odjedared pojave sve te akcije u prodaji da im cena neće biti 500 već 300 din.ako ne i manje.
To vlasnici NISA i očekuju kako bi se domogli jeftinog kapitala, pa ko je munut u glavu neka ih proda.
 
Најбоља варијанта је или да се оснује удружење малих акционара или да сви дају већ постојећим фирмама које ће их добро уновчити.Рецимо, Драгаш је добар за ту ствар.
 
Nemojte se za'ebavati sa tim akcijama. Ne prodajte ih odmah ma koliko vam se cinilo bezvrijedno.
Trenutna situacija na svjetskim berzama je u usponu. Od polovine sljedece godine kad prodje tzv "svjetska ekonomska kriza" berzanski indeksi ce da "polude".
Budite strpljivi i cekajte. Ne zalecite se.


ps
ovo je samo odgovor onima koji su prije godinu, prije mjesec ili prije nekoliko dana pravili sprdacinu sa akcijama.

ne dobijaju ljudi kod nas akcije, vec pare od prodatih akcija . zato je mislim trazeno da svako prilikom upisa akcija stavi i broj ziro racuna gde hoce da mu se uplate pare z:D
 
ne dobijaju ljudi kod nas akcije, vec pare od prodatih akcija . zato je mislim trazeno da svako prilikom upisa akcija stavi i broj ziro racuna gde hoce da mu se uplate pare z:D

Ја то први пут чујем да ће дати паре.Па шта ће ми паре за нешто што нисам продао?Не могу они у моје име да продају акције.
 
Ma daaaaj, videćeš da će ovi što mrze sadašnju vlas te akcije pocepati, pazi šta ti kažem! :hahaha:

Kada su akcije ili novac u pitanju niko nikog ne mrzi. Ljudi obicno pokazuju svoju narav i iskrenost.
Licno mene ne zanima ko je na vlasti - vazno je da se omoguci fer utakmica na berzama. U toj utakmici neko dobija neko gubi a neko i ne ucestvuje.
Cijepanjem dobijenih vaucera izgubilo bi se pravo ucesca u utakmici.

ps
Ovo ne vazi samo za NIS vec za sve firme u kojima bude moguce uloziti svoje dionice koje ce biti pretvorene u akcije.
 
ne dobijaju ljudi kod nas akcije, vec pare od prodatih akcija . zato je mislim trazeno da svako prilikom upisa akcija stavi i broj ziro racuna gde hoce da mu se uplate pare z:D

Ne lupetaj, nećeš dobiti pare nego akcije koje ćeš ako budeš želeo prodati preko brokera i berze.
Ali ja sam sigurna da ćeš ti te akcije pocepati, gde bi ti uzeo akcije od Tadićevih, ni mrtav, jel da?!
 
Најбоља варијанта је или да се оснује удружење малих акционара или да сви дају већ постојећим фирмама које ће их добро уновчити.Рецимо, Драгаш је добар за ту ствар.

U tako velikim firmama postojace udruzenje manjinskih akcionara koji ce imati pravo ucesca u odlucivanju o raspodjeli eventualnog dobitka na kraju poslovne godine kompanije. Dakle o raspodjeli novca.
 
Ne lupetaj, nećeš dobiti pare nego akcije koje ćeš ako budeš želeo prodati preko brokera i berze.
Ali ja sam sigurna da ćeš ti te akcije pocepati, gde bi ti uzeo akcije od Tadićevih, ni mrtav, jel da?!
Па не продају они своје приватно власништво, већ власништво свих грађана Србије. Озбиљна власт не продаје из куће ако мисли да живи у њој.
 
ne dobijaju ljudi kod nas akcije, vec pare od prodatih akcija . zato je mislim trazeno da svako prilikom upisa akcija stavi i broj ziro racuna gde hoce da mu se uplate pare z:D

Ako se odlucis za prodaju akcija preko brokerske kuce onda ce da ti uplate na ziro racun.
Do tada ucestvujes u utakmici.

Zapamti
I ako jedna akcija bilo koje firme bude vredjela 0.001 dinar ili euro ne znaci da akcija nece skociti xxx puta.
Naravno... akcije mogu i da propadnu.
 

Back
Top