Cija je ovo ideja ??

al bundy

Legenda
Poruka
63.993
... smrdi mi na mladjanog Jeremiju posto je to njegov resor :think:
Novi konzulati u Crnoj Gori i Hrvatskoj

Beograd zvanično izneo nameru da u Crnoj Gori otvori tri konzulata. Planirano i otvaranje konzulata u Kninu, umesto dosadašnjeg u Rijeci.

Posle najave da će Crna Gora uskoro poslati novog ambasadora u Srbiju, Beograd je Podgorici zvanično saopštio nameru o otvaranju tri konzulata u toj zemlji. U Hrvatskoj, gde imamo konzulat u Vukovaru, Srbija planira da otvori i jedan u Kninu, s tim što bi se ukinuo onaj u Rijeci.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Srbija/58233/Novi+konzulati+u+Crnoj+Gori+i+Hrvatskoj.html

Od raznih imbecilnih poteza nasih vlasti ovaj konkurise za sam vrh u gluposti , otvaraju ni manje ni vise nego tri nova konzulata od nasih para u nekoj beznacajnoj ,nerazvijenoj drzavi poput CG koju uz put mozes preci peske za jedan dan koliko je velika :dash:
i to u nekim smesnim selendrama poput Bijelog Polja i Herceg Novog koje imaju 15-20 hiljada stanovnika :dash::dash:
jedino se mozemo nadati ,posto je potreban pristanak zemlje domacina ,da ce Milo opet spasti Srbiju, kao pre 3 godine sa onim referendumom i da CG vlada nece prihvatiti ovu sumanutu ideju pomahnitalog Jeremica i tako nas sacuvati od potpuno bespotrebnih troskova:think:
posto bi to stvarno bilo najgluplje trosenje budzetskih para do sada ,sto je inace onda bas jako glupo jer znamo na kakve se sve gluposti kod nas bacaju drzavne pare :roll:
 
... smrdi mi na mladjanog Jeremiju posto je to njegov resor :think:
Novi konzulati u Crnoj Gori i Hrvatskoj

Beograd zvanično izneo nameru da u Crnoj Gori otvori tri konzulata. Planirano i otvaranje konzulata u Kninu, umesto dosadašnjeg u Rijeci.

Posle najave da će Crna Gora uskoro poslati novog ambasadora u Srbiju, Beograd je Podgorici zvanično saopštio nameru o otvaranju tri konzulata u toj zemlji. U Hrvatskoj, gde imamo konzulat u Vukovaru, Srbija planira da otvori i jedan u Kninu, s tim što bi se ukinuo onaj u Rijeci.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Srbija/58233/Novi+konzulati+u+Crnoj+Gori+i+Hrvatskoj.html

Od raznih imbecilnih poteza nasih vlasti ovaj konkurise za sam vrh u gluposti , otvaraju ni manje ni vise nego tri nova konzulata od nasih para u nekoj beznacajnoj ,nerazvijenoj drzavi poput CG koju uz put mozes preci peske za jedan dan koliko je velika :dash:
i to u nekim smesnim selendrama poput Bijelog Polja i Herceg Novog koje imaju 15-20 hiljada stanovnika :dash::dash:
jedino se mozemo nadati ,posto je potreban pristanak zemlje domacina ,da ce Milo opet spasti Srbiju, kao pre 3 godine sa onim referendumom i da CG vlada nece prihvatiti ovu sumanutu ideju pomahnitalog Jeremica i tako nas sacuvati od potpuno bespotrebnih troskova:think:
posto bi to stvarno bilo najgluplje trosenje budzetskih para do sada ,sto je inace onda bas jako glupo jer znamo na kakve se sve gluposti kod nas bacaju drzavne pare :roll:

Pa verovatno je ideja od silnih crnogoraca i hrvata koji su u vlasti
 
evo iz Politike

Конзулати у Црној Гори још под знаком питања
Подгорица незадовољна што је одлука Београда најављена у медијима мимо уобичајене дипломатске праксе
Подгорица: колико ће бити српских конзулата у Црној Гори

Србија је пре десетак дана упутила званичан захтев Подгорици за отварање конзулата у Херцег Новом, Никшићу и Бијелом Пољу, али из бивше чланице државне заједнице још није стигао званичан одговор на овај захтев. Крајем прошлог месеца у Подгорици су разговарали помоћник министра иностраних послова за конзуларне послове и дијаспору Драган Ђуровић и амбасадор Републике Србије у Црној Гори Зоран Лутовац и од тада више нико од црногорских званичника не помиње отварање конзулата Србије у Црној Гори нити Црне Горе у Србији.

Ђуровић је, како је саопштено из његовог кабинета, у разговору са Лутовцем изразио изненађење „због начина и поступка најављивања одлуке Србије о отварању конзуларних представништава у Црној Гори у медијима, што је мимо уобичајене дипломатске праксе и одредаба Бечке конвенције о дипломатским односима”. Он је најавио да ће надлежни црногорски органи размотрити ови иницијативу, а Београд ће о томе бити обавештен у редовној дипломатској процедури. Лутовац је, иначе, објаснио да је захтевао разговор са Ђуровићем пре доношења коначне одлуке Београда како би се видео став Црне Горе у вези са том идејом.

Образлажући мотиве Владе Србије да у Црној Гори отвори три конзуларна представништва, министар иностраних послова Вук Јеремић је рекао да Србија у наредном периоду има намеру да води активну и ангажовану политику према суседима у духу најбољих добросуседских односа. Србија, како је рекао, у Црној Гори има значајне интересе, пре свега економске, али мора да води рачуна и о заштити права сународника који живе у Црној Гори.

На критике у јавности да је отварање толиких конзулата у Црној Гори расипање новца, министар Јеремић одговара да се и те како води рачуна о трошковима у дипломатији. Он тврди да ће конзулати у Црној Гори бити далеко јефтинији од било којих других дипломатско-конзуларних представништава у свету.

Јучерашња „Побједа” објавила је текст Ненада Стевовића, председника Црногорске партије у Србији, у којем се наводи: „Уколико се две владе договоре да отворе по једно конзуларно представништво, конзулат Црне Горе би дефинитивно требало да буде отворен на територији Војводине, где по попису из 2002. године живи више од половине од укупног броја Црногораца у Србији”.

Он сматра да би конзулат требало да буде отворен у Новом Саду, који је главни град и административни центар Војводине, или у Ловћенцу „који је престоница наше дијаспоре и једино место са већинским црногорским становништвом ван Црне Горе”. У случају да се отварају по два конзулата, Стевовић мисли да би други црногорски конзулат требало да буде на југу Србије „односно Нишу, који је административни центар југа Србије, или у Прокупљу – топличком крају где је црногорска заједница најгушће груписана”.

Ј. Церовина – Н. Ђуровић
:dash::dash:
 
... smrdi mi na mladjanog Jeremiju posto je to njegov resor :think:
Novi konzulati u Crnoj Gori i Hrvatskoj

Beograd zvanično izneo nameru da u Crnoj Gori otvori tri konzulata. Planirano i otvaranje konzulata u Kninu, umesto dosadašnjeg u Rijeci.

Posle najave da će Crna Gora uskoro poslati novog ambasadora u Srbiju, Beograd je Podgorici zvanično saopštio nameru o otvaranju tri konzulata u toj zemlji. U Hrvatskoj, gde imamo konzulat u Vukovaru, Srbija planira da otvori i jedan u Kninu, s tim što bi se ukinuo onaj u Rijeci.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Srbija/58233/Novi+konzulati+u+Crnoj+Gori+i+Hrvatskoj.html

Od raznih imbecilnih poteza nasih vlasti ovaj konkurise za sam vrh u gluposti , otvaraju ni manje ni vise nego tri nova konzulata od nasih para u nekoj beznacajnoj ,nerazvijenoj drzavi poput CG koju uz put mozes preci peske za jedan dan koliko je velika :dash:
i to u nekim smesnim selendrama poput Bijelog Polja i Herceg Novog koje imaju 15-20 hiljada stanovnika :dash::dash:
jedino se mozemo nadati ,posto je potreban pristanak zemlje domacina ,da ce Milo opet spasti Srbiju, kao pre 3 godine sa onim referendumom i da CG vlada nece prihvatiti ovu sumanutu ideju pomahnitalog Jeremica i tako nas sacuvati od potpuno bespotrebnih troskova:think:
posto bi to stvarno bilo najgluplje trosenje budzetskih para do sada ,sto je inace onda bas jako glupo jer znamo na kakve se sve gluposti kod nas bacaju drzavne pare :roll:

tadiceva

hoce da ima konzulat u svom rodnom selu pa to ti je :roll:
 
jedino se mozemo nadati ,posto je potreban pristanak zemlje domacina ,da ce Milo opet spasti Srbiju, kao pre 3 godine sa onim referendumom i da CG vlada nece prihvatiti ovu sumanutu ideju pomahnitalog Jeremica i tako nas sacuvati od potpuno bespotrebnih troskova

valjda se crnogorci secaju i necheg dobrog od nas ....a i hrvati,,,pa nisu valjda zaboravili koloko mi volimo njihovo more..................evo prilike da nam se "oduze
 
Obzirom da je svaki crnogorac u Srbiji konzulat za sebe, malo je, brate, tri konzulata srpska u CG ! Velika je to zemlja, treba stici sa kraja na kraj , sa planina do mora, a nije lako kotrljati se ! Neka, neka su zivi i zdravi , ali neka priznaju da su mali .... onolisni, a da drcni !
 
Dragi bundevak,tvoja sizofrena opcinjenost Crnogorcima me duboko zabrinjava!

Daj ti nama lepo objasni,otkud tolika kompleksija,pa da i mozemo da te razumemo!

Neko ili nesto te toliko duboko opeklo,da to lagano prelazi u neuroticno stanje!

Mislim,izbaci to vise covece,nije zdravo!
 
Dragi bundevak,tvoja sizofrena opcinjenost Crnogorcima me duboko zabrinjava!

Daj ti nama lepo objasni,otkud tolika kompleksija,pa da i mozemo da te razumemo!

Neko ili nesto te toliko duboko opeklo,da to lagano prelazi u neuroticno stanje!

Mislim,izbaci to vise covece,nije zdravo!

ma yebe se meni za vas , al me se tice sto ce pare gradjana Srbije i moje izmedju ostalog da se trose za bezpotrebne konzulate u onoj smesnoj i beznacajnoj gomili kamenja od drzave
 
Sundjer bobu treba da zaposli nekog ,pa da izmisli radno mesto...a u Kninu ce konzul da prica sa kamenjem...Izginuce od posla
da Knin je isto vrlo bitna metropola za nasu diplomatiju , mada aj to jos razumem jer dosta sadasnjih gradjana Srbije ima tamo neresena imovinska i druga pravna pitanja , a deo ih se i vratio u taj ,kraj pa se tu jos moze naci neki logican rezon
dalje taj konzulat ce biti premesten iz Rijeke sto znaci da nece biti novih troskova ,a i HR je kud i kamo veca drzava od CG , al za ovo otvaranje cak 3 nova konzulata u maloj ,smesnoj zemlji iz cijeg bilo kog kraja za dva sata najvise moze stici do Titograda ,gde se ionako vec nalazi ambasada je stvarno vrhunski kretenizam
 
Poslednja izmena:

Back
Top