STADION

-

  • -

  • -


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Наравно да је Воша српски клуб, пустите навијачка препуцавања.

Мада бих волео да нас колега RickRoss као мислим једини навијач тог клуба овде на форуму упути у дешавања у том клубу 1946 године када је дошло до фузије три клуба Војводине, Славије и Радничког а новонастали клуб добио име Слога које је поново промењено 1950 године у Војводина.

Такође да ли постоје неки конкретни подаци да је клуб навијача Војводине формиран још 1937м као што се наводи на википедији?

Jedna od prvih odluka okupatora po zauzimanju Novog Sada je bila zabrana rada i konfiskovanje čitave imovine FK Vojvodine. Tada se gubi klupska arhiva i većina osvojenih trofeja. Za materijalnim došle su i strahovite ljudske žrtve jer Vojvodina je za vreme trajanja rata izgubila gotovo ceo tim. Sa suzama i večnim nezaboravom u srcima navijača ostaće zapamćena sledeća imena Vojvodininih fudbalera: Milan i Pera Simin, Milan Stoja, Živko Brzak, Dušan Šućov, Radovan Božin i Svetozar Cena Džanić. Treba napomenuti da je u Španskom građanskom ratu u borbi protiv fašizma život izgubio reprezentativac Boško Petrović. Preživeli članovi, igrači i članovi uprave na čelu sa dr Kostom Hadžijem, Đurom Živićem, Brankom Milovanovićem i Aleksandrom Kanazirom inicirali su obnovu rada kluba već u jesen 1944. godine. Pod komunističkom diktaturom nisu došli bolji dani za staru damu srpskog fudbala. Zbog toga što su se oko Vojvodine pre II svetskog rata okupljali intelektualci, trgovci, bankari i aristokrate rešeno je u samom partijskom vrhu da se ime kluba mora menjati. Na skupštini kluba u Domu Kulture 24. jula 1946. godine doneta je odluka o fuziji tri kluba: Vojvodine, Slavije i Radničkog a novonastali klub je dobio ime Sloga.... Kao znak boljih vremena koja su dolazila za novosadski fudbal bila je činjenica što je 1950. godine, posle velikog zalaganja navijača, klubu vraćeno ime Vojvodina!

sto se tice kluba navijaca - Grupa simpatizera Vojvodine je u cilju koordinacije i boljeg usaglašavanja među navijačima, organizovala prvi klub ljubitelja FK “Vojvodina”
Taj istorijski događaj zabeležila je “Zastava”, jedan od najtiražnijih dnevnih listova u Novom Sadu, 17. decembra 1937.

-Preksinoć u prostorijama gostionice g. Save Dotlića u Miletićevoj ulici, održan je sastanak prijatelja i simpatizera FK “Vojvodina”. Sastanak je sazvan radi osnivanja jednog kluba, kome će biti cilj da pomaže FK “Vojvodinu” i to u ovim pravcima : materijalnim prilozima, kupovanjem rekvizita iz svoje gotovine, vršenje propagande za njene fudbalske priredbe, istupanjem u svim slučajevima kada to interesi Vojvodine zahtevaju, organizovanjem navijačkih vozova i izleta kada njihov klub gostuje na strani itd.

Sredstva kluba biće članski prinosi, prihodi od raznih priredaba, dobrovoljni prilozi, pokloni i pomoći. Ovom sastanku je prisustvovalo oko 100 prijatelja “crvenih”, koji su uglavnom vodili akciju da se klub osnuje.

http://www.fkvojvodina.rs/2016/07/saopstenje-za-javnost-3/
 
Šta je ovo j*bote,na jedvite jade iskopao sa neta 5 slika i to gde vam čak nije ni pun sever (osim možda one iz 90-e ako se ne varam).Sirotinja :lol:

zbog toga sto sam opravdano pre koje vece dobio upozorenje pred ban trudicu se da odgovorim bez ikakvih emocija i strasti

ja nisam rekao da je sever uvek ili cesto pun, vec da je bilo vremena i kada je bio pun... mnogi navijaci bojkotuju utakmice zbog uprave i trenutnog trenera, a ono sto je jos vazno spomenuti je da nisu svi navijaci Vojvodine vezani za jednu tribinu kao sto je to slucaj sa Delijama

takodje treba uzeti i u obzir ono sto sam vec rekao, a to je da je Vojvodina za razliku od Zvezde i Partizana pre svega lokalni klub, pa navijaci dolaze uglavnom iz NS i okolone, dok na utakmice Partizana i Zvezde dolaze iz cele drzave, Republike Srpske, Crne Gore itd... a i Beograd ima mnogo vecu populaciju nego Novi Sad koja je podeljena uglavnom u dve velike navijacke grupe, dok ih u NS ima tri... zato dva slucaja ne mogu da se porede... a i videli smo koliko je vas sever bio pun/prazan protiv Napretka ako bas hoces da pricamo o odanosti i brojnosti

Tako je,vas su osnovali lokalni preduzentnici zbog narastajućih tenzija prema austrougarskoj,tradiciju koju negujate i danas

netacno... FK Vojvodina nije nastala kao rezultat ikakvih tenzija, vec kao nostalgicni cin prema ukinutom Srpskom Vojvodstvu, a klub su osnovali sve sami intelektualci, preduzetnici, profesori studenti... sam krem srpskog drustva u tadasnjem Novom Sadu

a zbog svog porekla klub je cesto bio gazen i gasen i od strane Austrougara i od strane Nemaca, a kasnije i od komunista... za razliku od Crvene Zvezde koja je od svog osnivanja do danasnjih dana uvek bila drzavno cedo, mazeno i pazeno, kojem nikada nista nije nedostajalo

Koja vi obeležja imate "Srpska Atino","Inadžije okupatorima"??

vec sam pricao o ovome... pogledaj ime kluba, ime stadiona, pogledaj sa kim se brate navijaci Vojvodine, a sa kim vi... nebo i zemlja... meni je iskreno smesno sto mi moramo vama da se pravdamo

reci slobodno ako nisam u pravu, ali Zvezda i Partizan nisu stvoreni kao srpski, vec kao jugoslovenski klubovi... zato i nemaju nista srpsko u svom nazivu i simbolima... oni su stvoreni da bi se preko njih zblizavali narodi Jugoslavije, a tp stp su igrom slucaja danas srpski klubovi je samo zato sto su nastali u Beogradu... da je Zagreb bio glavni grad onda bi verovatno bili hrvatski klubovi... isto i za Sarajevo ili bilo koji drugi grad... ajde reci da nisam u pravu...


Vas je malo,pa ste besni a ne ponosni.Poznavao sam neke iz vaše stare garde i niko se nije žalio ni na Zvezdu ni na partizan što vas nema više na tribinama.

nisu licno Zvezda i Partizan kao klubovi krivi, vec odnos drzave, FSSa i cele javnosti prema njima... nejednak tretman koji nijedan navijac ili simpatizer ta dva kluba ne moze da porekne

kada je Tole bio predsednik FSSa i kada je Partizan redjao titule slusali smo vas kako kukate i prizivate pravdu... sada kada ste vi u boljem polozaju slusamo grobare kako kukaju na Vucica

a zasto se niko ne javi i ne kaze kada je njegov klub na vrhuncu 'E ovo sto se desava nije u redu'? zato sto ni vi ni oni niste za pravdu, vec za selektivnu pravdu (pravda samo za vas), a to su dve razlicite stvari

reci mi zasto Delije vise ne skandiraju ove reci na utakmicama? sta se to u medjuvremenu promenilo pa Vucic nije vise izdajnik?


- - - - - - - - - -

i ne zelim vise ovim da se bakcem... danas ima i bitnijih stvari kada je Vojvodina u pitanju
 
Odlično i meni je više muka od tebe i tvojih frustracija.
Ideš od teme do teme i k*njaš do krajnjih granica.
Provokacija kao provokacija nije problem,to i ja radim ali ti si brate toliko dosadan sa jednim te istim stvarima da bi te verovatno teško bilo ko istrpeo u realnom životu.
Prvi počneš da čačkaš,vređaš a onda na kraju dobiješ (od svih kažnješ korisnika) samo opomenu :eek: Zaštićen kao beli medved!
 
a za sta da dobijem ban kada ja nikoga nisam licno vredjao za razliku od drugih koji su vredjali mene?

ja govorim negativno o odredjenim institucijama, a to sto je jedna od tih institucija tebi draga mene zaboli ona stvar

a sto se tice toga koliko ja tebe nerviram i koliko ti je muka od mene, to je barem prosto resiti... samo me zaobidji i ignorisi, a moje komentari koji ti se ne svidjaju slobodno prijavljuj

ja se zbog tvojih misljenja i emocija ni najmanje ne potresam
 
Jedna od prvih odluka okupatora po zauzimanju Novog Sada je bila zabrana rada i konfiskovanje čitave imovine FK Vojvodine. Tada se gubi klupska arhiva i većina osvojenih trofeja.
Овај губитак архиве је вероватно одговоран што Воша као стогодишњак није подигла 2,5 милиона евра колико јој следи од УЕФЕ.

Видео сам чланак са сајта Војводине везано за навијачку групу али рекох да питам да нема још понешто о томе.
Војводина би тако имала најстарију навијачку групу на Балкану а и шире.Фирма је већ основана касније.
 
a za sta da dobijem ban kada ja nikoga nisam licno vredjao za razliku od drugih koji su vredjali mene?

ja govorim negativno o odredjenim institucijama, a to sto je jedna od tih institucija tebi draga mene zaboli ona stvar

a sto se tice toga koliko ja tebe nerviram i koliko ti je muka od mene, to je barem prosto resiti... samo me zaobidji i ignorisi, a moje komentari koji ti se ne svidjaju slobodno prijavljuj

ja se zbog tvojih misljenja i emocija ni najmanje ne potresam
Stvarno zašto ti da dobiješ ban kad može neko drugi.Ne izazivaš,ne provociraš,ne vređaš klub i sve što se tiče oko tog kluba na čijoj si temi,stvarno - zašto???
Ti mene ne nerviraš jer si sam po sebi rođena nervoza što si i dokazao ovde.
 
a jesam li ja trazio da neko dobije ban? ja nikada nikog nisam prijavio i trazio da bude kaznjen

da, vredjam klub, kao sto mogu da vredjam politicke stranke, ideologije, religije itd... i zar ces sada da poludis kao pojedini indijanci kada neko nacrta Muhameda? molim te...

kao sto sam rekao nikoga licno nisam vredjao, nikome nista nisam opsovao, a sto se provokacija tice ti si prvi ovde koji je priznao da voli da provocira

ja sam priznao da sam preterao pre koje vece, da sam previse dozvolio svojim emocijama i da sam zasluzeno kaznjen...

a sad sto ti ne mozes da odgovoris ni na jednu moju konstataciju i argument, pa prelazis na 'Argumentum ad hominem'... to je druga prica
 
zbog toga sto sam opravdano pre koje vece dobio upozorenje pred ban trudicu se da odgovorim bez ikakvih emocija i strasti

ja nisam rekao da je sever uvek ili cesto pun, vec da je bilo vremena i kada je bio pun... mnogi navijaci bojkotuju utakmice zbog uprave i trenutnog trenera, a ono sto je jos vazno spomenuti je da nisu svi navijaci Vojvodine vezani za jednu tribinu kao sto je to slucaj sa Delijama

takodje treba uzeti i u obzir ono sto sam vec rekao, a to je da je Vojvodina za razliku od Zvezde i Partizana pre svega lokalni klub, pa navijaci dolaze uglavnom iz NS i okolone, dok na utakmice Partizana i Zvezde dolaze iz cele drzave, Republike Srpske, Crne Gore itd... a i Beograd ima mnogo vecu populaciju nego Novi Sad koja je podeljena uglavnom u dve velike navijacke grupe, dok ih u NS ima tri... zato dva slucaja ne mogu da se porede... a i videli smo koliko je vas sever bio pun/prazan protiv Napretka ako bas hoces da pricamo o odanosti i brojnosti



netacno... FK Vojvodina nije nastala kao rezultat ikakvih tenzija, vec kao nostalgicni cin prema ukinutom Srpskom Vojvodstvu, a klub su osnovali sve sami intelektualci, preduzetnici, profesori studenti... sam krem srpskog drustva u tadasnjem Novom Sadu

a zbog svog porekla klub je cesto bio gazen i gasen i od strane Austrougara i od strane Nemaca, a kasnije i od komunista... za razliku od Crvene Zvezde koja je od svog osnivanja do danasnjih dana uvek bila drzavno cedo, mazeno i pazeno, kojem nikada nista nije nedostajalo



vec sam pricao o ovome... pogledaj ime kluba, ime stadiona, pogledaj sa kim se brate navijaci Vojvodine, a sa kim vi... nebo i zemlja... meni je iskreno smesno sto mi moramo vama da se pravdamo

reci slobodno ako nisam u pravu, ali Zvezda i Partizan nisu stvoreni kao srpski, vec kao jugoslovenski klubovi... zato i nemaju nista srpsko u svom nazivu i simbolima... oni su stvoreni da bi se preko njih zblizavali narodi Jugoslavije, a tp stp su igrom slucaja danas srpski klubovi je samo zato sto su nastali u Beogradu... da je Zagreb bio glavni grad onda bi verovatno bili hrvatski klubovi... isto i za Sarajevo ili bilo koji drugi grad... ajde reci da nisam u pravu...




nisu licno Zvezda i Partizan kao klubovi krivi, vec odnos drzave, FSSa i cele javnosti prema njima... nejednak tretman koji nijedan navijac ili simpatizer ta dva kluba ne moze da porekne

kada je Tole bio predsednik FSSa i kada je Partizan redjao titule slusali smo vas kako kukate i prizivate pravdu... sada kada ste vi u boljem polozaju slusamo grobare kako kukaju na Vucica

a zasto se niko ne javi i ne kaze kada je njegov klub na vrhuncu 'E ovo sto se desava nije u redu'? zato sto ni vi ni oni niste za pravdu, vec za selektivnu pravdu (pravda samo za vas), a to su dve razlicite stvari

reci mi zasto Delije vise ne skandiraju ove reci na utakmicama? sta se to u medjuvremenu promenilo pa Vucic nije vise izdajnik?


- - - - - - - - - -

i ne zelim vise ovim da se bakcem... danas ima i bitnijih stvari kada je Vojvodina u pitanju

Ne znam da li se samo meni to čini, ali više nema ni (svežih) žvrljotina TOLE LOPOVE...
Šta se tu promenilo?
 
Koliko bi me kostale licence za ova zanimanja i kolike su sanse da se zaposlis u nekom klubu kao skaut ili u nekoj agenciji kao fudbalski agent ili ti kod nas menadzer , da li je bolje raditi u agenciji ili samostalno da li je za skaute obavezno da si se bavio fudbalom pre ili ne da li za to postoje uopste neke skole ili kursevi cuo sam za neke promene u vezi fudbalskih agenta da sada moze svako da postane , ako ima jos nesto da sam izostavio a da je u vezi ove teme slobodno dajte vase misljenje.
 
AJ DONT GIV KOMENTAR: Evo kako su fudbaleri u inostranstvu zablistali pred kamerama!


- - - - - - - - - -

Odlazak fudbalera u inostranstvo čini se nikada nije bilo lakše, a najveću prepreku u novoj sredini predstavlja nedovoljno poznavanje stranih jezika.
Stoga, fudbalerima u novoj sredini nije nimalo lako.
Bace se oni na učenje, ali sve to ide izuzetno sporo. Pored treninga koji su po nekoliko puta dnevno, vremena za učenje baš i nema.
I onda tako priučeni stanu pred kamere i zablistaju!
Blaž Slišković, fudbaler mostarskog Veleža i nekadašnji selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine koliko je blistao na terenu, toliko nije u miks zoni.

- - - - - - - - - -


- - - - - - - - - -

овај је најбољи :hahaha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top