The one :rumenko:

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Rek'o mi jedan čo'ek..... to jest ne meni, ali igrasmo se gluvih telefona..... kako u životu svakog muškarca, avaj, postoji onaa o kojoj će večno da maštaju..... iako posle i pre nje bejahu tu mnoge još žene i curice.....

Pa reko' što da ne pitam, je l tako i sa vama gospodo?

Ono kao mogu i žene da se izjasne, mada sam ja za ovaj fenomen čula vezano za ovaj drugi pol.....

I tako.....
 
ja sam čuo da žene čekaju konja na belom princu ili kako god.....pripoveda se u različitim vremenama i kulturama, a čim je tako, onda je i istinito.....za muškarce nisam čuo slične priče..osim onih o arhtetipitjima, al to nema veze samo sa izborom žena..a i niko o tome nije zaradio neku kintu..ko šo su zarađivali na konju i princu...e i žabac i princ...to samo ž. mozak ume....da mašta o tome da će se poljubljena žaba pretvoriti u princa...
 
Kod mene postoji i nije njesra...e sad dal to ima veze sa lovcima i neuhvaćenom lovinom i šta bi bilo da je bilo :think:
Pa gledali smo svi Bred Pita i njegovog grizlija i šta uradi čovek zbog jedne mečke a kamo li zbog žene :(
 
Rek'o mi jedan čo'ek..... to jest ne meni, ali igrasmo se gluvih telefona..... kako u životu svakog muškarca, avaj, postoji onaa o kojoj će večno da maštaju..... iako posle i pre nje bejahu tu mnoge još žene i curice.....

Pa reko' što da ne pitam, je l tako i sa vama gospodo?

Ono kao mogu i žene da se izjasne, mada sam ja za ovaj fenomen čula vezano za ovaj drugi pol.....

I tako.....

Iz prve ruke znam da kod nekih jeste tako...a sad da li je pravilo..ko zna
 
ja sam čuo da žene čekaju konja na belom princu ili kako god.....pripoveda se u različitim vremenama i kulturama, a čim je tako, onda je i istinito.....za muškarce nisam čuo slične priče..osim onih o arhtetipitjima, al to nema veze izborom žena..

Ja sam čula obe te priče.
I za žene i žabe/prinčeve/konjiće i za muškarce i avaj-bila-je-jedina :)
A nešto nemam pojma da li je istina ili nije.
Mislim, polazeći od sebe koja ne da ne čekam princa, nego pitanje da li bih i bilo koga prihvatila i da li mi je stalo uopšte do toga.. onda pretpostavljam da ne važi ni za muškarce..
Pogotovo kao generalizacija.

Ne kažem da se ne može desiti da neki nekad upozna i zavoli i bude sa nekom devojkom/ženom koja mu po svemu odgovara i u vezi u kojoj se on oseća potpuno ispunjenim i onda ona npr. umre ili raskine ili već nešto, pa da on posle pati za svojom velikom ljubavlju.. ali ne vidim zašto to ograničavati na muški pol. Verujem da se takve situacije vrlo lako mogu desiti i ženama. Jedino će žene možda zbog želje za decom posle pristati i na vezu sa nekim drugim, malo manje 'the one-om' ali sa kojim će moći zasnovati porodicu ukoliko je zaista želi...
Dok muškarac možda ogrezne u alkoholu i umre kao Vasa Ladački :neutral:
A sve se to, verujem, može desiti i obrnuto.:)
 
Ja sam čula obe te priče.
I za žene i žabe/prinčeve/konjiće i za muškarce i avaj-bila-je-jedina :)
A nešto nemam pojma da li je istina ili nije.
Mislim, polazeći od sebe koja ne da ne čekam princa, nego pitanje da li bih i bilo koga prihvatila i da li mi je stalo uopšte do toga.. onda pretpostavljam da ne važi ni za muškarce..
Pogotovo kao generalizacija.

Ne kažem da se ne može desiti da neki nekad upozna i zavoli i bude sa nekom devojkom/ženom koja mu po svemu odgovara i u vezi u kojoj se on oseća potpuno ispunjenim i onda ona npr. umre ili raskine ili već nešto, pa da on posle pati za svojom velikom ljubavlju.. ali ne vidim zašto to ograničavati na muški pol. Verujem da se takve situacije vrlo lako mogu desiti i ženama. Jedino će žene možda zbog želje za decom posle pristati i na vezu sa nekim drugim, malo manje 'the one-om' ali sa kojim će moći zasnovati porodicu ukoliko je zaista želi...
Dok muškarac možda ogrezne u alkoholu i umre kao Vasa Ladački :neutral:
A sve se to, verujem, može desiti i obrnuto.:)

dešava se kod mladih momaka, narafski, da imaju snove o idelnoj ljubavi....ne "dešava", nego mislim da niko od nas nije imun ili da je bio imun od maštarija o svojoj idealnoj polovini.... tako je oduvek i to važi za sve nas...e, sad, nema stvarno pričao o idealu neostvarenom o kojem bi svaki muškarac doveka sanjao. možeš i da pitaš slobodno nekog starijeg člana porodice koji ima ženu, decu itd. da li mašta ili je maštao i da li je prestalo maštanje o ženi-neostvarenom idealu...
muškarci su manje skloni fikciji kad su u pitanju ljubavni odnosi, generalno..pa zato postoje samo one priče u kojima osvajaju uspešno neku zabranjenu ljubav il su siromašni pa nađu princezu hah...ili ša znam..ta priča o vasi ladačkom nije to...jer ta njegova se udala za drugog, je l tako beše..a ovde pričamo o snovima o nekome ko ne postoji..i koga zauvek sanjamo.....
 
Jedan bivsi kojem sam bila prva (u seksu a i prva ljubav i duga veza) mi rece da je posle sve poredio sa mnom i jos nije ni sa jednom bilo "to to" kao sa mnom. Inace pre 10 godina smo bili u vezi..
Ja znam da je idealizovao secanje na mene..i mozda sad kad bi bili opet zajedno bi shvatio da to uopste nije to. Ali valjda vole neki da imaju "the one" a to je po pravilu osoba sa kojom vise nisi..
 
dešava se kod mladih momaka, narafski, da imaju snove o idelnoj ljubavi....ne "dešava", nego mislim da niko od nas nije imun ili da je bio imun od maštarija o svojoj idealnoj polovini.... tako je oduvek i to važi za sve nas...e, sad, nema stvarno pričao o idealu neostvarenom o kojem bi svaki muškarac doveka sanjao. možeš i da pitaš slobodno nekog starijeg člana porodice koji ima ženu, decu itd. da li mašta ili je maštao i da li je prestalo maštanje o ženi-neostvarenom idealu...
muškarci su manje skloni fikciji kad su u pitanju ljubavni odnosi, generalno..pa zato postoje samo one priče u kojima osvajaju uspešno neku zabranjenu ljubav il su siromašni pa nađu princezu hah...ili ša znam..ta priča o vasi ladačkom nije to...jer ta njegova se udala za drugog, je l tako beše..a ovde pričamo o snovima o nekome ko ne postoji..i koga zauvek sanjamo.....

O, pa nisam tako shvatila.
Naravno da su ideali, pogotovo u nekim već, hehe, 'ozbiljnijim' godinama potpuno iracionalni. Iskreno, meni je uvek bivalo bilo kakvo preterano fantaziranje iracionalno, ali dobro, pripišimo to manjku mašte u mom malenom mozgu :D
Čak su mi i sastavi u školi uvek više ličili na meteorološki/istorijski izveštaj nego na nešto tako šarmanto kao što je cveće-ptice-proleće :)

Mislila sam da je Lexa mislila na devojku/ženu koja je više nego postojeća, bila je njegova, više nije, ali on i dalje pati i nada se :)
Jer znam za takve situacije... o, da.. gde ga ona ostavi posle veze od 8 ili 10 godina, uda se nedugo posle toga, a on ostane večiti momak... ali nisam sigurna koliko je u pitanju žal za bivšom a u kolikoj meri možda odsustvo bilo kakve želje i volje za novim početkom..
 
O, pa nisam tako shvatila.
Naravno da su ideali, pogotovo u nekim već, hehe, 'ozbiljnijim' godinama potpuno iracionalni. Iskreno, meni je uvek bivalo bilo kakvo preterano fantaziranje iracionalno, ali dobro, pripišimo to manjku mašte u mom malenom mozgu
Čak su mi i sastavi u školi uvek više ličili na meteorološki/istorijski izveštaj nego na nešto tako šarmanto kao što je cveće-ptice-proleće

Mislila sam da je Lexa mislila na devojku/ženu koja je više nego postojeća, bila je njegova, više nije, ali on i dalje pati i nada se
Jer znam za takve situacije... o, da.. gde ga ona ostavi posle veze od 8 ili 10 godina, uda se nedugo posle toga, a on ostane večiti momak... ali nisam sigurna koliko je u pitanju žal za bivšom a u kolikoj meri možda odsustvo bilo kakve želje i volje za novim početkom..


e, da, moguće da sam prevideo okolnost da je ta, neka ljubav, zaista postojala u životu muškarca, pa u svim sledećim vezama, devojkama, ženama se traži to nešto "njeno"...što znači da je pola zaboravio, dodao i umislio kakva je ta osoba zaista i bila..ona je njegova uobrazilja, pa skoro i da nije postojala....pa, da..ili oni koji ne idu dalje nakon kraha velike ljubavi..priznaćeš da su to jako usamljeni slučajevi...tako da ova izjava jeste prilično smela...baš je nako sladunjavo izdajnička....ali postoje i takvi ljudi....
 
Rek'o mi jedan čo'ek..... to jest ne meni, ali igrasmo se gluvih telefona..... kako u životu svakog muškarca, avaj, postoji onaa o kojoj će večno da maštaju..... iako posle i pre nje bejahu tu mnoge još žene i curice.....

Pa reko' što da ne pitam, je l tako i sa vama gospodo?

Ono kao mogu i žene da se izjasne, mada sam ja za ovaj fenomen čula vezano za ovaj drugi pol.....

I tako.....

Ne razumem pitanje.. Sto je valjda i odgovor.. :confused:
 
Desava se, kad se dozivi delic idealnog, a opet ostane sve nedoreceno ili kad se da mnogo ljubavi, a splet okolnosti zamrsi konce. Muskarci su romanticniji.

Stoji zaista sve to..

Ali zar nije nefer prema nekom s kim si ciniti poredjenje sa prosloscu? Proslost jeste neumitno bitna, ne sporim, ali praviti poredjenja?
Sta ako krenes u samom startu veze? Pa onaj ko je tek u tu igru stupio gubi odmah jer je nepoznat..
Ne znam.. bas cudo mi je to..

Volim svoju proslost, da, ne zelim se praviti da je izbrisana kad nije, ali ne bih zeleo da to baca senku na buducnost..
Prihvatiti istinu da postoje ljudi koji su svedno znacili osobama s kojima smo u proslosti je ok stvar, ali porediti.. Nismo na nekoj trci..
 
Poslednja izmena:
Rek'o mi jedan čo'ek..... to jest ne meni, ali igrasmo se gluvih telefona..... kako u životu svakog muškarca, avaj, postoji onaa o kojoj će večno da maštaju..... iako posle i pre nje bejahu tu mnoge još žene i curice.....

Pa reko' što da ne pitam, je l tako i sa vama gospodo?

Ono kao mogu i žene da se izjasne, mada sam ja za ovaj fenomen čula vezano za ovaj drugi pol.....

I tako.....

Ne.
Srećom, to me je mimoišlo. Kad bejah mladji znadoh se žešće naložiti na neko žensko čeljade, ali to po pravilu ne trajaše predugo.
Ponekad se pitam kako bi bilo da je bilo sexa sa tom i tom, ali to su samo snovi čoveka koji lagano izlazi iz puberteta i ubrzano ulazi u krizu srednjih godina.
 
A, ne mora da znači da je nikada nisu imali..... prosto, ona je ideal.

??

Sad ja blago ne kapiram...taj ideal bi bio neka fikcija ili znači da su je imali a postala ideal.Ako su bili nogirani ondak moguće...ali i dalje tvrdim da je muškarcima fikcija samo neka koja im promakla kroz prste.A ono kao dama na ulici, domaćica u kuhinji i qrva u krevetu...ma to sve žene mogu ako imaju motivaciju.
 
Rek'o mi jedan čo'ek..... to jest ne meni, ali igrasmo se gluvih telefona..... kako u životu svakog muškarca, avaj, postoji onaa o kojoj će večno da maštaju..... iako posle i pre nje bejahu tu mnoge još žene i curice.....

Pa reko' što da ne pitam, je l tako i sa vama gospodo?

Ono kao mogu i žene da se izjasne, mada sam ja za ovaj fenomen čula vezano za ovaj drugi pol.....

I tako.....
Mislim da to nije tačno.Neko može imati takav utisak,neko vreme verovati da je to nešto što će trajati večno,da će stalno ta osoba biti u mislima i srcu.Do takvih situacija dolazi kada nešto ostane nedorečeno između dvoje ljudi,pa jedno veruje da bi sve moglo biti drugačije.Ovo verovanje dolazi,najčešće,zbog neiskrenosti prema sebi i trenutne nemogućnosti da se prizna i prihvati nametnuti status "niže vrednosti",nekompatibilnosti sa tom ,voljenom naravno,osobom koja odlazi predhodno pljunuvši na pruženu ljubav(ili uz ciničan zaključak"želim ti svaku sreću";"nisam dovoljno dobar/dobra za tebe" itd.)Takvo stanje traje do novog lica( s novom se facom stara najlakše briše)ili do razgovora kojim se otklone dileme nastale iz nedorečenosti.U krajnjoj liniji sve se svodi na sebičnost,povređeni ego, i duboko ukorenjene instikte: ostaviti potomstvo,preživeti,pripadati grupi(ne biti socijalno neprihvaćen kao samac,što je ,gotovo uvek, baš tako)i ugoditi potrebi za uživanjem.
Mislim da je daleko mučniji utisak smrt nekog bližnjeg ,iz porodice,nego raskid ljubavne veze....,no i takav utisak vremenom bledi.
Dakle,takvo stanje traje dok je čovek zarobljen pomenutim,i brojnim ne pomenutim razlozima,ali nije pravilo za sve muškarce.Naravno,ima muškaraca koji ,kombinacijom objektivnih i subjektivnih faktora,ostaju "zarobljeni "veoma dugo,postepeno se predaju i počinju da se naslađuju lepim sećanjima,tražeći u njima utehu i opravdanje.
Žene,naravno,do poznih godina dobijaju svakakve ponude,pa se ne osvrću previše iza sebe.
 
Rek'o mi jedan čo'ek..... to jest ne meni, ali igrasmo se gluvih telefona..... kako u životu svakog muškarca, avaj, postoji onaa o kojoj će večno da maštaju..... iako posle i pre nje bejahu tu mnoge još žene i curice.....

Pa reko' što da ne pitam, je l tako i sa vama gospodo?

Ono kao mogu i žene da se izjasne, mada sam ja za ovaj fenomen čula vezano za ovaj drugi pol.....

I tako.....

Рече ми један чоек...зимус....кад се видесмо после 18 година :confused: :''Моја жена ће увек бити за мене бити друга, и она то зна и прихвата. Ти си прва.'' :confused:
 

Back
Top