Veterani traže zabranu koncerta Lepe Brene u Splitu

Waterfall

Legenda
Poruka
50.222
Zajednica udruženja hrvatskih ratnih vojnih invalida Splitsko-dalmatinske županije od splitskog gradonačelnika Željka Keruma zatražila je da ne dozvoli održavanje koncerta pevačice Lepe Brene koji je planiran za oktobar u splitskoj dvorani Spaladium Arena zbog njenog navodnog "veličanja agresora na Hrvatsku za vreme rata".

Splitski veterani, bez obzira što je Brena nedavno održala koncert u Zagrebu, smatraju da je Split osetljiviji kada su u pitanju sećanja na protekli rat.

"Verovatno će neki, kojima nije stalo do osećaja porodica poginulih hrvatskih branilaca i nas njihovih saboraca, pomisliti da je to upereno protiv kulturnih događanja, ali smatramo kako nije primereno da Lepa Brena održi koncert u Splitu", ističe se u veteranskom zahtevu.

Lepa Brena je 13. juna održala veoma posećen koncert u dvorani Arena, najvećoj u Zagrebu i pored pokušaja tamošnjih veteranskih udruženja da taj koncert spreče i isposluju njegovu zabranu, odnosno da, po predlogu nekih udruženja, Lepa Brena zaradu uplati u fond za poginule veterane i njihovu decu.
Posetioce tog koncerta nije sprečio ni protest stotinjak veterana pred dvoranom uoči samog koncerta, a peticiju podrške veteranima potpisao izuzetno mali broj ljudi.

http://www.blic.rs/zabava.php?id=107866
_------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle..nije mi bas najjasnije da u HR jos uvek ima ljudi koji bi da zabrane bilo ciji koncert pa i Brenin.
U Srbiji dolazi da peva ko god pozeli i koliko znam - ne samo da nije bilo nikakvih protesta nego su koncerti uvek bili prepuni, bilo da je rec o izvodjacima iz HR ili iz BiH.
 
Te njihove udruge su više smaračina teška. Već su se popeli i ostatku "pučanstva" na vrh......Što se vidi i iz priložene(ne)potpisane peticije.
A Brena je odlepila...Hajde Zagreb, ali gde se seti Splita:dash:
Mislim, ako tamo navata publiku, onda bi Zapadni susjed trebao da se samozapali na sred Trga Bana Jelačića:lol:
On ionako tvrdi kako samo Srbi slušaju taj muzički trash:roll:
 
Te njihove udruge su više smaračina teška. Već su se popeli i ostatku "pučanstva" na vrh......Što se vidi i iz priložene(ne)potpisane peticije.
A Brena je odlepila...Hajde Zagreb, ali gde se seti Splita:dash:
Mislim, ako tamo navata publiku, onda bi Zapadni susjed trebao da se samozapali na sred Trga Bana Jelačića:lol:
On ionako tvrdi kako samo Srbi slušaju taj muzički trash:roll:

Slusa se to tamo vise nego ovdje!
 
Te njihove udruge su više smaračina teška. Već su se popeli i ostatku "pučanstva" na vrh......Što se vidi i iz priložene(ne)potpisane peticije.
A Brena je odlepila...Hajde Zagreb, ali gde se seti Splita:dash:
Mislim, ako tamo navata publiku, onda bi Zapadni susjed trebao da se samozapali na sred Trga Bana Jelačića:lol:
On ionako tvrdi kako samo Srbi slušaju taj muzički trash:roll:

Imamo i mi ljaksere koji slusaju Grand cecu,stoju i druge p.m.
Ali kod njih je to vrh muzike za 80% stanovnistva?! Zbog toga su mi smesni a i malo mi ih zao.Ali stvarno.Cast izuzecima.
 
o čemu ti bogati, to si u kuriru ili indexu pročita??

Ne,batice,to reche jedan od tvojih pajtosa ovde....citat:Masa ljudi se fura i izlazi na Mileta Kitica,Brenu,Bajagu,Tose proeski,Kako se zove onaj.....Lane moje....***** li ga,na njega.
Ja to ne bi slusao puskom da me teraju.
Niko nije spomenuo EKV,koja je bila vrh domace muzike u onoj celoj Jugi....
 
Ne,batice,to reche jedan od tvojih pajtosa ovde....citat:Masa ljudi se fura i izlazi na Mileta Kitica,Brenu,Bajagu,Tose proeski,Kako se zove onaj.....Lane moje....***** li ga,na njega.
Ja to ne bi slusao puskom da me teraju.
Niko nije spomenuo EKV,koja je bila vrh domace muzike u onoj celoj Jugi....

brate bajagu, EKV pa i Tošu usporedjivat sa nekim folk sranjima nema mozga!
 

Back
Top