polagano "brisanje" konstitutuvnih prava hrvata u bih

gost 191696

Elita
Poruka
16.691
http://www.livno-online.com/bih/13338-kriz-ne-smije-u-sarajevo
Do nedjelje, 23. kolovoza, na stadionima diljem Bosne i Hercegovine bili smo svjedoci različitih zabrana.
Od zabrana unošenja osnovnih navijačkih rekvizita (megafon, bubanj...) do zabrane unošenja zastave hrvatskog naroda. U nedjelju je, uoči utakmice četvrtog kola Premier lige Željezničar – Zrinjski u Sarajevu, policija skupa s osiguranjem utakmice iz nekog razloga, osim gore navedenoga, zabranila i isticanje zastave koja deset godina stoji na tribini, koja je ranije nebrojeno puta isticana i u Sarajevu, i to zbog toga što se na njoj, među ostalim, nalazi križ.

Kap je očito prelila čašu i morali smo reagirati, postaviti cjelokupnoj javnosti nekoliko pitanja koja se nameću sama po sebi. Kako se samo i jedino u Sarajevu može zabraniti isticanje simbola koji se može vidjeti na tisućama stadiona po svijetu, pa i na desecima državnih zastava?
Taj križ dio je grba koji je povijest Bosne i Hercegovine, zemlje na kojoj Hrvati preživljavaju više od trinaest stoljeća. Kako je moguće da je već postala praksa zabranjivati zastavu jednog, u ovoj državi konstitutivnog, negdje napisaše i ravnopravnog, naroda?

Na kraju krajeva, tko je i kojim zakonom u ovoj državi odredio što se smije, a što ne smije isticati na tribinama? Živimo li u državi u kojoj vrijede neki zakoni ili državi u kojoj kojekakvi, kako rekoše, “komesari” i “komandiri”, prema svome nahođenju određuju što je legalno, a što nije?Navijači “Željezničara” prošle sezone su, uz blagonaklone poglede policije na tribini, zapalili hrvatsku zastavu. Vjerojatno su pri ulasku na stadion kazali da zastavu unose radi paljenja, pa su u “glavnom gradu svih nas” naišli na odobravanje. Jer je, valjda, ako zaključujemo nekom logikom, drukčije ne bi mogli unijeti na tribinu?
Ako drukčije ne možemo, sami ćemo, kao i u nedjelju, zastavu za koju je proliveno puno krvi naših očeva i djedova nositi “skrivećki”, kako se to činilo u najcrnjim povijesnim razdobljima. Na koncu, naše zastave ne vijore se i ne brane samo pred izbore radi puke forme niti se vijore da bi bilo koga vrijeđale.

Naše zastave su na ogradama, na rukama, zato što predstavljaju nas kao navijačku skupinu, ljude svjesne vlastitog podrijetla, vlastite povijesti i pripadnosti. Naše zastave predstavljale su, i bez obzira na nastojanja nekih, i dalje će predstavljati nas i naš klub! Ili će se viti il’ nas neće biti!
 
Poslednja izmena:
Zastava navijača Zrinjskog sa utakmice sa Željom nema ama baš nikakve veze sa konstitutivnošću Hrvata u BiH.

Dobro je poznato kakva su stoka gotovo sve te navijačke grupe, čast (rijetkim) izuzecima. Ovo su navijači Zrinjskog:

20071107092126.jpg



Stoga predlažem promjenu naslova teme i njeno eventualno prebacivanje na sport.
 
kriz slomljen i izbacen iz srednje skole u stocu http://www.livno-online.com/bih/11701-kriz-slomljen-i-izbacen-iz-srednje-skole-u-stocu

Skidanje zastava
Naime, bošnjački učenici su u nekoliko navrata kamenovali zbornicu i hrvatsku zastavu, a čak su prije nekoliko dana i njega gađali kamenjem. - O svemu sam obavijestio policiju i nadam se da će biti poduzete određene mjere - naglasio je Raguž. Njegov kolega, ravnatelj bošnjačke škole Kasim Korjenica za Večernjak je izjavio da nije prijetio Ragužu, ali da bi moglo biti posljedica zbog njegove posljednje odluke.
Učenici bošnjačke škole u Stocu prije nekoliko dana su iz prostora ove obrazovne institucije izbacili križ, slomili ga, a kasnije je pronađen u jednoj garaži pored škole. Ovaj vandalski čin još jednom je zaoštrio atmosferu o ovome gradu, a čini se da ovo nije jedini problem spomenute škole. Piše Večernji list.

Cijeli slučaj je evidentirala i policija, ali još uvijek nije poznat počinitelj ovoga djela. Inače, učenici škole koja radi po nastavnom planu i programu na hrvatskom jeziku su u jutarnjoj smjeni, a učenici koji pohađaju školu koja radi po planu i programu na bošnjačkom jeziku su u poslijepodnevnoj smjeni. I tu se pojavio problem jer su u neregistriranoj bošnjačkoj školi odlučili uvesti predsate.

Prekršen dogovor
Kako nam je rekao ravnatelj stolačke Srednje škole Ivo Raguž, učenici bošnjačke škole su počeli dolaziti na nastavu i prije 12 sati, iako prema dogovoru njima nastava počinje u 13.30. - Uputio sam dopis kolegi koji vodi bošnjačku školu da neću dopustiti ulazak drugoj smjeni prije 13.30. Od kolege sam dobio prijetnje da će biti problema, što sam shvatio kao prijetnju...
 
Re: polagano "brisanje" konstitutuvnih prava hrvata u bih
Ko ih yebe kada se još uvijek zanose idejom da će njih šačica u savezu sa musavim mujama moći da očisti Bosnu od 1400000 Srbalja i da vlada nekakvom "hrvatskom BIH"!!! Jedva da ih ima da popune ona mjesta u kojima su oduvijek bili u većini, a zinulo im dupe do Drine gdje bruku kvadrature ne postoji ni h od nečeg hrvatskog!!! Pohlepa će im doći glave!!! Umjesto da se uz pomoć Srbalja rastosiljaju muja i spasu ono što još imaju, oni se qrče prema nezainteresovanim Srbaljima dok ih muje polako potiskuju na periferiju političkog života u BiH!!!
 
Ko ih yebe kada se još uvijek zanose idejom da će njih šačica u savezu sa musavim mujama moći da očisti Bosnu od 1400000 Srbalja i da vlada nekakvom "hrvatskom BIH"!!! Jedva da ih ima da popune ona mjesta u kojima su oduvijek bili u većini, a zinulo im dupe do Drine gdje bruku kvadrature ne postoji ni h od hrvatskog!!! Pohlepa će im doći glave!!! Umjesto da se uz pomoć Srbalja rastosiljaju muja i spasu ono što još imaju, oni se qrče prema nezainteresovanim Srbaljima dok ih muje polako potiskuju na periferiju političkog života u BiH!!!

bilo je nekih zajednickih akcija vrs i hvo, ali dobro, nisam zato otvorio temu, nego da ljudi procitaju kako muslimani teze unitarizaciji i marginalizaciji hrvata u federaciji( srbi doslovno predstavljaju gradjane drugog reda) gdje god mogu i stignu i da bi tako bilo u unitarnoj i centralizovanoj bih. ovo je samo pocetak, kacicu ja jos postova ovde, narocito zbog nekih koji bi ocit problem koji ima hrvatski narod u federaciji stavili pod tepih radi ocuvanja bajke o sretnom braku. a eto, samo je kao problem u rs, pa po cjenu da se o ovome ne prica.
bas nekidan citam u novinama da su se neke casne sestre u tuzli!!!( muslimani tvrde da je grad olicenje tolerancije) popile vrijedjanje na ulici i da to nije prvi put da su verbalno napadnute i vrijedjane
 
Хрвати су стварно угрожени у Ф БиХ, мало их је остало, али се у принципу добро држе тамо гдје су већина и примјењују исте методе. Сама појава ћирилице у Херцеговини изазива да се изнебуха појави локални пијанац и да почну невоље. Шема је уходана али они тријезни алармирају пијаног. А будали је увијек море до кољена...
Ружно је рећи али то је посљедица њихове политике. Сада, када су слаби, радо би се придружили Србима, слично као и у рату у средњој Босни. Јесте да се задњих 1000 година прегањамо по БиХ али не видим како ће се у будућности успјети бројчано повратити. Све су прилике да су коначно "прднули у чабар".
 
Bolje se ti bavi natpisima ponovicemo Srebrenicu, koji se mogu videti po Banjaluci.
Rugala se sova senici kako ima velike oci.

Kada Bosnjaci i Hrvati budu postali gradjani prvog reda, kao i Srbi, tada ces imati pravo da govoris o muslimansko-hrvatskom odnosu.

Kako te bre covece nije sramota??? VRS je proterala Hrvte iz Dervente, Broda, Samca i Banjaluke, a ti si se nasao da nam ovde govoris o malom broju Hrvata.

Cinicni ljudi, bljak.
:roll:

o ovakvim likovima sam pisao u par prethodnih postova. tema mu kvari mit o "zlim srbima"

lazov, karakter usplahirene kokosi, banovan sa x klonova x puta ovde prica meni o odnosima u rs i federaciji:roll:
 
o ovakvim likovima sam pisao u par prethodnih postova. tema mu kvari mit o "zlim srbima"

lazov, karakter usplahirene kokosi, banovan sa x klonova x puta ovde prica meni o odnosima u rs i federaciji:roll:

Stavis lepo doticnog na ignore,i ne doticu te te nebuloze i s.ranja koja pise,ionako je svaki njegov post gubljenje vremena :ok:
 
Kako te bre covece nije sramota??? VRS je proterala Hrvte iz Dervente, Broda, Samca i Banjaluke, a ti si se nasao da nam ovde govoris o malom broju Hrvata.

Cinicni ljudi, bljak.
:roll:

Schutz, miran...!
Ne počinji opet te tvoje kandićevske bljuvotine! Ja sam bio u Derventi, a moja jedinica je prva ušla u Brod. Nismo ih terali, nego su otišli u Hrvatsku pre nego smo zauzeli grad.

Prekini da širiš te laži o VRS ovde, jer znaš šta ti za to sleduje.
 
o ovakvim likovima sam pisao u par prethodnih postova. tema mu kvari mit o "zlim srbima"

lazov, karakter usplahirene kokosi, banovan sa x klonova x puta ovde prica meni o odnosima u rs i federaciji:roll:

Nemoj da mi funjarski bežiš od odgovora, ovde da mi izvrćeš i laprdaš. To što si bušan k'o švajcarski sir je tvoj problem.

Reci ti meni lepo, zašto je "RS" prepuna grafita ili plakata šovinističke i pro-genocidne sadržine (veličanje GENOCIDA u Srebrenici, Omarske, itd...)?

Kad vratite one muslimane i Hrvate štoste proterali i kad se izvinite za genocid (pročitaj presudu Krajišniku, gde je utvrđeno postojanje plana da se izbace muslimani iz RS, pročitaj presudu za genocid u Srebrenici), e onda ćete imati pravo da trkeljate o hrvatsko-muslimanskim odnosima.
 
najjace opravdanje je "posvadjao se sa suprugom pa isao razbiti katolicima prozore":)
U tjedan dana tri napada na crkvu
Ponedjeljak, 30 Oľujak 2009
ImageProzorska stakla na katoličkoj crkvi "Sveti Luka" u sarajevskom naselju Alipašino polupana su tri puta u prošlom tjednu, potvrđeno je iz policije. Iz MUP-a Sarajevske županije je priopćeno kako je nepoznata osoba u subotu oko 18 sati kamenjem oštetila prozorska stakla na crkvi "Sveti Luka" u Ulici Bosanska 5 u općini Novi grad.

Prozorska stakla na ovoj crkvi polomljena su i u ponedjeljak, te u noći između utorka i srijede. Zbog sumnje kako stoji iza ova dva napada, policija je u četvrtak uhitila Elvisa Tanovića (25) iz Sarajeva, koji je priznao kako je razbio stakla. On je policiji tijekom saslušanja rekao da je razbio stakla zbog svađe sa suprugom.

Policija je protiv Tanovića podnijela krivičnu prijavu zbog oštećenja tuđe stvari.

Zbog trećeg, subotnjeg napada na crkvu "Sveti Luka" pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo pozvali su Tanovića na informativni razgovor. Nakon saslušanja je pušten, jer je utvrđeno kako on u subotu nije polupao stakla na crkvi.
 
bilo je nekih zajednickih akcija vrs i hvo, ali dobro, nisam zato otvorio temu, nego da ljudi procitaju kako muslimani teze unitarizaciji i marginalizaciji hrvata u federaciji( srbi doslovno predstavljaju gradjane drugog reda) gdje god mogu i stignu i da bi tako bilo u unitarnoj i centralizovanoj bih. ovo je samo pocetak, kacicu ja jos postova ovde, narocito zbog nekih koji bi ocit problem koji ima hrvatski narod u federaciji stavili pod tepih radi ocuvanja bajke o sretnom braku. a eto, samo je kao problem u rs, pa po cjenu da se o ovome ne prica.
bas nekidan citam u novinama da su se neke casne sestre u tuzli!!!( muslimani tvrde da je grad olicenje tolerancije) popile vrijedjanje na ulici i da to nije prvi put da su verbalno napadnute i vrijedjane
Ja sam bio u jedinici VRS koja je skupa sa HVO perjala po mujama u Maglaju, a za teritorijalni račun tamošnjih Hrvata!!! A onda su ih Tuđman i Šušak onomad u Vašingtonu prodali mujama za kao preduslov za američku podršku kasnijem etničkom čišćenju Hrvatske od Srbalja akcijama Bljesak i Oluja!!!
E jbga pa sad ovi Hrvati po FBiH ostadoše totalni zbunjenici da zapravo i još nisu svjesni da su ih njihovi lideri žrtvovali trpajući ih u političke aranžmane sa mujama u kojima su potpuni luzeri!!! E dok ih muje ne šljive ni 2 posto i danas još pjevaju o kojekakvim glupostima tipa "Jure gazi Drinu vodu" dok neprijatelja traže u RS!!!
 
Schutz, miran...!

Miran ti i jednom se barem upoznaj sa činjenicama.

Ne počinji opet te tvoje kandićevske bljuvotine!
Koje su to "bljuvotine", daj primer.

Da se nije dogodio genocid u Srebrenici (priznao Hag, priznala Vlada RS, priznala Vlada Srbije, priznao Savet Evrope, pa čak i Vladimir Putin)? Da se nisu dogodili logori Omarska???

Ja sam bio u Derventi, a moja jedinica je prva ušla u Brod.
:hahaha: pazi da ti ne poverujem...

Prekini da širiš te laži o VRS ovde, jer znaš šta ti za to sleduje.

:hahaha:
ti ćeš da me učiš, koji istražujem zločine???
Ajde sad negiraj srwebrenicu i granatiranje sarajeva, nemoj da me razočaraš
 
strasno
Zbog čega je Konjic ostao bez Hrvata ?
Četvrtak, 21 Svibanj 2009 14:55
altUnatoč općepoznatoj činjenici da je zbog posljedica ratnih djelovanja u BiH svoje domove napustilo preko 50 posto njezinog pučanstva što je dovelo do izmijenjene nacionalne strukture u skoro svim višenacionalnim sredinama
, sudeći prema trenutačnim pokazateljima, općina Konjic predstavlja drastičan primjer po tom pitanju.
Naime, od prijeratnih oko 12.000 žitelja hrvatske i 6.600 srpske nacionalnosti danas tamo stvarno živi oko 1.200 Hrvata i 300 Srba, uglavnom starije životne dobi.
Trend iseljavanja je nastavljen i nakon potpisivanja mirovnih sporazuma o prestanku ratnih djelovanja što zorno dokazuje činjenica da je nakon prvih poratnih lokalnih izbora tamošnje Općinsko vijeće bilo zastupljena s pet vijećnika hrvatske nacionalnosti kroz HDZ BiH, dok je na posljednjim izborima jedva dobilo jednog zastupnika.
Povratak je izostao usprkos javnih poziva pomoćnog biskupa Vrhbosanske nadbiskupije dr. Pere Sudara i bivših konjičkih župnika, sada već pokojnih, fra Bone Krndelja i fra Ivana Bradvice, te don Ante Ledića, zahvaljujući kojem je tamo bio uspostavljen i Katolički školski centar.Razlog lošeg povratka mnogi vide i u činjenici što je bošnjačko-hrvatskim sukobom prouzročen veliki broj žrtava – preko dvjesto poginulih i nekoliko stotina više invalida HVO. Uzrok , svakako, leži i u velikom razaranju hrvatskih sela od kojih su mnoga do temelja uništena te zločinu koji je nakon rata Muamer Topalović počinio nad obitelji Aanđelić u najbrojnijem hrvatskom selu u Kostajnici, u kojemu je do tada zabilježen trend povratka nakon čega je u cijelosti splasnuo.
 

Back
Top