Da li verujete u...?

gost128149

Zainteresovan član
Poruka
432
U ovoj temi mene prevashodno zanima da li verujete u moci travara, gatara, zena sto saljevaju stravu i tako to...

Mada ako i vi imate kakvih nedoumica u veru u neke slicne stvari, postavite pitanje...
_______________________________________________
Crveno protiv uroka!
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam, sto se tice travara gledano sa naucne strane je moguce da poznaju delovanja pojedinih biljki...
Gatare su cini mi se cista glupost...
A strava i taj tip "magije", cini mi se da ima neki drugi dubllji nivo delovanja, recimo plecebo efekat...

Cudno je sta sve ljudi nece raditi za novac, SMECE NIJE SMECE AKO SE PRODAJE. Ovde mislim na usluge koje pruzaju te persone kako se vec nazivaju...
Ljudi to placaju pa i neki za koje nikada nebiste pomislili da razmisljaju na tom nivou.
 
Ja verujem u urokljive oči. Kad sam bila mala, stalno sam plakala ako bi me pomazio jedan od mojih stričeva, a i danas me boli glava kad me on gleda i počne da mi se divi. Posle obično ne mogu da zaspim. Ali ne mislim da on to nešto namerno, jednostavno je takav (ili sam ja podložna urocima). Od drugih ljudi mi se tako nešto nije dešavalo.
 
U ovoj temi mene prevashodno zanima da li verujete u moci travara, gatara, zena sto saljevaju stravu i tako to...

Mada ako i vi imate kakvih nedoumica u veru u neke slicne stvari, postavite pitanje...
_______________________________________________
Crveno protiv uroka!


ne verujem. mislim, možda ne šteti, ali da baš izleči...u to baš treba verovati, a ja nisam od tih.
 
moja najbolja drugarica se kune da su joj brata "izvukle" cini neke gatare..
iskreno, niti vjerujem niti nevjerujem u gatare, necu ni da razmisljam o tome.

travare i gatare ne treba stavljati u isti kos!
travari su svakako korisni i potrebni!
 
Naravno da niko zdrav, jos pri pameti, ne veruje u vraceve i gatare, zaobidjimo prave travare. Nazalost, kada covek dodje u bezizlaznu situaciju, ne vidi izlaz, nema pomoci, pre svega medicinske, hvata se za slamku spasa a ona je nazalost, kod (lakovernih) u "carobnoj" moci nadrilekara. I sta se desava, krene se od necije price ili novinskog clanka a potom od "cudotvorca" do"cudotvorke" ili obrnuto i trazi spas. A pre kapijama tih ljudi obicno guzve i mnogo onih kojima je ta terapia "pomogla". E, to je najveci mamac. U nevolji ljudi ispricaju svoj problem onima u redu ispred njih, najcesce su to markeri, i kada se pojave kod "spasilaca" oni vec znaju kakav problem imaju. Nevoljnici gledaju, "gutaju" pricu i "terapija" krece... a usluga koliko das a za zdravlje se daje.
A nadrilekara, bioenergeticara, "specijalista" raznih vrsta na sve strane.
Cuvajte svoje i zdravlje najmilijih, ne treba vam bogatsvo-drugo.
 
redom:

u gatare ne verujem...

u horoskop- da, samo ako je lični

urokljive oči- verujem da neki ljudi emituju veću količinu negativne energije, a da opet neki ljudi to lakše primaju od drugih...

amajlije, crna i bela magija, i ostale vračke...-verujem da imaju placebo efekat, opet zavisi koliko je pojedinac tome podložan...

sudbina...-kao nepromenljivi splet okolnosti koji je namenjen pojedincu od rođenja...ne verujem...jer su ljudi ipak svesna bića slobodna da biraju uvek, čak i kad se čini da izbor ne postoji
 

Back
Top