TAJNOST...

kojote

Elita
Poruka
18.634
- KAO STANJE osećanja individualnog identiteta...
- KAO NAČIN pomoću kojeg pokušavamo da svoju ličnost dovedemo u sklad sa sobom i okolinom...
- PSIHOLOGIJA TAJNOSTI...
- TAJNA DRUŠTVA. Zašto ljudi pristupaju tajnim organizacijama? Motivi, intencije...
 
Neki da bi lakse namakli jos para
Neki da bi uzivali u prividu moci koji pruza (mislim da je to uglavnom glavni razlog) tajnovitost
Neki jer hoce 'leba preko pogace
Neki iz mode
Neki jer su iskompleksirani
Neki jer misle da su bolji nego drugi (cini mi se da sva tajna drustva teze nekom elitizmu)
Neki ne znaju ni sami
U svakom slucaju sva tajna drustva su legla bubasvaba
U tajnosti se obicno spremaju neke lose stvari
 
Shizi:
- KAO STANJE osećanja individualnog identiteta...
Nuzna potreba...svakako

...Naravno. Bez određenog stepena tajnosti, ne bi bilo samoće neophodne da se čovek suoči sa samim sobom. Bez toga se i ličnost pojedinca ne bi mogla pravilno da razvija.
Još kao, veoma malo - dete ličnost-, počinje da oseća kako živi u svom sopstvenom svetu.
Svoje telo i pokrete, osećanja uspeva da razlikuje od tela, pokreta i osećanja svojih najbližih - roditelja, braće i sestara.
Naročito oseća da postoje aspekti njihovih života koji su za njega potpuno misteriozni i nepoznati.
 
Shizi:
- KAO NAČIN pomoću kojeg pokušavamo da svoju ličnost dovedemo u sklad sa sobom i okolinom...
Nuzna potreba...svakako

Tajnost jeste jedna od ( veoma važnih ) činjenica, jedan od načina pomoću kojeg pokušavamo da svoju ličnost dovedemo u sklad sa sobom i okolinom.
Zdrava i stabilna sredina, u periodu odrastanja, je od presudne važnosti.
Ona daje veoma dobre šanse da, još kao deca, naučimo
šta treba od drugih da sakrijemo a šta ne.
Naravno, u takvoj sredini se učimo tolerantnosti prema privatnosti drugih ljudi.
 
Castro:
Neki da bi lakse namakli jos para
Neki da bi uzivali u prividu moci koji pruza (mislim da je to uglavnom glavni razlog) tajnovitost
Neki jer hoce 'leba preko pogace
Neki iz mode
Neki jer su iskompleksirani
Neki jer misle da su bolji nego drugi (cini mi se da sva tajna drustva teze nekom elitizmu)
Neki ne znaju ni sami
U svakom slucaju sva tajna drustva su legla bubasvaba
U tajnosti se obicno spremaju neke lose stvari
...Razmišljanje... :roll:
P.S. I vrrloo originalno! 8)
 
U tajnosti se rade one stvari koje drugi ne smeju znati!Ako neko radi nesto TAJNO,on sigurno ima neciste namere inace se ne bi krio.Nije slucajno da postoje nekoliko tajnih drustava koje sve imaju zlocinacki karakter,pocevsi od ku-klux-clana do masona i iluminata.Ko je zainteresovan,neka se informise o TEORIJI ZAVERE!
 
Hektor:
U tajnosti se rade one stvari koje drugi ne smeju znati!Ako neko radi nesto TAJNO,on sigurno ima neciste namere inace se ne bi krio.Nije slucajno da postoje nekoliko tajnih drustava koje sve imaju zlocinacki karakter,pocevsi od ku-klux-clana do masona i iluminata.Ko je zainteresovan,neka se informise o TEORIJI ZAVERE!


A najbolje informacije o TEORIJI ZAVERE, se distribuiraju po periferijskim kafanama, iza ponoci, tu negde kod + - osmog piva !!!
 
Krvolok,molim te budi malo ozbiljan.O teoriji zavere su napisane mnoge knjige,pocevsi od PROTOKOLA SIONSKIH MUDRACA,sve do Ralfa Endersona i Aleksandra Dugina!
 
kojote:
- KAO STANJE osećanja individualnog identiteta...
- KAO NAČIN pomoću kojeg pokušavamo da svoju ličnost dovedemo u sklad sa sobom i okolinom...
- PSIHOLOGIJA TAJNOSTI...
- TAJNA DRUŠTVA. Zašto ljudi pristupaju tajnim organizacijama? Motivi, intencije...

Izvesna mera tajnovitosti je neophodna
da bi smo sacuvali licnost
autenticnost
slobodu
etgzistencijalno…

Tajna drustva ? Zbog MOCI…
Teorija zavere? Paranoja

Tanja 8)
 
arttim:
kojote:
- KAO STANJE osećanja individualnog identiteta...
- KAO NAČIN pomoću kojeg pokušavamo da svoju ličnost dovedemo u sklad sa sobom i okolinom...
- PSIHOLOGIJA TAJNOSTI...
- TAJNA DRUŠTVA. Zašto ljudi pristupaju tajnim organizacijama? Motivi, intencije...

Izvesna mera tajnovitosti je neophodna
da bi smo sacuvali licnost
autenticnost
slobodu
etgzistencijalno…

Tajna drustva ? Zbog MOCI…
Teorija zavere? Paranoja

Tanja 8)

Izvinite , a zasto je potrebna tajnost?
Pa mi smo licnosti , tajnost tu nema veze.
Jedino kod licemera i kad se javlja zloupotreba informacija moze biti katastrofalno...
U poslu gde god je tajnost , tu je neka vrsta iskoristavanja u pitanju , ne rad nego polu-prevara.

PITANJE: Kad bi svi ljudi znali da nece postojati tajnost i privatnost, dali bi bilo licemera , kompleksa?
Orvelovska javnost se blizi i zavrsice ili kao veliko oruzje za manipulaciju i ucene ili kao moderna tekovina sazrevanja drustva i tehnoloski i mentalno.
 
Tuzni_patak:
arttim:
kojote:
- KAO STANJE osećanja individualnog identiteta...
- KAO NAČIN pomoću kojeg pokušavamo da svoju ličnost dovedemo u sklad sa sobom i okolinom...
- PSIHOLOGIJA TAJNOSTI...
- TAJNA DRUŠTVA. Zašto ljudi pristupaju tajnim organizacijama? Motivi, intencije...

Izvesna mera tajnovitosti je neophodna
da bi smo sacuvali licnost
autenticnost
slobodu
etgzistencijalno…

Tajna drustva ? Zbog MOCI…
Teorija zavere? Paranoja

Tanja 8)

Izvinite , a zasto je potrebna tajnost?
Pa mi smo licnosti , tajnost tu nema veze.
Jedino kod licemera i kad se javlja zloupotreba informacija moze biti katastrofalno...
U poslu gde god je tajnost , tu je neka vrsta iskoristavanja u pitanju , ne rad nego polu-prevara.

PITANJE: Kad bi svi ljudi znali da nece postojati tajnost i privatnost, dali bi bilo licemera , kompleksa?
Orvelovska javnost se blizi i zavrsice ili kao veliko oruzje za manipulaciju i ucene ili kao moderna tekovina sazrevanja drustva i tehnoloski i mentalno.

Zasto u tajnosti vidis samo lose?
I sam si rekao da “ kad se javlja zloupotreba informacija moze biti katastrofalno...”

Ocigledno je da tajnost ne dozivljavas na isti nacin kao i ja …
A licemerje, kompleksi i druge anomalije su zbog nesuocavanja sa sobom i nesposobnosti spoznanja sebe…
U tajnosti covek spoznaje sebe… Mislim na tu tajnost.

Tanja 8)
 
Odlicna tema Kojote. Pravo je pitanje kad covek izlazi iz otvorenosti,iz vertikale...u mrak opsednutosti zeljom za drustvenim zatvaranjem,koterijama. Psihologija tajnosti je jedan od kljucnih problema koji bi mozda mogao da objasni i kompletnu stvarnost bliskih ili aktuelnih totalitarizama,ali i drustva i drzave uopste. Cini se da drzava nastaje uporedo sa vodjenjem arhiva o svojim pripadnicima. sa druge strane drzava i obicajnost,na paradoksalan nacin utvrdjuju sebe u zaveri,u ubistvu...jer Sokrat postaje paradigma pobede puka nad pojedincem,licnoscu.

Tajnost danas...zar o tome treba trositi reci...cini se da je to jedino sto postoji,da je istina potpuno van modernog diskursa i da je sve podvrgnuto utopijskom miru. Ideal je zrtvovan na racun opstanka.
 
...Možemo da iznosimo svoje stavove tek nakon što se podrobnije informišemo i proučimo njihovo delovanje unutar ZAJEDNICA koje su potpuno drugačije od naše.
Ili, bolje rečeno "naše" zajednice...
Činjenica je da mnoge od nas intrigiraju tajna društva. Samim tim što su tajna, obasjana su nekom vrstom sjaja, ta njihova namerna disimulacija dotiče
same izvore tajnosti u svakome od nas.
Ne može se o tajnosti uopšte, a naročito o tajnim društvima govoriti tako što ćemo da se oslanjamo na fragmentarna znanja do kojih smo došli, ili slučajno,
ili slušajući "svedočenja obmanutih" učesnika, neinformisanih posmatrača. Naročito ne sa stanovišta
malicioznih kritičara.
Sve su to, uglavnom, nepotpune ili totalno iskrivljene istine.
 
kojote:
Castro:
Neki da bi lakse namakli jos para
Neki da bi uzivali u prividu moci koji pruza (mislim da je to uglavnom glavni razlog) tajnovitost
Neki jer hoce 'leba preko pogace
Neki iz mode
Neki jer su iskompleksirani
Neki jer misle da su bolji nego drugi (cini mi se da sva tajna drustva teze nekom elitizmu)
Neki ne znaju ni sami
U svakom slucaju sva tajna drustva su legla bubasvaba
U tajnosti se obicno spremaju neke lose stvari
...Razmišljanje... :roll:
P.S. I vrrloo originalno! 8)

Simpaticno ili ne to je tako kako je, a sto se tice originalnosti, da bih dao originalnije misljenje od uopstenog koje vlada morao bih imati mnogo vise informacija o tim tajnim drustvima, sto je iskljuceno s obzirom na karakter samih tih drustava.
Iza delovanja svakog drustva treba da stoji neka namera, pitam se kakve su namere tajnih drustava, pogotovo sto ne postoje racionalni razlozi (niko vise ne spaljuje alhemicare) za tajno delovanje nekog ko zeli da unapredi sebe ili drustvo oko sebe. Ne znam zasto su ljudi skloni misticizmu i mistifikacuji, ali tu ljudsku crtu mislim bas vesto koriste tajnoviti manipulanti da bi oko svog "ucenja" pravili famu i sakrili prave namere.
NOVAC tj. MOĆ tj. APSOLUTNA MOĆ - To je ono sto zele. Inace, u istoriji ne postoji pozitivni primer upotrebe apsolutne moci. Nacisti, fasisti, komunisti, svi su poceli kao tajna drustva. Teroristi su tajna drustva, Italijanska, Ruska, Albanska mafija su tajna drustva, Trijade su tajno drustvo.Ajde sad, neka neko pokusa da mi tajna drustva objasni nekom dubokom filosofijom. Veliko zlo :twisted: je u pitanju.
 
...Ne trazi od ucesnika u debati nikakvu "duboku filosofiju". Ali je VRLO UOCLJIVO da se o TAJNOSTI razmislja dosta povrsno i da je pojedinci, gotovo po
inerciji vezuju za ( SAMO ) tajna drustva POLITICKOG
tipa ili tajna drustva ORGANIZOVANOG KRIMINALA, ZLOCINA.
Asocijacije kojima se ljudi pridruzuju poseduju razlicite STEPENE TAJNOSTI.
Razgovarati o TAJNOSTI prvenstveno znaci biti svestan
njene ogromne vaznosti za razumevanje medjuljudskih odnosa, i njene sveprisutnosti u istim.
I zasto ODMAH I SAMO o tajnim drustvima?
Zasto ne o tajnosti u svakodnevnom zivotu...
- Tajnost u prijateljstvu.
- Tajnost u sferi biznisa - poslovne tajne razlicitog tipa - industrijske, tajnost bankarskih racuna ( prva asocijacija - Shvajcarska )
- Tajnost u sportu ( taktika je l').
- Politicke stranke taje od javnosti nacin i program sa kojim ce da nastupi na narednim izborima.
- Svaka vlada ima vrlo neprijatan zadatak ( narocito
prisutno u nasoj zemlji ) da sprovede svoje odluke koje vrlo cesto nailaze na nerazumevanje - negodovanje. Tajnost je orudje kojim se narod stavlja pred svrsen cin.
- Naravno da su veoma zanimljiva ritualna bratstva i teozofske grupe poput masona i rozenkrojcera...
 
"Nazvala sam te, da ti javim (ali pazi,to je tajna i neka strogo ostane medju nama - ja znam da je ti dalje nećeš širiti...) da mi je ... u poverenju rekla da je... odlucio da se ... ! :shock: :o . Ali pazi, nemoj da slučajno nekom kažeš! Ako već osetiš potrebu da to nekom preneseš, onda obavezno nazovi mene i kaži mi tu istu tajnu u povernju!"
...šta mislite? Da li je nazvala? :? :wink:
 
sto rece pavic -
"tajna je starija od istine"

ili pol dil -
"zivotni polet je osecaj da nas nesto tajanstveno ozivljuje"

mislim da tu pocinje religiozno-transcedentna funkcija psihe, nesto najuzvisenije u coveku...

but, I have lost that lovin' feeling...
 

Back
Top