Koliko ste para dobili iz dijaspore ove nedelje ?

al bundy

Legenda
Poruka
63.992
DIJASPORA
Srđan Srećković: Iz dijaspore dnevno stiže 14 miliona dolara
Autor/izvor: SEEbiz
BEOGRAD - Ministar dijaspore Srđan Srećković izjavio je da tri miliona naših ljudi koji žive u inostranstvu svakog dana u proseku pošalje 14 miliona dolara.

On je naveo da se može očekivati da do kraja godine u zemlju po ovom osnovu uđe čak pet milijardi dolara.

http://www.seebiz.eu/sr/makroekonom...ore-dnevno-stize-14-miliona-dolara,53507.html


videh u poslednjem NIN-u ovu izjavu veselog Sreckovica kako navodno svaki dan u Srbiju udje 14 miliona dolara iz dijasere , u proseku naravno ,
sto i nije neka vest jer se ova neobicna informacija provlaci kroz medije vec duze vreme
a niko nikada nije izneo nijedan konkretan podatak ili dokaz da se bas radi o 5 milijardi dolara i da je suma i priblizno tako visoka .
Recimo ja od kada znam za sebe nikad nisam dobijao nikakve pare iz dijaspore iako imam odlicno stituirane rodjake u Nemackoj i SAD , mada da budem iskren nikada nismo ni trazili nista od njih u tom smislu jer nije bilo ni potrebe , osim sto smo jedni drugima delili poklone nematerijalne vrednosti prilikom susreta ,rodjendana i slicno ...
Al sada da stvar bude cudnija ni niko koga poznajem ne dobija nikakve pare iz inostranstva ,po bilo kom osnovu , niti sam cuo za nekoga u RL da se izdrzava i zivi od tih silnih milijardi
(mozda neki sasvim nebitni likovi ) , a tih Sreckovih 5 milijardi ,ili nek je i "samo" 3 godisnje bi se sigurno odrazile na zivotni standrad gradjana Srbije,a i primetilo bi se po carsiji
nisam ni cuo da je neko kupio stan od para iz dijaspore ,da je iskopao bazen u dvoristu ili kupio plazma tv od 90 inca i novog pasata , nista od toga :think:
ne racunam nase uspesne sportiste na radu u inostranstvu posto su oni po svojim primanjima van konkurencije
mislim ne sumnjam ja da takvi ljudi u RL postoje i da ih ima dosta , al da su bas tolike pare u pitanju valjda bi se to primetilo , mislim nije mala stvar da u drzavu sa 7,5 miliona ljudi udje svake godine 5 milijardi , samo od doznaka i poklona :think:
Kakva su vasa iskustva , koliki je vas deo od tih navodnih miliona i milijardi i da li uopste dobijate nesto ,ili smatrate da je brojka prenaduvana u cilju uvlacenja u dupe i eventualnog maznjavanja gastabajterskih para ?:think:
 
pa da ,ovima iz Evrope ,mi njima kulen,ajvar i rakiju ,a oni nama dizonski senf i danske sireve , kad bolje razmislim jos smo mi i osteceni u toj razmeni :think:
a sa ovima iz SAD stnadrdno knjige o Srbiji , manastri Fruske Gore , onda malo slike tvrdjava , sucokret , djeram i salas u snegu ,zvonko bogdan feat ljuba alicic i slicne gluposti , mada su oni slali do yaya garderobu kad je ovde suzen izbor tako da je to bilo cool
al opet ne znam, gde se dedose milijarde :think:
 

Back
Top