Koliko ste para dobili iz dijaspore ove nedelje ?

DIJASPORA
Srđan Srećković: Iz dijaspore dnevno stiže 14 miliona dolara
Autor/izvor: SEEbiz
BEOGRAD - Ministar dijaspore Srđan Srećković izjavio je da tri miliona naših ljudi koji žive u inostranstvu svakog dana u proseku pošalje 14 miliona dolara.

On je naveo da se može očekivati da do kraja godine u zemlju po ovom osnovu uđe čak pet milijardi dolara.

http://www.seebiz.eu/sr/makroekonom...ore-dnevno-stize-14-miliona-dolara,53507.html


videh u poslednjem NIN-u ovu izjavu veselog Sreckovica kako navodno svaki dan u Srbiju udje 14 miliona dolara iz dijasere , u proseku naravno ,
sto i nije neka vest jer se ova neobicna informacija provlaci kroz medije vec duze vreme
a niko nikada nije izneo nijedan konkretan podatak ili dokaz da se bas radi o 5 milijardi dolara i da je suma i priblizno tako visoka .
Recimo ja od kada znam za sebe nikad nisam dobijao nikakve pare iz dijaspore iako imam odlicno stituirane rodjake u Nemackoj i SAD , mada da budem iskren nikada nismo ni trazili nista od njih u tom smislu jer nije bilo ni potrebe , osim sto smo jedni drugima delili poklone nematerijalne vrednosti prilikom susreta ,rodjendana i slicno ...
Al sada da stvar bude cudnija ni niko koga poznajem ne dobija nikakve pare iz inostranstva ,po bilo kom osnovu , niti sam cuo za nekoga u RL da se izdrzava i zivi od tih silnih milijardi
(mozda neki sasvim nebitni likovi ) , a tih Sreckovih 5 milijardi ,ili nek je i "samo" 3 godisnje bi se sigurno odrazile na zivotni standrad gradjana Srbije,a i primetilo bi se po carsiji
nisam ni cuo da je neko kupio stan od para iz dijaspore ,da je iskopao bazen u dvoristu ili kupio plazma tv od 90 inca i novog pasata , nista od toga :think:
ne racunam nase uspesne sportiste na radu u inostranstvu posto su oni po svojim primanjima van konkurencije
mislim ne sumnjam ja da takvi ljudi u RL postoje i da ih ima dosta , al da su bas tolike pare u pitanju valjda bi se to primetilo , mislim nije mala stvar da u drzavu sa 7,5 miliona ljudi udje svake godine 5 milijardi , samo od doznaka i poklona :think:
Kakva su vasa iskustva , koliki je vas deo od tih navodnih miliona i milijardi i da li uopste dobijate nesto ,ili smatrate da je brojka prenaduvana u cilju uvlacenja u dupe i eventualnog maznjavanja gastabajterskih para ?:think:

..ја нисам те среће, нико се још не превари да ми нешто пошаље;)


Мислим, да није предувана бројка,..знају СПО-овци "пут" гастарбајтерских
пара,...ОБУЧЕНО је то одавно да намириши ....
(нарочито деведесетих...)
Их кад би знали у шта све улажу ови наши мученици из дијаспоре.

Увек се нађе НЕКО ко осмишљава како да их музе.Само ми није
јасно како се баш овај СПО-вац нађе на месту министра дијаспоре.

(играју поново на карту "монархије" изгледа....)
 
Pare ne prima dokona internetska klincadijska publika nego sirotinja i stari. Moj poznanik iz Vladicinog Hana, recimo, sad vozi crni taksi u Londonu... i od tih (dosta dobrih) primanja koliko se secam izdrzava svoju porodicu u Engleskoj, ali i svoje roditelje, sestru bez posla, zeta, neke tetke i valjda jos i nekom teci kupuje drva za zimu dole u Srbiji.

:roll:
 
Al sada da stvar bude cudnija nikoga koga poznajem ne dobija nikakve pare iz inostranstva ,po bilo kom osnovu

ни ја, мислим да јако мало тога има бар по Банату, ако уопште има

(smatrate da je brojka prenaduvana u cilju uvlacenja u dupe i eventualnog maznjavanja gastabajterskih para ?:think:

Нема сумње да је то будалаштина, и да је права цифра 10-ак пута мања. Из неког разлога те астрономске бројке се често чују из уста гмазова и медиокритета какав је "господин" срећковић
 
Poslednja izmena:
Čijim parama su napravljene sve one kućetine po severoistočnoj Srbiji nego gastarbajterskim.
U inostranstvo iz gradova su otišli uglavnom "visokoobrazovani" od mobilizacije begajući omladinci koji se od novca teško rastaju i kad je potreban njihovim "najmilijim" u tuzemstvu.Pravi gastarbajter smisao svog boravka i rada u tuđini vidi dobrim delom i u pomaganju njemu bliskih lica.
 
Čijim parama su napravljene sve one kućetine po severoistočnoj Srbiji nego gastarbajterskim.
U inostranstvo iz gradova su otišli uglavnom "visokoobrazovani" od mobilizacije begajući omladinci koji se od novca teško rastaju i kad je potreban njihovim "najmilijim" u tuzemstvu.Pravi gastarbajter smisao svog boravka i rada u tuđini vidi dobrim delom i u pomaganju njemu bliskih lica.
u kuci na tri sprata , sa dorskim i korintskim stubovima,kamenim lavovima -cuvarima i kapijama od kovanog gvozdja sa labudicima na vrhu i u tome da je visa od od Zivoradove hacijende prekoputa
sto je sve lepo al ne znam koji qurac ti velicanstveni neiumarski poduhvati u zabacenim vukojebinama spadaju u neku veliku pomoc dijaspore Srbije , mozda gradjavinski materijal i ruke ...:think:
 

Back
Top