Degu

Ja sam ih uzeo pre otpilike 2 nedelje. Moji su se vec toliko prpitomili da sami odma uskacu u ruku kad im pruzim i naucio sam ih da na komandu sami odu nazad u kavez. Jos uvek neposlusaju svaki put ali vremenom verujem da cu ih svacemu nauciti.
Prelepa i pametna zivotinjica :)
 
Ja sam ih uzela pre nedelju dana. Uskacu u ruku, ali nece da sede lepo, nego beze. Stalno trckaju, ne mogu da stanu ni na sekund. Ne znam sto su bas toliko zivahni. Ne daju da se maze. :(
Upravo smo im napravili lezaljke, tu sad spavaju slatkisi. :)
 
To sto nemogu biti mirni ni sekund neverujem da mozes promenuti. Jednostavno takvog su temperamenta zivotinje, kao veverice.
Mada ko zna, i cincila je veoma zivahna zivotinja pa su ih ovi naucili da se maze

Mozda bi ipak morsko prase bilo prokladnije za tebe. Oni obozavaju da se ceskaju i maze :)

Mada sad razmisljam, mozda i ima nacina da se degu "smiri" Cuo sam da su veoma skloni debljanju pa mozes da ga ugojis. Mali debeli degu :)

E da te pitam, jel drzis degua u sobi? Ja planiram da moja dva stavim kod mene u sobu pa me zanimaju iskustva.
 
Poslednja izmena:
Hehe, pa vec su se ubucili. :)
Drzim ih u kavezu, koji sam stavila na pod. U mojoj su sobi. Znas kako su slatki, oboje spavaju u lezaljci. Mozes im to napraviti, nije tesko. ;)
Uvece se cesto pobiju, pa me probude. Ti samo vikni, oni se ukopaju u mestu od straha. :zcepanje:

Ako imas tepih, bolje ga skloni, jer razbacaju piljevinu, pa ti lakse da metlicom sve to pokupis, nego da usisavas. ;) Ali kazu da su druzeljubive...ja sam zato ocekivala da ce se maziti...
A morsko prase ima moja drugarica. Ono je dosadno. Vole da se ceskaju i to je to. Nisu nesto zivahni...
 
Poslednja izmena:
Na kakvu lezaljku mislis? Moze li slicica?

U sobi mi je uglavnom parket tako da nema problema. A i ovih dana cu da na njihov kavez stavim lim da nemogu tako lako da izbace piljevinu. Jedno 14 cm od dna kaveza i skroz oko njega. Nadam se da ce to ublaziti nered van kaveza.
 
E a fotoaparat nam se nesto pokvario, pa su slike sa telefona. Losije su, al' se mogu gledati. :)

Evo te lezaljkice ( rucna izrada :zcepanje:). Bzv je, ali sam samo htela da vidim dal' im se svidja. Ovih dana im kupujem lepu, pravu lezaljku. ;)

image0151.jpg


A ovde bebe spavaju u posudici za hranu, koju su ispraznile. :D

24082009.jpg
 
:super: :D E slatko sam se nasmejao. Lezaljka je stvarno extra. Nemogu da verujem da im se svidja za spavanje. Ja sam pomislio da si napravila od isprepletanog kanapa ili tako nesto. Hehe... dobro si se setila ovog.
 
Imam ja :P :lol:
i super su....istina da ne mogu da sebe ni sekundu mirni u ruci nego su superhiperatkivni :)) :worth: samo ako ih ceskas od uveta prema vratu e to obozavaju :super: ako ga pustim moj zmaj dodje i gura mi prst da ga seckam!!! :hahaha:
jedina mana je sto grize sicu ko ne normalan :dash:
i stvarno mi nije jasno na koju foru si ih naucio da se vracaju u kavez :P ?
 
Imam ja :P :lol:
i super su....istina da ne mogu da sebe ni sekundu mirni u ruci nego su superhiperatkivni :)) :worth: samo ako ih ceskas od uveta prema vratu e to obozavaju :super: ako ga pustim moj zmaj dodje i gura mi prst da ga seckam!!! :hahaha:
jedina mana je sto grize sicu ko ne normalan :dash:
i stvarno mi nije jasno na koju foru si ih naucio da se vracaju u kavez :P ?
Hehe, meni ni to ne daju...stokice male. :D
Ja ih imam manje od dva meseca a vec su srece naucile da same udju i izadju iz kaveza...nauce sami. ;)
 
Ja imam jednu Deguicu evo sad ce skoro god dana.U pocetku je bila povucena i preplasena a sada je pravo razmazeno deriste :mrgreen: Na moj posebni zvuk,ona gde god bila,odma trci na to posebno mesto gde se namesta da je ceskam. Imaju onaj osetljivi deo, g spot :mrgreen: , ispod glave,pa kada ih tu pipnete odma krive glavu i prave kez zadovoljstva.Takodje proizvode i razne zvukove,sto od besa,tuge,zadovoljstva.. Evo nesto sto moja veverica jos nije uradila a jako je smesno :mrgreen:

 
Evo slike moja dva degua. Nista posebno, snimio sam gomilu slika neke su bile mnogo zanimljivije ali skoro sve ispale mutne. Ovo su jedine koje se makar lepo vide.

dsc00023h.jpg


dsc00037r.jpg
 
hehe :mrgreen: Ovaj u ruci ti je super

Kavez nije toliko velik, cini ti se. Kupljen je, nisam ja pravio, a dimenzije kaveza su 80x50 visina 40cm. Ima pregradu po sredini i hodnik iza da se predje iz jednog u drugi box. To su ovi kavezi u kojima se drze cincile, samo sto i deguima savrseno odgovara :)
 
Hehe, tad su jos bili mali. :)
Ja imam dosta mali kavez, ne znam dal' im to smeta.

Pa kao i druge zivotinje, sto je vece to bolje, ali nema se uvek uslova za ogroman kavez sto mnogi nemogu da shvate. Nemoj se mnogo opterecivati sa prostorom u kome su. Ako imas uslova da im omogucis veliki kavez odlicno, ako su u malom kavezu, zbog prostora u sobi, zbog finansija ili bilo cega drugog, bice srecni i tu gde se nalaze.

Nemoj da se opterecujes sta nemozes da im pruzis vec gledaj sta mozes, hranu svaki dan, topli dom preko cele zime, pored hrane mozda cak i neke poslastice, nemoraju da brinu da li ce ih neki grabljivac pojesti, zasticeni su od mnogih bolesti koje mogu da navuku u prirodi, ako se povrede nece postati neciji plen zbog svoje slabosti.... to je bar moje razmisljanje. Uvek gledam sa zivotinjama sta mogu da im pruzim, a gledam da se neopterecujem sa onim sto nemogu.

Inace, ja cu moje degue verovatno premestiti u drugi kavez. Nasao sam neki stari kavez kod dede na tavanu, nista posebno veliko, 60cm sa svake strane ali je mnogo vislji od ovog u kome su sada, sigurno 1 - 1.5m. Planiram da im napravim da imaju kao kavez na sprat posto oni vise vole da je kavez vislji nego siri da mogu da se penju :) Zica je samo bila trula pa dok to nezamenim ostaju tu gde su. Uslikacu kad ih budem premestio pa stavljam slike. Poz
 

Back
Top