Zasto Hrvati nece da budu Srbi?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
19.457
Ogroman broj mojih sunarodnika, velikosrpskih nacionalista na ovom forumu insistira na srpskom poreklu Hrvata.Molim sledeca objasnjenja:

1.Zasto se ovde tvrdi da su vecina Hrvata pokatoliceni Srbi a istovremeno se ti isti pokatoliceni Srbi nazivaju raznim pogrdnim imenima?

2. Zasto se poteze teza da su Srbi pokatolicavanjem postali Hrvati?Promenom vere se ne menja nacionalnost, koliko znam.

3. Zasto sami sebi uskacemo u usta i pokazujemo da kad god nam prigusti menjamo veru?


4. Zasto pokusavamo da svojatamo na odredjeni nacin hrvate, kao da je to nesto sto je postalo od nas a pri tome to isto pljujemo i omalovazavamo?

5.Zasto nam je stalo da smo kolevka svega i svacega, pocev od toga da smo rasadnici nacija i kulture ovoh prostora.Na osnovu cega to tvrdimo kad nemamo dokaze za to.

U stvari, na osnovu svega sto tvrde neki ovde, ispade da sve sramotno kod hrvata potice od pokatolicenih srba.To impliciraju stavovi pojedinih ovde.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Zato sto je to vecinski istina.....Zamisli da ti izmislis neki izum i neko ti ga uzme i prisvoi nebi se ni ti lepo oseco...Ova tema moze da se zakljuca svi znaju odgovor na ovo pitanje

Hoces da kazes da je normalno da tvrdim da je moj sin najgore g.ovno medju klincima u kraju?a od mene potekao?

Ili da tvrdim da je klnac koji je ubio babu radi 1000 dinara moje vanbracno dete?

Ili da nesto ne stima ako hocu da priznam neko dete koje je kopile za moje zakonito a ono nece pa nece...

Daj... :D
 
Ogroman broj mojih sunarodnika, velikosrpskih nacionalista na ovom forumu insistira na srpskom poreklu Hrvata.Molim sledeca objasnjenja:

1.Zasto se ovde tvrdi da su vecina Hrvata pokatoliceni Srbi a istovremeno se ti isti pokatoliceni Srbi nazivaju raznim pogrdnim imenima?

2. Zasto se poteze teza da su Srbi pokatolicavanjem postali Hrvati?Promenom vere se ne menja nacionalnost, koliko znam.

3. Zasto sami sebi uskacemo u usta i pokazujemo da kad god nam prigusti menjamo veru?


4. Zasto pokusavamo da svojatamo na odredjeni nacin hrvate, kao da je to nesto sto je postalo od nas a pri tome to isto pljujemo i omalovazavamo?

5.Zasto nam je stalo da smo kolevka svega i svacega, pocev od toga da smo rasadnici nacija i kulture ovoh prostora.Na osnovu cega to tvrdimo kad nemamo dokaze za to.

U stvari, na osnovu svega sto tvrde neki ovde, ispade da sve sramotno kod hrvata potice od pokatolicenih srba.To impliciraju stavovi pojedinih ovde.

Hvala.

1.Ne znam ko tvrdi da su vecina hrvata pokatoliceni Srbi ,ali sigurno je da ih dobar dio ima Srpsko porijeklo.

2.To moras pitati te nove hrvate ,ni meni nije jasno.

3.Ovo ti je najveca glupost,vecina tih ljudi koji su se pokatolicili su to uradili silom i nije tu nije nista prigustilo,vec je u pitanju krajnja nuzda - ostati ziv.

4. Definitivno mi nije jasno ko ih svojata,mozda si mislio na dijelove hr. u kojima su zivjeli Srbi.

5.Sta da ti se kaze za ove gluposti koje trabunjas?

Nisam znao da si ti Srbin,tako ispade ili nisi?
 
1.Ne znam ko tvrdi da su vecina hrvata pokatoliceni Srbi ,ali sigurno je da ih dobar dio ima Srpsko porijeklo.

Citaj forum



3.Ovo ti je najveca glupost,vecina tih ljudi koji su se pokatolicili su to uradili silom i nije tu nije nista prigustilo,vec je u pitanju krajnja nuzda - ostati ziv.

Tvrsi se da su bili velika vecina u odnosu na hrvate.Kako moze sacica hrvata da pokatolici toliku masu pravoslavaca?
4. Definitivno mi nije jasno ko ih svojata,mozda si mislio na dijelove hr. u kojima su zivjeli Srbi.



Nisam znao da si ti Srbin,tako ispade ili nisi?


Srbin , cist, veruj ali me nekada sramota nase sramote sta s.eremo ovuda.
 
1.Ne znam ko tvrdi da su vecina hrvata pokatoliceni Srbi ,ali sigurno je da ih dobar dio ima Srpsko porijeklo.

Ako je to kao sto kazes DOBAR DEO, zasto taj dobar deo sebe ne naziva srbima?Ja samo pitam, ip itam neke stvari godinu dana vec i niko mi ne da odgovor.A nisam hrvat, nisam provokator.Zaista. Eto ti si srbin, pravoslavac iz Hrvatske.Pod pretpostavkom da si iz bilo kog razloga promenio veru u katolicku, da li bi ostao Srbin i li bi postao Hrvat?
 
Ako je to kao sto kazes DOBAR DEO, zasto taj dobar deo sebe ne naziva srbima?Ja samo pitam, ip itam neke stvari godinu dana vec i niko mi ne da odgovor.A nisam hrvat, nisam provokator.Zaista. Eto ti si srbin, pravoslavac iz Hrvatske.Pod pretpostavkom da si iz bilo kog razloga promenio veru u katolicku, da li bi ostao Srbin i li bi postao Hrvat?

Pisao sam o tome vec na nekim temama,bila je tema Da li znas da li si hrvat i tu sam pisao da poznajem ljude kojima su se djedovi pokatolicili iz prostog razloga da bi opstali,a ti isti koji su ih pokrstavali nisu im dozvoljavali da se nazivaju Srbima katolicima,jer im je to Srbin smetalo itd,itd....

I dalje ne znam da li se ti samo zajeb. sa ovim ili si ozbiljan.
 
Pisao sam o tome vec na nekim temama,bila je tema Da li znas da li si hrvat i tu sam pisao da poznajem ljude kojima su se djedovi pokatolicili iz prostog razloga da bi opstali,a ti isti koji su ih pokrstavali nisu im dozvoljavali da se nazivaju Srbima katolicima,jer im je to Srbin smetalo itd,itd....

I dalje ne znam da li se ti samo zajeb. sa ovim ili si ozbiljan.


To otprilike sto tvrdis znaci da su ipak HRVATI bili vecina na tim prostorima cim su SRBI morali da se pokatolicavaju.Mislm da je logicno da ne moze sacica ljudi jedne nacije da pokatolici vecinu.A na forumu se stalno poteze teza sa su tu i tu SRBI BILI VECINA...
Zaista ne provociram, samo pitam.

Pazi zamisli da je danas cela srbija naseljena ljudima koji se izjasnjavaju kao Bunjevci.I sad ispadne da su to Srbi nekadasnji koje je sacica Bunjevaca pokatolicila.???
Znaci nemoguce (po meni) je tvrditi da je Dubrovnik bio vecinski srpski, Slavonija vecinski srpska, Split i zadarsko zaledje vecinski srpsko i sad odjednom sacica hrvata iz zagorja i okoline varazdina i zagreba uhvati i sve pokatolici???Jer u finalu ispade da hrvati ne postoje i da su to sve srbi koje je sacica nekog jada iz zagorja pokatolicila.
Ili ispade da su to sve u stvari srbi al se jedan mali deo nazvao hrvatima i ostatak NA SILU pokatolicio?

Eto ja samo govorim fakte koji meni ne stimaju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top