Hteli bi smo u Opatiju sledećeg leta... Ima li neko neka iskustva s tim?

Dragan Jovanovic

Zainteresovan član
Poruka
247
Žena i ja želimo da odemo na more sledeće godine maj-jun
u Opatiju. Išli bi smo u privatni apartman.

Ako ste bili preko neke agencije, neki aranžman i to nas
zanima (ako ste dobro prošli :).

Koliko Vam je ukupno trebalo para.

Koliko dana treba ostati
pa da se isplati toliki put. Mi mislimo da idemo autobusom
direktno iz Novog Sada - koliko sam shvatio ima takav autobus
uvece u 22h.

Koje su cene - pivo, kafa, kisela, sok u kafiću
Dnevni meni u restoranu
Pica ili tako nešto
U prodavnicama viršle, jaja...

Možda izgleda smešno što pitam sve ove detalje, ali to će na
kraju da košta verovatno oko 1000 evra, pa nam je svaki dinar
bitan.

Koliko sam shvatio 45 evra je dvokrevetni apartman dnevno.
Ako ostanemo 10 dana to je 450 evra. Plus prevoz 150, to
je ukupno 600 evra. i tamo vamo još 400, eto ih 1000 evra!...
uh... presede mi godišnji... Ali šta je tu je...

Generalno, zanima nas Ima li neko iskustva:

1) sa najboljim prevozom
2) kako je Vama bilo u Opatiji
3) gde jesti a da je jeftinije (dnevni meni ili tako nešto)
4) gde menjati novac - evre u kune što povoljnije
5) koliko su taxi usluge
6) šta bi vredelo posetiti
7) itd... sve ono što Vam pada na pamet da nas uputite

8) generalno gledano, Vaša pozitivna i negativna iskustva u Opatiji

Inače, nismo neki plivači, niti previše orjentisani na plažu,
već na mirniji odmor - šetnja, kafići,... zalasci sunca... :)

Unapred hvala :)

Pozdrav,
Dragan i Daniela
iz Novog Sada
 
zašto baš opatija, mali gradić obiđe se sve za par dana, niste možda razmišljali o puli naprimjer

Pa, žena je i ranije tamo bila, ali pre 25 godina,
i jako joj se svidelo, a ja sam srećan
tamo gde je ona srećna... ih... sad ispadoh idealan muž :)

Predlažu nam i Crikvenicu da je lepša od Opatije i mnoga
druga mesta, ali ona hoće Opatiju i nema druge :)
 
Pa, žena je i ranije tamo bila, ali pre 25 godina,
i jako joj se svidelo, a ja sam srećan
tamo gde je ona srećna... ih... sad ispadoh idealan muž :)

Predlažu nam i Crikvenicu da je lepša od Opatije i mnoga
druga mesta, ali ona hoće Opatiju i nema druge :)

Crikvenica je smece....bio tamo......Pa bolje je vodi na neko lepse mesto...ima milion extra mesta koja bi joj se dopala....gde ti je bre masta...
 
onda usreči ženu :lol: valjda će se netko javit sa konkretnim odgovorima o tome što te zanima :bye:

Yes... konkretni odgovori su mi od samog starta potrebni,
ali Srbija brale... konkretnih nema. 140 ljudi je pregledalo
pitanje i verovatno niko nije od njih bio u Opatiji... barem
ne skoro.

Sve u svemu, mi idemo pa kako nam bude. Pozdrav!
 
Yes... konkretni odgovori su mi od samog starta potrebni,
ali Srbija brale... konkretnih nema. 140 ljudi je pregledalo
pitanje i verovatno niko nije od njih bio u Opatiji... barem
ne skoro.

Sve u svemu, mi idemo pa kako nam bude. Pozdrav!

posto niko nema sta da kaze..ocekujemo izvestaj kad se vratite :super:
rado bih vam pomogla ali bila sam pre nekih 20tak godina poslednji put..tacnije kad sam imala 4-5 god.pa se bas nesto i ne secam :dash:
bila sam prosle godine u Crikvenici (onaj ko kaze da je smece..ocito nije bio tamo?!) i na Krku..naravno da je Krk mnogo lepsi..ali opet sva mesta na hrvatskom primorju su po meni bolje od CG..
sto se tice cena sasvim su normalne..plaze prelepe..putevi..o tome se ne mora ni govoriti..sve je sredjeno i podredjeno turistima..vase je samo da uzivate..

drugarica je ove godine bila Rovinj,Porec,Pula..izmedju ostalog i Opatija.Kaze da je prelepa i romanticna ali da je smestaj jako skup..mada bi se moglo iskopati nesto povoljno..naravno u svojoj reziji..bez ikakve agencije..
U svakom slucaju..zelim vam lep provod..pisite kad dodjete..mozda onda nasi ljudi i krenu tamo...
pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ne provociram nikog. More jeste prelepo, i ljudi JESU bili ljubazni. Ne bih provocirao vas ovde niti sam njih tamo. Niti mi pada na pamet da vas nagovaram da budete normalni, niti sam tamo isao ulicom sa uzdignuta tri prsta. Dakle, provokacije nema. Isao sam na more, putovanje i bilo mi je prelepo. . Ako je nekom potrebna neka informacija u vezi Poreča, pomoći ću. Pozdrav.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Моја жена има тетку на Брачу ,теча јој Хрват добар човек
ал му браћа нису бар како кажу женина сестра и брат од тетке

нека фала

као мали смо ишао често са дедом у камп Оштро у Краљевици поред Цриквенице
тја не привлачиме
 
Ma diiiiiivni ljudi....nema divnijih na zemaljskoj kugli.

P.S. Ovo ja da sakupim što više postova, jer ako pišem ISTINU, biće brisano ....

Није уопште ствар у томе шта неко мисли о људима тамо.
Неком су били дивни. Претпостављам да се није односили генерално, него да су били љубазни према туристима.
Ја знам да ове теме не могу без политичког уплитања, али бих волела да је мање тога на ПДФ Путовања. :)
Значи, ако имамо другачија искуства са људима у Опатији, хајде да то напишемо!
Ја рекох, нисам компетентна да кажем како се сад понашају према туристима из Србије.
Али ценим сваку причу.
 
Није уопште ствар у томе шта неко мисли о људима тамо.
Неком су били дивни. Претпостављам да се није односили генерално, него да су били љубазни према туристима.
Ја знам да ове теме не могу без политичког уплитања, али бих волела да је мање тога на ПДФ Путовања. :)
Значи, ако имамо другачија искуства са људима у Опатији, хајде да то напишемо!
Ја рекох, нисам компетентна да кажем како се сад понашају према туристима из Србије.
Али ценим сваку причу.

Ali stvar je u tome što ovaj GIGA MEGA ....ili kako se već zove PRVI minira temu.

Tema je o Opatiji i ako veliki ljubitelj Hrvata ima neko iskustvo iz Opatije neka napiše.
Ima ježeva, nema...ulaz u more plitak ili nije ...

A njegove baljezgarije kako su svuda u Hrvatskoj DIVNI ljudi nas ne zanimaju, jer znamo da to NIJE istina.
A i nije uopšte predmet teme.

Znači....
 
Ali stvar je u tome što ovaj GIGA MEGA ....ili kako se već zove PRVI minira temu.

Tema je o Opatiji i ako ima neko iskustvo iz Opatije neka napiše.
Ima ježeva, nema...ulaz u more plitak ili nije ...


A njegove baljezgarije kako su svuda u Hrvatskoj DIVNI ljudi nas ne zanimaju, jer znamo da to NIJE istina.
A i nije uopšte predmet teme.

Znači....

Потпуно се слажем. :ok:
 
Uuuhuahau , GIGA MEGA je vidim toliko trazen ovde i njegovi komentari toliko idu nekome na crva da mora jos jednom da se oglasi. Dao je VEOMA BITAN komentar na ovoj temi za Opatiju iako je bio u Istri, jer GIGA MEGA vidi da 90 posto ljudi i dalje misli da je u životnoj opasnosti ako ide u Hrvatsku, pa iz sopstvenog iskustva GIGA MEGA to demantuje ovde, a život je svakako nešto najvrednije što imamo, zar ne?! I, GIGA MEGA nije rekao da su svi ljudi divni, već da su oni koje je on imao prilike da sretne, vidi i upozna prema njenu bili i više nego divni. E sad, to što se činjenica da postoje normalni ljudi koji su zaboravili sramnu prošlost obeju strana nekome u Srbiji i Hrvatskoj ne dopada, to je iskljucivo njihov problem. Dakle, ja sam dao iformaciju da je bezbedno putovati u primorske delove Hrvatske jer su tamo ljudi vrlo ljubazni i drugaciji, a to je molim lepo, korisna informacija.
A kad vam je već i to što nisam spomenuo ježeve trn u oku, evo još jedne korisne informacije... Ježeva nema u plićaku, ali da ne biste rizikovali na svakom ćošku se prodaju neke gumene papučice i sandalice, pa ako ih se bojite, kupite ih. Nisu skupe, oko 50 kuna su, što će reći oko 500 dinara. Verujem da im je slicna cena i u opatiji, a plaže su slične onima u Istri, tako da eto još jedne korisne informacije. Samo da ne ispadne da je GIGA MEGA najgori ovde...tja
 
Гига сега мега што се толико жестиш?
Наравно да је битна политичка конотација сваког туристичког путовања
Мало мало па УСА влада изда препоруку да се негде на путује због тероризма

Ево Хрватска оће да направи центар за бојне отрове и није безбедно путовати у једну затровану средину
 

Back
Top