Forumaški srboljubci i srbomrsci

avan-turista

Iskusan
Banovan
Poruka
5.549
Danas je jedan forumaš izrekao posredno nešto što bismo mogli da proanaliziramo.

Evidentno je da je najveći problem netrpeljivost srpskih forumaša prema srpskim forumašima samo zbog razlike u mišljenju. Čak i kad su ciljevi i razmišljanja isti, a sredstva za dostizanje tih ciljeva i logika drugačija, dolazi do deljenja na domaće izdajnike i srpske patriote. U takvim okolnostima, dvadesetak hrvatskih i albanskih forumaša samo iskorišćavaju situaciju, doliju ulje na vatru i pujdaju "izdajnike" i patriote" jedne na druge.

S obzirom da se retko ko ovde predstavlja imenom, već nekim nickom iza kog se može skrivati najveći neprijatelj Srbije, a svojim postovima se predstavljati kao najveći patriota, čemu traženje "dlake u jajetu"? Iskrivljavanje reči, tumačenje na svoj način i merenje patriotizma "povoljnim rečnikom" su stalna pojava i to među srpskim forumašima.

Prema tome,
Ko bi bile patriote na ovom forumu? Oni koji kažu i nešto što se ne sviđa masi drugih ili samo oni koji imaju neke svoje zacrtane kriterijume patriotizma?

Koji su to kriterijumi patriotizma? I kako uopšte izgleda profil jednog pravog patriote - što patriotskiji nick, pominjanje Srbije i srpstva u svakoj rečenici, veličanje Rusije do te mere da se Srbija proglašava gubernijom, pozivanje na momentalno osvajanje Kosova i Krajine, navijanje za političku opciju koju "patriota" smatra jedino patriotskom od svih ostalih....
 
Postavlja se pitanje šta je patriotizam uopšte u današnje vrijeme na Balkanu i među balkanskim narodima. Da li je patriotizam mrziti druge ili poštovati druge?

Za mene je najveći patriotski akt ljubav prema otadžbini i poštivanje drugih i drugačijih. Patriotizam je osigurati svojoj otadžbini progres, a to se ne može postići mržnjom.
Svaka ex-YU država će moći napredovati kada bude jačala ekonomiju, a jačanje vlastite ekonomije jednostavno ne može se bez saradnje sa susjedima

Imam tu privilegiju da živim u društvu gdje pored mene žive pripadnici islamske i katoličke vjeroispovjesti i na forumu sam upravo zbog toga "srpski izdajnik" jer nisam od roditelja naučen da mrzim nekog ko svoj praznik naziva Uskrsom i koji svoj Božić proslavlja 25.decembra i nisam naučen da mrzim nekog zato što slavi Bajram i posti tokom svoj svetog mjeseca Ramazana, ali to ide u prilog onim neodgojenim koji su svoj "patriotizam" hrane tako što će svakog Hrvata nazvati ustašom, a Bošnjaka balijom i koji će svakog Srbina koji se nije odrekao Sarajeva, Tuzle, Mostara, Zenice nazvati izdajnikom jer on želi da živi u navedenim gradovima i ne želi da napusti svoj grad, svoju porodicu i svoje prijatelje zaradi nekog drugog entiteta koji nosi srpski naziv u sebi...
 
Postavlja se pitanje šta je patriotizam uopšte u današnje vrijeme na Balkanu i među balkanskim narodima. Da li je patriotizam mrziti druge ili poštovati druge?

Za mene je najveći patriotski akt ljubav prema otadžbini i poštivanje drugih i drugačijih. Patriotizam je osigurati svojoj otadžbini progres, a to se ne može postići mržnjom.
Svaka ex-YU država će moći napredovati kada bude jačala ekonomiju, a jačanje vlastite ekonomije jednostavno ne može se bez saradnje sa susjedima

Imam tu privilegiju da živim u društvu gdje pored mene žive pripadnici islamske i katoličke vjeroispovjesti i na forumu sam upravo zbog toga "srpski izdajnik" jer nisam od roditelja naučen da mrzim nekog ko svoj praznik naziva Uskrsom i koji svoj Božić proslavlja 25.decembra i nisam naučen da mrzim nekog zato što slavi Bajram i posti tokom svoj svetog mjeseca Ramazana, ali to ide u prilog onim neodgojenim koji su svoj "patriotizam" hrane tako što će svakog Hrvata nazvati ustašom, a Bošnjaka balijom i koji će svakog Srbina koji se nije odrekao Sarajeva, Tuzle, Mostara, Zenice nazvati izdajnikom jer on želi da živi u navedenim gradovima i ne želi da napusti svoj grad, svoju porodicu i svoje prijatelje zaradi nekog drugog entiteta koji nosi srpski naziv u sebi...

To je suviše duboko o čemu ti pričaš...poenta je da se za manje postaje "izdajnik". Dovoljna je jedna reč koja se neće svideti patrioti i onima koji po nekim svojim kriterijuma mere patriotizam da pobudiš sumnju i za čas budeš okarakterisan kao srbomrzac, mada si do tog trenutka bio najveći patriota kog je svet ikad video.
 
nisu ciljevi isti, prva greska

druga greska zanemaruje aktueni rezim u srbiji, koji ima sva sredstva na raspolaganju da nam svima bude bolje. rezim je od prvog dana u sukobu sa vecinom u srbiji, po njihovom priznanju tzv `dve srbije`

ja garantujem da nema dve srbije, samo jedna

i trece, videces ko ce sve da ti se javi, od antisrba
 
Dovoljna je jedna reč koja se neće svideti patrioti i onima koji po nekim svojim kriterijuma mere patriotizam da pobudiš

U pravu si, pitanje je ko ima pravo da napravi taj kriterijum. Tako je i politici.
U Bosni si među Bošnjacima veći patriota ako si SDA, nego da si u SDP. U Srbiji se veći patriota ako si radikal nego LDP-ovac. U Hrvatskoj si najveći patriota ako si HDZ-ovac, a ako nisi, onda te nije nigdje bilo kada se "lijepa naša" branila.

P.S. Jako dobra tema...:ok::ok::ok:
 
To je suviše duboko o čemu ti pričaš...poenta je da se za manje postaje "izdajnik". Dovoljna je jedna reč koja se neće svideti patrioti i onima koji po nekim svojim kriterijuma mere patriotizam da pobudiš sumnju i za čas budeš okarakterisan kao srbomrzac, mada si do tog trenutka bio najveći patriota kog je svet ikad video.


Ако псотавиш да си патриота у БХ онда ок ,ако поставиш да је патриотизам СРБА који су натерани да створе РС онда си издајник

nisu ciljevi isti, prva greska

druga greska zanemaruje aktueni rezim u srbiji, koji ima sva sredstva na raspolaganju da nam svima bude bolje. rezim je od prvog dana u sukobu sa vecinom u srbiji, po njihovom priznanju tzv `dve srbije`

ja garantujem da nema dve srbije, samo jedna

i trece, videces ko ce sve da ti se javi, od antisrba

Потписујем постоји једна Србија ,неко нас дели

И наравно да ћемо скочити када неки Србин оправдав мишљења страних држављана чије државе доскора ратоваше са Србима (не са Србијом)

или наших домаћих држављана који покушавају да се од Србије одцепе

ТАЈ СРБИН НИЈЕ ПАТРИОТА ОН ЈЕ ИЗДАЈНИК
 
Моје мишљење је да јесу,јер та БХ је ратовала против Срба и настала тако што је занемарила вољу Срба који у њој живеше

Ali kako onda kada se priča o istoriji Bosne uvijek naglašava da je ona uvijek bila (i) srpska? Znači mi ćemo negirati postojanje Bosne, a tvrditi da je Bosna oduvijek bila srpska, kako to?:dontunderstand:
 
Postavlja se pitanje šta je patriotizam uopšte u današnje vrijeme na Balkanu i među balkanskim narodima. Da li je patriotizam mrziti druge ili poštovati druge?

Za mene je najveći patriotski akt ljubav prema otadžbini i poštivanje drugih i drugačijih. Patriotizam je osigurati svojoj otadžbini progres, a to se ne može postići mržnjom.
Svaka ex-YU država će moći napredovati kada bude jačala ekonomiju, a jačanje vlastite ekonomije jednostavno ne može se bez saradnje sa susjedima

Imam tu privilegiju da živim u društvu gdje pored mene žive pripadnici islamske i katoličke vjeroispovjesti i na forumu sam upravo zbog toga "srpski izdajnik" jer nisam od roditelja naučen da mrzim nekog ko svoj praznik naziva Uskrsom i koji svoj Božić proslavlja 25.decembra i nisam naučen da mrzim nekog zato što slavi Bajram i posti tokom svoj svetog mjeseca Ramazana, ali to ide u prilog onim neodgojenim koji su svoj "patriotizam" hrane tako što će svakog Hrvata nazvati ustašom, a Bošnjaka balijom i koji će svakog Srbina koji se nije odrekao Sarajeva, Tuzle, Mostara, Zenice nazvati izdajnikom jer on želi da živi u navedenim gradovima i ne želi da napusti svoj grad, svoju porodicu i svoje prijatelje zaradi nekog drugog entiteta koji nosi srpski naziv u sebi...

Ако поступаш по овом, зашто не поштујеш жељу већине Срба да не живе заједно са онима против којих су ратовали? Само ми немој рећи да то не жели већина Срба у БиХ!
 
dok god svakog ko ima drugu politicku ociju smatrate izdajnikom, kretenom i retardom dotle nema mira na ovom podforumu.
dok god se stalno vracamo pedeset godina u nazad, na ustase i cetnike, nema mira na ovom podforumu.
dok god jedni smatraju da je reci ja sam srbin sovinizam, nema mira na ovom podfroumu.
dok god se neko ko se slozi sa misljenjem nekog pripadnika drugih naroda smatra izdajnikom, nema mira na ovom podforumu.
svaka generalizacija je smrt za inteligentnu diskusiju.
ja ne razumem podelu. ne razumem sta vam znaci patriota.
ne razumem dokle idu trvenje i netrpeljivost.
meni su svi isti. svi tako lepo lazu, i kradu, i skacu nam po grbaci.
hleba i igara, bilo jos u starom rimu.
mozda je vreme da trazimo lopove i korumpirane politicare, i da nam budu isto krivi, bez obzira iz koje su stranke? jer ima ih svuda.
mozda je vreme da se borimo za zakon, i drzavu, umesto jedni protiv drugih.
mozda je vreme da razumemo da s one strane monitera sede normalni ljudi, isti kao mi sami, sa nesto drugacijim polickim pogledima..
 

Back
Top