dokumenta za prelazak psa preko granice?

sandra.it

Početnik
Poruka
1
neznan da li postavljam temu na pravom mestu ali se iskreno nadam da ce mi neko pomoci...za otprilike 20 dana treba da iz srbije donesem stene za italiju...malena ima 3 meseca...interesuje me sta mi tacno treba od dokumenata da ne bih imala problema na granici...imamo vec pasos,sa prmljenim vakcinama i revakcinacijom...za par dana bice i cipovana...da li je to sve..jos je mala za vakcinu protiv besnila...nesmem ni da zamislim da kad stignemo na granice nesto nedostaje...pa vas molim za savet...unapred hvala...
 
Sigurno si već prenela psa....al da odgovorim...možda nekom posluži.

Neophodno je imati validni pasoš koji se dobija od strane veterinara, a izdat je od uprave za veterinu pod određenim brojem. Dobijanje pasoša vezano je za elektronsku identifikaciju odnosno obeležavanje psa mikročipom.
Pored mikročipa pas bi trebao imati potvrdu o vakcinaciji protiv besniila kao i sertifikat o titru antitela na besnilo koji se radi minimum mesec dana nakon vakcinacije, a maksimum 6 meseci nakon vakcinacije.
Potrebno je izvršiti klinički pregled psa neposredno pre puta (48 sati) kod Vašeg veterinara i tu potvrdu (da je pas zdrav i da ne pokazuje znake bolesti koje se mogu preneti na druge životinje i ljude), kao predhodno obezbeđene potvrde priložiti veterinarskoj inspekciji za finalni sertifikat za putovanje životinja u zemlje Evropske Unije.
 
Ako tema nije malo deplasirana da i ja nesto pitam..
koja je procedura za prelazak kucnog ljubimca ,tacnije kuceta preko Makednske granice?
Imamo francuskog buldoga starog oko 9 meseci ,cipovan je vakcinisam i poseduje pasos iliti knjizicu vakcina .
Unapred hvala..

Izvadi mu jos i potvrdu o zdravstvenom stanju kod veta i mislim da ti je to sasvim dovoljno. Ako na granici nema veterinarske inspekcije niko nece ni pogledati psa jer ne znaju sta treba da gledaju. Potvrdu izvadi za svaki slucaj,imaj i potvrdu o vakcinaciji protiv besnila i to ti je sve. Makedonci verovatno ne traze titar.

Barem meni niko nikad nije pogledao pse kad smo prelazili granicu,ukljucujuci i madjarsku koja je clanica EU,niti su pogledali ista od papira
 
Pozdrav,

Htela bih da postavim jedno pitanje, na koje verovatno nemate odgovor, ali moram da pokusam, jer nikako ne mogu da dodjem do informacija...
Iz Panceva treba da uzmem muzjaka samojeda starog mesec i po dana i da ga dovedem na Kosovo. Pas tek treba da se vakcinise, pa da se cipuje. Moj problem je to sto ja ne mogu licno da odem po psa u Pancevo, nego ide moja kolegenica, a posto je pas na moje ime (da tako kazem), ne znam da li ce biti problema na Kosovskoj granici da ga kolegenica prenese.

Hvala vam unapred na odgovorima
 

Back
Top