Мађарском Председнику забрањен улазак у Словачку

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Словачка је забранила ма'ђарском Председнику Ласлу Шољому да ступи на словачку територију и посети погранични град Комарно у коме претежно живи мађарска националност.
http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/29195-Maarskom-predsedniku-zabranjen-ulazak-Slovaku.html

Па Словачка није Србија у којој се румунски Председник Трајан Басеску у приватној посети Кладову, мирно шетка Источном Србијом. Дође, поздрави се са прорумунским Власима, поприча, обећа подршку и оде и никоме ништа.
Словаци су дали до знања да се не зезају.
 
Poslednja izmena:
Словачка приказује колико је озбиљна држава и ако није велика по својој територији, и то није први пут да Словачка да пример како се штите национални интереси .

slovacka ima s-300 :)
 
Словачка је забранила ма'ђарском Председнику Ласлу Шољому да ступи на словачку територију и посети погранични град Комарно у коме претежно живи мађарска националност.
http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/29195-Maarskom-predsedniku-zabranjen-ulazak-Slovaku.html

Па Словачка није Србија у којој се румунски Председник Трајан Басеску у приватној посети Кладову, мирно шетка Источном Србијом. Дође, поздрави се са прорумунским Власима, поприча, обећа подршку и оде и никоме ништа.
Словаци су дали до знања да се не зезају.

Taj isti Basesku je rekao da je Rumunija saveznik Srbije i da postuje teritorijalni integritet i suverenitet bla bla bla, kao i da on nikada nece priznati nezavisno Kosovo.

On je homosapiens, i kao takav ima pravo da poseti bilo koje parče planete.
Ne vidim sto pravis frku???

P.S. Madjarska i Slovacka su 70 godina u odnosima kao mi i Albanija, pa je i ocekivati da se zabranjuje ulazak.
 
Словачка приказује колико је озбиљна држава и ако није велика по својој територији, и то није први пут да Словачка да пример како се штите национални интереси .

Trebali su ga spaliti na lomači i urnu pooslati Šešelju u Hag da skine zle čini :hahaha:.

Taj predsednik Mađarske je verovatno neki vatikanski sadista, koj ihoće da stvori veliku Mađarsku i pobije sve Srbe i Slovake :roll::roll::roll:


:cool:
:klap:
 
Политичари из Мађарске требали би да преиспитају своју политику према земљама са којима се граниче . Они имају право да воде рачуна о мађарској мањини, али већ преко тога је мешање у унутрашње ствари, што зна да иритира комшије па су приморани да примене и овакву меру.
 
Poslednja izmena:
balaš: predsednik je doveden u nedostojno stanjePolitika - Pre 59 minuta
BEČ - Ministar inostranih poslova Mađarske Peter Balaš kritikovao je odluku slovačkih vlasti o zabrani ulaska mađarskom predsedniku Laslu Šoljomu na prošlonedeljnu svečanost u slovačkom pograničnom gradu Komarnu, ocenivši da je time šef mađarske države doveden u "nedostojno stanje".
Више на сајту:http://vesti.krstarica.com/index.php?rubrika=aktuelno&sifra=a7633cc08b73f165542cc1464be7316b&lang=0

Европска унија,ако им је веровати, каже да се неће мешати у спор Мађарске и Словачке.
http://www.blic.rs/svet.php?id=107671

Ево како озбиљна држава решава сепаратистичке тежње суседа па макар то био и Председник држава. Данас јесте председник, сутра није али своју државу треба чувати од насртаја сепаратиста.
 
Словачка је забранила ма'ђарском Председнику Ласлу Шољому да ступи на словачку територију и посети погранични град Комарно у коме претежно живи мађарска националност.
http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/29195-Maarskom-predsedniku-zabranjen-ulazak-Slovaku.html

Па Словачка није Србија у којој се румунски Председник Трајан Басеску у приватној посети Кладову, мирно шетка Источном Србијом. Дође, поздрави се са прорумунским Власима, поприча, обећа подршку и оде и никоме ништа.
Словаци су дали до знања да се не зезају.

Sve ce se to resiti kad Madjarska i Slovacka udju u EU. Odma' ce Slovaci morati da ukinu vize Madjarima, pa, samim tim i njihovom predsedniku.:mrgreen:
 
Словачка је забранила ма'ђарском Председнику Ласлу Шољому да ступи на словачку територију и посети погранични град Комарно у коме претежно живи мађарска националност.
http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/29195-Maarskom-predsedniku-zabranjen-ulazak-Slovaku.html

Па Словачка није Србија у којој се румунски Председник Трајан Басеску у приватној посети Кладову, мирно шетка Источном Србијом. Дође, поздрави се са прорумунским Власима, поприча, обећа подршку и оде и никоме ништа.
Словаци су дали до знања да се не зезају.

Dal nisi nesto pobrkao?
Kako mozes da uporedjujes Madjare i Rumune?
Pa sa Rumunima smo uvek imali dobre odnose (da ne kazem najbolje od svih suseda) a Madjari imaju pretenzije prema svim zemljama u svom okruzanju i sa svima imaju zategnute odnose. Gde god ima Madjarske manjine (a ima ih svuda u okruzenju) tu nije mirna politicka situacija. Zato i razumem i podrzavam politiku Slovacke:super:
 
Dal nisi nesto pobrkao?
Kako mozes da uporedjujes Madjare i Rumune?
Pa sa Rumunima smo uvek imali dobre odnose (da ne kazem najbolje od svih suseda) a Madjari imaju pretenzije prema svim zemljama u svom okruzanju i sa svima imaju zategnute odnose. Gde god ima Madjarske manjine (a ima ih svuda u okruzenju) tu nije mirna politicka situacija. Zato i razumem i podrzavam politiku Slovacke:super:

Апсолутно ништа нисам побркао, напротив. Оба су се Председника са истим намерама упутила у суседну им државу. Један је прошао а другог су задржали на граници како то доликује.
О искреном пријатељству Румуније према Србији било је речи у прошлим постовима и не треба понављати. Додуше ратовали нисмо, још би нам и то требало..
 
Moze tu da bude i rata. Kao i izmedju Rumunije i Slovacke. Ali Madjarska ceka da ojaca. Za nekoliko decenija sigurno ce traziti nazad svoje hiljadugodisnje teritorije po Srbiji Slovackoj i Rumuniji.

Ukoliko bi zaratile situacija je takva da bi to bio mrtav rat. Posle pada gvozdene zavese obe zemlje su dibiduz razbucale vojsku. Mada malo Madjarska prednjaci u uvodjenju NATO standarda.
 
Словачка је забранила ма'ђарском Председнику Ласлу Шољому да ступи на словачку територију и посети погранични град Комарно у коме претежно живи мађарска националност.
http://www.e-novine.com/svet/svet-vesti/29195-Maarskom-predsedniku-zabranjen-ulazak-Slovaku.html

Па Словачка није Србија у којој се румунски Председник Трајан Басеску у приватној посети Кладову, мирно шетка Источном Србијом. Дође, поздрави се са прорумунским Власима, поприча, обећа подршку и оде и никоме ништа.
Словаци су дали до знања да се не зезају.
kalimero.jpg
 
Dal nisi nesto pobrkao?
Kako mozes da uporedjujes Madjare i Rumune?
Pa sa Rumunima smo uvek imali dobre odnose (da ne kazem najbolje od svih suseda) a Madjari imaju pretenzije prema svim zemljama u svom okruzanju i sa svima imaju zategnute odnose. Gde god ima Madjarske manjine (a ima ih svuda u okruzenju) tu nije mirna politicka situacija. Zato i razumem i podrzavam politiku Slovacke:super:

Слажем се са твојим размишљањем, и ја као Србин мислим исто али као рођени контраш кажем да умјесто "мађарске мањине" у реченицу ставиш "српску мањину" па мало размисли о тој реченици. Мађарска је послије Тријанона остала без трећине својих сународника (територија додијељена околним државама) и нормално је да су као нација фрустрирани. И ја сматрам да су заслужили казну али можда не баш тако драстичну. Можда и нас околни народи гледају као ми Мађаре, иако ја не мислим да смо ми криви колико и они, уколико смо уопште криви или кривљи од других. Уколико ми и околне државе не извршимо асимилацију Мађара или ако их прорачунатом политиком не натјерамо да схвате да им је боље отићи у Мађарску него остати у Србији, када Мађарска као држава ојача, имаћемо грдних проблема. Надам се да из овог не закључујеш да сам радикал или не дај Боже фашиста, али проблем Мађара постоји исто као и проблем Срба и неће се смирити ни једни ни други док се то не ријеши.
 

Back
Top