Romi nisu diskriminisani?!

Kakva diskriminacija jeste li vi normalni!? Romi danas mogu da studiraju na kom ocete drzavnom fakultetu u Srbiji za dz samo ako to hoce, drzava im placa skolovonje.. A zasto!? Jel zasto sto roditelji tih roma prose po ulici a nece nista da rade?!? u tom slucaju cu i ja svoje da posaljem sutra na ulicu neka daju otkaze pa da i ja imam skolovanje za dz..
 
Nožem napadao šetače po Knez Mihailovoj
Subota, 22. avgust 2009. 10:39


U petak uveče odigravala se prava drama u Knez Mihailovoj ulici u Beogradu. Nepoznati muškarac romske nacionalnosti oko 20.30 časova, sa velikim kuhinjskim nožem jurio je i tukao prolaznike po šetalištu, pišu "Večernje novosti".

Pomahnitali čovek u vidno alkoholisanom stanju više od pola sata je napadao decu, žene i ulične prodavce, a prema rečima očevidaca, jednu devojku je ubo nožem u leđa.

Srećom ona nije ozbiljnije povređena, a policija koja je ubrzo stigla na mesto incidenta uhapsila je ovog čoveka.

Oko 20 časova napadač je ispred ulaza broj 10 u Ulici kneza Mihaila, došao sa nekoliko torbi i flašom piva od dva litra. Seo je na trotoar, a zatim počeo da viče i ispušta "neke čudne krike".

Posle desetak minutra, bez ikakvog povoda, počeo je da napada decu koja su prolazila ispred njega.

"Udarao je rukama i nogama koga je stigao, a na meti su mu uglavnom bili devojčice i dečaci. U jednom trenutku spazio je čoveka kako stoji ispred prodavnice sa sinom, koji nema više od tri godine. Pritrčao im je s leđa i počeo da ih šutira", priča za "Novosti" vidno uzbuđena Slavka Savić, jedna od žrtvi pobesnelog muškarca.

"Zgrabila sam dete da bi ga zaštitila, a njegov otac je nastavio da se bije sa ludakom. Posle kraćeg sukoba povukao se i otišao sa mesta gde je sedeo."

Kada su svi pomislili da se ovaj jezivi događaj napokon završio čovek je iz torbe izvukao tridesetak centimetara dug nož i ustremio se ka Slavki Savić, koja nedaleko odatle prodaje kukuruz.

Srećom, žena je uspela da se zaštiti metalnim stolom, a zatim pobegne u najbližu prodavnicu.

"Bila sam prestravljena. Odmah sam pozvala policiju i rekla im šta se dešava. Kroz vrata sam primetila da prilazi nekim devojkama. Sve se dogodilo u trenutku, ali sam dobro videla da je jednu od njih ubo u leđa. Devojka je vrisnula i otrčala ka Zelenom vencu", kaže Slavka.

Patrola MUP ubrzo je stigla i bez većih problema savladala pomahnitalog napadača koji je bio pod dejstvom alkohola i u potpunom nervnom rastrojstvu.

Kako "Novosti" nezvanično saznaju, povređena devojka nije tokom noći zatražila pomoć lekara, tako da se pretpostavlja da se radi o lakšoj povredi.

Ceo ovaj slučaj podseća na događaj iz septembra prošle godine kada je psihički bolesnik Željko Ajder (33) jurio mačetom prolaznike u Ulici Goce Delčeva. Pripadnici MUP tada su ga ranili u nogu i sprečili da uđe u vrtić.

Beograđanima je ipak najviše u sećanju ostao slučaj kada je krajem marta 2007. godine pomahnitali Kinez Vang Ling Li (42) nožem isekao pet prolaznika. Dve osobe su tada zadobile teške telesne povrede, a Kinez je ubrzo uhapšen.

Извор МОНДО

И о чему ми причамо ? Да је Србин ово урадио добио би 10 година робије и приписали би му 100 врста мржње. А мандов ће да изађе за 2 месеца...
 
Koja po redu tema o romima?Romi jesu diskriminisani,a nepoštovanje načina života drugih ljudi je jedan od razloga zašto su diskriminisani.Ako većina neke populacije živi na određeni način,oni ne mogu da žive na neki drugi i traže prava a da nemaju obaveze i ne poštuju zakone.
 
Koja po redu tema o romima?Romi jesu diskriminisani,a nepoštovanje načina života drugih ljudi je jedan od razloga zašto su diskriminisani.Ako većina neke populacije živi na određeni način,oni ne mogu da žive na neki drugi i traže prava a da nemaju obaveze i ne poštuju zakone.
ravnopravnsot podrzumeva da su ljudi jedanki u pravima i OBAVEZAMA
 
Koja po redu tema o romima?Romi jesu diskriminisani,a nepoštovanje načina života drugih ljudi je jedan od razloga zašto su diskriminisani.Ako većina neke populacije živi na određeni način,oni ne mogu da žive na neki drugi i traže prava a da nemaju obaveze i ne poštuju zakone.

Na kakav nacin zive!!??!! Oni su ga sami odabrali, nude im se radna mesta, nudi im se sve zivo a oni oce da zive ko cigani!?!?!!? Ne znam o kojoj je tu diskriminaciji rec?
 

Back
Top