Kakvu cemo svadbu?

Dlakava_Strvina

Ističe se
Banovan
Poruka
2.942
Ljusi, imam toliko "slucajeva" gde ljudi prosto moraju da ovekovece ulazak "u svetu instituciju" kako u crkvi tako i u opstini (ovo drugo je pravno) i bacaju silne pare na rucak gde ce mo neke prvi put sresti (i bezmalo - poslednji). A za opremanje gajbe mladog para odmah pocinju kukanja "deco , zaradite, nemamo para". Bitno da se pred svetom ne obrukamo... Jel bas moramo da budemo toliki... SRBI? :lol: A da ne pricam dalje petljanja roditelja u medjusobne odnose... Klasika ...
 
imali smo svadbu u kuci pre par meseci...rucak u "konobi" za nas 15-20,doveli tu lepo i maticara,a sad na leto bice zurka za drustvo...i milina...


tako cu i ja...jednog dana...

hihihihihi

p.s.uostalom imas ono "48h-svadba" pa nece nista da te kosta...hihiihihi...
 
vala moj brat se zhenio skoro pa nadobijao poklona. ima mnogo rodjaka u tazbini jos iz uzica - oni cene porodicu i tako to pa nije red da se neshto ne pokloni ;) bio je rucak pre podne i popodne za drugare i posle tazbina tu su svi oni dosli.. malo neravnopravno ali poklona ne fali :I
 
jagodica:
vala moj brat se zhenio skoro pa nadobijao poklona. ima mnogo rodjaka u tazbini jos iz uzica - oni cene porodicu i tako to pa nije red da se neshto ne pokloni ;) bio je rucak pre podne i popodne za drugare i posle tazbina tu su svi oni dosli.. malo neravnopravno ali poklona ne fali :I
pa ne pravim svadbu zbog poklona!!! ta logika mi nikad nije bila jasna. jednostavno, zelim da castim ljude i to je to. Ne zelim da se opterecujem time ko ce sta da mi donese - kao sto se ni ja ne potresam kad idem na neko veselje tog tipa
 
Mi smo se dogovorili bez svadbe.Tako je i bilo.Venčanje,ručak za roditelje,braću i kumove u restoranu.Posle smo kafu i tortu poslužil kod kuće i tačka.
Moj budući se na venčanje pojavio u fakama,martinama i beloj košulji,BEZ ODELA!!! Ja nisam imala venčanicu...hehehe...super je bilo...
 
Dobro da je neko postavio ovu temu jer i mene zivo zanima sta o tome misle mladi u Srbiji.
Ja sam licno, ne samo protiv svadbe, vec i protiv braka, jer je sigurno da papir ubija ljubav. Sta ce nam formalizam ako se dvoje vole i postuju, pa oni mogu da zive i nevencano, a da imaju bolji odnos nego mnogi parovi koji su godinama u braku.
Ako neko bude rekao, treba brak zbog dece, ni tu se ne slazem jer prema nasem zakonu vanbracna deca imaju isti status kao i bracna.
Ali OK ako neko hoce da ozvanici svoju ljubav sa izabranikom/izabranicom. E tu dolazimo do pitanja - svadba da ili ne?
Ja kazem ne, jer se to najcesce svede na hranjenje i pojenje rodbine koju prvi put vidis u zivotu, a pri tom uvek ce se naci neko ko ce reci: "pih, vidi, sta je ovo, masno pecenje" ili "pa i nije im nesto ova torta - preslatka, ili jos gore, sto li su stedeli na mladenackoj torti" i tako komentarima nikad kraja. One koji se odnose na izgled mlade i mladozenje necu ni spominjati, jer tu zaaaaista nema kraja.
Zar nije bolje uloziti lovu u stan mladenaca, ili u putovanje na neku dobru destinaciju?
Medjutim, kako vidim jos uvek je kod nas prisutno ono da se moramo pokazati pred svetom, ne daj boze da se osramotimo pred ljudima.
Hvala bogu, mene su davno naucili da zivim samo svoj zivot onako kako meni odgovara i verujte ne znam osobu koju vise boli uvo za misljenje drugih nego mene.
 
Dlakava_Strvina:
Ljusi, imam toliko "slucajeva" gde ljudi prosto moraju da ovekovece ulazak "u svetu instituciju" kako u crkvi tako i u opstini (ovo drugo je pravno) i bacaju silne pare na rucak gde ce mo neke prvi put sresti (i bezmalo - poslednji). A za opremanje gajbe mladog para odmah pocinju kukanja "deco , zaradite, nemamo para". Bitno da se pred svetom ne obrukamo... Jel bas moramo da budemo toliki... SRBI? :lol: A da ne pricam dalje petljanja roditelja u medjusobne odnose... Klasika ...
Ja kad se setim gde sam sve bilai kakvih sam se malogradjanstina nagledala :roll: Al nisam bas ni fer dobro se klopalo :wink
 
Dlakava_Strvina:
Chuj - nagledala... da te nisam cuo vishe tako neshto da prichash! "Naradila se" kaze, "naradila"! A najlepshe je ispod stola, shto tu chovek moz da se nagledaaaa :wink:
Jaoo strvino u pravu si al sam i kolce oplela heheheheheh...Mazivele svadbe nek nam je veselo...sa sto su se svi oni porazvodili nije bitno...pecenje se pojelo vino se popilo....vazno je da je bila veca i bogatija od komsijine :wink:
 
ariela:
Dlakava_Strvina:
Chuj - nagledala... da te nisam cuo vishe tako neshto da prichash! "Naradila se" kaze, "naradila"! A najlepshe je ispod stola, shto tu chovek moz da se nagledaaaa :wink:
Jaoo strvino u pravu si al sam i kolce oplela heheheheheh...Mazivele svadbe nek nam je veselo...sa sto su se svi oni porazvodili nije bitno...pecenje se pojelo vino se popilo....vazno je da je bila veca i bogatija od komsijine :wink:

MESTA NA ASTALU, SKLANJAJTE TE TANJIRE - IGRA ARIELA! MUZIKAAA OVAMOOO toooo de me naaadjeee
-krssshhhh- (zvuk slomljene chashe)
 

Back
Top