SAVRSENSTVO

unapred se zna i ko ce, ako se odluchi za odgovor na pitanje, da kao uporiste koristi b.o.g.a. to mu dodje kao "kruzno drkanje" u drustvu za podrshku "nesrecnima" u sexy...
 
Moracu da procitam u najnovijoj Kuli Strazari ili u Probudite se,sta je savrsenstvo!Tako rade Jehovci.Sto napisu Braca u Bruklinu to vazi kao amin za sve jehovce na svetu.Inace,moj Pravoslavni odgovor je :SAVRSENSTVO SE SASTOJI U PRIBLIZAVANJU BOGU I ZIVOT U JEDINSTVU SA NJIM!
 
Draga arttim,slozili smo se sta je savrsenstvo.Sada te pitam kako dostici savrsenstvo.Ja kao pravoslavac znam odgovor,medjutim zanima me kako ti kao svedok o tome mislis?
 
do sad si trebala sama da izgradish svoju viziju savrshensta a ne da je sklapash ko puzzle od koje-chijih post-ova sa foruma...i to je kao i sreca, individualan dozivljaj, za neke mozda i veoma intiman...zashto mislish da neko zeli to velikodushno da deli sa forumom?
brate, nepristojna si...
 
arttim:
Da li neko zna da mi definise pojam savrsenstva ???
Hm...Nisam siguran da postoji neka definicija...u svakom slucaju savrseni se ne radjaju,a postici neko savrsenstvo....skoro nemoguce.Ako vi mislite da je savrsenstvo Bog i vracanje njemu,znaci precutno priznajete da smo na ovaj svet dosli prateci satanu...Sto dalje znaci da sve religije imaju slican cilj....postizanje savrsenstva,odnosno vracanje Bogu.Jedino tako sve religije i satanizam imaju neki smisao.....
 
Savršenstvo je steći osjećaj, do ubjeđenja, a tek konkretne primjene, da je svejedno živi li se vječno, kad je ostvareni osjećaj, ispunjenost, egzaltacija... nenadmašna za ljudsku konstituciju!
 
Savrsenstvo ne postoji , kao fizicka velicina i pojam,vec kao stanje duha , u kome verujemo da smo u stadijumu kada svaki boljitak ,ili promena ravnoteze u sisitemu iluzornih merila nase nesvesnosti i nerazumevanja sebe kao bica i okoline kao dela nas sami , dovodi do depresije i razocarenja u meri u kojo to drugi dogadjaj to nikada ne bi uradio.
Kada to dozivimo , shvatamo da smo imali nesto u sta smo verovali da je savrseno.
 

Back
Top