jovo tosevski

random_cloud_form

Aktivan član
Poruka
1.621
jel citao neko - planetu zena?
sta mislite o konceptu skrivenih zenskih genitalija kao evolutivnog trika koji je mozda odredio neseksualno stvaralastvo muskarca
i da li se slazete da je primarni zenski nagon ostvarivanje bio-vlasti nad muskarcem.
frojd je pitao - sta zene zele?
tosevski odgovora - zele da ostvare psiholosku dominaciju nad muskarcem a seks im je krajnje sredstvo
 
:shock: sta to bi kad se margott i hector tako fino slozise.:D

Knjiga Jove Tosevskog je vrlo zabavna ali zakljucak, samo netko tko nikada nije spoznao pravu ljubav prema zeni moze se baviti takvim glupostima... :oops:
 
tacno, zena ne zeli da preraste muskarca, ne zeli da ugrozi njegovu moc, vec da je iskoristi tako sto ce psiholoski dominirati nad njim, sto joj daje prostora za manipulaciju i uslovljavanja.

argonaut, prava ljubav u slucaju muskarca u osnovi ima inhibiciju cilja (tj seksa), zenska obmana, gde neka zena dominira tobom time sto ti ne da.
zena seks koristi kao sredstvo, dok je muskarcu seks cilj. ako zena svoju dominaciju ostvari recimo koketiranjem, nema seksa, jer je postigla svoj cilj - da je neko zeli i da je u njenoj vlasti, a osvojeni joj vise i nije toliko interesantan.
zene se pak zaljubljuju u one muskarce nad kojima ne uspevaju da ostvare psiholosku dominaciju tako lako.
a oni fini muskarcici se cude kako je mogla da ode s tim kretenom koji je tretira kao stoku a ja tolike iskrene iz srca pesme napisah o njenim plavim
ocima.... fuj.
i onda se neke zene cude zasto romanticni muskarci ubrzano nestaju, smesno.
 
random_cloud_form:
tacno, zena ne zeli da preraste muskarca, ne zeli da ugrozi njegovu moc, vec da je iskoristi tako sto ce psiholoski dominirati nad njim, sto joj daje prostora za manipulaciju i uslovljavanja.

argonaut, prava ljubav u slucaju muskarca u osnovi ima inhibiciju cilja (tj seksa), zenska obmana, gde neka zena dominira tobom time sto ti ne da.
zena seks koristi kao sredstvo, dok je muskarcu seks cilj. ako zena svoju dominaciju ostvari recimo koketiranjem, nema seksa, jer je postigla svoj cilj - da je neko zeli i da je u njenoj vlasti, a osvojeni joj vise i nije toliko interesantan.
zene se pak zaljubljuju u one muskarce nad kojima ne uspevaju da ostvare psiholosku dominaciju tako lako.
a oni fini muskarcici se cude kako je mogla da ode s tim kretenom koji je tretira kao stoku a ja tolike iskrene iz srca pesme napisah o njenim plavim
ocima.... fuj.
i onda se neke zene cude zasto romanticni muskarci ubrzano nestaju, smesno.

'PRAVI MUSKARAC' i 'ROMANTICNI MUSKARAC' nisu SUPROTNOSTI! 8)
Ne zelim da VLADAM nad svojim muskarcem, kao sto ne zelim da on VLADA sa mnom. Pogresna ti je terminologija! Kao zena hocu da me OSVAJAJU, ne da ja OSVAJAM! A kad me OSVOJI, UZIVAM I JA U NJEMU I ON U MENI! TACKA! :P
Sto rece Margott, kakve su to zene koje ste upoznali? :shock:
 
random_cloud_form:
tacno, zena ne zeli da preraste muskarca, ne zeli da ugrozi njegovu moc, vec da je iskoristi tako sto ce psiholoski dominirati nad njim, sto joj daje prostora za manipulaciju i uslovljavanja.

argonaut, prava ljubav u slucaju muskarca u osnovi ima inhibiciju cilja (tj seksa), zenska obmana, gde neka zena dominira tobom time sto ti ne da.
zena seks koristi kao sredstvo, dok je muskarcu seks cilj. ako zena svoju dominaciju ostvari recimo koketiranjem, nema seksa, jer je postigla svoj cilj - da je neko zeli i da je u njenoj vlasti, a osvojeni joj vise i nije toliko interesantan.
zene se pak zaljubljuju u one muskarce nad kojima ne uspevaju da ostvare psiholosku dominaciju tako lako.
a oni fini muskarcici se cude kako je mogla da ode s tim kretenom koji je tretira kao stoku a ja tolike iskrene iz srca pesme napisah o njenim plavim
ocima.... fuj.
i onda se neke zene cude zasto romanticni muskarci ubrzano nestaju, smesno.
Jasno mi je da ti je knjiga fascinantna ali na isti nacin su mi fascinantne i sve druge teorije zavjere. To ne znaci da u njih vjerujem.
Rekoh ti da sam knjigu procitao i pri tom se dobro zabavio. Dakle ne moras mi citirati njegove misli. Ukratko receno ja se s tim ne slazem - jer kazem kada muskarac i zena vole jedno drugo svim svojim bicem onda tu nema mjesta nikakvoj dominaciji. Samo onaj tko je to iskusio moze razumjeti o cemu govorim. Sve ostalo su kompleksi, nesigurnosti u svoju muskost, seksualnost i sl.
Ici toliko daleko pa tvrditi da se citav jedan spol evolutivno uroti protiv drugog spola svoje iste vrste je ne samo naucna nego i eticka ili kakva vec hoces ludost i odraz teskih frustracija.
Posto mi je dosta prepucavanja sa raznim volatilnim likovima na ovom forumu ovdje moram naglasiti je ova zadnja konstatacija upucena autoru knjige a ne tebi, pozdrav :D
 
Zak:
argonaut:
:shock: sta to bi kad se margott i hector tako fino slozise.:D

Knjiga Jove Tosevskog je vrlo zabavna ali zakljucak, samo netko tko nikada nije spoznao pravu ljubav prema zeni moze se baviti takvim glupostima... :oops:
Osh da kazes da je psihologija glupost?

Knjige tipa Muskarci su s marsa a zene s venere i sl su vrlo zabavne ali tesko da imaju puno veze za pravom psihologijom.
To se zove kvazipsihologija i na kraju se zaista svodi na glupost. :(
 
Pitanje je da li ste stvarno čitali Toševskog?
Toševski iznosi teoriju o tome kako je kod žena urođeno da manipulišu muškarcima,sredstvo je seks-one tako dobijaju šta žele.Mi tog ne moramo da budemo svesni...to se jednostavno dešava...
Muškarci,za razliku od žena kojim je to rođenjem dato,uče o ženama...

Divlja ti upravo pokazuješ da je tačno ono što Toš. priča,kažeš "(...)hoću da me osvajaju(...)"TI HOĆEŠ da te osvajaju-dakle ugađaju,obleću oko tebe,pokazuju se u najboljem svetlu bla bla bla...Ti kao žena i po Toš. ne treba da osvajaš,već da biraš.Biraš mužjaka koji je po tvojoj meri,ajd sad banalizujem...
Niko ne spori da žena ne treba treba da uživa u muškarcu a muškarac u ženi...Ali koliko on uživa u tebi? Pa samo onoliko koliko mu dozvoliš,jel? Žena je ta koja određuje kada će do seksa doći,npr. ...
U suštini ovako napisano to zaista izgleda stvarno kao tihi rat,kao da muškarac i žena nisu isto,kao da nema ljubavi,osećanja,poštovanja,... osim surovog nadvladavanja i nekakve bio vlasti.Suština je da je sve to lepo upakovano,to su fini načini,ajd recimo,vladanja nad muškarcima...mada i meni ovako ovo para uši...ali ima nešto u ovome.Naravno,kao i mnoge teorije i ova ima dosta mana.
Stvarno mi truba da objašnjavam Toševskog,jer ima dosta stvari koje mi kod njega smetaju ali vidim da ljudi pre svega ne shvataju pozicije odakle čovek polazi gradeći teoriju...on polazi delom od majmuna i istovremeno čiste ljudske biologije,najo društvo, i romantika...to ide posle...
 
argonaut:
Zak:
argonaut:
:shock: sta to bi kad se margott i hector tako fino slozise.:D

Knjiga Jove Tosevskog je vrlo zabavna ali zakljucak, samo netko tko nikada nije spoznao pravu ljubav prema zeni moze se baviti takvim glupostima... :oops:
Osh da kazes da je psihologija glupost?

Knjige tipa Muskarci su s marsa a zene s venere i sl su vrlo zabavne ali tesko da imaju puno veze za pravom psihologijom.
To se zove kvazipsihologija i na kraju se zaista svodi na glupost. :(
Ta kvazipsihologija kako je ti nazivas, potice od coveka koji je doktor medicinskih nauka, docent anatomije i sef katedre za morfologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu. Nadam se da si procitao njegove radove i knjige, posto previse olako pljujes po coveku cija je strucnost priznata ne samo ovde vec i u svetu.
 
gigule,
u maniru najboljeg psihoterapeuta razotkrio si post divlje.....

inace tosevski upozorava i na konstantni pad muskosti danas, sve zavisi od toga koliko zene dozvole (ne davanje ili isprekidano davanje) i to poprima sve vece razmere, jer je zenama potreba za seksom tek sekundarna za razliku od muskarca nase vrste i to je veliko polje manipulacije i uslovljavanja nad njim.

zanimljivo je i to da se kod zene seksualna zelja pojacava tek oko 35 i kasnije. po nekim istrazivanjima. dakle, kako se privlacnost smanjuje seks zelja jaca i zena sve vise pokusava da direktnom akcijom stekne prednost u odnosu na mladju zensku konkurenciju, sto je dakle zamisao prirode.
 
Greska, ne pljujem po covjeku nego po njegovoj teoriji. Ipak njegova teorija je samo teorija i iako potice od naucno podkovane osobe, nauku u stvari zloupotrebljava. Teorije moze postaviti svatko, a ako imas naucno obrazovanje to ti ne daje za pravo da naucne cinjenice prilagodjavas svojoj teoriji kao sto rekoh bez ikakve namjere da bilo koga podcjenjujem takva djela nazivaju se kvazinaukom.
Over and Out
 

Back
Top