Laser se gasi

DabaMAN

Aktivan član
Poruka
1.963
Imam TRUST-ov 450L opticki mis. Svakih petnajstak minuta laser se na sekundu prekine, tako da se pointer izgubi negde na ekranu, a potom se pojavi negde u cosku. Pogotovo nervira u igrama, kad se ekran naprosto zavrti(?!)...
Imam XP i instalirane drajvere za mis (koje sam dobio sa njime). Da li neko zna u cemu je problem
btw. zaboravih da pomenem, mis je spojen USB portom.
 
Nisam do sada cuo za takav problem.Ako budes morao da ga menjas mozes uzeti A4tech swop-23.Ja ga imam, kosta oko 12,5 eura i savrseno radi. Koristio sam i LG i Genius i neke druge, ali je ovo jedini mis koji savrseno radi bez podloge i koji je sasvim O.K.
 
Svaki optichki mish povremeno poludi (imam i novi Microsoft i Logitech MX700, i oni prave probleme).

U svakom sluchaju, prvo probaj da zamenish tu podlogu jednobojnom, mat podlogom - mnogo sharenila smeta sken-laseru :)
 
Pa od trust-a i A4 tech-a se ocekuju ti problemi ja imam Logitech koji mi nikada nije pravio probleme a koliko znam nije pravio ni ostalim ljudima kojim sam ga stavio uz konfigurciju.
Inace poznat mi je pomenuti problem sa okretanjem u krug kada su u pitanju igre a leci se trenutnim odizanjem misa od podloge. Zanimljivo je sto se ovo ne desava sa vindovsovim drajverima kod nekih misheva tako da ti preporucujem da deinstaliras driver koji si dobio restartujes komp i sacekas da windows instalira svoje drajvere.
 
Ne znam kako bi se ponasao u igrama, jer ih vrlo retko igram.
Mada u windows-u mi se ponekad desava da odleti u jedan od coskova i posle par sekundi se opet vrati u normalu.
No kad sredim podlogu sve je OK

PS. Inace mis je Logitech-ov Made in China od nekih 10eur
 

Back
Top