Ko je sad u ucionici foruma filosofija?

ms

Aktivan član
Poruka
1.160
Ovo je ucionica foruma filosofija, mesto gde se skupljaju filosofi i daju jedni drugima savete na razne teme.

Prvo pitanje.

Koliko od vas je bilo umorno od svega u svom zivotu? Ja sam veceras, da li od ove vrucine, bas umorna od svega.

A vi?


Sledeci daje odgovor sa FILOSOFSKOG aspekta, i postavlja SLEDECE pitanje...i tako redom, jedan po jedan clan na ovom forumu....
 
Evo da dodam citat iz filma , koji lepo objasnjava , ne samo za sta nam sluzi filozofija, vec i umetnost i sve divne i predivne stvari u zivotu?


“We don't read and write poetry because its cute. We read and write poetry because we are members of the human race. And the human race is full of passion. Medicine, law, business, engineering: these are noble pursuits necessary to sustain life but poetry, beauty, romance, love. These are what we stay alive for" -Dead Poets Society


 
divlja-u-srcu:
Evo da dodam citat iz filma , koji lepo objasnjava , ne samo za sta nam sluzi filozofija, vec i umetnost i sve divne i predivne stvari u zivotu?


“We don't read and write poetry because its cute. We read and write poetry because we are members of the human race. And the human race is full of passion. Medicine, law, business, engineering: these are noble pursuits necessary to sustain life but poetry, beauty, romance, love. These are what we stay alive for" -Dead Poets Society




Bas sam se najezila kad sam procitala naziv drustva i palo mi na pamet sledece pitanje....

O cemu razmisljate kad ste na groblju? :cry:
 

Back
Top