Hitno, tamponi u pitanju...

MilicaPD

Početnik
Poruka
46
Imam 15 godina, sutra trebam ići na more. Jutros sam dobila, kupila sam one o.b. mini tampone. Drugarica (isto mojih godina) mi je rekla da ona koristi tampone skoro 2 godine, i da nema poteškoća...
Sad sam pokušala staviti tampon i nekako sam uspjela, ali stalno ga osjetim kad trebam sjesti ili kad malo nategnem stomačne mišiće i mišiće u blizini tog područja, i malo me boli. Kad sam ga pokušala izvaditi, isto sam osjećala bol... Drugi put sam ga stavila lakše a kad sam ga vadila bol je bila mnogo manja, skoro nikakva...
Pitanje, kako da me ne boli? :confused:
Sad sam se rasplakala, ne znam ni ja što, pomozite...
 
cucnes na pod, to je poza za porodjaj, jako zgodna sa stavljanje
kada ga ubacis unutra, prstom gurnes sto dublje mozes tako da neces osjecati da imas ista u sebi

ako se kupas,
mjenjaj na svakih sat-dva, a bilo bi dobro i svaki put kada izadjes iz mora i odes da se suncas
stavljanje uglavnom smeta jer nisi opustila misice tamo dolje i jer je tampon suv
isto tako, niko se nije sjetio da zaokruzi i donji kraj :rtfm: pa zeza prilikom izvukivanja
 
Imam 15 godina, sutra trebam ići na more. Jutros sam dobila, kupila sam one o.b. mini tampone. Drugarica (isto mojih godina) mi je rekla da ona koristi tampone skoro 2 godine, i da nema poteškoća...
Sad sam pokušala staviti tampon i nekako sam uspjela, ali stalno ga osjetim kad trebam sjesti ili kad malo nategnem stomačne mišiće i mišiće u blizini tog područja, i malo me boli. Kad sam ga pokušala izvaditi, isto sam osjećala bol... Drugi put sam ga stavila lakše a kad sam ga vadila bol je bila mnogo manja, skoro nikakva...
Pitanje, kako da me ne boli? :confused:
Sad sam se rasplakala, ne znam ni ja što, pomoz
ite...

Чекај. Ти се бринеш (и плачеш) зато што те не боли???? :confused:
Па и не сме да боли! Док год га осећаш - значи да није добро стављен.
 
Imam 15 godina, sutra trebam ići na more. Jutros sam dobila, kupila sam one o.b. mini tampone. Drugarica (isto mojih godina) mi je rekla da ona koristi tampone skoro 2 godine, i da nema poteškoća...
Sad sam pokušala staviti tampon i nekako sam uspjela, ali stalno ga osjetim kad trebam sjesti ili kad malo nategnem stomačne mišiće i mišiće u blizini tog područja, i malo me boli. Kad sam ga pokušala izvaditi, isto sam osjećala bol... Drugi put sam ga stavila lakše a kad sam ga vadila bol je bila mnogo manja, skoro nikakva...
Pitanje, kako da me ne boli? :confused:
Sad sam se rasplakala, ne znam ni ja što, pomozite...


Mozda nisi uzela tebi odgovarajucu velicinu..
Inace ova Krstarica je i edukativna ..
Procitaj ovaj tekst....

http://zivot.krstarica.com/l/tinejdzeri/o-tamponima-za-neupucene-2/
 
Imam 15 godina, sutra trebam ići na more. Jutros sam dobila, kupila sam one o.b. mini tampone. Drugarica (isto mojih godina) mi je rekla da ona koristi tampone skoro 2 godine, i da nema poteškoća...
Sad sam pokušala staviti tampon i nekako sam uspjela, ali stalno ga osjetim kad trebam sjesti ili kad malo nategnem stomačne mišiće i mišiće u blizini tog područja, i malo me boli. Kad sam ga pokušala izvaditi, isto sam osjećala bol... Drugi put sam ga stavila lakše a kad sam ga vadila bol je bila mnogo manja, skoro nikakva...
Pitanje, kako da me ne boli? :confused:
Sad sam se rasplakala, ne znam ni ja što, pomozite...

nista ne brini bol se javila samo zato sto ga nisi stavila pravilno.
dobro si krenula, samo ga moras gurnuti jos dublje. kad bude dovoljno duboko, tj pravilno stavljen neces ga osjetiti kako god se budes mrdala, sjedala i dr.
zaboravis bukvalno da ga imas.
 
@Gone for good
Hvala ti stvarno na savjetima, drago mi je da ste me ozbiljno shvatili, pošto sam vidjela da na dosta tema samo pucaju neke šale...
@ Hellen
Pogrešno sam se izrazila, bila sam "potrešena" xD Htjela sam pitati "Kako da POSTIGNEM da me ne boli?" :D
@ LindaLee, upravo tako, baš se plašim da sam nešto oštetila tamo dole... I postoji li mogućnost da jesam? Kako ću znati to uopšte?
@Kučka (Uh... :D), hvala za link, sad ću baš pročitati...
@ Stevca, hvala ti! :)

E sad... Više me i ne boli toliko kad stavljam, samo maalo.. a valjda je normalno. Ali užasno boli kada pokušam da ga izvadim. Ok, nije bio skroz natopljen, ali je nepodnošljivo, k'o da izbacujem nož odozdo.. :eek:

Da, stvarno, zašto se niko nije sjetio da ga zaobli i na kraju? :dash:
 
Realno - stavljanje i vađenje tampona nije prijatno... mene muka spopadne kad treba da ga izvadim, zato ih i izbegavam. Vidi da se opustiš što više, nađi pozu koja ti odgovara, diši duboko - to smanjuje napetost i OBAVEZNO OPERI RUKE pre nego što počneš ''operaciju'', još ako si u javnom wc-u onda se baš potrudi da ne pipaš okolo.... jesam ja možda malo paranoična, al ono... bolje trčkaj do sobe pa ga menjaj na 3h nego da pokupiš bogapitajšta u wc-u...
 
hm, udahni duboko,
dok izdises se opusti i koristi misice da izguravas uporedo sa povlacenjem konca
pa pauza, udisaj
te sve ponovo... tako bi trebala imati minimalno neprijatnosti

mene hvata vrtoglavica ako pokusam ista stojecki ili, daleko bilo, sa jednom nogom podignutom na nesto :neutral: tako da moram cuceci
i nemam problema
:)
 
Hehe, hvala...
Večeras kad sam pokušala povući za končić, tampon k'o da je zarastao za mene. Ja ono... Šta sad, ***... I na kraju se nategnem, ono stvaaaarno.. i krene onda, uz nevjerovatan bol. :/
A niko da mi odgovori, može li se himen oštetiti tamponom?
 
Realno - stavljanje i vađenje tampona nije prijatno... mene muka spopadne kad treba da ga izvadim, zato ih i izbegavam. Vidi da se opustiš što više, nađi pozu koja ti odgovara, diši duboko - to smanjuje napetost i OBAVEZNO OPERI RUKE pre nego što počneš ''operaciju'', još ako si u javnom wc-u onda se baš potrudi da ne pipaš okolo.... jesam ja možda malo paranoična, al ono... bolje trčkaj do sobe pa ga menjaj na 3h nego da pokupiš bogapitajšta u wc-u...

Ниси параноична.;)

Оперем руке, лактовима отварам и затварам врата, антисептичким влажним марамицама добро пребришем прсте (испод ноктију и свугде)....и увек се ужасно гадим тих операција у јавном ве-цеу. :sad2:
 

Back
Top