Povampirenje ustaštva početkom devedesetih

Ko je zasluzniji za ponovno uspostavljanje ideja ustastva pocetkom devedesetih?

  • Katolicka crkva

  • Ustaska emigracija

  • Hrvatski narod


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

cantatolirico

Zainteresovan član
Poruka
311
Da li je uopste doslo do povampirenja ustaske ideje ili je ta ideja potajno tinjala svo vreme tzv. Bratstva i Jedinstva i u cijim srcima je tinjala? Ako krenemo od toga da je katolicki kler u Hrvatskoj utro put ustasama do uspostavljanja NDH ( jer ih narod bez preporuke klera ne bi nikad prihvatio) ko je zasluzan za povampirenje ustastva nakon pola veka socijalizma gde uloga crkve nije ni blizu bila onoj pre II. sv.rata.
 
Da li je uopste doslo do povampirenja ustaske ideje ili je ta ideja potajno tinjala svo vreme tzv. Bratstva i Jedinstva i u cijim srcima je tinjala? Ako krenemo od toga da je katolicki kler u Hrvatskoj utro put ustasama do uspostavljanja NDH ( jer ih narod bez preporuke klera ne bi nikad prihvatio) ko je zasluzan za povampirenje ustastva nakon pola veka socijalizma gde uloga crkve nije ni blizu bila onoj pre II. sv.rata.
Усташтво се није повампирило...оно од кад је настало никад није ишчезло.
 
Da li je uopste doslo do povampirenja ustaske ideje ili je ta ideja potajno tinjala svo vreme tzv. Bratstva i Jedinstva i u cijim srcima je tinjala? Ako krenemo od toga da je katolicki kler u Hrvatskoj utro put ustasama do uspostavljanja NDH ( jer ih narod bez preporuke klera ne bi nikad prihvatio) ko je zasluzan za povampirenje ustastva nakon pola veka socijalizma gde uloga crkve nije ni blizu bila onoj pre II. sv.rata.
Код неких у Хрватској та идеја се никад није ни угасила.
А главни мотор усташтва, зна се, увек је била РКЦ. У време које ти помињеш само се притајило, јер та злочиначка организација није престајала са својим деловањем. Овако или онако, она стално ради на уништавању или покатоличавању онога што она сматра јеретицима. Међу њима смо се, стицајем историјских околности, у великом броју нашли на територијама западно од Дрине (некакве замишљене границе православља и католичанства) и ми Срби, највећим делом православне вере. Хрватски политичари пре свега, али и добар део народа, веома је дуго под великим, систематским утицајем и притиском РКЦ.
Због свега тога, веома је лако било, поготово у општем хаосу, рату , распаду, а коме је претходила и медијска пропаганда неколико година уназад, распирити усташтво.
 
Definitivno katolička crkva.
Ne postoji dobar ili loš narod, niti u nekom narodu ima procentualno više manijaka nego u nekom drugom, ali katolička crkva je svojim mračnjaštvom i patološkom, potpuno nehrišćanskom netolerancijom različitosti uvek davala utočište psihopatama i još im pružala opravdanje za bestijalnosti. Od Španije pa do Poljske, od Južne Amerike do Bliskog istoka Katolička crkva je činila zločine u "ime Hrista".
Ja Hrvate vidim kao žrtve Katoličke crkve, jer teret ustaških zločina nose oni na svojim plećima, a ne Vatikan koji ih je nahuškao na svoju južnoslovensku braću samo zato što pripadaju drugoj konfesiji iste religije.
 
Definitivno katolička crkva.
Ne postoji dobar ili loš narod, niti u nekom narodu ima procentualno više manijaka nego u nekom drugom, ali katolička crkva je svojim mračnjaštvom i patološkom, potpuno nehrišćanskom netolerancijom različitosti uvek davala utočište psihopatama i još im pružala opravdanje za bestijalnosti. Od Španije pa do Poljske, od Južne Amerike do Bliskog istoka Katolička crkva je činila zločine u "ime Hrista".
Ja Hrvate vidim kao žrtve Katoličke crkve, jer teret ustaških zločina nose oni na svojim plećima, a ne Vatikan koji ih je nahuškao na svoju južnoslovensku braću samo zato što pripadaju drugoj konfesiji iste religije.
:ok: :ok: :ok:
 
Definitivno katolička crkva.
Ne postoji dobar ili loš narod, niti u nekom narodu ima procentualno više manijaka nego u nekom drugom, ali katolička crkva je svojim mračnjaštvom i patološkom, potpuno nehrišćanskom netolerancijom različitosti uvek davala utočište psihopatama i još im pružala opravdanje za bestijalnosti. Od Španije pa do Poljske, od Južne Amerike do Bliskog istoka Katolička crkva je činila zločine u "ime Hrista".
Ja Hrvate vidim kao žrtve Katoličke crkve, jer teret ustaških zločina nose oni na svojim plećima, a ne Vatikan koji ih je nahuškao na svoju južnoslovensku braću samo zato što pripadaju drugoj konfesiji iste religije.

Apsolutno se slazem. Ne treba nikad generalizovati sto bi se svakako cinilo kada bi se ceo narod okrivio.
 
Ja mislim da je to ustaška emigracija tj. sama ustaška organizacija jer narod je narod,crkva je crkva a zna se šta su ekstremisti.Oni mogu biti i u narodu i unutar crkve,mogu se skrivati iza naroda i crkve i mogu svoje zločine pravdati pomoću naroda i crkve ali ostaju ekstremisti, životinje koje su u stanju zaklati i dete u kolevci a to su ustaše.
 
Ja mislim da je to ustaška emigracija tj. sama ustaška organizacija jer narod je narod,crkva je crkva a zna se šta su ekstremisti.Oni mogu biti i u narodu i unutar crkve,mogu se skrivati iza naroda i crkve i mogu svoje zločine pravdati pomoću naroda i crkve ali ostaju ekstremisti, životinje koje su u stanju zaklati i dete u kolevci a to su ustaše.

Poznato je da je upravo emigracija ta koja je tokom citavog trajanja socijalisticke Jugoslavije vrsila teroristicke akcije na njenim tlu. Te akcije su sredinom osamdesetih bile ucestalije. Tada je cak i u kinematografiji dodirnuta tema savremenih ustaskih akcija u filmu Braca po materi.
 
Па они који су и примили у своје земље 1945. и дали им нов индентитет, а за рачун својих даљих комбинација у Југославији. Католичка црква је ту суделовала као проводник који ће злочиначку организацију Усташа пребацити у земље које ће им гарантовати безбедност од судске правде.
 
Па они који су и примили у своје земље 1945. и дали им нов индентитет, а за рачун својих даљих комбинација у Југославији. Католичка црква је ту суделовала као проводник који ће злочиначку организацију Усташа пребацити у земље које ће им гарантовати безбедност од судске правде.

Mislim da se udaljujemo od teme.Tema je o ustastvu devedesetih a ne tokom i posle WW2
 
Mislim da se udaljujemo od teme.Tema je o ustastvu devedesetih a ne tokom i posle WW2

Ko je zasluzniji za ponovno uspostavljanje ideja ustastva pocetkom devedesetih?

Па сад та злочиначка организација Усташа је основана у Краљевини Италији 1929. г. имали су своје логоре у Италији, Мађарској значи основана је ван простора Југославије. Када је НДХ пропала 1945. Усташе су пребачене од стране појединих обавештајних служби преко католичке цркве у земље које ће им дати нови идентитет.
Значи не сме се прећуткивати ко је одржавао и гајио злочиначку организацију Усташа од 1945 до 1990., јер она без помоћи земаља и њихових служби би једноставно изумрла.
1990. На Загребачки аеродром Плесо искрцава се 200 Усташа од којих су многи на потерницама Интерпола, Југославије, као и извршиоци дела тероризма за које су одговарали и одлужили казну.
Оволики број Усташа не може се рећи да је дошао без одобрења земаља чије су држављанство имали и власти Р Хрватске 1990.

Значи по мени главни кривац за повампирење усташтва није народ Хрватске већ земље који су ту злочиначку организацију држали, финансирали, инструисали и на крају убацили у Југославију 1990. године ради остваривања политичких циљева на територији Југославије тј. ради разбијања исте.
 
Cudno mi je to da su vam nedavno oteli dio Srbije, Kosovo a vi pricate o tamo nekoj Hrvatskoj. Sto vam to Kosovo nista ne znaci? Nego pricate o Hrvaskoj.
Ovde je tema ustastvo koje je nanelo jednu od najvecih nepravdi srpskom narodu.To zivi i danas i precutno je podrzano kroz delovanje "velikog umetnika' Thomsona.Zar je to moguce u jednoj proevropskoj drzavi? Zar je moguce da ustaske pesme i danas zive i pevaju se stihovi 'Jasenovac i Gradiska stara to je kuca Maksovih mesara'. Razumnom coveku moze samo stomak da se prevrne od svega toga.
 
Aj pjevo je tu pjesmu negdje pijan i revoltiran zbog antihrvatske vlasti, sto ga sad zboj jedne pjesme treba smatrat nekim negativcoem, a sto tek reci za vase Bore Corbe i slicne likove?
Stihove o velicanju Maksinih mesara ne moze nista da prevazidje.I na kraju pitanje,zasto bi on revoltiran zbog tzv.'antihrvatskih'vlasti pevao pesmu o klanju Srba? Da li je mozda mislio da je 'antihrvatsko' jednako 'antiustaskom'?
 
Poslednja izmena:
Zadrzali me na granici nemerom da provere dal nisam trazenj u hrvatskoj! Poklopilo se slicno ime i prezime samo nije se sklapalo mesto boralistva!Kada su me pitali odakle su moji i ja im reko da su sa kozare poceli podjebavati na jedan nacin da mi je doslo da ih zadavim!
Tek kad im je prijatelj zapretio zvati nemacku ambasadu (on ima nemacko drzavljanstvo ja ne) pustili me!Ovo je bio prvi i poslednji put da sam iso preko hrvatske!

stvarno jedno traumatično iskustvo, nema šta......

kad bih ti ja rekao koliko sam eura ostavio policiji u srbiji svaki put kad idem poslom u beograd.......
..... "pa eto, naći ćemo nešto zašto ćemo pisati kaznu".....

uvjek na istom mjestu, na onom odmorištu sa desne strane, čim vide hr tablicu, .......
i šta sam sve tada čuo, vjeruj mi, puno je više od ovog što si ti doživio, ali ako ti misliš da je to za tebe previše, pa onda ljepo putuj preko mađarske
 
stvarno jedno traumatično iskustvo, nema šta......

kad bih ti ja rekao koliko sam eura ostavio policiji u srbiji svaki put kad idem poslom u beograd.......
..... "pa eto, naći ćemo nešto zašto ćemo pisati kaznu".....

uvjek na istom mjestu, na onom odmorištu sa desne strane, čim vide hr tablicu, .......
i šta sam sve tada čuo, vjeruj mi, puno je više od ovog što si ti doživio, ali ako ti misliš da je to za tebe previše, pa onda ljepo putuj preko mađarske

Nema to veze sa tablicama takodje i druge olese! Zasto placas kazne? Ja jedino placam kad napravim prekrsaj a da castim to vreme je proslo!
Sto se tice hrvatske granice imas jos gorih slucaja nego mojeg i to samo kad im pokazes onaj nas plavi pasos;)
 

Back
Top