Srbija moze doziveti finansiski slom i ozbiljne politicke potrese...

Poruka
6.359
Srbija moze doziveti finansiski slom i ozbiljne politicke potrese ako korenito ne promeni postojeci sistem. Promene moraju biti u korist radnika i vlasnika kapitala. Treba podrzati svakog, bilo da je iz zemlje ili iz inostranstva, ko zeli da razvija bilo koju poslovnu delatnost.
Ceh mora da plati nadgradnja, pa delimicno i gradjani. u knjigama Civilizacija treceg milenijuma i Srbija i globalni svet predlozio sam bitno drugaciji nacin finansiranja obrazovanja, zdravstva itd.

Ceo svet je inace u takvoj situaciji, a Srbija je deo sveta, da su potrebna nova promisljanja odnosno potrebna je sasvim nova ideologija koja ce covecanstvo izvuci iz stalne krize.
 
Poslednja izmena:
Srbija moze doziveti finansiski slom i ozbiljne politicke potrese ako korenito ne promeni postojeci sistem. Promene moraju biti u korist radnika i vlasnika kapitala. Treba podrzati svakog, bilo da je iz zemlje ili iz inostranstva, ko zeli da razvija bilo koju poslovnu delatnost.
Ceh mora da plati nadgradnja, pa delimicno i gradjani. u knjigama Civilizacija treceg milenijuma i Srbija i globalni svet predlozio sam bitno drugaciji nacin finansiranja obrazovanja, zdravstva itd.

Ceo svet je inace u takvoj situaciji, a Srbija je deo sveta, da su potrebna nova promisljanja odnosno potrebna je sasvim nova ideologija koja ce covecanstvo izvuci iz stalne krize.

Ај да те питам оно што хоћеш

А која је то идеологија?
 
Rec je o ideologiji racionalnog gradjanskog drustva cije sam glavne elemente izlozio u svojim dvema knjigama.Svi dosadasnji projekti su propali u praksi.Sada je u velikoj krizi i l iberalni kapitalizam.
Predlazem onima koji to zele da komuniciraju sa Zapadnjacima i ostalima po svetu.
Novu ideologiju mogu stvoriti samo hiljade ljudi zajednickim naporima.
Inace sve vaznije drzave u svetu su duboko birokratizovane a mnoge su i bankrotirale samo se susret sa istinom odlaze.
Moje javne stavove svako moze da komentarise siromsveta ali zelim da budem tacno citiran.
 
Srbija moze doziveti finansiski slom i ozbiljne politicke potrese ako korenito ne promeni postojeci sistem. Promene moraju biti u korist radnika i vlasnika kapitala. Treba podrzati svakog, bilo da je iz zemlje ili iz inostranstva, ko zeli da razvija bilo koju poslovnu delatnost.
Ceh mora da plati nadgradnja, pa delimicno i gradjani. u knjigama Civilizacija treceg milenijuma i Srbija i globalni svet predlozio sam bitno drugaciji nacin finansiranja obrazovanja, zdravstva itd.

Ceo svet je inace u takvoj situaciji, a Srbija je deo sveta, da su potrebna nova promisljanja odnosno potrebna je sasvim nova ideologija koja ce covecanstvo izvuci iz stalne krize.

А,шта ти имаш да измишљаш топлу воду кад је Онај који је створио све,укључујући и човека,дао како треба да живи појединац,како да се жени,како да води породицу,како да васпитава децу,како да се води село,варош,град и на основу тога комплетно друштво и држава.

То људи неће,него хоће да седе и не раде ништа,да зависе од криминалаца који им дају "послове" ,а који зависе од њихових кредита,и зато заслужено страдају.
Такав систем умире,долази до краха,тачно је да ће наступити финансијски слом(већ јесте),али људи то хоће.Теже таквој политици,таквом уређењу друштва и само жању оно што сеју.Поштено.
 
Javno nastupamo da bi se nesto promenilo na bolje.Mozda neki ucesnici Foruma ne veruju da pojedinac moze bilo sta da predlozi novo u za svoju zemlju pa i za svet.Da li misle da i dalje mozemo da zaduzujemo drzavu?Da li ce svet resiti problem drogiranja postojecim merama itd?
Potrebne su nove ideje tj. nova ideologija jer je svet dosao u corsokak a mi Balkanci smo uvek i bili u njemuInternet je Agora 21. veka i treba ga koristiti.Ili cemo se boriti ili tonuti u dublju krizu i mi i ceo svet?.
 
Srbija moze doziveti finansiski slom i ozbiljne politicke potrese ako korenito ne promeni postojeci sistem. Promene moraju biti u korist radnika i vlasnika kapitala. Treba podrzati svakog, bilo da je iz zemlje ili iz inostranstva, ko zeli da razvija bilo koju poslovnu delatnost.
Ceh mora da plati nadgradnja, pa delimicno i gradjani. u knjigama Civilizacija treceg milenijuma i Srbija i globalni svet predlozio sam bitno drugaciji nacin finansiranja obrazovanja, zdravstva itd.

Ceo svet je inace u takvoj situaciji, a Srbija je deo sveta, da su potrebna nova promisljanja odnosno potrebna je sasvim nova ideologija koja ce covecanstvo izvuci iz stalne krize.

oni koji su napravili problem ne mogu da budu deo solucije.
prema tome dabome, zna se sta nam je ciniti.

srbija bi trebala najmanje da se pati od svetske krize jer pre ovih harvardskih ekonomista iz skole dzefrija saksa, kasapina istocnoevropske i juznoamericke ekonomije, srbija nije imala problema sa duznistvom kakve sada ima, cak je i uvoz/izovz bio retlativno izjednacen, proizvodnja za 20 posto veca.

dak,e promene u politickom vrhu i "seca" prozapadnih ekonomista.
 
Rec je o ideologiji racionalnog gradjanskog drustva cije sam glavne elemente izlozio u svojim dvema knjigama.Svi dosadasnji projekti su propali u praksi.Sada je u velikoj krizi i l iberalni kapitalizam.
Predlazem onima koji to zele da komuniciraju sa Zapadnjacima i ostalima po svetu.
Novu ideologiju mogu stvoriti samo hiljade ljudi zajednickim naporima.
Inace sve vaznije drzave u svetu su duboko birokratizovane a mnoge su i bankrotirale samo se susret sa istinom odlaze.
Moje javne stavove svako moze da komentarise siromsveta ali zelim da budem tacno citiran.

Ајд дај линк или извод из номенклатуре,
па да потражимо,
прочитамо шта је писац хтео да каже,
и онда квалификовано да продискутујемо ...
 
Da izbegnemo slom sistema predlazem
donosenje novih izbornih zakona uz kombinovanje vecinskog i proporcionalnog sistema
sprovodjenje izbora na svim nivoima
finansiranje obrazovanja osim osnovnog od strane roditelja uz drzavne kredite za siromasne,finansiranje lecenja od strane pacijenata osim kada se radi skupim zahvatima iznad odredjenog cenzusa itd.
prodaja drzavnih preduzeca bar do vrednosti od 49 posto
uvodjenje ucinka zaposlenim kod drzave a kasnije otpustanje onih suvisnih
itd.
 
Javno nastupamo da bi se nesto promenilo na bolje.Mozda neki ucesnici Foruma ne veruju da pojedinac moze bilo sta da predlozi novo u za svoju zemlju pa i za svet.Da li misle da i dalje mozemo da zaduzujemo drzavu?Da li ce svet resiti problem drogiranja postojecim merama itd?
Potrebne su nove ideje tj. nova ideologija jer je svet dosao u corsokak a mi Balkanci smo uvek i bili u njemuInternet je Agora 21. veka i treba ga koristiti.Ili cemo se boriti ili tonuti u dublju krizu i mi i ceo svet?.

Da izbegnemo slom sistema predlazem
donosenje novih izbornih zakona uz kombinovanje vecinskog i proporcionalnog sistema
sprovodjenje izbora na svim nivoima
finansiranje obrazovanja osim osnovnog od strane roditelja uz drzavne kredite za siromasne,finansiranje lecenja od strane pacijenata osim kada se radi skupim zahvatima iznad odredjenog cenzusa itd.
prodaja drzavnih preduzeca bar do vrednosti od 49 posto
uvodjenje ucinka zaposlenim kod drzave a kasnije otpustanje onih suvisnih
itd.


ако су ово нове идеје тј. идеологија........правац боловање........
 
Za mene nista novo.Od 1985.god. poceo sam u nasoj stampi da objavljujem krace priloge o privatizaciji i radnickom akcionarstvu,pa su jos tada neki moji prijatelji poceli da brinu o mom zdravlju.
Ovakve ideje koje su zastupali i neki drugi ljudi ikoristili su najbolje Slovenci i radnici u oko 2000 nasih preduzeca.Dobili su imovinu badava i uglavnom su dobro prosli.Vecina se u tome nije snasla i sada posle 20 godina biju sw sa policijom,seku delove tela,umiru za vreme strajkova,tesko obolevaju,prekidaju saobracaj, itd.Od naknadne pameti nema mnogo koristi.
Na Forumu su sada otvorene mnoge vazne teme pa neka Gospodin kako da se resi kriza u zdravstvu i sta da radimo sa hiljadama skolovanih a nezaposlenih.Ja i tu nudim resenja(gradjevinarstvo,i druge samosstalne delatnosti,vocarstvo,povrtarstvo,stocarstvo,osnivanje preduzeca od strane nezaposlenih itd.).Politicari, novinari i narod stalno ponavljaju veliku laz da u Srbiji nema posla.Mi nemamo radnika koliko bi bilo potrebno ako ljudi nebi birali posao.
Neko ovom narodu mora reci istinu a ja ne mislim da budem politicar i nemam potrebe da se bilo kome dodvoravam.Moji lekovi su gorki ali mogu da izlece.Spustimo se vec jednom na zemlju.
Moja ideologija mora pazljivo da se procita pa tek onda se moze ocenjivati.To je jedna zaokruzena celina koja radnika i gradjanina stavlja ucentar svih zbivanja u drzavi i drustvu.Uostalom Forum ima i svoje oglasne strane.
 

Back
Top