puknuta bubna opna pri sletanju

tehduduk

Buduća legenda
Poruka
29.570
sleteh ja na Bg aerodrom, posto je kasnilo ukrcavanje pilot je nadoknadio( pa i pretekao) vreme... putnike jos uvek bole usi:sad2:
meni je krenula malcice krv, bila u ambulanti( naravno da nisam smela bolesna u avion) rekose da je zbog prehladice, nemaju nista i da idem u bolnicu na zvezdari.

pitanje- mogu li da se pravim da se nista nije desilo i cekam da prodje ili ipak da ganjam cika dr-a:neutral:
unapred zahvalna
 
Kad god da li kod sletanja , poletanja, ronjenja ili neko drugog razloga osetite pritisak u usima treba uraditi sledece. Zatvoriti usta, zacepiti nos prstima i onda dunuti na zacepljen nos pri zatvorenim ustima. Oseticete kako vam se usi otpusavaju.
Не!!!
Ни под тачком ''разно''.

Кад је у питању авионски лет, неопходно је отворити уста и на тај начин ће се изједначавати притисци спољње средине и средњег уха.

Ако бисмо при летењу радили то о чему пишеш, шанса да бубна опна пукне се значајно увећава.

Објашњење: на већој висини је нижи притисак. Нижи притисак делује као вакум и ''вуче'' бубну опну упоље. Ако зачепимо нос и уста у напнемо се, тад додатно повећавамо притисак у средњем уху у односу на спољњу средину и на тај начин потпомажемо немили догађај- пуцање бубне опне.
Поента је отворити уста и онда се кроз Еустахијеву тубу притисак споља и унутра изједначи. Исход би био да нема ни болова, па чак ни заглушивања ушију.

Кад је роњење у питању, принцип је исти, али пошто је у питању вода, не можемо се послужити истим принципом, већ ако се налазимо на јако великој дубини, израњаћемо постепено, десет метара, па пауза од неколико минута...
 
Не!!!
Ни под тачком ''разно''.

Кад је у питању авионски лет, неопходно је отворити уста и на тај начин ће се изједначавати притисци спољње средине и средњег уха.

Ако бисмо при летењу радили то о чему пишеш, шанса да бубна опна пукне се значајно увећава.

Објашњење: на већој висини је нижи притисак. Нижи притисак делује као вакум и ''вуче'' бубну опну упоље. Ако зачепимо нос и уста у напнемо се, тад додатно повећавамо притисак у средњем уху у односу на спољњу средину и на тај начин потпомажемо немили догађај- пуцање бубне опне.
Поента је отворити уста и онда се кроз Еустахијеву тубу притисак споља и унутра изједначи. Исход би био да нема ни болова, па чак ни заглушивања ушију.

Кад је роњење у питању, принцип је исти, али пошто је у питању вода, не можемо се послужити истим принципом, већ ако се налазимо на јако великој дубини, израњаћемо постепено, десет метара, па пауза од неколико минута...

Priznacu svoju gresku. Ovaj moj manevar vazi za sva kretanja na dole (zaron, sletanje aviona, smanjivanje visine aviona), ovaj Sofijin je za sva kretanja na gore (poletanje aviona, promena visine na gore....).
 
sleteh ja na Bg aerodrom, posto je kasnilo ukrcavanje pilot je nadoknadio( pa i pretekao) vreme... putnike jos uvek bole usi:sad2:
meni je krenula malcice krv, bila u ambulanti( naravno da nisam smela bolesna u avion) rekose da je zbog prehladice, nemaju nista i da idem u bolnicu na zvezdari.

pitanje- mogu li da se pravim da se nista nije desilo i cekam da prodje ili ipak da ganjam cika dr-a:neutral:
unapred zahvalna
:super:upravo ono što si i sama rekla,naravno javi se kod specijaliste za uho,avion i pritisak mogu na naprave HAOS na bubnoj opni.Ne boj se nije strašno,ako se javiš na vreme može se lako rešiti.Sretno
 
Sofija ti je sve lepo napisala...

P:S. Meni ništa, ali NIŠTA ne pomaže...E, sad , kad je jedno sletanje- bole me par sati...kad su dva, ili ne daj Bože tri( za Ameriku npr...)- e, onda bolujem i po tri dana...Al mi to ne smeta da putujem...Kad volEm- šta ću...:lol:
 
Sofija ti je sve lepo napisala...

P:S. Meni ništa, ali NIŠTA ne pomaže...E, sad , kad je jedno sletanje- bole me par sati...kad su dva, ili ne daj Bože tri( za Ameriku npr...)- e, onda bolujem i po tri dana...Al mi to ne smeta da putujem...Kad volEm- šta ću...:lol:

A ja nemam nikakvog problema..Jednostavno, pri poletanju i sletanju držim usta poluotvoreno i rešio sam problem..
 
sleteh ja na Bg aerodrom, posto je kasnilo ukrcavanje pilot je nadoknadio( pa i pretekao) vreme... putnike jos uvek bole usi:sad2:
meni je krenula malcice krv, bila u ambulanti( naravno da nisam smela bolesna u avion) rekose da je zbog prehladice, nemaju nista i da idem u bolnicu na zvezdari.

pitanje- mogu li da se pravim da se nista nije desilo i cekam da prodje ili ipak da ganjam cika dr-a:neutral:
unapred zahvalna

off topic

Šest godina sam radila kao stjuardesa i za ovakvu pojavu prvi put čujem. O kakvoj nadoknadi vremena se govori? Postoje odredjena pravila u avio saobraćaju. Avion leti odredjenom rutom, na odredjenoj visini i datom vremenskom intervalu. Da nije tako, na nebu bi bio haos.
 
Ipak ti idi kod ORL specijaliste, bas da curi krv......da je normalno svima bi curilo...
Tako je i meni curkala krv svaki dan iz nosa po par kapi, ja kazem DR da je to samo tri-cetiri kapi,a on me najuri, ako je to normalno i samo, zasto onda ne curi svima, i rekao mi da nije normalno da curi krv bilo gde, to mora du bude necim izazvano. Idi kod lekara neka ti ne bude tesko. Ja iskreno jos nisam cuo da nekom zbog prehladice curi krv na uho.
 
Poslednja izmena:
Ipak ti idi kod ORL specijaliste, bas da curi krv......da je normalno svima bi curilo...
Tako je i meni curkala krv svaki dan iz nosa po par kapi, ja kazem DR da je to samo tri-cetiri kapi,.
citav zivot kuburim sa epistaksama:mrgreen: poslednjih 8 god ne, do duse

zbog prehlade su suzeni kanali kojima cirkulise vazduh( sluzokoza "natece"), pa je otezano izjednacavanje pritisaka.
ja sam citavo vreme sletanja zevala, drzala otvorena usta( nije mi palo na pamet da zapusim nos i dunem:eek:) ali nije bilo dovoljno.

@ Nancy stjuardesa- kapetan leta je rekao da ce preskociti neki..punkt?. tj skratiti rutu- citat
nas jos ponekad zabole bubne opne mislim da je- ce biti ok:neutral:
 

Back
Top