Караџић: Савест ми је чиста

Waterfall

Buduća legenda
Poruka
49.624
БЕОГРАД – Некадашњи председник Републике Српске Радован Караџић изјавио је да му није жао због улоге коју је имао током рата у БИХ и да му је савест чиста, али да му је жао свих изгубљених живота од 1992 - 1995. године током сукоба.

„Не жалим због сопствене улоге, ја нисам тражио јавну функцију, али кад сам је добио обављао сам своје дужности у најбољем интересу људи који су ми у срцу”, рекао је Караџић одговарајући - из притворске јединице у Хагу - у писаној форми на питања агенције Ројтерс.

Он је истакао да је најпоноснији што је обавио своју дужност без жеље за личном добити или интересима, напомињући да ће се „осећати слободно без обзира где буде проводио остатак живота”.

Караџић је изразио жаљење због губитка много живота и патњи људи из свих ентитета, као и због распадања фамилија и пропасти имовине током рата у БИХ, али је нагласио да то није био избор српске стране.

Бивши лидер босанских Срба је навео да током свог дванаестогодишњег скривања није имао никакву заштиту из Србије, процењујући да је нема ни Ратко Младић, један од двојице преосталих хашких оптуженика.

„Надам се да ће после мог суђења ствари изгледати другачије и да неће бити потребе да се више ико хапси па и Ратко Младић”, навео је Караџић.

Он је међутим, како преноси Ројтерс, одбио да одговори на питање шта је радио као „гуру” и с ким се виђао током свог скривања у Београду, наводећи да од 1996. није био политички активан.

Караџић је напоменуо да не сања о независној РС и да сматра да нема сметњи да два етнички различита ентитета егзистирају заједно, наводећи као пример Белгију, Швајцарску и Шпанију.

На крају је навео да ће његов допринос историји судити време које ће тек доћи, напомињући „ја нисам тај који може о томе да суди”.

http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Karadzic-Savest-mi-je-chista.sr.html
 
БЕОГРАД – Некадашњи председник Републике Српске Радован Караџић изјавио је да му није жао због улоге коју је имао током рата у БИХ и да му је савест чиста, али да му је жао свих изгубљених живота од 1992 - 1995. године током сукоба.

„Не жалим због сопствене улоге, ја нисам тражио јавну функцију, али кад сам је добио обављао сам своје дужности у најбољем интересу људи који су ми у срцу”, рекао је Караџић одговарајући - из притворске јединице у Хагу - у писаној форми на питања агенције Ројтерс.

Он је истакао да је најпоноснији што је обавио своју дужност без жеље за личном добити или интересима, напомињући да ће се „осећати слободно без обзира где буде проводио остатак живота”.

Караџић је изразио жаљење због губитка много живота и патњи људи из свих ентитета, као и због распадања фамилија и пропасти имовине током рата у БИХ, али је нагласио да то није био избор српске стране.

Бивши лидер босанских Срба је навео да током свог дванаестогодишњег скривања није имао никакву заштиту из Србије, процењујући да је нема ни Ратко Младић, један од двојице преосталих хашких оптуженика.

„Надам се да ће после мог суђења ствари изгледати другачије и да неће бити потребе да се више ико хапси па и Ратко Младић”, навео је Караџић.

Он је међутим, како преноси Ројтерс, одбио да одговори на питање шта је радио као „гуру” и с ким се виђао током свог скривања у Београду, наводећи да од 1996. није био политички активан.

Караџић је напоменуо да не сања о независној РС и да сматра да нема сметњи да два етнички различита ентитета егзистирају заједно, наводећи као пример Белгију, Швајцарску и Шпанију.

На крају је навео да ће његов допринос историји судити време које ће тек доћи, напомињући „ја нисам тај који може о томе да суди”.

http://www.politika.rs/rubrike/vesti-dana/Karadzic-Savest-mi-je-chista.sr.html

IZDAJA
:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
Да су га на обе стране више слушали ( пре свега на страни бошњачке политичке елите ), могао је бити избегнут ужас који је преплавио Босну.

a zasto bi ga slusali ?
tko je on bio da bi ga trebali slusati...veliki humanista i pacifista...?:mrgreen:
ne gospodine , da njega (izmedu ostalih gamadi) nije bilo , tek tada nebi bilo strahota na podrucju EX:(
 
ne nisi nista objasnila...tvrdis da je neuporedivo...
pitam zasto, gdje je razlika...?
u broju ubijenih ?
u "manjem" genocidu ?
ajde da te cujem

Draga,
prvo nemoj da mi se obracas tako - ajde da te cujem jer ja nisam ni tvoje dete, ni djak..ni bilo sta slicno.

Drugo,
ako tebi nije jasno da nikako ne mozes da uporedjujes fasiste i Karadzica, u samom startu..ni po cemu..
onda ne vredi nista da ti objasnjavam.
 
И Караџич као и остали насео је на предходно скухане јухе па и он је упрлјао руке.Сада тешко да их измије.
Није био идеалан, правио је и он грешке али довољно ти говори то да је више пута заустављао српску акцију заузимања неких градова у Босни, претпостављам да је човек знао шта после може да се догоди. Свакако је било злочинаца и у српским редовима, мене је и дан-данас срамота због тога али верујем да Радован лежи у Хагу лажно оптужен.
 
Draga,
prvo nemoj da mi se obracas tako - ajde da te cujem.

Drugo,
ako tebi nije jasno da nikako ne mozes da uporedjujes fasiste i Karadzica, ni po cemu..
onda ne vredi nista da ti objasnjavam.

sorry
nije bilo zlonamjerno...mozda malo preostro, jer cekam tvoje odgovore a ti ih ocito nemas, pa se sluzis floskulama...steta...
vidis ja bih ti mogla nabrojiti dosta toga, ali to je tvoja tema...
pozz
 

Back
Top