Svekar...

Cini mi se da su svekrovi (svekri) (nemam pojma) uvek neki fini koji cute i imaju pametne savete ... Meni po karmi sleduje neka gadna svekrva jer mi svaki decko nije imao oca ili je bio u katastrofa odnosima ... Sad odoh sa ove teme:bye:
 
Обожавала сам оца мог дечка! Био је предиван човек, духовит, драг, пријатан... цео град га је волео. Дивно је било срести га, увек насмејан, увек расположен...

Нажалост, није доживео да ми буде свекар, умро је 2 године пре него што смо се нас двоје венчали.

А веома смо се ценили и поштовали међусобно, знали да причамо и смејемо се дуго...
Јако ми је жао што моја деца нису упознала тог деду, уживали би са њим.
 
Moj svekar je hvala Bogu ziv, isto kao i svekrva, covjek na svom mjestu.Pun razumjevanja, uvjek spreman za pomoci, nikad ga jos nisam vidila neraspolzenog sem kad su mi djeca bolesna.
Imamo jako dobru komunikaciju, cesto ga upitam za savjet, svaki dan se nasmijemo nekoj gluposti, prosto divan covjek.
Sad su na odmru i svekar i svekrva i fale nam svima, bas fale i ako se cujemo svaki dan ocejujemo sa nestrpljenjem kad ce se vratiti doma
 
ja poznajem jednog on je strava i uzas
ovako i nije los ali mnogo voli da pije
i cim se nacuska on samo davi
prica za 10 zene i nemozes od njega
da dodjes do rec :dash:

a i decu uci samo ono sto ne treba
nista pametno...

lupi se rukom u glavu pa mu ispadne jezik
pa povuce levi stranu obraza jezik ode na levo pa desnu stranu
jezik na desno :neutral: a deca sve to imitiraju
...i jos puno puno gluposti
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da napisem a da ne lici na preuvelicavanje...

Glupo je porediti moju ljubav prema rodjenom ocu i prema njemu ili njegovu prema rodjenoj deci i meni, mozda bi prevagnule u korist krvnog srodstva (samo mozda) ali iskrenost, druzenje, poveravanje, podrska, e to je bilo za neuporediti sa bilo kim drugim zasigurno.
 
Nazalost moj svekar vise nije medju nama.
Negde na nekoj temi sam pomenula da smo nas dvoje imali poseban odnos jer sam ja odrasla bez oca,a on nije ima cerku.Obozavala sam ujutru nama dvoma da skuvam kafu pa da je u miru i tisini zajedno popijemo.Nikada mi nije bilo tesko napraviti mu dorucak i ispratiti ga na vikendicu gde je provodio dane.
Voleo je da popije kada se skupi dobro drustvo i onda bih ja uvek zavrsila u njegovom krilu,a on bi me potapsao po ramenu i nazvao me cerkom...Strasno mi nedostaje... :(
 
Moj svekar je bio predivan čovek prvenstveno drug mnogo mi nedostaje preminuo je ubrzo nakon mog tate i verujte ne znam čiji gubitak me više boli. Nikada me nije uvredio uvek je bio tu za mene i govorio da sam ja njegova ćerka koju nikad nije imao obožavao je i mene i moju porodicu i mislim da nikada neće saznati koliko mi je značio jer neke stvari i mi sami kasno shvatimo. Sve mislim da sanjam i da će se opet odnekud pojaviti da sve bude kao pre:rida:
 
Vidim da sve imate ili ste imale veoma dobre svekre i jako mi je drago zbog toga... :heart:
I moj svekar je divan covek, u sjajnim smo odnosima, dobar je deda... :ok:
Iako je prezaposlen, uvek nadje vremena da svrati kod nas, uze svoju unuku, odvede je na kolace, na sladoled, na igraliste... :heart:
Kad god pocne neka rasprava sa svekrvom, on je tu da sve to smiri...

Ali, nazalost, nisu svi takvi... :(
Svekar moje zaove je uzas od coveka. On je glava porodice, sve sto ona treba da kupi mora da pita njega, ne sme izaci sa muzem ako on to ne dozvoli :dash:
Posle 9 sati je zabranjen ulaz u kuhinji jer on tu spava... :roll: A ona ima malu decu koja uvek nesto traze...:neutral:
Hvala Bogu, ja sam imala srecu da prvenstveno imam dobrog svekra, koji je pametan, razumljiv, skolovan covek... Uostalom, i ne zivim sa njima, pa su mozda i zato nasi odnosi tako dobri. :lol:
 
Imamo temu o svekrvama, a o svekrovima ne... To je diskriminacija:rtfm: :mrgreen:
Kakav je vas odnos sa svekrom? Da li vas postuje, da li je dobar prema vamaili vam pravi probleme... Itd itd...

Odnos sa svekrom je super...
On je vrlo pozitivan čovek, uvek spreman za neku akciju, a ima i super smisao za humor...
Čak mogu reći, da mi i on i sveki mnogo više ugađaju od mm... u smislu da, kad odemo negde, a ja kažem da mi se pije kafa ili bi zapalila, oni odmah sedaju negde, pije se kafa, puši se...:lol: Mm je ne pušač i ne pije kafu, pa to ne razume... i tako, ima nekih sitnica, u kojima su oni zaista razumljiviji od njega...

Sviđa mi se njegov odnos prema svojoj supruzi... i uvek kažem mm pogledaj kako tvoj tata...:D
Ima jako puno razumevanja, iako je vrlo zauzet, porodica mu je uvek na prvom mestu, i za nas mu ništa nije problem...
 
Moj svekar je jedan izuzetno vredan, pošten i pravičan čovek. Stara garda...
Malo ima tvrde starinske stavove, ali samo iznese svoje mišljenje, nikada ga ne nameće.
I uvek je spreman da pripomogne, iako se trudimo da ga ne eksploatišemo.
Čak i više od svojih mogućnosti i nekako ne dozvoljava da ga vreme pregazi.
Mm nije nimalo lako imati takvog oca, držati korak s njim i ne zaostajati.
Ali dobro mu ide :)
 
Moj svekar je bio divan covek i jos bolji deda mom sinu...:ok:
Pametan,tih covek,i cenjen veoma u svojoj struci(sudija)...
Drago mi je da je poziveo toliko da doceka da mu jedini unuk,od
sina mu jedinca,upise i fakultet,i da je bio uz njega dok je odrastao..
O,SVEKRVI NE BIH,NIJE NI TEMA...
 
Moj svekar je sasvim sigurno bio najbolji čovek koga sam upoznala u životu. Bolji od mog oca, za koga sam bila veoma vezana i čiju smrt ni posle evo dvadeset godina nisam prebolela, a kudikamo bolji od svojih sinova.
Smiren, blag, raspoložen da svima ugodi i valjda su ga zato svi i voleli. Njegova deca ne pamte da je ikada povisio glas ili da su ikada bili u nekom konfliktu sa njim.
Medju nama je od prvog trenutka postojala posebna vrsta prepoznavanja i razumevanja. Stvarno sam srećna što sam provela sa njim desetak godina i tužna što nas je napustio.
 
Nazalost moj svekar vise nije medju nama.
Negde na nekoj temi sam pomenula da smo nas dvoje imali poseban odnos jer sam ja odrasla bez oca,a on nije ima cerku.Obozavala sam ujutru nama dvoma da skuvam kafu pa da je u miru i tisini zajedno popijemo.Nikada mi nije bilo tesko napraviti mu dorucak i ispratiti ga na vikendicu gde je provodio dane.
Voleo je da popije kada se skupi dobro drustvo i onda bih ja uvek zavrsila u njegovom krilu,a on bi me potapsao po ramenu i nazvao me cerkom...Strasno mi nedostaje... :(

:eek:
 

Hehe ista nam je reakcija!!!

Sa svojim svekrom sam u korektnim odnosima, on je od onih ljudi koji se trudi da svima bude dobar, makar njemu bilo lose, nazalost cesto na ustrb sopstvene porodice. Na pocetku mi je jedino smetalo sto cesto nije htjeo da jede ono sto ja spremim (cak ni da proba) !? Posle sam skapirala sta covjek voli, sta ne, ako spremam nesto sto on ne voli njemu pripremim nesto drugo. Jao sjecam se kada sam bila trudna pao mi na pamet kiseli kupus (septembar mjesec k. kupusa ni u tragovima), sutradan ide covjek i nosi kupus!!! On je zvao cijelu familiju i pitao za kupus i nasao kod jedne tetke!!!
 
Zivjeli smo pod istim krovom 16 god....proletos se razboleo od opake bolesti....umro prije mjesec dana:(:(:(....i sad nije to ono o pokojniku sve najljepse....stvarno je bio diiivan covjek,svekar, deda.......strasno se mucio :(:(:(.....to je i razlog sto me dugo nije bilo na forumu....
 
Nisam upoznala svekra...preminuo je i pre nego sam se pocela zabavljati sa mm...sinovi su ga obozavali, a iz price mm, znam da su njih dvojica imali poseban odnos...po prici shvatam da je bio vrlo obrazovan i "sirok" covek...tako da mi je zao sto nije ziv sto zbog supruga, sto zbog mene...cini mi se da bi uz njega svekrva bila podnosljivija...;)
 

Back
Top